Jump to content

[ROM] Juwe


Coolgreek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έλα φίλε εντελως τυχαία βρήκα την λύση για την διαφάνεια :)

κατέβασα από την σελίδα του SensatioN by Crysis το darky_fix zip (αφού έκανα μπακ απ οπως ειπες τα πάντα ). το έβαλα χωρις να βάλω το θέμα και όλα δείχνουν να δουλεύουν ρολόι..οι διαφανειες διορθώθηκαν και το θέμα στο 90% έμεινε το ίδιο ...το λινκ για την σελίδα εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1042395

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 266
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

έλα φίλε εντελως τυχαία βρήκα την λύση για την διαφάνεια :)

κατέβασα από την σελίδα του SensatioN by Crysis το darky_fix zip (αφού έκανα μπακ απ οπως ειπες τα πάντα ). το έβαλα χωρις να βάλω το θέμα και όλα δείχνουν να δουλεύουν ρολόι..οι διαφανειες διορθώθηκαν και το θέμα στο 90% έμεινε το ίδιο ...το λινκ για την σελίδα εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1042395

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Ναι το fix αυτό δεν είναι ολόκληρο θέμα, απλά έχει μέσα αρχείο framewrokres.apk (που έχει μέσα τα png που ανέφερα) που αντικαθιστά το framework του Juwe... Για πες πάντως, τι άλλαξε ακριβώς; Υποθέτω και ο δείκτης μπαταρίας και το scroll down menu θα έχουν αλλάξει αλλά τα υπόλοιπα όχι (tw launcher δεν είδα να έχει μέσα, ούτε dialer κλπ).

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Ναι το fix αυτό δεν είναι ολόκληρο θέμα, απλά έχει μέσα αρχείο framewrokres.apk (που έχει μέσα τα png που ανέφερα) που αντικαθιστά το framework του Juwe... Για πες πάντως, τι άλλαξε ακριβώς; Υποθέτω και ο δείκτης μπαταρίας και το scroll down menu θα έχουν αλλάξει αλλά τα υπόλοιπα όχι (tw launcher δεν είδα να έχει μέσα, ούτε dialer κλπ).

 

Αυτά που λες ακριβως αλλάζουν ..μικρό το κακό αφού το θέμα σε γενικες γραμμες παραμένει το ίδιο..φίλε έβαλα και το θέμα (μετά το φιξ)και πραγματικά έπαθα πλάκα...θα σου πω λεπτομερειες μολις φύγω από την δουλειά αλλά μιλάμε για άλλο κινητό πλέον :) :)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που λες ακριβως αλλάζουν ..μικρό το κακό αφού το θέμα σε γενικες γραμμες παραμένει το ίδιο..φίλε έβαλα και το θέμα (μετά το φιξ)και πραγματικά έπαθα πλάκα...θα σου πω λεπτομερειες μολις φύγω από την δουλειά αλλά μιλάμε για άλλο κινητό πλέον :) :)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Περιμένω νεότερα και εντυπώσεις, ίσως και κανα screenshot plz;;;

Αν είναι τόσο καλό το ΤΗΕΜΕ να το δοκιμάσω!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω νεότερα και εντυπώσεις, ίσως και κανα screenshot plz;;;

Αν είναι τόσο καλό το ΤΗΕΜΕ να το δοκιμάσω!

 

ναι ειναι πολυ καλο τουλάχιστον εμενα μου αρεσε πολυ...

θα σου ανεβασω(λιγο αργοτερα) βιντεακι να παρεις μια γευση....:)

Link to comment
Share on other sites

τελικα σχετη απογοητευση το θεμα....

:rolleyes:

ενω ολα πηγαιναν ρολοι(ολη την μερα το κινητο πετουσε) τωρα το βραδακι το ενα κολλημα πισω απο το αλλο....:mad::mad:

οποτε μακριααααα...

