Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σημερα το πηρα απο πλαισο

παρατηρω οτι στο μελλικο περιβλημα και στην πανω αριστρα μερια

το χρωμα δεν ειναι το ιδιο γιαλιστερο με το υπολοιπο περιβλημα

ειναι λογος να το παω πισω ή θα με πάρουν για τρελό

θελει προσπαθεια να το δεις!!

Link to comment
Share on other sites

ναι βεβαια..

βαλε titanium και τελειωσες με το θεμα!:)

δεν θα ξανασχοληθεις με εφαρμογες ποτε ξανα:)

σε μενα κανει επαναφορα μεχρι και δεδομενα του ιντερνετ(εφαρμογη βεβαια και αυτο) που εχω καταναλώσει.:)

στην ουσια δεν χανεις τιποτα απολυτως! το περιτύλιγμα πρεπει απλα να ξαναφτιάξεις.;)

για να καταλαβεις ..το δικο μου το back up με τις εφαρμογες(titanium) απο τον γαλαξια τον δευτερο θα το περασω στον γαλαξια τον πρωτο ενος φιλου που μολις τον αγορασε;)

με την μια παίρνει ολες τις εφαρμογες μου(φυσικα μονο τις εφαρμογες γιατι αυτον δεν τον ενδιαφερουν τα "data" των εφαρμογών μου).

στο δικο σου το κινητο επαναφερεις απλα τα παντα!:)

(ολα αυτα υπαρχουν στις επιλογες του titanium)

 

Μάλιστα. Ησουν κατατοπιστικότατος. Μόλις βγει λοιπόν και η 2.3.4 επίσημα παίζω με titanium πριν αναβαθμίσω...

Link to comment
Share on other sites

σημερα το πηρα απο πλαισο

παρατηρω οτι στο μελλικο περιβλημα και στην πανω αριστρα μερια

το χρωμα δεν ειναι το ιδιο γιαλιστερο με το υπολοιπο περιβλημα

ειναι λογος να το παω πισω ή θα με πάρουν για τρελό

θελει προσπαθεια να το δεις!!

κουλαρεεεε,είναι μια ατέλεια που διέφυγε λόγο αντανάκλασης τελικού φινιρίσματος,βδομαδιαία χρήση και θα ισορροπήσει με όλο το υπόλοιπο.

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy S II, Γιατί είναι το πρώτο κινητό που μπορεί να απειλήσει το iPhone

 

Και κάτι ακόμα... Με το πλαίσιο κάτι παίζει. Γνωστός μου έχει αλλάξει 4 φορές τη συσκευή του με πρόβλημα στην οθόνη. Μήπως η χαμηλή τιμή της συσκευής στα ελληνικά μαγαζιά συνοδεύεται από διάφορα ελαττώματα;

Goodbyte.gr :blink: Ειδήσεις.Κινητά.Tablet.Gadgets.Science
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω πολυ μπορει καποιος να μου γραψει πως θα αλλαξω

τον ηχο που βγαζει το κινητο οταν ειναι πληρως φορτισμενο

κανει ενα μπιπ και το ακουω λιγο

Ευχαριστω πολυ.

 

Χρειάζεται root.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

ναι βεβαια..

βαλε titanium και τελειωσες με το θεμα!:)

δεν θα ξανασχοληθεις με εφαρμογες ποτε ξανα:)

σε μενα κανει επαναφορα μεχρι και δεδομενα του ιντερνετ(εφαρμογη βεβαια και αυτο) που εχω καταναλώσει.:)

στην ουσια δεν χανεις τιποτα απολυτως! το περιτύλιγμα πρεπει απλα να ξαναφτιάξεις.;)

για να καταλαβεις ..το δικο μου το back up με τις εφαρμογες(titanium) απο τον γαλαξια τον δευτερο θα το περασω στον γαλαξια τον πρωτο ενος φιλου που μολις τον αγορασε;)

με την μια παίρνει ολες τις εφαρμογες μου(φυσικα μονο τις εφαρμογες γιατι αυτον δεν τον ενδιαφερουν τα "data" των εφαρμογών μου).

