Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έχω ένα άλλο πρόβλημα με τα mail μου.

Όταν πάρω ένα mail στον λογαριασμό μου otenet και το προωθώ, στους παραλήπτες πάει "κενό" ούτε φωτογραφία ούτε κείμενο :(

Edited by NoName
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οταν τα εγραφα αυτα 2-3 ποστ πιο πανω φαινομουν γραφικος για την απαραδεκτη εγγυηση των πιξελ.Μιλησα κ γω μαζι τους πριν 1 ωρα κ μου ειπαν οτι ουτε στο ενα λευκο πιξελ αλλαζει η συσκευη.Μαλλον αναλογα ποιος απανταει στο τηλ δινει κ αλλη ερμηνεια για τα πιξελ.

 

Αυτα για τον φιλο που εγραφε οτι "λογικα δεν καιγονται"...

Τι να πω..περαστικα Αλεξη.

 

Αν ενδιαφέρεσαι για αυτό το ενδεχόμενο πρόβλημα με τα πίξελ ζήτα τους που είναι καταγεγραμμένο στο site τους (ή όπου αλλού..)αυτό που σου λένε γιατί δυστυχώς μπορεί να το σηκώσει ο κάθε άσχετος το τηλέφωνο και να σε αρχίσει στις αρλούμπες...Αν δεν είσαι ευχαριστημένος με την απάντησή τους δεν σε αναγκάζει κανείς δώσεις τα ωραία σου 600 ευρώ για να το αγοράσεις...Έχει γραφτεί πολλές φορές οτι το forum δεν είναι επίσημο υποστηρικτικό σημείο της samsung, οπότε και να σου έλεγε οτιδήποτε κάποιος εδώ μέσα, πρέπει να το επιβεβαιώσεις και με επίσημο τρόπο και όχι απ το τηλέφωνο με εναν τυχάρπαστο, μη ενημερωμένο πωλητή (γιατί τέτοιοι είναι δυστυχώς..)...Το ότι απαιτείς να σου αλλάξουν τη συσκευή με ένα καμένο πίξελ, δυστυχώς δεν σημαίνει κατά ανάγκη ότι είναι και η πολιτική της συγκεκριμένης εταιρίας:mad:

Εννοείται φιλικά πάντα....

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρεσαι για αυτό το ενδεχόμενο πρόβλημα με τα πίξελ ζήτα τους που είναι καταγεγραμμένο στο site τους (ή όπου αλλού..)αυτό που σου λένε γιατί δυστυχώς μπορεί να το σηκώσει ο κάθε άσχετος το τηλέφωνο και να σε αρχίσει στις αρλούμπες...Αν δεν είσαι ευχαριστημένος με την απάντησή τους δεν σε αναγκάζει κανείς δώσεις τα ωραία σου 600 ευρώ για να το αγοράσεις...Έχει γραφτεί πολλές φορές οτι το forum δεν είναι επίσημο υποστηρικτικό σημείο της samsung, οπότε και να σου έλεγε οτιδήποτε κάποιος εδώ μέσα, πρέπει να το επιβεβαιώσεις και με επίσημο τρόπο και όχι απ το τηλέφωνο με εναν τυχάρπαστο, μη ενημερωμένο πωλητή (γιατί τέτοιοι είναι δυστυχώς..)...Το ότι απαιτείς να σου αλλάξουν τη συσκευή με ένα καμένο πίξελ, δυστυχώς δεν σημαίνει κατά ανάγκη ότι είναι και η πολιτική της συγκεκριμένης εταιρίας:mad:

Εννοείται φιλικά πάντα....

 

Γιάννης

 

 

Μα υποτιθεται μου απαντησε ο υπευθυνος της Εξυπηρετησης Πελατων κ βλεπω 2 διαφορετικες ιστοριες απο την ιδια εταιρια.Γιαυτο το εγραψα περισσοτερο.Δεν ειπα ποτε οτι ειναι το φορουμ υποστηρικτης.

 

Πολυ ωραια specs,ταχυτητα κ τα λοιπα αλλα πασχει αλλου φαινεται.Εννοειται μιλαμε φιλικα κ ανταλλαζουμε τις αποψεις μας :D

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Οταν τα εγραφα αυτα 2-3 ποστ πιο πανω φαινομουν γραφικος για την απαραδεκτη εγγυηση των πιξελ.Μιλησα κ γω μαζι τους πριν 1 ωρα κ μου ειπαν οτι ουτε στο ενα λευκο πιξελ αλλαζει η συσκευη.Μαλλον αναλογα ποιος απανταει στο τηλ δινει κ αλλη ερμηνεια για τα πιξελ.

 

Αυτα για τον φιλο που εγραφε οτι "λογικα δεν καιγονται"...

Τι να πω..περαστικα Αλεξη.

 

Σ' ευχαριστώ φίλε μου, νταξει ξενέρωσα πολύ να σου πω την αλήθεια.

