Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατι για το σήμα να πω. Ωρες ωρες ενω καθομαι στο ιδιο σημειο, το κινητο ακινητο, μια εχει 3/4 γραμμες, μια καθολου , μια 1/4. Τεσπα δεν εχ παρατηρησει αν ειναι σιγουρα κατι..θα το τσεκαρω εκτενεστερα..

Μια απορια ομως..Στο παλιο μου Ομνια, εβαγζ ετην εταιρια μου(wind) στην κεντρικη οθονη και οποτε δεν ειχε σημα αυτο χανοταν και εβγαζε <<περιορισμενη υπηρεσια>>ΓΙνεται να κανω κατιιδιο στο σ2..δηλαδη να βλεπω στο home τη WIND και οποτε χανεται το σημα να φαινεται? ΓΙατι τωρα με τις γραμμες..τυχαινει να κανω κληση και με 0 γραμμες,,τυχαινει να μη μπορω ενω δειχνει 2..Δηλαδη με αλλα λογια αργει να φανει ποτε δεν εχει σημα..

 

 

Δεν εχω δοκιμασει κατι γιατι ποτε δεν με ενδιεφερε αλλα δοκιμασε κατι απ' αυτα ..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πως γινεται βρε παιδια αν γινεται δηλαδη να ανανεωνει της φωτο στης επαφες απο το φεισμπουκ στης επαφες που εχω δηλαδη φεισμπουκ και στον τηλεφωνικο μου καταλογο?? το hd2 που ειχα το εκανε αυτο ο γαλαχιας το κανει??
Link to comment
Share on other sites

πως γινεται βρε παιδια αν γινεται δηλαδη να ανανεωνει της φωτο στης επαφες απο το φεισμπουκ στης επαφες που εχω δηλαδη φεισμπουκ και στον τηλεφωνικο μου καταλογο?? το hd2 που ειχα το εκανε αυτο ο γαλαχιας το κανει??

Τις ανανεώνει αν τις έχεις συνδέσει με την επίσημη εφαρμογή του Facebook ή την μαμίσια εφαρμογή που έχει βάλει η Samsung.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

παιδια για πειτε οσοι ειχατε την ΚΕ7 και πηγατε σε KF1 KF2 αξιζει η αναβαθμιση?

εχει διαφορες?

μπαταρια?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Τις ανανεώνει αν τις έχεις συνδέσει με την επίσημη εφαρμογή του Facebook ή την μαμίσια εφαρμογή που έχει βάλει η Samsung.

 

πως θα κανω αυτη τη συνδεση που λες???

Link to comment
Share on other sites

πως θα κανω αυτη τη συνδεση που λες???

Αν τα ονόματα των επαφών σου αντιστοιχούν ακριβώς τα ονόμα που έχουν στο facebook, γίνεται αυτόματα. Αλλιώς θα χρειαστεί να τις κάνεις manual μέσα από κάθε επαφή, menu και link. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, οταν παταω να δω τι τρωει την μπαταρια βλεπω οτι η οθονη μου τρωει 57% ενω δεν το πειραζω σχεδον καθολου, ειναι λογικο κατι τετοιο?

 

Μηπως εχεις πολλα widgets ανοιχτα η το πιο απλο ακομα,μηπως συνεχεια πειραζεις συνεχεια την οθονη?ολοι το κανουμε αυτο :-)

Εγω εχω 47% αλλα δεν αφηνω την οθονη σε ησυχια

 

Send From S2 Beast using Tapatalk

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, οταν παταω να δω τι τρωει την μπαταρια βλεπω οτι η οθονη μου τρωει 57% ενω δεν το πειραζω σχεδον καθολου, ειναι λογικο κατι τετοιο?

 

Δες και τη φωτεινότητα πόσο την έχεις βάλει.

