Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να πω οτι με τη νεα αναβαθμιση εχουν διορθωθει 2 bugs που ειχα

 

1) ηχος με ακουστικα οταν μιλαγες στο τηλ και δεν ακουγες τον αλλον

2) το προβληαμ με τον μαμα mp3 player που εκανε κατι σαν mini restart μετα απο λιγη ωρα το κινητο

 

οσονα αφορα αποδοση του κινητου σε θερμοτητα το βλεπω καλυτερα και οχι τοσο ζεστο οσο πριν και ταυτοχρονα εχει γινει πιο smooth στην αλλαγη των αρχικων οθονων και στο ξεκλειδωμα

 

νομιζω τωρα συμπεριφεραται οπως ου αξιζει και πρεπει!

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Α μαλιστα ,

Ευχαριστω πολυ παιδια.

 

Τελος , μηπως υπαρχει καποιος τροπος να μου εμφανιζει μονο τις εφαρμογες που τρεχουν στο παρασκηνιο αντι τις 8 τελευταιες ?

 

 

Γιατί δεν βάζει σε μια απο τς κεντρικές οθόνες τον τασκ μάνατζερ; Απο εκεί μπορείς να βλέπεις ποια προγράμματα τρέχουν και να επιλέγεις αυτό που θες.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το κινητο μου εβγαλε ενα μυνημα οτι η μπαταρια αποσυνδεθηκε και δε φορτιζει! μηπως εχει παρει υγρασια η μπαταρια?
Link to comment
Share on other sites

Μου εμφανισε τι κιες την ανα βαθμηση και ενω ξακιναει κανονικα,κανει διμιουργια ατιγραφων ασφαλειας αποδεχομε τους ορουσ κτλ,αποσυνδεεται το τηλεφωνω και αρχιζει παλη απο την αρχη.

Τι κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Εκανα κι εγω την αναβαθμιση μια χαρα.

Αυτο που ειχα προσεξει με το kies οταν ειχα το s8500 wave, εκλεινα το Avira antivirus πριν κανω αναβαθμιση λογισμικου ή αναβαθμιση του προγραμματος.

Ειχε τυχει να μου κολλησει και απο τοτε το κλεινω.

Δοκιμασε μηπως φταιει το antivirus που χρησιμοποιεις

Link to comment
Share on other sites

σε όλους θα είναι γνωστό φαντάζομαι το θέμα με το wifi,πως μπορεί να λυθεί αυτό? ήμουν μαζί με έναν συνάδελφο χτες που είχε το n8 σε μια καφετέρια έπιανε 3 γραμμές και εγώ το πολύ μια..........

 

Παντως χτες το βραδυ με τη 2.3.4 και με τον κερνελ του Chainfire εβλεπα και συνδεομουν με το ασυρματο του γειτονα και φιλου μου 2 σπιτια πιο μακρυα απο το δικο μου.

Παρολο που το δικο μου το δικτυο μεσα στο σπιτι ειχε 2 γραμμες ειχα 1 σταθερη απο 2 σπιτια μακρυα........

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως θα περάσω αρχεία απο τον υπολογιστή στο κινητό;Μέσω του Kies πατάω μεταφορά αρχείων αλλά δεν τα δέχεται.....Θέλω να περάσω ταινίες,τραγούδια κτλ πρέπει να κάνω μετατροπή σε κάποιο αρχείο και πώς;Επίσης δεν καταλαβαίνω πως λειτουργεί η ασύρματη σύνδεση του Pc με το κινητό....Μια βοήθεια plz
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικο expansys