θελω να ξαναγυρισω οπως ημουν πριν τωρα και ψαχνω να βρω τον τροπο....

βεβαια τα προβληματα ξεκινησαν απο την ωρα που εβαλα το νεο aura...εχω μια υποψια οτι φταιει αυτο....

παιδια οσοι εχετε την juwe το aura(το καινουργιο ομως) σας δουλευει κανονικα...?

σε μενα γινεται ο χαμος....ουτε τους οδους στους δρομους δεν βγαζει...

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

τελικα σχετη απογοητευση το θεμα....

:rolleyes:

ενω ολα πηγαιναν ρολοι(ολη την μερα το κινητο πετουσε) τωρα το βραδακι το ενα κολλημα πισω απο το αλλο....:mad::mad:

οποτε μακριααααα...

θελω να ξαναγυρισω οπως ημουν πριν τωρα και ψαχνω να βρω τον τροπο....

 

Για το sensation του crysis μιλαμε? Και πανω που ψηνομουν να φλασαρω πανω στην simply. Μαπα το καρπουζιον?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Για το sensation του crysis μιλαμε? Και πανω που ψηνομουν να φλασαρω πανω στην simply. Μαπα το καρπουζιον?

 

φιλε δεν ξερω ολη την μερα δουλευε ρολοι..τωρα το βραδακι αρχισαν τα οργανα...

ειπα και πιο πανω ομως δεν ξερω αν φταιει το νεο aura.....η κατι αλλο τελος παντων...

τεσπα παρε μια γευση απο το θεμα...ειναι πανεμορφο το ατιμο...

 

παιδια ξαναρωταω για να δω αν φταιει αυτο..το νεο sygic σας δουλευει κανονικα στην juwe....?

οσοι το εχετε ριξτε μια ματια....

 

ps εχω τον Ginger Kernel JVH (Beta 3 V2.1) λετε να φταιει αυτο....??

 

παιδια για ολα τελικα εφταιγε το θεμα οποτε μακριαααααααα

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν ξερω ολη την μερα δουλευε ρολοι..τωρα το βραδακι αρχισαν τα οργανα...

ειπα και πιο πανω ομως δεν ξερω αν φταιει το νεο aura.....η κατι αλλο τελος παντων...

τεσπα παρε μια γευση απο το θεμα...ειναι πανεμορφο το ατιμο...

 

παιδια ξαναρωταω για να δω αν φταιει αυτο..το νεο sygic σας δουλευει κανονικα στην juwe....?

οσοι το εχετε ριξτε μια ματια....

 

ps εχω τον Ginger Kernel JVH (Beta 3 V2.1) λετε να φταιει αυτο....??

Το παλιό sygic που είχα (που μου είχες δείξει) δουλεύει κανονικά σε εμένα... Αλλά το παλιό ξανατονίζω!

Πιθανόν να φταίει το θέμα, δεν είσαι ο μόνος που αντιμετώπισε πρόβλημα μετα απο λίγες ώρες, αν δεις στο site στο xda είναι κι άλλοι με τέτοια θέματα!

Αν θες να γυρίσεις πάλι στο κλασικό και απροβλημάτιστο θέμα απλά μπες σε CWM recovery και ξαναφλάσαρε την Juwe 4.3 no_wipe... Πάντα την έχω στο τηλέφωνο δια παν ενδεχόμενο! Ειδάλλως μου είχες πει οτι είχες κάνει και backup απο recovery, αν δεν δουλέψει το παραπάνω (που πιστεύω θα δουλέψει) κάνε RESTORE το backup!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Το παλιό sygic που είχα (που μου είχες δείξει) δουλεύει κανονικά σε εμένα... Αλλά το παλιό ξανατονίζω!

Πιθανόν να φταίει το θέμα, δεν είσαι ο μόνος που αντιμετώπισε πρόβλημα μετα απο λίγες ώρες, αν δεις στο site στο xda είναι κι άλλοι με τέτοια θέματα!