Link to comment
Share on other sites

Αν τα ονόματα των επαφών σου αντιστοιχούν ακριβώς τα ονόμα που έχουν στο facebook, γίνεται αυτόματα. Αλλιώς θα χρειαστεί να τις κάνεις manual μέσα από κάθε επαφή, menu και link. :)

 

πηγα λογαριασμοι και συνχρονισμος και εκανα προσθηκη λογαριασμου facebook μετα εκανα συνχρονισμο μονο για της επαφες που εχω στο κινητο μου αλλα και παλι τιποτα!! και οταν παω επαφες και προσπαθω να κανω συνδεση της επαφης με το facebook δεν μου βρισκει τιποτα!!!!!! :wacko::X:cry:

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω το εξης μιας κ απο εβδομαδα σκεφτομαι να το παρω.

 

Αναφερθηκε σε λιγες σελιδες πιο πισω οτι για να υπαρξει αντικατασταση συσκευης πρεπει να εχουν καει μεχρι 5 pixel? αληθευει κατι τετοιο? γιατι αν αληθευει ευχαριστω αλλα δε θα δωσω 600ευρω για να χτυπιεμαι αν καει κανενα pixel κ να περιμενω για τα αλλα 4 μεχρι να μου το αλλαξουν.

 

Please ας μας διαφωτισει καποιος..

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω το εξης μιας κ απο εβδομαδα σκεφτομαι να το παρω.

 

Αναφερθηκε σε λιγες σελιδες πιο πισω οτι για να υπαρξει αντικατασταση συσκευης πρεπει να εχουν καει μεχρι 5 pixel? αληθευει κατι τετοιο? γιατι αν αληθευει ευχαριστω αλλα δε θα δωσω 600ευρω για να χτυπιεμαι αν καει κανενα pixel κ να περιμενω για τα αλλα 4 μεχρι να μου το αλλαξουν.

 

Please ας μας διαφωτισει καποιος..

 

γιατι ξερεις καποιο κινητο που να στο αλλαζουν με 1 pixel καμμενο για να διαφωτισεις και εμας? :blink:

anyway, η λογικη λεει οτι δεν θα εχει καμμενο pixel παντως...

Edited by saliez
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατι περιεργο μου συμβαινει:

Προσπαθω να κατεβασω καποιο αρχειο με τον στοκ browser

Πχ καποιο .apk και ενω δειχνει να ξεκινα η διαδικασια τελικα αυτο που κατεβαινει

εινσι ενα αρχειο html.

μου διαφευγει κατι;

Link to comment
Share on other sites

Κατι περιεργο μου συμβαινει:

Προσπαθω να κατεβασω καποιο αρχειο με τον στοκ browser

Πχ καποιο .apk και ενω δειχνει να ξεκινα η διαδικασια τελικα αυτο που κατεβαινει

εινσι ενα αρχειο html.

μου διαφευγει κατι;

απενεργοποίησε από τις ρυθμίσεις του μαμά browser, εκεί που λέει «αποκλεισμός αναδυόμενων». Να ΜΗΝ είναι τσεκαρισμένο δηλαδή.

Δοκίμασε ξανά και πες μου.

 

Edit: μετά την αλλαγή που θα κάνεις στις ρυθμίσεις, κλείσε τον μαμά browser (κάνε τον kill), μετά άνοιξε τον και δοκίμασε.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

γιατι ξερεις καποιο κινητο που να στο αλλαζουν με 1 pixel καμμενο για να διαφωτισεις και εμας? :blink:

anyway, η λογικη λεει οτι δεν θα εχει καμμενο pixel παντως...

 

Οχι δεν γνωριζω γιαυτο κ ρωτησα να με βοηθησετε μιας κ ξερετε περισσοτερα.Οσο για την λογικη σαν επιχειρημα δεν το θεωρω βασιμο μιας κ υπαρχουν ηδη 2 παιδια πιο πισω που αντιμετωπισαν προβλημα.Αν πηγαιναμε παντα με το τι ειναι λογικο στην Ελλαδα....