στο δικο σου το κινητο επαναφερεις απλα τα παντα!:)

(ολα αυτα υπαρχουν στις επιλογες του titanium)

 

Ποια η διαφορά μεταξύ το back up με titanium και του back up με cmw?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποια η διαφορά μεταξύ το back up με titanium και του back up με cmw?

 

Το titanium backup παίρνει backup από ότι έχεις περάσει εσύ σε μία rom. Το nandroid backup που παίρνεις από το clockworkmod περιλαμβάνει και την ίδια τη rom. Είναι ένα image της rom σου με ότι modifications ενδεχομένως να έχεις ήδη κάνει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

κατι ασχετο..τι προτεινετε για backup??titanium ή mybackup pro??? εγω χρησιμοποιω το 2ο απο τοτε που ειχα sgs1...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κατι ασχετο..τι προτεινετε για backup??titanium ή mybackup pro??? εγω χρησιμοποιω το 2ο απο τοτε που ειχα sgs1...

 

Και τα δύο κάνουν την ίδια δουλειά. Το πρώτο είναι δημοφιλέστερο λόγω και κάποιων extra δυνατοτήτων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

κατι ασχετο..τι προτεινετε για backup??titanium ή mybackup pro??? εγω χρησιμοποιω το 2ο απο τοτε που ειχα sgs1...

 

Εγώ προτείνω τον titanium.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

κατι ασχετο..τι προτεινετε για backup??titanium ή mybackup pro??? εγω χρησιμοποιω το 2ο απο τοτε που ειχα sgs1...

Δοκιμασμένα και τα δύο πολλές φορές και με διαφορετικές ρομ.

Θα στο πω πολύ άπλα :

Stay away from "mybackup pro".

Titanium is the winner.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

χαχα ηξερα πιο θα λεγατε απλως το 2ο το βρισκω πιο απλο..οπως και να εχει θα δοκιμασω και το πρωτο ;)
Link to comment
Share on other sites

Όταν δημιουργό στο ημερολόγιο κάποιες υπενθυμίσεις και πατάω συγχρονισμό δεν μου περνάει τις υπενθυμίσεις στο ημερολόγιο το google http://www.google.com/calendar ξέρει κανεις γιατί..ενώ το ανάποδο γίνετε(υπενθυμίσεις από το pc)
Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα update επισημα μεσω του KIES σε PDA:ΚF3/PHONE:KE7/CSC:KD1(XEU) .

 

Συνδέθηκα χτες σε ένα wi-fi στη γειτονιά (εγώ δεν έχω) και έβαλα το kies air για να δω τι κάνει και πως παίζει.Το κινητό δεν ήταν συνδεδεμένο στο pc μου.Πατάω kies air και βγάζει μια εικόνα με ένα κινητό που προσπαθεί να συνδεθεί σε ένα pc και μου ζητάει να πληκτρολογίσω μια διεύθυνση στον browser του pc μου.Δεν μπόρεσα να κάνω τίποτα άλλο όσες φορές και αν ξαναπροσπάθησα.Έψαξα τις σελίδες ποιο πριν αλλά δεν έχω δει κάποιον άλλο να έχει το ίδιο πρόβλημα με εμένα.

Edited by Adjoint
Link to comment
Share on other sites

Το titanium backup παίρνει backup από ότι έχεις περάσει εσύ σε μία rom. Το nandroid backup που παίρνεις από το clockworkmod περιλαμβάνει και την ίδια τη rom. Είναι ένα image της rom σου με ότι modifications ενδεχομένως να έχεις ήδη κάνει.

 

Αρα με λίγα λόγια το backup με το cwm είναι άχρηστο σε αλλαγές rom και αναβαθμισεις μιας και επαναφέρει το κινητό πάντα σε προιγούμενη κατάσταση. Σωστοςςςςςς!!!!!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Σε συσκευή αγορασμένη χθες απο πλαίσιο είδα ότι έχει κάτι σαν αυτοκόλλητο πάνω στο home button. Έχω δει πολλά SGSII , αλλά πρώτη φορά το συναντώ αυτό ! Έχει κανεις ιδέα τι μπορεί να είναι ?
Link to comment
Share on other sites

Το titanium backup παίρνει backup από ότι έχεις περάσει εσύ σε μία rom. Το nandroid backup που παίρνεις από το clockworkmod περιλαμβάνει και την ίδια τη rom. Είναι ένα image της rom σου με ότι modifications ενδεχομένως να έχεις ήδη κάνει.