Αν θες να γυρίσεις πάλι στο κλασικό και απροβλημάτιστο θέμα απλά μπες σε CWM recovery και ξαναφλάσαρε την Juwe 4.3 no_wipe... Πάντα την έχω στο τηλέφωνο δια παν ενδεχόμενο! Ειδάλλως μου είχες πει οτι είχες κάνει και backup απο recovery, αν δεν δουλέψει το παραπάνω (που πιστεύω θα δουλέψει) κάνε RESTORE το backup!

 

ολα καλα φιλε ευτυχώς ειχα κανει back up απο recovery και το κινητο ξαναγυρισε οπως ηταν πριν με την juwe...και το θεικο κρατησε ολα τα δεδομενα μου(μεχρι και τις μετρήσεις του ιντερνετ!!!!)...

ολα δουλευουν ρολοι τωρα....και παλι...:)

ολα τα προβλήματα ηταν απο το θεμα..

πανεμορφο αλλα καταστροφη....:)

οποτε μακρια..

τελος καλο ολα καλα..(τελικα αυτα τα back up απο το recovery πριν "πειραξεις" κατι ειναι οτι καλυτερο...!!!)

 

ps: τωρα δουλευει και το καινουργιο το sygic...κοιτα να δεις τι πηγαμε να παθουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν ξερω ολη την μερα δουλευε ρολοι..τωρα το βραδακι αρχισαν τα οργανα...

ειπα και πιο πανω ομως δεν ξερω αν φταιει το νεο aura.....η κατι αλλο τελος παντων...

τεσπα παρε μια γευση απο το θεμα...ειναι πανεμορφο το ατιμο...

 

παιδια ξαναρωταω για να δω αν φταιει αυτο..το νεο sygic σας δουλευει κανονικα στην juwe....?

οσοι το εχετε ριξτε μια ματια....

 

ps εχω τον Ginger Kernel JVH (Beta 3 V2.1) λετε να φταιει αυτο....??

 

παιδια για ολα τελικα εφταιγε το θεμα οποτε μακριαααααααα

 

Ναι παιδια και εγω την πατησα με το θεμα του crysis . Ολα δουλευαν ρολοι και μια στιγμη αρχισαν τα reboot και τα κολληματα

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδια και εγω την πατησα με το θεμα του crysis . Ολα δουλευαν ρολοι και μια στιγμη αρχισαν τα reboot και τα κολληματα

 

αστα να πανε...

παντως το darky fix απο το ιδιο θεμα κτλ για τις διαφάνειες(που δεν τις διακρίνεις) δουλεύει ρολοι....:)

εγω εβαλα αυτο και τελος για την ωρα...:lol:

Link to comment
Share on other sites

μην εμπιστεύεστε τους devs ... ΠΟΤΕ!

ο πρώτος κανόνας όταν διαβάζεις στο xda :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε η JUWE 4.3.1 με μικροαλλαγές :

Changelog v4.3.1

Modded Camera.apk

Modded Browser.apk

Edited Dialer (No stretch icon in landscape)

Edited framework-res.apk (readable notifications)

Edited Settings.apk

Διορθώθηκε η διαφάνεια ώστε να φαίνονται κανονικά πλέον τα γράμματα, νέο module (apk) για την κάμερα, Νέο dialer, κλπ!

Δοκιμάζω τώρα (περνάω την no_wipe πάνω απο την 4,3)!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε η JUWE 4.3.1 με μικροαλλαγές :

 

Διορθώθηκε η διαφάνεια ώστε να φαίνονται κανονικά πλέον τα γράμματα, νέο module (apk) για την κάμερα, Νέο dialer, κλπ!

Δοκιμάζω τώρα (περνάω την no_wipe πάνω απο την 4,3)!