Μπορεί και σε εμένα να μου λεγαν το ίδιο εαν τους έλεγα πως έχω ένα άσπρο!who knows.. :p

Link to comment
Share on other sites

Οταν τα εγραφα αυτα 2-3 ποστ πιο πανω φαινομουν γραφικος για την απαραδεκτη εγγυηση των πιξελ.Μιλησα κ γω μαζι τους πριν 1 ωρα κ μου ειπαν οτι ουτε στο ενα λευκο πιξελ αλλαζει η συσκευη.Μαλλον αναλογα ποιος απανταει στο τηλ δινει κ αλλη ερμηνεια για τα πιξελ.

 

Αυτα για τον φιλο που εγραφε οτι "λογικα δεν καιγονται"...

Τι να πω..περαστικα Αλεξη.

 

Παιδιά το είπα με και σε άλλη περίπτωση.Όταν έχουμε πρόβλημα που δεν το αναγνωρίζουν τότε επικαλούμαστε άλλο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το είπα με και σε άλλη περίπτωση.Όταν έχουμε πρόβλημα που δεν το αναγνωρίζουν τότε επικαλούμαστε άλλο πρόβλημα.

 

Ε και τι να πουμε?Οτι δεν πιανει το wifi?Εδω σε προβλημα που κανει ΜΠΑΜ στο ματι κ κανουν τα στραβα ματια που να τους πεις για το wifi οτι δεν πιανει στα 6 μετρα...

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Ε και τι να πουμε?Οτι δεν πιανει το wifi?Εδω σε προβλημα που κανει ΜΠΑΜ στο ματι κ κανουν τα στραβα ματια που να τους πεις για το wifi οτι δεν πιανει στα 6 μετρα...

 

Τότε απευθυνθείτε στον εμπορικό αντιπρόσωπο.Νομικά έχετε δίκιο.Από εκεί και πέρα το θέμα είναι πως θα το χειριστείτε εσείς.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το είπα με και σε άλλη περίπτωση.Όταν έχουμε πρόβλημα που δεν το αναγνωρίζουν τότε επικαλούμαστε άλλο πρόβλημα.

 

Αυτό έκανα και εγώ στο τέλος.Επικαλέστικα το ροζ στις φωτό και μου το άλλαξαν :D

Link to comment
Share on other sites

Απορια , προσπαθω να κατεβασω απο το android market την εφαρμογη chess at icc και ενω μεσω pc και internet την βρισκω μεσω του κινητου δεν υπαρχει.

Δεν εχουμε τις ιδιες εφαρμογες στην Ελλαδα ?

Link to comment
Share on other sites

Απορια , προσπαθω να κατεβασω απο το android market την εφαρμογη chess at icc και ενω μεσω pc και internet την βρισκω μεσω του κινητου δεν υπαρχει.

Δεν εχουμε τις ιδιες εφαρμογες στην Ελλαδα ?

 

Μερικές εφαρμογές είναι διαθέσιμες σε συγκεκριμένες χώρες μόνο.

Κατέβασε και εγκατάστησε το MarketAccess και διάλεξε έναν πάροχο από την λίστα (π.χ.: T-Mobile US) για να μπορείς να κατεβάσεις όποια εφαρμογή θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την Lite'ning Rom 1.4. Αν θέλω να το στείλω στο σέρβις της Samsung πια είναι η τελευταία μαμίσια ROM που πρέπει να βάλω για τα δικά μας galaxy;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την Lite'ning Rom 1.4. Αν θέλω να το στείλω στο σέρβις της Samsung πια είναι η τελευταία μαμίσια ROM που πρέπει να βάλω για τα δικά μας galaxy;

 

Η KE2, δεν έχει βγει κάποια αναβάθμιση από τι ξέρω.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω I9100XWKE2 ## EXT4.PIT 2.3.3 2011 May 6 MULTI - CSC - XEUKD1 DOWNLOAD

από εδώ: http://www.samfirmware.com/WEBPROTECT-i9100.htm

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

σημερα το αγορασα και εγω. πρωτο μου smartphone 1o μου android η αληθεια ειναι εχω πελαγωσει λιγο..!:wacko:

ήδη κατεστρεψα μια προστασια οθονης στην προσπαθεια μου να την βαλω :cry:

 

πρωτες αποριες (απο ενα nooba)

γιατι οταν παω στους χαρτες μου λεει η τρεχουσα τοποθεσια σας ειναι μη διαθεσιμη?

επισης υπαρχει καποιο navigator που δεν χρειαζεται να εισαι sto internet για να πλοηγηθεις?

επισης υπαρχει περιπτωση να κατεβασεις εφαρμογες android πληρωτεες τσαμπε σπασμενες πχ? πειτε μου εστω ενα ναι ή οχι αν απαγορευεται ή πμ

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω I9100XWKE2 ## EXT4.PIT 2.3.3 2011 May 6 MULTI - CSC - XEUKD1 DOWNLOAD

από εδώ: http://www.samfirmware.com/WEBPROTECT-i9100.htm

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια φίλε αλλά αυτό το "νομίζω" που έβαλες μπροστά μου προκαλεί λίγο ανασφάλεια:). μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος που είναι σίγουρος ότι αυτή είναι η κατάλληλη ROM;

Link to comment
Share on other sites

Λιγη βοηθεια... πραγματικα δεν ξερω γιατι αλλα δεν μπορω να χρησιμοποιησω το samsung kies... Το εχω κατεβασμενο αλλα καθυστερει παρα παρα πολυ. Δεν ξερω το λογο.

