Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει ελληνικά όμως; στο swype , κτλ ..

 

ακόμα πιό εύκολα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3693987#post3693987

 

edit: όχι πιό εύκολα, αλλά πιό χρήσιμο γιατί είναι universal λύση :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι φιλε μου μην ανησυχεις.ειναι η τακτικη της smartec που εχει το επισημπ service,τα κραταει ουτως η αλλως τουλαχιστο δυο εβδομαδες και μετα τα στελνει πισω με την διευκρινηση οτι εγινε ....επαναπρογραμματισμος!!!!!:!:

 

Δεν νομιζω να ισχυει αυτο που λες...

Οταν το εστειλα μου ειπαν οτι το κρατανε το πολυ 2 εργασιμες και οντως ετσι εγινε.

Το θεμα μπλεκει αν το στειλεις μεσω Γερμανου,Wind,Vodafone και τετοια.Αν το στειλεις απο μονος σου ειναι πολυ πιο γρηγορα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πώς μπορώ να αλλάξω το φόντο της οθόνης κλειδώματος; Εκτός από το να πατήσω πάνω σε κάποια φωτογραφία "Ορισμός ως φόντου κλειδώματος".

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πώς μπορώ να αλλάξω το φόντο της οθόνης κλειδώματος; Εκτός από το να πατήσω πάνω σε κάποια φωτογραφία "Ορισμός ως φόντου κλειδώματος".

 

Ρυθμίσεις - Οθόνη - Προβολή οθόνης - Κλείδωμα οθόνης...:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω βαλει την kf3 αλλα στο samsung apps δεν μου βγαζει το camera fix με αποτελεσμα να εχω αυτη την ροζιλα..... τι να κανω? ξερει κανεις που θα βρω hml adaptor για hdmi?????
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω βαλει την kf3 αλλα στο samsung apps δεν μου βγαζει το camera fix με αποτελεσμα να εχω αυτη την ροζιλα..... τι να κανω? ξερει κανεις που θα βρω hml adaptor για hdmi?????
Κοιτα πρωτα ποιο firm εχει η καμερα σου...υπαρχουν οδηγιες στο link που σου δινω.Κατεβαζεις το apk απο εδω http://goo.gl/NvVsD ,κανεις Install,ανοιγεις την εφαρμογη και θα σου κανει το update μεσα σε 4 λεπτα...επιβεβαιωνω και εγω οτι φευγει η ροζιλα.
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες έχω παρατηρήσει κάτι..βάζω να παίξει το music player και ενώ λειτουργεί κανονικά, μετά απο καμιά ώρα περίπου κλείνει, ακούγεται ένας ήχος σαν αυτόν που ακούγεται οταν ανοίγει το κινητό και ξεκινάει σάρωση πολυμέσων..επειδή το έχω στο τσαντάκι δεν προλαβαίνω να δω αν κάνει reboot αλλά αυτο συμβαίνει σε μερικά δευτερόλεπτα μόνο οπότε δύσκολο μου φαίνεται.Στην αρχή νόμιζα οτι είναι θέμα θερμοκρασίας γιατί τις πρώτες φορές το κινητό είχε πιάσει 41 βαθμούς αλλά σήμερα που συνέβει δεν είχε ζεσταθεί και η θερμοκρασία του ήταν στους 34 βαθμούς.
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες έχω παρατηρήσει κάτι..βάζω να παίξει το music player και ενώ λειτουργεί κανονικά, μετά απο καμιά ώρα περίπου κλείνει, ακούγεται ένας ήχος σαν αυτόν που ακούγεται οταν ανοίγει το κινητό και ξεκινάει σάρωση πολυμέσων..επειδή το έχω στο τσαντάκι δεν προλαβαίνω να δω αν κάνει reboot αλλά αυτο συμβαίνει σε μερικά δευτερόλεπτα μόνο οπότε δύσκολο μου φαίνεται.Στην αρχή νόμιζα οτι είναι θέμα θερμοκρασίας γιατί τις πρώτες φορές το κινητό είχε πιάσει 41 βαθμούς αλλά σήμερα που συνέβει δεν είχε ζεσταθεί και η θερμοκρασία του ήταν στους 34 βαθμούς.

 

το κανει και στο δικο μου. ξαφνιακ εδω και λιγες μερες το εχω παρατηρησει και εγω μετα απο κανα 40 λεπτο περιπου να κανει κατι σαν ενα μικρου ειδους επανεκκινηση ονο που δεν ειναι απλα σαν να ξανατρεχει ολες τις εφαρμογες.