 

με την No wipe δεν χάνεται τίποτα από το κινητό έτσι δεν είναι;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με την No wipe δεν χάνεται τίποτα από το κινητό έτσι δεν είναι;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Την περνάω τώρα τη no_wipe και σου απαντώ σε λίγο!!!

Πάντως αυτό είναι το νόημα της No_wipe, να αναβαθμίζεσαι απο προηγούμενες εκδόσεις χωρίς να χάνεις τίποτε! Την προηγούμενη 4.3 π.χ. πέρασα την no_wipe (πάνω απο την juwe 4.2) και δεν έχασα τίποτε στο κινητό!

 

EDIT: όπως σου είπα, η 4.3.1 περάστηκε πάνω απο την 4.3 και όλα καλά (όλα είναι ακόμα εδώ, δεν έχασα τίποτε, ούτε εφαρμογές, ούτε ιστορικό κλήσεων/μηνύματα!). Και παρότι είχα GTO kernel δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα! Μάλιστα η rom 4.3.1 no_wipe παιρνιέται και χωρίς να απενεργοποιηθεί το lagfix σε όσους είναι ενεργοποιημένο (αν και πάντα συνιστάται να το απενεργοποιείται για σιγουριά)!

Επίσης η νεα κάμερα είναι καλύτερη της προηγούμενης (δουλεύει το κουμπί "power" για να παίρνεις φωτογραφίες πλέον) αλλά δυστυχώς με GTO kernel δεν δουλεύει σωστά η μπροστά κάμερα και πρέπει να ξαναπεράσω το fix του Damian!

Edited by Coolgreek
Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

την εβαλα και εγω απο πανω ολα καλα...

για να λειτουργησει η μπροστινη καμερα σε GTO kernel οντως πρεπει να ξαναβαλεις το fix...

το εβαλα και ολα οκ..και παλι

πολυ ομορφη ρομ πραγματικα ολα δουλευουν ρολοι.....(και aura και ολα τα σχετικα...)...

μου φαινεται οτι ειναι ενα κλικ πιο κατω στο θεμα μπαταριας απο την criskelo αλλα ακομη δεν ειμαι σιγουρος..

αυτο παντως που μου κανει εντυπωση παντα στην juwe ειναι οτι "καθαριζει" η συνομιλια καθε φορα που την βαζω..δεν ξερω μπορει να ειναι της φαντασιας μου αλλα ο ηχος ειναι κρυσταλλο.....

τελος βγαζεις (επιτελους) Photos με το power κουμπι....αυτο πολυ σημαντικο και βολικο ταυτόχρονα..:)

Link to comment
Share on other sites

Coolgreek ειδες καμια διαφορα στο θεμα μπαταριας με την νεα εκδοση.....?:):)

(σε σχεση με την στοκ jvh τι λεει..πως σου φαινεται....?)

Link to comment
Share on other sites

Coolgreek ειδες καμια διαφορα στο θεμα μπαταριας με την νεα εκδοση.....?:):)

(σε σχεση με την στοκ jvh τι λεει..πως σου φαινεται....?)

 

Να σου απαντήσω:

Τελευταία φόρτιση Παρασκευή απόγευμα-βράδυ (πριν 48ώρες περίπου αποσυνδέθηκε απο το φορτιστή)...

σήμερα παρακολουθούσα απο sport24 το ματς Παναθηκαϊκού - Ολ. Βόλου για καμιά ώρα (απο live κάλυψη με κείμενο όμως:p), αρκετή ώρα wifi και internet browsing συνολικά (απο τις 48 ώρες που έχω να το φορτίσω κανα 2ωρο τουλάχιστον, υπολογίζω γύρω στις 2,30 εως 3 ώρες)+αρκετά τηλέφωνα (κανα 40λεπτο τουλάχιστον). Τώρα η μπαταρία είναι στο 8% (και πριν αρχίσω το βραδιάτικο surfing μέσω κινητού στο 23%). Μια χαρά τα πάει! Δεν πίστευα θα με βγάλει σήμερα αφού το πρωί φαντάσου είχα 46% και τώρα μετα 12 ωρών και με πόση χρήση έχω ακόμα 8%!!! Πρώτη φορά απο τότε που βάζω 2.3.3 έχω τέτοιες επιδόσεις (και ταχύτητας και μπαταρίας)! Κατα ευχαριστημένος!