 

Γιάννη για να το καταλάβω και εγώ καλύτερα, το titanium backup κάνει στην ουσία ακριβώς την ίδια δουλειά που κάνει το spb back up στα wm;

 

Άσχετο! Σε 1 ώρα κλείνω 3 μέρες χωρίς φόρτιση, με ήρεμη χρήση και το bluetooth μόνιμα ενεργοποιημένο, wifi πάνω από μισή ώρα και η μπαταρία είναι στο 20% (ναι βρήκα που γράφει ποσοστό, αλλά έχει μικρή διαδικασία για να το δούμε όπως θα είδατε πολλοί). Πολύ καλά και θα δω στην 4η φόρτιση αν θα κάνει και άλλη διαφορά. Καμιά σχέση με το HDII. Μιλάμε για τουλάχιστον 2πλάσια αυτονομία.

 

Μου τη δίνει που δεν έχει ρύθμιση όπως το HDII για πλήρως αθόρυβη λειτουργία πατώντας ένα πλήκτρο, αλλά πρέπει να πάω στις ρυθμίσεις και να απενεργοποιήσω την δόνηση για να γίνει εντελώς αθόρυβο. Ή υπάρχει κάτι που δεν ξέρω;

 

Με τα ΜΜΣ δενέχω βγάλει άκρη. Να μιλήσω με την COSMOTE για να μου πούνε τυχόν ρυθμίσεις ή μπορεί να βοηθήσει κανείς;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Σε συσκευή αγορασμένη χθες απο πλαίσιο είδα ότι έχει κάτι σαν αυτοκόλλητο πάνω στο home button. Έχω δει πολλά SGSII , αλλά πρώτη φορά το συναντώ αυτό ! Έχει κανεις ιδέα τι μπορεί να είναι ?

 

Αυτοκόλλητο προστασίας της συσκευής από γραντζουνιές για όσο βρίσκεται μέσα στο κουτί της είναι, υπήρχε κι ένα μεγαλύτερο για προστασία της οθόνης (αυτό που έγραφε περί Amoled κλπ κλπ..;) ). Προφανώς κάποιος έβγαλε το μεγάλο και άφησε το μικρό που προστατεύει το πλήκτρο..:)

 

 

Edit: Άκυρο, μόλις είδα εδώ

(στο 2:58) ότι το προστατευτικό αυτοκόλλητο είναι ένα μεγάλο που καλύπτει και το πλήκτρο..:confused: Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα

γιατι στο widget που εχει την ωρα μετα απο κανα μισαωρω

κολαει και δειχνει παντα την ιδια

εχω τον adw launcher

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Πριν λίγες μέρες αγόρασα το s2 και θα ήθελα τα φώτα σας, με ένα πρόβλημα. Ενώ όταν μιλάω με το handsfree ο συνομιλητής μου με ακούει πεντακάθαρα, με το μικρόφωνο της συσκευής ακουγομαι ¨μπάσα¨. Επίσης αν έχει λίγο παραπάνω θόρυβο για παράδειγμα να είμαι σε κίνηση πρέπει να φωνάζω αρκετά για να με ακούσει ο άλλος. Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι τέτοιο ή είναι εξίσου καθαρά και τα δυο μικρόφωνα (handsfree και συσκευής) και να πάω για αντικατάσταση?
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Πριν λίγες μέρες αγόρασα το s2 και θα ήθελα τα φώτα σας, με ένα πρόβλημα. Ενώ όταν μιλάω με το handsfree ο συνομιλητής μου με ακούει πεντακάθαρα, με το μικρόφωνο της συσκευής ακουγομαι ¨μπάσα¨. Επίσης αν έχει λίγο παραπάνω θόρυβο για παράδειγμα να είμαι σε κίνηση πρέπει να φωνάζω αρκετά για να με ακούσει ο άλλος. Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι τέτοιο ή είναι εξίσου καθαρά και τα δυο μικρόφωνα (handsfree και συσκευής) και να πάω για αντικατάσταση?