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

κι εγώ από εκεί το αγόρασα αλλά στο kies δεν βλέπω αναβάθμιση. Μήπως πρέπει να κάνω κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Εκανα τελικα την αναβαθμηση σε ι9100ΧΧΚΕ7 αλλα εκει που ειχε περιοριστει αρκετα η ροζουλιτα μετα την αναβαθμηση απο το samsyng apps τωρα επανειρθε κανονηκα οπως στην αρχη.Ψαχνω τωρα παλυ στο samsung apps alla den εχει την αναβαθμηση για την ξαναπερασω μηπως και ξαναστρωσει.Τωρα τη κανω?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Από χθες έχω και εγώ στα χέρια μου το GALAXY SII. Πριν είχα και έχω ακόμη το HDII. Το πρώτο μου θέμα προς το παρόν είναι να μεταφέρω από το HDII όλες τις επαφές με τις φωτογραφίες τους και αν δυνατόν και με τους ήχους τους (αυτό δεν με ενοχλεί τόσο...), και ότι έχω ήδη στο ημερολόγιο του HDII. Είχα κατεβάσει το HDII το SPRITE MIGRATE και πρόλαβα να κάνω ένα back up λίγο πριν λήξη. Από το πρωί ψάχνομαι πως να μετρέψω το συγκεκριμένο αρχείο σε μορφή για android. Βρήκα το εξής http://www.spritesoftware.com/Products/Migrate/Migrate-Your-Data-Now/Convert-Data το οποίο έκανα εγκατάσταση στον υπολογιστή και όταν πάω να το τρέξω μου λέει ότι ''beta haς expired'' κτλ. οπότε και έχω μπλοκάρει εκεί. Μπορώ να στείλω όλες τις επαφές από το ένα στο άλλο, αλλά δεν αναγνωρίζει τα ονόματα με Ελληνικούς χαρακτήρες. Καμιά λύση παιδιά;:worry:

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Επίσης με την KF3 διορθώθηκε και το bug με την αυτόματη φωτεινότητα.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Ποιο ηταν αυτο το bug; Δεν ειχα προσεξει κατι

 

 

Μετα την αναβαθμιση παντως το firmware της καμερας που εχω παραμενει το ιδιο.

Εχω την εντυπωση οτι βελτιωθηκε αλλα παρεμει η ροζιλα σε πλανα που δεν υπαρχει πολυ φως παντα.

Στο xda κυκλοφορουν 2 firmwares και λενε οτι ειναι επισημα απο την samsung.

Ένα είναι του Μαιου και το αλλο του Ιουνιου.

 

Οι γνωμες που ακουω εδω μεσ, αλλοι λενε οτι βελτιωθηκε το φαινομενο, αλλοι λενε οτι εγινε χειροτερο.

Να τα περασω τελικα, τι προτεινετε;

Edited by sothoms
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι φυσιολογικό, γιατί δεν τρέχει ολόκληρη η εφαρμογή.

 

Πάντως εγώ έχω παρατηρήσει ακόμη και όταν βγω με back (αφού έχω πατήσει παρατεταμένα το play ώστε να γίνει stop) ότι η μπαταρία συνεχίζει και κατεβαίνει με τρελούς ρυθμούς... Σίγουρα κάποιο τμήμα του Poweramp συνεχίζει και τρέχει στο background...

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ηταν αυτο το bug; Δεν ειχα προσεξει κατι

 

 

Μετα την αναβαθμιση παντως το firmware της καμερας που εχω παραμενει το ιδιο.

Εχω την εντυπωση οτι βελτιωθηκε αλλα παρεμει η ροζιλα σε πλανα που δεν υπαρχει πολυ φως παντα.

Στο xda κυκλοφορουν 2 firmwares και λενε οτι ειναι επισημα απο την samsung.

Ένα είναι του Μαιου και το αλλο του Ιουνιου.

 

Οι γνωμες που ακουω εδω μεσ, αλλοι λενε οτι βελτιωθηκε το φαινομενο, αλλοι λενε οτι εγινε χειροτερο.

