Jump to content

[ROM] CyanogenMod 7


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καταρχήν το κανω σε κενη σελίδα και δεύτερον το μήνυμα που μου βγάζει ειναι δεν υπαρχει αρκετη μνήμη και οχι χωρος! Στα ελληνικά το λεει κ οχι στα αγγλικα. Εξυπνακιδες σαν τον nikospot δεν νομίζω να χρειάζονται εδώ μέσα.

 

Μάλλον δε με κατάλαβες αλλά δεν πειράζει φίλε μου, μάλλον άτομα που έχουν όρεξη για τσακωμό δεν χρειάζονται εδώ μέσα.

Όσο για το πρόβλημα σου απάντησε ο Lakerdas παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μάλλον δε με κατάλαβες αλλά δεν πειράζει φίλε μου, μάλλον άτομα που έχουν όρεξη για τσακωμό δεν χρειάζονται εδώ μέσα.

Όσο για το πρόβλημα σου απάντησε ο Lakerdas παραπάνω.

 

Δεν έχω καμία διάθεση για τσακωμό φίλε, όμως διέκρινα μια ειρωνεία στο μήνυμά σου και μπορείς να το δεις και εσύ αν το ξαναδιαβάσεις! Μην ρίχνεις το μπαλάκι του κακού και δύστροπου σε μένα, σε παρακαλώ! Όπως και να χει έληξε, δεν έχει νόημα. Να σαι καλά.

Σπύρος

:: Samsung Galaxy S :: Once you go CM9 you never go back!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καμία διάθεση για τσακωμό φίλε, όμως διέκρινα μια ειρωνεία στο μήνυμά σου και μπορείς να το δεις και εσύ αν το ξαναδιαβάσεις! Μην ρίχνεις το μπαλάκι του κακού και δύστροπου σε μένα, σε παρακαλώ! Όπως και να χει έληξε, δεν έχει νόημα. Να σαι καλά.

 

Η ειρωνεία που διέκρινες πήγαινε στο μεταφραστή της rom, όχι σε εσένα.

:)

Γι' αυτό σου λέει ο Νικος ότι μάλλον δεν κατάλαβες σωστά.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καμία διάθεση για τσακωμό φίλε, όμως διέκρινα μια ειρωνεία στο μήνυμά σου και μπορείς να το δεις και εσύ αν το ξαναδιαβάσεις! Μην ρίχνεις το μπαλάκι του κακού και δύστροπου σε μένα, σε παρακαλώ! Όπως και να χει έληξε, δεν έχει νόημα. Να σαι καλά.

 

Δεν έριξα σε σένα τίποτα, όπως λέει ο mindfield για αυτόν που το μετέφρασε πήγαινε. (αν είναι όντως έτσι η μετάφραση τελικά) και μπορεί να φάνηκε ειρωνικό αλλά το είπα υπό τύπον αστείου. Αnyway sorry για την παρεξήγηση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έριξα σε σένα τίποτα, όπως λέει ο mindfield για αυτόν που το μετέφρασε πήγαινε. (αν είναι όντως έτσι η μετάφραση τελικά) και μπορεί να φάνηκε ειρωνικό αλλά το είπα υπό τύπον αστείου. Αnyway sorry για την παρεξήγηση.

 

Ζητάω συγνώμη Νίκο γιατί δεν το κατάλαβα με τον τρόπο που το είπες. Στον γραπτό λόγο υπάρχει δυσκολία ερμηνείας μερικές φορές... ήταν διφορούμενο και καλό είναι που λύθηκε.

Σπύρος

:: Samsung Galaxy S :: Once you go CM9 you never go back!!

Link to comment
Share on other sites

Ζητάω συγνώμη Νίκο γιατί δεν το κατάλαβα με τον τρόπο που το είπες. Στον γραπτό λόγο υπάρχει δυσκολία ερμηνείας μερικές φορές... ήταν διφορούμενο και καλό είναι που λύθηκε.

 

:)

Βρήκες τελικά που οφείλεται το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

:)

Βρήκες τελικά που οφείλεται το πρόβλημα?