 

Αν γνωριζεις κατι για τις εγγυησεις της samsung ευχαριστως να το ακουσω.Και ναι οταν ειναι 600 ευρω προσεξε ΑΠΑΙΤΩ να μου το αλλαξει ακομα κ με ενα πιχελ να τρεμοπαιζει ποσο μαλλον να καει.Δεν φυτρωνουν χρηματα πουθενα για να τα χαριζω σε συσκευες.

Εντελως φιλικα.

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι τσεκαρισμενο ετσι και αλλιως.

καμμια αλλη ιδεα τι μπορει να φταει;

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι τσεκαρισμενο ετσι και αλλιως.

καμμια αλλη ιδεα τι μπορει να φταει;

Δοκίμασες με τον dolphin browser hd ? Αν όχι, δοκίμασε. Σε μένα όταν τυχαίνει κάτι τέτοιο, με τον dolphin είναι οκ.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Το λινκ ανοιγει με τον στοκ browser απο προεπιλογη.

Ανοιγει απο αλλο προγραμμα που μαλλον δεν πρεπει να αναφερω.

Δεν ξερω πως να καταργησω την προεπιλογη.

 

Edit

τελικα τα καταφερα.με copy paste στον dolphin hd κατεβηκε το αρχειο.

Edited by christou
Link to comment
Share on other sites

1. Διάβαζα χθες το θέμα για την κατανάλωση 50%+ για την οθόνη και ήμουν περίπου στα ίδια έχοντας ανοικτό το κινητό για 2 ώρες και σκαλίζοντάς το διαρκώς. Δηλαδή μπαταρία 90% με 57% από αυτά για οθόνη. Μετά από σχετική αδράνεια του κινητού από χθες το απόγευμα μέχρι σήμερα το πρωί τα νούμερα ήταν μπαταρία 76% και 15% για οθόνη.:shifty:

2. Έχω το κινητό περίπου 1 μήνα και από την μπαταρία ήμουν μέτρια ικανοποιημένος μια που με κρατούσε ακριβώς 1 μέρα. Πριν 1 βδομάδα παρατήρησα ότι μέρος της μπαταρίας καταναλώνονταν για χρήση των χαρτών (Google earth) τους οποίους όμως δεν χρησιμοποιούσα. Είχα όμως ενεργοποιήσει το Latitude από τις πρώτες μέρες που έπαιζα. Μετά την απενεργοποίηση του, η μπαταρία πλέον κρατάει 2 μέρες

Συμπέρασμά μου είναι ότι για όλους εμάς τους μη ψαγμένους θέλει πολύ μεγάλη προσοχή για τις εφαρμογές που στήνουμε και ενεργοποιούμε καθώς και να χρησιμοποιούμε περισσότερο την λογική πριν προβούμε σε βιαστικά συμπεράσματα.:X

Ένας ευχαριστημένος κάτοχος του Galaxy S II.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ασχετα με εφαρμογες κτλ..Αν εχω ανοικτα τα 3g δικτυα..αλλα εχω ξετικαρει τα κουμπια περι συγχρονισμου επαφων και αυτοματης αποστολης δεδομενων, θα στελνει τιποτα απο μονο του? Γιατι θελω π.χ. να ανανεωσω τον καιρο μου και καθε φορα ανοιξε κλεισε ειναι βαρετο...χεχε
Link to comment
Share on other sites

1. Διάβαζα χθες το θέμα για την κατανάλωση 50%+ για την οθόνη και ήμουν περίπου στα ίδια έχοντας ανοικτό το κινητό για 2 ώρες και σκαλίζοντάς το διαρκώς. Δηλαδή μπαταρία 90% με 57% από αυτά για οθόνη. Μετά από σχετική αδράνεια του κινητού από χθες το απόγευμα μέχρι σήμερα το πρωί τα νούμερα ήταν μπαταρία 76% και 15% για οθόνη.:shifty:

