Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα μόλις πήρα το κινητό αλλά δεν έχω καταφέρει ακόμα να διαβάσω όλες τις σελίδες στο forum, μια απλή ερώτηση πως βάζω το κινητό στο αθόρυβο? στα περισσότερα είχε μια μπάρα που την έκανες αριστερά.... επίσης το kies δεν βλέπει το κινητο γιατί συμβαίνει αυτό? προτείνετε να κάνω κάποια αναβάθμιση που μπορεί να έχει κάποια βελτίωση? ευχαριστώ Edited by vagelispyro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα μόλις πήρα το κινητό αλλά δεν έχω καταφέρει ακόμα να διαβάσω όλες τις σελίδες στο forum, μια απλή ερώτηση πως βάζω το κινητό στο αθόρυβο? στα περισσότερα είχε μια μπάρα που την έκανες αριστερά.... επίσης το kies δεν βλέπει το κινητο γιατί συμβαίνει αυτό? προτείνετε να κάνω κάποια αναβάθμιση που μπορεί να έχει κάποια βελτίωση? ευχαριστώ

 

αν κρατησεις πατημενο το κατω πληκτρο εντασης, μεσα απο τις ρυθμισεις ή πιο ευκολα απο την μπαρα που εχει τις συντομευσεις..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητό το πήρα μόλις χθες και θέλω να κάνω την αναβάθμηση σε ΚΕ7 με factory data reset...Πως γίνετε μου λέτε???

Να πω επίσης πως το κινητό δεν είναι root...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητό το πήρα μόλις χθες και θέλω να κάνω την αναβάθμηση σε ΚΕ7 με factory data reset...Πως γίνετε μου λέτε???

Να πω επίσης πως το κινητό δεν είναι root...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=309593

Link to comment
Share on other sites

Eβαλα την KF3 λύθηκε το πρόβλημα του WiFi αλλά δεν μπορώ με τίποτα να γράψω ελληνικά.Δεν μπορώ ν΄αλλάξω γλώσσα όπως πριν με το space bar.
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω κ γω τα γραφομενα των παιδιων παραπανω οτι οντως ΔΕΝ εχει κανενα θεμα με το wifi κ ειναι στοκ το κινητο με την ΚΕ2.Πιανει παντου οπου πιανει κ το 3GS μου κ το Galaxy 1.

 

Μαλλον εχει να κανει με παρτιδες κινητων.

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Eβαλα την KF3 λύθηκε το πρόβλημα του WiFi αλλά δεν μπορώ με τίποτα να γράψω ελληνικά.Δεν μπορώ ν΄αλλάξω γλώσσα όπως πριν με το space bar.

φιλε και εγω την kf3 εχω και γραφω κανονικα ελληνικα. τσεκαρισες την ελληνικη γλωσσα μεσα απο τις ρυθμισεις του πληκτρολογιου, αν οχι πας ρυθμισεις -> γλωσσα και πληκτρολογιο -> και στο ρυθμισεις πληκτρολογιου πας στο swype και στο πληκτρολογιο samsung και στη ρυθμισει για γλωσσα τσεκαρεις και την ελληνικη γλωσσα. αν δεν υπαρχει τοτε μαλον περασες λαθος rom

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3692376#post3692376

 

Υπάρχουν KF3 με διαφορετικά csc, προφανώς η KCL δεν έχει Ελληνικά τελικά... η Νορβηγική έχει σίγουρα.

 

Συνέχεια αυτής της συζήτησης όμως στο αντίστοιχο θέμα παρακαλώ, εδώ είναι off topic.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι (κάπου το είχα διαβάσει...) θυμάστε πως γίνεται να μη μου μετατρέπει τις σελίδες του internet σε μορφή mobile?

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι (κάπου το είχα διαβάσει...) θυμάστε πως γίνεται να μη μου μετατρέπει τις σελίδες του internet σε μορφή mobile?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1126826

Ή απλα χρησιμοποιησε Οpera που εχει αυτην την επιλογη για user agent.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι από την ώρα που έκανα root στο κινητό, έπεσε αισθητά η αυτονομία του!

 

Kατι αλλο φταιει, δεν γινεται να πεσει η αυτονομια λογω του root, πιθανοτατα κατι αλλο ευθυνεται.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι θα έχει ξανααναφερθει το συγκεκριμένο θέμα,ποιος χάρτης είναι ο καλύτερος για την συσκευή και που τον βρίσκουμε?το wifi απαράδεκτο... υπάρχει τρόπος βελτίωσης? στο kies δεν μπορεί να συνδεθεί η συσκευή
Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι θα έχει ξανααναφερθει το συγκεκριμένο θέμα,ποιος χάρτης είναι ο καλύτερος για την συσκευή και που τον βρίσκουμε?το wifi απαράδεκτο... υπάρχει τρόπος βελτίωσης? στο kies δεν μπορεί να συνδεθεί η συσκευή

 

αν αναφερεσαι σε προγραμματα gps ρωτησε στο αντιστοιχο θεμα για την πλατφορμα android.

 

wifi μονο με software update.. αν ειναι hardware θεμα δε νομιζω να μπορει να γινει κατι..