 

Δεν έχω καταλάβει που οφείλεται γιατί αν προσπαθήσω 2 - 3 φορές μπαίνει το widget τελικά, κάποιες φορές κολλάει κάποιες όχι, Όσον αφορά την μνήμη ακούω κάτι νούμερα που μου φαίνονται αστρονομικά!! Βλέπω να λένε κάποιοι πως έχουν ελεύθερη μνήμη 150mb -200mb... πως γίνεται αυτό ρε παιδιά?? Εμένα 90 - 120 είναι συνήθως. Ποια είναι η λύση?

Σπύρος

:: Samsung Galaxy S :: Once you go CM9 you never go back!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει που οφείλεται γιατί αν προσπαθήσω 2 - 3 φορές μπαίνει το widget τελικά, κάποιες φορές κολλάει κάποιες όχι, Όσον αφορά την μνήμη ακούω κάτι νούμερα που μου φαίνονται αστρονομικά!! Βλέπω να λένε κάποιοι πως έχουν ελεύθερη μνήμη 150mb -200mb... πως γίνεται αυτό ρε παιδιά?? Εμένα 90 - 120 είναι συνήθως. Ποια είναι η λύση?
Kαι σε μενα εκει δουλευει,no problem ομως,μην ασχολεισαι.Αυτο με το μυνημα της μνημης το βλεπω κι εγω οταν δεν χωραει το widget στην οθονη και ειναι οντως θεμα μεταφρασης,καμια σχεση με την μνημη.Υπαρχουν μικροθεματακια ακομη αλλα τα παιδια στην cyanogen δουλευουν συνεχεια και ολο και φιαχνεται καλυτερη η ρομ (αντιθετα με την μαμα σαμυ που οσο παει και χειροτερευει τις ρομ με ενα σωρο σημαντικα κουλα..να μην πω και για την αδιαφορια που επιδεικνυει). Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει που οφείλεται γιατί αν προσπαθήσω 2 - 3 φορές μπαίνει το widget τελικά, κάποιες φορές κολλάει κάποιες όχι, Όσον αφορά την μνήμη ακούω κάτι νούμερα που μου φαίνονται αστρονομικά!! Βλέπω να λένε κάποιοι πως έχουν ελεύθερη μνήμη 150mb -200mb... πως γίνεται αυτό ρε παιδιά?? Εμένα 90 - 120 είναι συνήθως. Ποια είναι η λύση?

 

Δυστυχώς δεν έχω την cm αυτή τη στιγμή για να δω κι εγώ αν συμβαίνει κάτι παρόμοιο, αλλά όσον αφορά την μνήμη εγώ το 200άρι το έβλεπα μόλις άνοιξε το κινητό, και πηγαίνοντας στον task killer στην τρίτη καρτέλα του μενου που έχει ο GO Launcher EX και κάνοντας kill ότι άκυρο ξεκίνησε στο boot. Αλλά μετά από λίγες μέρες χωρίς reboot παρατηρούσα μία τρελή πτώση της ελευθερης μνήμης ακόμα και αν έκανα Kill εφαρμογες :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!παρατηρησα ρε παιδια οτι εχει αλλαξει το ιμει της συσκευης μου...πως μπορω να το επαναφερω;;;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!παρατηρησα ρε παιδια οτι εχει αλλαξει το ιμει της συσκευης μου...πως μπορω να το επαναφερω;;;

 

Μάλλον έχασες τον φάκελο efs που περιέχει το ΙΜΕΙ. Τον είχες κάνει backup?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχασες τον φάκελο efs που περιέχει το ΙΜΕΙ. Τον είχες κάνει backup?

 

Σε περίπτωση που δεν έχει γίνει backup ο efs folder, τί γινεται;

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως γινετε να φτιαξω group στις επαφες μου? Θυμαμα παλιοτερα μου εβγαζε επιλογη στο "επιλογες προβολης" που τωρα δεν υπαρχει.