Να τα περασω τελικα, τι προτεινετε;

 

Κολλούσε η φωτεινότητα σε ψηλά επίπεδα. Ειδικά όταν το εκείνες και το ανοίγεις είχε πολύ ψηλή φωτεινότητα. Μετά επανερχόταν αλλά πάλι δεν δούλευε τόσο καλά όσο τώρα...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το που συνδέω το τηλέφωνο με το usb για να μεταφέρω κάποια αρχεία αρχίζει χωρίς να το επιλέξω να φορτίζεται αυτόματα. Νόμιζα ότι υπήρχε η δυνατότητα της επιλογής για να μην χαλαει η μπαταρία για το λίγο που θα συνδεθεί με το PC. Μήπως πρέπει να πειράξω κάτι στις ρυθμίσεις;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Κρίνεις ότι υπάρχει λόγος να έχει πάρει υγρασία;

δε ξερω αλλα αφου δουλευουν ολα κανονικα και δε φορτιζει μονο, αν και το usb απο κατω δουλευει κανονικα, τι αλλο μπορει να ειναι;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με το που συνδέω το τηλέφωνο με το usb για να μεταφέρω κάποια αρχεία αρχίζει χωρίς να το επιλέξω να φορτίζεται αυτόματα. Νόμιζα ότι υπήρχε η δυνατότητα της επιλογής για να μην χαλαει η μπαταρία για το λίγο που θα συνδεθεί με το PC. Μήπως πρέπει να πειράξω κάτι στις ρυθμίσεις;

 

Δεν παθαίνει τίποτα η μπαταρία. Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μας πει καποιος πως γινεται αναβαθμιση μεσω ΚΙES τι θελει μεσω καλωδιου μεσω wifi δεν εχω καταλαβει πως αναβαθμιζεται, αυτη την στιγμη εχω ΧWKE2 παω στις ρυθμισεις-πληροφοριες- ενημερωση λογισμικου και δεν μου βγαζει κανενα update ειμαι καινουργιος στο γαλαξια και θελω μια βοηθεια.

 

Μπορει να μας πει καποιος πως γινεται αναβαθμιση μεσω ΚΙES τι θελει μεσω καλωδιου μεσω wifi δεν εχω καταλαβει πως αναβαθμιζεται, αυτη την στιγμη εχω ΧWKE2 παω στις ρυθμισεις-πληροφοριες- ενημερωση λογισμικου και δεν μου βγαζει κανενα update ειμαι καινουργιος στο γαλαξια και θελω μια βοηθεια,
η εκτος αν παω κατευθειαν στον οδηγο με τις ρομ εδω στο φορουμ και την περασω κατευθειαν η ιδια ειναι φανταζομαι,KF3 Edited by saliez
Link to comment
Share on other sites

@giogio Δοκίμασε να εγκαταστήσεις το KIES από το επίσημο site της Samsung και να δεις αν σου δίνει αναβάθμιση. Με καλώδιο προφανώς. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Από χθες έχω και εγώ στα χέρια μου το GALAXY SII. Πριν είχα και έχω ακόμη το HDII. Το πρώτο μου θέμα προς το παρόν είναι να μεταφέρω από το HDII όλες τις επαφές με τις φωτογραφίες τους και αν δυνατόν και με τους ήχους τους (αυτό δεν με ενοχλεί τόσο...), και ότι έχω ήδη στο ημερολόγιο του HDII. Είχα κατεβάσει το HDII το SPRITE MIGRATE και πρόλαβα να κάνω ένα back up λίγο πριν λήξη. Από το πρωί ψάχνομαι πως να μετρέψω το συγκεκριμένο αρχείο σε μορφή για android. Βρήκα το εξής http://www.spritesoftware.com/Products/Migrate/Migrate-Your-Data-Now/Convert-Data το οποίο έκανα εγκατάσταση στον υπολογιστή και όταν πάω να το τρέξω μου λέει ότι ''beta haς expired'' κτλ. οπότε και έχω μπλοκάρει εκεί. Μπορώ να στείλω όλες τις επαφές από το ένα στο άλλο, αλλά δεν αναγνωρίζει τα ονόματα με Ελληνικούς χαρακτήρες. Καμιά λύση παιδιά;:worry:

 

λοιπον αν εχεις λογαριασμο gmail θα κανεις συνχρονισμο απο το κινητο σου επαφες ημερολογιο φωτο κτλ (με wifi) για να μη σε καταχρεωσει θα τα παρει ο σερβερ του gmail αυτο ηταν μετα απο το galaxy θα κανεις συνχρονισμο με το gmail και ολα θα ερθουν στο καινουργιο σου κινητο!!!! καλοριζικο!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...