2. Έχω το κινητό περίπου 1 μήνα και από την μπαταρία ήμουν μέτρια ικανοποιημένος μια που με κρατούσε ακριβώς 1 μέρα. Πριν 1 βδομάδα παρατήρησα ότι μέρος της μπαταρίας καταναλώνονταν για χρήση των χαρτών (Google earth) τους οποίους όμως δεν χρησιμοποιούσα. Είχα όμως ενεργοποιήσει το Latitude από τις πρώτες μέρες που έπαιζα. Μετά την απενεργοποίηση του, η μπαταρία πλέον κρατάει 2 μέρες

Συμπέρασμά μου είναι ότι για όλους εμάς τους μη ψαγμένους θέλει πολύ μεγάλη προσοχή για τις εφαρμογές που στήνουμε και ενεργοποιούμε καθώς και να χρησιμοποιούμε περισσότερο την λογική πριν προβούμε σε βιαστικά συμπεράσματα.:X

Ένας ευχαριστημένος κάτοχος του Galaxy S II.:)

 

για την πρωτη παρατηρηση επειδη ειχα το ιδιο προβλημα και το εψαξα εχτες οταν δεν χρησιμοποιεις καμια εφαρμογη η τιποτα αλλο στο κινητο ολη η καταλανωση πεφτει στην μπαταρια για παραδειγμα σε αδρανεια το κινητο 10 ωρες η μπαταρια ηταν στο 76% και μολις ασχοληθηκα με τα εμαιλς μου μετα απο 20 λεπτα πηγε στο 38%.

 

οσο αφορα την δευτερη παρατηρηση, μπορεις να μας πεις πως απενεργοποιεις το Latitude? γιατι το ανοιξα αλλα δεν εχει καπου να κανω log out

 

Οχι δεν γνωριζω γιαυτο κ ρωτησα να με βοηθησετε μιας κ ξερετε περισσοτερα.Οσο για την λογικη σαν επιχειρημα δεν το θεωρω βασιμο μιας κ υπαρχουν ηδη 2 παιδια πιο πισω που αντιμετωπισαν προβλημα.Αν πηγαιναμε παντα με το τι ειναι λογικο στην Ελλαδα....

 

Αν γνωριζεις κατι για τις εγγυησεις της samsung ευχαριστως να το ακουσω.Και ναι οταν ειναι 600 ευρω προσεξε ΑΠΑΙΤΩ να μου το αλλαξει ακομα κ με ενα πιχελ να τρεμοπαιζει ποσο μαλλον να καει.Δεν φυτρωνουν χρηματα πουθενα για να τα χαριζω σε συσκευες.

Εντελως φιλικα.

 

βεβαιως και υπαρχει με 0 pixel ειναι η lg σε ολα της τα προιοντα

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οσο αφορα την δευτερη παρατηρηση, μπορεις να μας πεις πως απενεργοποιεις το Latitude? γιατι το ανοιξα αλλα δεν εχει καπου να κανω log out

 

Δεν ξέρω αν εννοεί κάτι άλλο ο φίλος αλλά μπορείς να το κάνεις freeze μέσω εφαρμογών όπως το Titanium Backup, το SystemApp Remover κτλ. Απαιτούν root access φυσικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μετά από απενεργοποιηση του 'Συνεχούς συγχρονισμού' κατάφερα να δώ τη μπαταρία του κινητού να μου βγάζει 24ωρο....

Ούτε μισή μέρα δε μου έβγαζε μέχρι τώρα...

Μπορεί κάποιος όμως να μου εξηγήσει ποιά είναι η πραγματική χρήση του 'Συνεχούς συγχρονισμού' και του 'αυτόματου συγχρονισμού'????

 

Και για του λόγου του αληθές χωρις.....