 

το kies προσωπικα δε βλεπω λογο να το χρησιμοποιησω, οποτε ας σε βοηθησει καποιο αλλο μελος

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που έχω εγώ το το wifi εκτός από της εμβέλειας, είναι το ότι πρέπει να κάνω reboot το rooter στην δουλειά για να συνδεθεί, αλλιώς προσπαθεί συνέχεια να πάρει ip. Στο σπίτι δεν έχω τέτοιο πρόβλημα. Οπότε κάτι παίζει με τον συγκεκριμένο τύπο στην δουλειά! Ελπίζω και εγώ να διορθωθεί με upgrade.

Κατά τα άλλα ευτυχισμένος που είμαι κάτοχος!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που έχω εγώ το το wifi εκτός από της εμβέλειας, είναι το ότι πρέπει να κάνω reboot το rooter στην δουλειά για να συνδεθεί, αλλιώς προσπαθεί συνέχεια να πάρει ip. Στο σπίτι δεν έχω τέτοιο πρόβλημα. Οπότε κάτι παίζει με τον συγκεκριμένο τύπο στην δουλειά! Ελπίζω και εγώ να διορθωθεί με upgrade.

Κατά τα άλλα ευτυχισμένος που είμαι κάτοχος!

Cisco ειναι? Νομιζω με αυτα εχει παρατηρηθει προβλημα.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

για οσους εχουν φαει κολλημα με το wifi range...

 

παρτε ενα repeater σαν αυτο

 

για να χαλαρώσετε και να χαρείτε το <<εργαλείο>> σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! Μετα τον επιτυχηυμενο γαλαξια 1 απο την Παρασκευη ειμαι κατοχος του 2ου! Ολα ειναι τελεια! η οθονη κομπλε δεν εχει κιτρινιλα η καμερα με το Firmware upd διορθωθηκε! το μονο προβλημα ειναι η αυτονομια! μου κραταει το πολυ μια μερα του χω κανει 3 φορτισεις! με κανονικη χρηση μιλαω παντα! εντοπισα οτι 2 εφαρμογες που τρεχουν πιθανον να ευθυνονται. η μια ειναι το maps και η αλλη το social hub! ενω τις τερματιζω κ χωρις να τις χρησιμοποιω αυτες ξανατρεχουν. πως γινεται να τις αποτρεψω απτο να τρεχουν? χωρις καποιον task killer! στον γαλαξια 1 παρολο που ειχα 2.3.4 και 2.3.3 το maps δεν ετρεχε μονο του.
Link to comment
Share on other sites

wifi μονο με software update.. αν ειναι hardware θεμα δε νομιζω να μπορει να γινει κατι..

το kies προσωπικα δε βλεπω λογο να το χρησιμοποιησω, οποτε ας σε βοηθησει καποιο αλλο μελος

 

 

 

 

Το software update δεν γίνεται με το kies υπάρχει και άλλος τρόπος?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις ενεργοποιήσει το Google Latitude. Το είχα ενεργοποιήσει και εγώ και φαινόταν ότι έτρωγε το maps την μπαταρία.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος να μου πει πως γινεται να κανουμε εξοδο απο το browser χωρις να χρειαζεται να παταμε χιλιες φορες back ??? ειχε ξαναρωτηθει πριν καμια 10αρια σελιδες αλλα δε δοθηκε απαντηση..το ψαχνω 3 μερες τωρα που εχω το γαλαξια και δε μπορω να βρω κατι.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! Μετα τον επιτυχηυμενο γαλαξια 1 απο την Παρασκευη ειμαι κατοχος του 2ου! Ολα ειναι τελεια! η οθονη κομπλε δεν εχει κιτρινιλα η καμερα με το Firmware upd διορθωθηκε! το μονο προβλημα ειναι η αυτονομια! μου κραταει το πολυ μια μερα του χω κανει 3 φορτισεις! με κανονικη χρηση μιλαω παντα! εντοπισα οτι 2 εφαρμογες που τρεχουν πιθανον να ευθυνονται. η μια ειναι το maps και η αλλη το social hub! ενω τις τερματιζω κ χωρις να τις χρησιμοποιω αυτες ξανατρεχουν. πως γινεται να τις αποτρεψω απτο να τρεχουν? χωρις καποιον task killer! στον γαλαξια 1 παρολο που ειχα 2.3.4 και 2.3.3 το maps δεν ετρεχε μονο του.

Μάλλον έχεις ενεργοποιήσει το Google Latitude. Το είχα ενεργοποιήσει και εγώ και φαινόταν ότι έτρωγε το maps την μπαταρία.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος να μου πει πως γινεται να κανουμε εξοδο απο το browser χωρις να χρειαζεται να παταμε χιλιες φορες back ??? ειχε ξαναρωτηθει πριν καμια 10αρια σελιδες αλλα δε δοθηκε απαντηση..το ψαχνω 3 μερες τωρα που εχω το γαλαξια και δε μπορω να βρω κατι.ευχαριστω

 

Βαλε το widget, Program Monitor και κλείνετε το από εκεί. ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Βαλε το widget, Program Monitor και κλείνετε το από εκεί. ;)

 

ναι απλα ηθελα να αποφυγω τις 10 κινησεις για να κλεισει και μου φενεται κουλο ενα τετοιο κινητο να μην εχει απλα ενα exit στο broswer.. :wacko: δηλαδη τα περιτα κλικ δε τα γλιτωνουμε?? αν ξερει καποιος φιλος ας μας διαφωτισει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...