 

Το έχω και εγώ αυτό.Δεν ξέρω αν ακούγομαι μπάσα αλλά με το speaker καμιά φορά πρέπει να μιλάω ποιο δυνατά και ας μην είμαι μακριά.Με το bluetooth κανένα πρόβλημα.Με το HTC Touch 2 που έχω συμβαίνει το ίδιο και μη σου πω και χειρότερα οπότε δεν νομίζω ότι είναι κάτι που πρέπει να ανησυχούμε :)

Link to comment
Share on other sites

Μου τη δίνει που δεν έχει ρύθμιση όπως το HDII για πλήρως αθόρυβη λειτουργία πατώντας ένα πλήκτρο, αλλά πρέπει να πάω στις ρυθμίσεις και να απενεργοποιήσω την δόνηση για να γίνει εντελώς αθόρυβο. Ή υπάρχει κάτι που δεν ξέρω;

 

Με τα ΜΜΣ δενέχω βγάλει άκρη. Να μιλήσω με την COSMOTE για να μου πούνε τυχόν ρυθμίσεις ή μπορεί να βοηθήσει κανείς;

 

Βεβαίως μπορείς. Στις ρυθμίσεις ήχου βάλε τη δόνηση στη τελευταία ρύθμιση (only when not in silent mode). Έτσι κάθε φορά που κατεβάζεις την notification bar και πατάς το κουμπί της φωνής, θα το κάνεις εντελώς αθόρυβο (και χωρίς δόνηση, με ένα πάτημα κουμπιού όπως ζήτησες ;))....

Για ρυθμίσεις mms κοίτα εδώ : http://antonis-news.blogspot.com/2010/09/internet-mms.html και εδώ : http://antonis-news.blogspot.com/2011/01/apn-internet-mms-android.html απο Αντώνη ;)

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη για να το καταλάβω και εγώ καλύτερα, το titanium backup κάνει στην ουσία ακριβώς την ίδια δουλειά που κάνει το spb back up στα wm;

 

Άσχετο! Σε 1 ώρα κλείνω 3 μέρες χωρίς φόρτιση, με ήρεμη χρήση και το bluetooth μόνιμα ενεργοποιημένο, wifi πάνω από μισή ώρα και η μπαταρία είναι στο 20% (ναι βρήκα που γράφει ποσοστό, αλλά έχει μικρή διαδικασία για να το δούμε όπως θα είδατε πολλοί). Πολύ καλά και θα δω στην 4η φόρτιση αν θα κάνει και άλλη διαφορά. Καμιά σχέση με το HDII. Μιλάμε για τουλάχιστον 2πλάσια αυτονομία.

 

Μου τη δίνει που δεν έχει ρύθμιση όπως το HDII για πλήρως αθόρυβη λειτουργία πατώντας ένα πλήκτρο, αλλά πρέπει να πάω στις ρυθμίσεις και να απενεργοποιήσω την δόνηση για να γίνει εντελώς αθόρυβο. Ή υπάρχει κάτι που δεν ξέρω;

 

Με τα ΜΜΣ δενέχω βγάλει άκρη. Να μιλήσω με την COSMOTE για να μου πούνε τυχόν ρυθμίσεις ή μπορεί να βοηθήσει κανείς;

 

Αν θελεις να εχεις δονηση ή οχι κατα βουληση, κανε εγκατασταση του widgetsoid. Εκει υπαρχει ρυθμιση στην οποια θετεις το widget στην taskbar (εκει που ειναι τα αλλα εικονιδια δηλαδη).

Θετεις στο widgetoid την επιλογη για αθορυβο και αφηνεις το συστημα ως εχει. Οποτε αν θες αθορυβο διχως δονηση πατας το icon που εφτιαξες ενω αν θες δονηση πατας κλασικα το icon που ηδη εχεις. Plus εχει κι αλλα cool features τα οποια μαζι με το παραπανω με εχου σωσει ;)

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...