 

εβαλα το meridian player Και δε το ξαναεκανε. καπποιο θεμα εχει η εφαρμογη αλαλ δε ξερω πως προεκυψε ετσι ξαφνικα...

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

το κανει και στο δικο μου. ξαφνιακ εδω και λιγες μερες το εχω παρατηρησει και εγω μετα απο κανα 40 λεπτο περιπου να κανει κατι σαν ενα μικρου ειδους επανεκκινηση ονο που δεν ειναι απλα σαν να ξανατρεχει ολες τις εφαρμογες.

 

εβαλα το meridian player Και δε το ξαναεκανε. καπποιο θεμα εχει η εφαρμογη αλαλ δε ξερω πως προεκυψε ετσι ξαφνικα...

 

Τι Firmware έχεις?Σε ένα topic που βρήκα στο XDA το πρόβλημα αναφέρεται απο άτομα που έχουν την KE7 και μέσα σε αυτούς είμαι και εγώ

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Τι Firmware έχεις?Σε ένα topic που βρήκα στο XDA το πρόβλημα αναφέρεται απο άτομα που έχουν την KE7 και μέσα σε αυτούς είμαι και εγώ

 

ναι αυτο εχω εινια επισημο Update μεσω kies μιας και το εχω απο Αγγλια

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα πρωτα ποιο firm εχει η καμερα σου...υπαρχουν οδηγιες στο link που σου δινω.Κατεβαζεις το apk απο εδω http://goo.gl/NvVsD ,κανεις Install,ανοιγεις την εφαρμογη και θα σου κανει το update μεσα σε 4 λεπτα...επιβεβαιωνω και εγω οτι φευγει η ροζιλα.

 

λοιπον το εβαλα εκανα ρεσταρτ εχω kf3 και cam fw μετα το update ocee09. το τσεκαρα σε ασπρο χαρτι και ειχε εξαφανιστει η ροζιλα, κανω σκια λιγο με το χερι να'σου παλι η ροζιλα... οποτε παιδια υπαρχει ακομα δυστυχως!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο εχω εινια επισημο Update μεσω kies μιας και το εχω απο Αγγλια

 

Οπότε σε πρώτη φάση κρατάμε οτι είναι θέμα firmware και να δούμε αν θα αναφέρει και άλλος το πρόβλημα με διαφορετικό firmware

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, σκέφτομαι την αγορά του κινητού. Δυστυχώς μπορώ να το πάρω μόνο από oteshop, που στο βάζει με δόσεις στον λογαριασμό οτε, δεν έχω κάρτα. Το έχει πάρει κανείς από κει; Είχε κανένα από τα γνωστά προβλήματα; Από doa ισχύει, αν μου τύχει κάτι; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιμετωπίσει κανείς πρόβλημα με συγκεκριμένους τύπους ακουστικών (3.5 πάντα)? Έχω δοκιμάσει τρία διαφορετικά: με το μαμήσιο του και ένα LG δεν έχει πρόβλημα, αλλά με τα samsung που είχα από το wave φαίνεται σαν να μην κάνει καλά επαφή κι ο ήχος ακούγεται χάλια... Είναι θέμα ασυμβατότητας για κάποιο λόγο με το συγκεκριμένο ακουστικό ή προβληματικό jack?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπέρα, σκέφτομαι την αγορά του κινητού. Δυστυχώς μπορώ να το πάρω μόνο από oteshop, που στο βάζει με δόσεις στον λογαριασμό οτε, δεν έχω κάρτα. Το έχει πάρει κανείς από κει; Είχε κανένα από τα γνωστά προβλήματα; Από doa ισχύει, αν μου τύχει κάτι; Ευχαριστώ

 

Δεν βρίσκω λόγο να έχεις πρόβλημα από το συγκεκριμένο κατάστημα. Να σε ενημερώσω βεβαίως ότι για αυτά τα θέματα συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306444

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχετε παρατηρησει οτι δεν εχει καλο σημα??ειμαι στο κεντρο της αθηνας και μου εχει δυο γραμμες μονο και καμια φορα παει μια....cosmote εχω.....
Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιμετωπίσει κανείς πρόβλημα με συγκεκριμένους τύπους ακουστικών (3.5 πάντα)? Έχω δοκιμάσει τρία διαφορετικά: με το μαμήσιο του και ένα LG δεν έχει πρόβλημα, αλλά με τα samsung που είχα από το wave φαίνεται σαν να μην κάνει καλά επαφή κι ο ήχος ακούγεται χάλια... Είναι θέμα ασυμβατότητας για κάποιο λόγο με το συγκεκριμένο ακουστικό ή προβληματικό jack?