 

SC20110622-094507.jpeg?w=0550c70c

 

 

Οσον αφορα την ερωτηση μου κάποια ιδέα???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, την 8η μέρα στην κατοχή μου παρατήρησα ένα Pixel (μάυρο) , μίλησα με Samsung και με ρωτάνε είναι φωτεινό ή σκούρο, τους απαντάω σκούρο, δυστηχώς δεν μπορούμε να σας το αλλάξουμε διότι εαν είναι σκούρο γινεται αλλαγή απο 2 και πάνω ενω εαν είναι άσπρο γινεται με το πρώτο.

Γίνομαι έξαλος και δικαιολογημένα φαντάζομαι και του απαντάω εαν αγόραζες εσυ ενα κινητό τον 600 ευρω και είχε ένα πιξελ και έπαιρνες αυτή την απάντηση, πως θα σου φαινόταν???

Αυτά παίδες, ούτε και με το Πλαίσιο έβγαλα άκρη, μου ειπαν οτι έχω περάσει τις 7 μέρες τους εξηγώ ότι έλειπα Amsterdam και χτες γύρισα και ειμαι πελάτης χρόνια και η εταιρία μου ψωνίζει απο εσας και και και και...ακρη δεν βγάλαμε

Link to comment
Share on other sites

για την πρωτη παρατηρηση επειδη ειχα το ιδιο προβλημα και το εψαξα εχτες οταν δεν χρησιμοποιεις καμια εφαρμογη η τιποτα αλλο στο κινητο ολη η καταλανωση πεφτει στην μπαταρια για παραδειγμα σε αδρανεια το κινητο 10 ωρες η μπαταρια ηταν στο 76% και μολις ασχοληθηκα με τα εμαιλς μου μετα απο 20 λεπτα πηγε στο 38%.

 

οσο αφορα την δευτερη παρατηρηση, μπορεις να μας πεις πως απενεργοποιεις το Latitude? γιατι το ανοιξα αλλα δεν εχει καπου να κανω log out

Θα μπεις στους χαρτες, θα μπεις στο latitude, και μετα στις ρυθμισεις εχει επιλογη αν θελεις να εμφανιζεσαι στο latitude η οχι. εκει θα επιλεξεις οτι δεν θελεις. εκει στις ρυθμισεις εχει τερμα κατω επιλογη που γραφει "απενεργοποιηση latitude".

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, την 8η μέρα στην κατοχή μου παρατήρησα ένα Pixel (μάυρο) , μίλησα με Samsung και με ρωτάνε είναι φωτεινό ή σκούρο, τους απαντάω σκούρο, δυστηχώς δεν μπορούμε να σας το αλλάξουμε διότι εαν είναι σκούρο γινεται αλλαγή απο 2 και πάνω ενω εαν είναι άσπρο γινεται με το πρώτο.

Γίνομαι έξαλος και δικαιολογημένα φαντάζομαι και του απαντάω εαν αγόραζες εσυ ενα κινητό τον 600 ευρω και είχε ένα πιξελ και έπαιρνες αυτή την απάντηση, πως θα σου φαινόταν???

Αυτά παίδες, ούτε και με το Πλαίσιο έβγαλα άκρη, μου ειπαν οτι έχω περάσει τις 7 μέρες τους εξηγώ ότι έλειπα Amsterdam και χτες γύρισα και ειμαι πελάτης χρόνια και η εταιρία μου ψωνίζει απο εσας και και και και...ακρη δεν βγάλαμε

 

 

Οταν τα εγραφα αυτα 2-3 ποστ πιο πανω φαινομουν γραφικος για την απαραδεκτη εγγυηση των πιξελ.Μιλησα κ γω μαζι τους πριν 1 ωρα κ μου ειπαν οτι ουτε στο ενα λευκο πιξελ αλλαζει η συσκευη.Μαλλον αναλογα ποιος απανταει στο τηλ δινει κ αλλη ερμηνεια για τα πιξελ.

 

Αυτα για τον φιλο που εγραφε οτι "λογικα δεν καιγονται"...

Τι να πω..περαστικα Αλεξη.

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...