αρα ειναι πολυ δυσκολο να βαλω τραγουδια απο pc sto kinhto ke photos και το αντιθετο.

Link to comment
Share on other sites

Λιγη βοηθεια... πραγματικα δεν ξερω γιατι αλλα δεν μπορω να χρησιμοποιησω το samsung kies... Το εχω κατεβασμενο αλλα καθυστερει παρα παρα πολυ. Δεν ξερω το λογο.

αρα ειναι πολυ δυσκολο να βαλω τραγουδια απο pc sto kinhto ke photos και το αντιθετο.

 

Έχεις περάσει κανα NDRIVE μήπως? η γενικά GPS programs!

 

Μπορείς να το συνδέσεις σε MASS STORAGE ;)

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Έχεις περάσει κανα NDRIVE μήπως? η γενικά GPS programs!

 

Μπορείς να το συνδέσεις σε MASS STORAGE ;)

 

δεν ξερω ρε φιλε.. κατι εχω κατεβασει ασε να δω.. παντως τοσο πολυ καθυστερει που δεν μπορω να κανω download apo kinito sto pc με το τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ρε φιλε.. κατι εχω κατεβασει ασε να δω.. παντως τοσο πολυ καθυστερει που δεν μπορω να κανω download apo kinito sto pc με το τιποτα.

 

το είχα πάθει και εγώ με το KIES και εφταιγάν τα ΑΑΑΑΑΑΑΑΠΕΙΡΑ sounds/images του NDRIVE... μέχρι να τα φορτώσει τελείωνε ο φραπές...:cool:

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Όταν είμαι στο Internet και αφού έχω μπει σε αρκετές σελίδες μπορώ να βγω άμεσα από την εφαρμογή ή πρέπει να παω υποχρεωτικά πίσω πίσω μέχρι την αρχική σελίδα και μετά να με βγάλει;
Link to comment
Share on other sites

το είχα πάθει και εγώ με το KIES και εφταιγάν τα ΑΑΑΑΑΑΑΑΠΕΙΡΑ sounds/images του NDRIVE... μέχρι να τα φορτώσει τελείωνε ο φραπές...:cool:

 

Λιγη βοηθεια... πραγματικα δεν ξερω γιατι αλλα δεν μπορω να χρησιμοποιησω το samsung kies... Το εχω κατεβασμενο αλλα καθυστερει παρα παρα πολυ. Δεν ξερω το λογο.

αρα ειναι πολυ δυσκολο να βαλω τραγουδια απο pc sto kinhto ke photos και το αντιθετο.

Πραγματικα, μην ασχολειστε με το Kies. Γενικα και ειδικα για μεταφορα αρχειων. Το συνδεετε σε mass storage και γινεται αμεσα αυτο θελετε :)

 

Όταν είμαι στο Internet και αφού έχω μπει σε αρκετές σελίδες μπορώ να βγω άμεσα από την εφαρμογή ή πρέπει να παω υποχρεωτικά πίσω πίσω μέχρι την αρχική σελίδα και μετά να με βγάλει;

Μπορεις.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστώ για την βοήθεια φίλε αλλά αυτό το "νομίζω" που έβαλες μπροστά μου προκαλεί λίγο ανασφάλεια:). μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος που είναι σίγουρος ότι αυτή είναι η κατάλληλη ROM;

 

Αν έχεις ελληνική συσκευή... http://www.multiupload.com/W3ZHSKGW0P

 

(Αυτά τα κοιτάζουμε πριν περάσουμε οτιδήποτε).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ελληνική συσκευή... http://www.multiupload.com/W3ZHSKGW0P

 

(Αυτά τα κοιτάζουμε πριν περάσουμε οτιδήποτε).

athanaso77 εισαι ηγετης αυτην εψαχνα για να την εχω στην ακρη σε περιπτωση προβληματος .Σε περιπτωση αναβαθμισης η υποβαθμισης θα υπαρξει προβλημα αν κανουμε μονο επαναφορα αρχικων ρυθμισεων και δεν σβησουμε την εσωτερικη μνημη των 16gb ?

Link to comment
Share on other sites

Όταν είμαι στο Internet και αφού έχω μπει σε αρκετές σελίδες μπορώ να βγω άμεσα από την εφαρμογή ή πρέπει να παω υποχρεωτικά πίσω πίσω μέχρι την αρχική σελίδα και μετά να με βγάλει;

 

Αυτο το κανει και το W995 που χω , δεν θα το κανε αυτο ?

 

Κατευθειαν βγαινεις

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...