 

ΥΓ: Ο Damian Gto έβγαλε νέο kernel (τον 2.1 BETA 4), θα τον δοκιμάσω άυριο!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα αρα βλεπεις βελτιωση σε σχεση με τις προηγουμενες εκδοσεις...

ευχάριστο αυτο...:)

(εγω δεν προλαβα να την δοκιμασω ειχα θεματακια και ειμαι τωρα με στοκ...)

επιμενεις με damian ετσι....?:)

περιμενω εντυπωσεις απο το νεο κερνελ με μεγαλη περιέργεια...

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα αρα βλεπεις βελτιωση σε σχεση με τις προηγουμενες εκδοσεις...

ευχάριστο αυτο...:)

(εγω δεν προλαβα να την δοκιμασω ειχα θεματακια και ειμαι τωρα με στοκ...)

επιμενεις με damian ετσι....?:)

περιμενω εντυπωσεις απο το νεο κερνελ με μεγαλη περιέργεια...

 

Σιγά μην προλάβω να τον δοκιμάσω (:p τον beta 4 kernel δηλαδή)... Βγήκε beta5 2.1 απο τον Damian ήδη! Τον πέρασα με ODIN και το κινητό ξεκίνησε (:p:p:p) οπότε όλα καλά ως εδώ. Περισσότερα αργότερα!

 

ΥΓ: η default ταχύτητα τώρα είναι τα 1000 mhz (η κανονική του τηλεφώνου δηλαδή) και μπορεί να φτάσει μέχρι 1300mhz (απο τα 1200 μέγιστο του προηγούμενου kernel).

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα πριν λιγο (κανα 3ωρο :P) και τωρα τελειωσα με τα backup/ρυθμισεις/δοκιμες.. Το κινητο "Πεταει"!! Παρατειρησα μεχρι στιγμης σε σχεση με official jvh, καλυτερη διαχειρηση μνημης, το ιδιο σταθερη, πιο smooth, πιο γρηγορη, πολυ πιο ομορφη, μεχρι στιγμης απο θεμα μπαταριας νομιζω παει καλυτερα, για μενα καλυτερη σε ολα γενικα και επισης μου διορθωσε κατι θεματακια που ειχα με την jvh!

Quadrant score 1750 με lagfix..!

Μονο ενα με χαλαει, οτι τα εικονιδια στο μενου πανε οπου θελουν και οχι εκει που τα θελω εγω.. μπορω να ζησω με αυτο ομως!!

Εν Ολιγοις, 9,5 στα 10 απο μενα προς το παρων!

 

Edit: @Freddaras, το ayra (το παλιο.. ;) ) δουλευει στην πενα! με το gps aids κλειδωνει σε δευτερολεπτα! μετρημενα στο ενα χερι. . ! :)

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

φιλε nikos523 συμφωνω...

ειναι απιστευτη η juwe...:)

το ξερω για το aura δουλευει σφαιρα....το καινούργιο εχει προβληματα και στην στοκ...

τεσπα ισως στο μελλον την ξαναπερασω...(με το ζορι κρατιεμαι...:lol::lol:)

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην προλάβω να τον δοκιμάσω (:p τον beta 4 kernel δηλαδή)... Βγήκε beta5 2.1 απο τον Damian ήδη................................link?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

................................link?

 

Εδώ:

http://forum.damiangto.org/

 

Πρέπει πρώτα να κάνεις εγγραφή, να περιμένεις την έγκριση (δεν αργεί συνήθως) και μετά μπορείς να κατεβάσεις!

Edited by Coolgreek
Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...