Δεν τις εχω περασμενες στο λογαριασμο google παρα μονο στο τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που δεν έχει γίνει backup ο efs folder, τί γινεται;

 

Από όσο ξέρω δε μπορείς να το φτιάξεις εσύ αν δεν έχεις τον efs, παρα μόνο κάποιο σέρβις της samsung.(γιατί αυτός ο φάκελος είναι μοναδικός για κάθε κινητό) Δεν ξέρω αν υπάρχει όμως κάποιο κολπάκι που να σου δίνει την δυνατότητα να το κάνεις, δεν το έχω ψάξει. Και το χειρότερο είναι πως χάνεις την εγγύηση λογικά...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ο μάγκας τον είχα κρατήσει και στην εξωτερική SD και στο pc και έκανα και στα 2 format! Καλό ε;!

Δεν έχει αλλοιωθεί το imei αλλά θα ήθελα να μάθω πως τον επαναφέρω.

Ίσως να επαναδημιουργηθεί αν γίνει update μεσω Kies;

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως γινετε να φτιαξω group στις επαφες μου? Θυμαμα παλιοτερα μου εβγαζε επιλογη στο "επιλογες προβολης" που τωρα δεν υπαρχει.

Δεν τις εχω περασμενες στο λογαριασμο google παρα μονο στο τηλεφωνο.

 

Φίλε μου δεν έχω αυτή τη στιγμή την cm αλλά έχω επιλογή "επιλογή οθόνης" (εκεί στις επαφές) αλλά δεν βλέπω κάτι για group :wacko:

 

Εγώ ο μάγκας τον είχα κρατήσει και στην εξωτερική SD και στο pc και έκανα και στα 2 format! Καλό ε;!

Δεν έχει αλλοιωθεί το imei αλλά θα ήθελα να μάθω πως τον επαναφέρω.

Ίσως να επαναδημιουργηθεί αν γίνει update μεσω Kies;

 

Το σκέφτηκα κι εγώ αυτό με το ΚΙΕΣ αλλα μία άλλη περίπτωση θα ήταν να μην κάνει καν update εφόσον δεν βρίσκει το ΙΜΕΙ :p Άσε που όσες φορές έχω δοκιμάσει να βάλω παλαιότερη έκδοση firmware για να μου κάνει update το KIES, δεν μου έβλεπε το csc σαν ελληνικό! Μόνο στην gingerbread μου το έβλεπε αλλά ήταν η "νεότερη" Τέλος πάντων βγήκα λίγο offtopic.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν έχω αυτή τη στιγμή την cm αλλά έχω επιλογή "επιλογή οθόνης" (εκεί στις επαφές) αλλά δεν βλέπω κάτι για group :wacko:

 

 

 

Το σκέφτηκα κι εγώ αυτό με το ΚΙΕΣ αλλα μία άλλη περίπτωση θα ήταν να μην κάνει καν update εφόσον δεν βρίσκει το ΙΜΕΙ :p Άσε που όσες φορές έχω δοκιμάσει να βάλω παλαιότερη έκδοση firmware για να μου κάνει update το KIES, δεν μου έβλεπε το csc σαν ελληνικό! Μόνο στην gingerbread μου το έβλεπε αλλά ήταν η "νεότερη" Τέλος πάντων βγήκα λίγο offtopic.

Βρηκα ενα φακελο efs αλλα δε βλεπω τι ιμει γραφει μεσα.τες πα πως το κανω επαναφορα;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα ενα φακελο efs αλλα δε βλεπω τι ιμει γραφει μεσα.τες πα πως το κανω επαναφορα;

 

Δοκίμασε την εφαρμογή nitrality (δωρεάν απ' το market). Απ' ότι θυμάμαι έχει επιλογή restore efs.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την εφαρμογή nitrality (δωρεάν απ' το market). Απ' ότι θυμάμαι έχει επιλογή restore efs.

 

κανει restore αλλα παλι το ιδιο μου βγαζει....

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

κανει restore αλλα παλι το ιδιο μου βγαζει....