 

Με τα ακουστικά απο το X10 mini τα φωνητικά μου ακουγόντουσαν απο το..πηγάδι..δεν ξέρω βέβαια που μπορεί να οφείλεται αυτό

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για σας και από εμένα. Έχω το κινητό 12 μέρες τώρα και του έχω αλλάξει τα φώτα, είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά χρειάζομαι τη βοήθεια σας. Το κινητό το πήρα από EBW και είναι από Πολωνία. Το Swype του δεν έχει ελληνικά. Αυτό συμβαίνει επηδεί είναι Πολωνικό η δεν έχει γενικότερα το Swype Ελληνικά;
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχετε παρατηρησει οτι δεν εχει καλο σημα??ειμαι στο κεντρο της αθηνας και μου εχει δυο γραμμες μονο και καμια φορα παει μια....cosmote εχω.....

 

Με τίποτα.Εξαιρετικό σήμα.

Αδύνατο ασύρματο -wi fi - ναι,αλλά σήμα κινητής καμπάνα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για σας και από εμένα. Έχω το κινητό 12 μέρες τώρα και του έχω αλλάξει τα φώτα, είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά χρειάζομαι τη βοήθεια σας. Το κινητό το πήρα από EBW και είναι από Πολωνία. Το Swype του δεν έχει ελληνικά. Αυτό συμβαίνει επηδεί είναι Πολωνικό η δεν έχει γενικότερα το Swype Ελληνικά;

 

Επειδη ειναι Πολωνικο. Καπου εχει δωσει ο jastonas και o athanaso77 λινκ για να περασεις το ελληνικο αν θελεις.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδη ειναι Πολωνικο. Καπου εχει δωσει ο jastonas και o athanaso77 λινκ για να περασεις το ελληνικο αν θελεις.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3693550#post3693550

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, σκέφτομαι την αγορά του κινητού. Δυστυχώς μπορώ να το πάρω μόνο από oteshop, που στο βάζει με δόσεις στον λογαριασμό οτε, δεν έχω κάρτα. Το έχει πάρει κανείς από κει; Είχε κανένα από τα γνωστά προβλήματα; Από doa ισχύει, αν μου τύχει κάτι; Ευχαριστώ

 

Κι εγώ από εκεί το πήρα και δεν είχα κανένα πρόβλημα,και χωρίς ροζίλες.

Για το doa είχα ρωτήσει και μου είπαν ότι ισχύει,τουλάχιστον στον οτε της Ραφήνας που το πήρα.

Link to comment
Share on other sites

Με τίποτα.Εξαιρετικό σήμα.

Αδύνατο ασύρματο -wi fi - ναι,αλλά σήμα κινητής καμπάνα.

 

τι μπορει να φταιει στο δικο μου??υπαρχει καμια ρυθμισει να ελενξω μπας και φτιαξει?

Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι εχετε αδυνατο wifi οταν εχετε ανοιχτο το wifi εχετε ανοιχτο και το 3g....?

σημερα παρατήρησα κατι που δεν το ειχα πριν....

τα ειχα ανοιχτα και τα 2 στο σπιτι μου...και το κινητο έδειχνε να "προτιμά" το 3g απο το wifi.....

:blink:

λεω δεν ειναι δυνατον....

εκλεισα με την εφαρμογη apn το 3g...και το wifi ηταν καμπάνα.....

για δοκιμαστε το λιγο...μηπως δειτε διαφορά.....

 

τι μπορει να φταιει στο δικο μου??υπαρχει καμια ρυθμισει να ελενξω μπας και φτιαξει?

 

φιλε το εχεις σε 3g η σε 2g....?

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος να μου γραψει σας παρακαλω στο εξης ερωτημα

πως θα οργανωσω τα εικονιδια στις οθονες οταν παταω το κουμπι εφαρμογες

αλλο ειναι γεματο αλλο εχει 10 εφαρμογες αλλο εχει 8 εφαρμογες

πως θα μεταφερω ενα εικονιδιο απο μια οθονη σε μια αλλη

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...