 

Δεν ξέρω πως ακριβώς καταφέρνει να κάνει restore, αλλά αν το φτιάχνει μόνο του από την αρχή, τότε μήπως θα γινόταν αν σβηνόταν εντελώς το αρχείο και μετά restore απο το nitrality? (Δεν λέω να το κάνεις, απλά μια ιδέα ρίχνω για να το δει και κάποιος που μπορεί να γνωρίζει :))

Αλλά σίγουρα αλλοιώθηκε ο φάκελος efs? Δεν γίνεται να οφείλεται αλλού το πρόβλημα του διαφορετικού ΙΜΕΙ? Και δεν θα παρουσίαζε κι άλλα προβλήματα? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως ακριβώς καταφέρνει να κάνει restore, αλλά αν το φτιάχνει μόνο του από την αρχή, τότε μήπως θα γινόταν αν σβηνόταν εντελώς το αρχείο και μετά restore απο το nitrality? (Δεν λέω να το κάνεις, απλά μια ιδέα ρίχνω για να το δει και κάποιος που μπορεί να γνωρίζει :))

Αλλά σίγουρα αλλοιώθηκε ο φάκελος efs? Δεν γίνεται να οφείλεται αλλού το πρόβλημα του διαφορετικού ΙΜΕΙ? Και δεν θα παρουσίαζε κι άλλα προβλήματα? :confused:

 

Όταν δεν έχεις σωστό ιμει σημαίνει πως αλλοιώθηκε ο φάκελος efs. Πλέον δεν γράφουν σχεδόν πουθενά πόσο σημαντικό είναι να τον έχεις σε backup όταν φλασαρεις διάφορες ρομ.

 

Έχω την εντύπωση πως για να σου κάνει restore το nitrality τον efs, πρέπει να τον έχεις πάρει backup πρώτα.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν δεν έχεις σωστό ιμει σημαίνει πως αλλοιώθηκε ο φάκελος efs. Πλέον δεν γράφουν σχεδόν πουθενά πόσο σημαντικό είναι να τον έχεις σε backup όταν φλασαρεις διάφορες ρομ.

 

Έχω την εντύπωση πως για να σου κάνει restore το nitrality τον efs, πρέπει να τον έχεις πάρει backup πρώτα.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

τι να πω ξερω και γω...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όταν δεν έχεις σωστό ιμει σημαίνει πως αλλοιώθηκε ο φάκελος efs. Πλέον δεν γράφουν σχεδόν πουθενά πόσο σημαντικό είναι να τον έχεις σε backup όταν φλασαρεις διάφορες ρομ.

 

Έχω την εντύπωση πως για να σου κάνει restore το nitrality τον efs, πρέπει να τον έχεις πάρει backup πρώτα.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Πάντως εγώ και MIUI που πέρασα και cyanogen ακόμα και ICS που δοκίμασα, δεν χάλασε το ΙΜΕΙ :rolleyes:

Φίλε δες

το βίντεο, έχει και λινκς στις λεπτομέρειες από XDA
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ και MIUI που πέρασα και cyanogen ακόμα και ICS που δοκίμασα, δεν χάλασε το ΙΜΕΙ :rolleyes:

 

Εμένα μου καταστράφηκε πάλι 2 φορές.

1η φορά με μια juwe και 2η με miui.

Anyway, δεν είναι και τόσο δύσκολο να κάνεις 2 copy paste τον efs. Μια στην sd και μια στο πσ.

Όποιος φυλάει τα ρούχα του, έχει τα μισά :)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!παρατηρησα ρε παιδια οτι εχει αλλαξει το ιμει της συσκευης μου...πως μπορω να το επαναφερω;;;

 

Σε άλλες ρομ (οχι την cyanogenmod) συνήθως λένε οτι επανέρχεται περνώντας πάλι κάποιο Modem... Δοκίμασες να περάσεις και κάποιο modem μέσω CWM;

 

Δεν ξέρω αν κάτι τέτοιο μπορεί να ισχύει και στην cm7 αλλά δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις!

 

ΥΓ: efs backup πάντα, έχω παντού πλέον (pc εργασίας, laptop, microSD κάρτα του κινητού κλπ)!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...