Jump to content

Αξεσουάρ για το Desire


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 133
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αύριο πάω στα ΕΛΤΑ να πάρω την ADATA 16gb Class 10 που πήρα απο e-bay. Θα σας πω εντυπώσεις!

Πάντως για όσους ψάχνουν 8αρα καλή, έψαξα για την αδελφή μου και βρήκα με 16Ε Kingston Class 10 σε ένα μαγαζί στο κέντρο, θα το βρείτε στο skroutz.

 

Μερικές σελίδες πριν κάποιο απο τα παιδιά είπε μακρυά από Kingston ..Λεπτομέρειες βέβαια δεν ξέρω ..

 

αξίζει να πάρω μεταχειρισμένη 8αρα class 6 με 10 ευρώ?

 

Πάρε καινούρια 8αρα 10class στο λινκ που δίνω πιο πάνω ;)

Device: HTC Desire, s-on

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

HBOOT / Recovery: stock / ClockWorkMod 2.5.1.8

Kernel Version : 2.6.35.10

Rom: ΜΙUΙ 1.8.19

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αξίζει να πάρω μεταχειρισμένη 8αρα class 6 με 10 ευρώ?

 

Αν είναι επώνυμη ναι.

 

Πάρε καινούρια 8αρα 10class στο λινκ που δίνω πιο πάνω ;)

 

Αυτές οι συσκευές δεν είναι σε θέση να εκμεταλλευτούν πλήρως τις δυνατότητες μιας κάρτας class 10. Από class 4 και πάνω είναι μια χαρά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι επώνυμη ναι.

 

 

 

Αυτές οι συσκευές δεν είναι σε θέση να εκμεταλλευτούν πλήρως τις δυνατότητες μιας κάρτας class 10. Από class 4 και πάνω είναι μια χαρά.

 

 

η κάρτα είναι transcend 8 γίγα

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι συσκευές δεν είναι σε θέση να εκμεταλλευτούν πλήρως τις δυνατότητες μιας κάρτας class 10. Από class 4 και πάνω είναι μια χαρά.

 

Παρ όλα αυτά όμως μεγαλύτερο class και μεγαλύτερη ταχύτητα ..σωστά?

 

Εγώ το είπα από θέμα τιμής μιας και νομίζω ότι αξίζει ..:D

Device: HTC Desire, s-on

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

HBOOT / Recovery: stock / ClockWorkMod 2.5.1.8

Kernel Version : 2.6.35.10

Rom: ΜΙUΙ 1.8.19

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει προβλημα το κινητο να φορτίζεται με φορτιστη αυτοκινητου; Μηπως θα πρεπει να αποφευγεται; Αν δε υπάρχει κάποιο πρόβλημα ποιο φορτιστη προτεινετε http://www.bestprice.gr/search?q=%CF%86%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B7%CF%82+%CE%B1%CF%85%CF%84%CE%BF%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%BF%CF%85+htc http://www.skroutz.gr/search?keyphrase=%CF%86%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B7%CF%82+%CE%B1%CF%85%CF%84%CE%BF%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%BF%CF%85+htc

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως ο μόνος λόγος που το αγόρασα είναι για να μην χαλάει η μπαταρια του κινητού όταν χρησιμοποιώ το gps, αλλά λογικά θα σε βολέψει ..

 

http://www.ebay.co.uk/itm/1000mA-Mini-USB-Car-Charger-Adapter-Phone-3G-S-4G-/110712433381?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneChargers&hash=item19c6f9aae5

 

Και απλά κοτσάρεις πάνω το καλώδιο του κινητού ..

Device: HTC Desire, s-on

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

HBOOT / Recovery: stock / ClockWorkMod 2.5.1.8

Kernel Version : 2.6.35.10

Rom: ΜΙUΙ 1.8.19

Link to comment
Share on other sites

Ναι φορτιζει κανονικα ..ένας απλός αντάπτορας είναι :cool:

Device: HTC Desire, s-on

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

HBOOT / Recovery: stock / ClockWorkMod 2.5.1.8

Kernel Version : 2.6.35.10

Rom: ΜΙUΙ 1.8.19

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλα εκατσε η καρτουλα που σας εβαλα λινκ παραπανω...

εκανα ενα τεστακι με το h2test προγραμματακι.. 15 write 17 verify (read)

και στο κινητο μεγαλη διαφορα..

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

 

Αφού έλυσα (μην το γκαντεμιάζω βέβαια) όπως φαίνεται το θέμα Rom, επανέρχομαι σε άλλα θέματα του Desire και θέλω την γνώμη σας :)

 

Διάβασα όλο το thread για κάποιες απαντήσεις είναι αυτές που ψάχνω, αλλά ρωτάω μιας και οι "φρέσκες" ιδέες πολλές φορές σώζουν ευρώ :)

 

- Σαν θήκη είχα αγοράσει παλιότερα μια από το Πλαίσιο, αλλά τελευταία η τύχη της αγνοείται. (αυτή!) Έχετε να προτείνετε κάτι παρόμοιο ή να πάω ξανά στα ίδια;

 

- Σαν μπαταρία, ξέρετε κάποια που να είναι πάνω από την αρχική 1400άρα; Τώρα μεν η μπαταρία δείχνει καλή (ας όψεται η νέα ΡΟΜ) απλά λέω να έχω μια ακόμα και να την έχω εφεδρική μήπως και. (και αν βρω πάνω από 1400, να χρησιμοποιώ την τωρινή ως δεύτερη - μαζί με ένα τέτοιο! ίσως). Παλιότερα είχα διαβάσει πως όλες λίγο πολύ είναι μούφες και κάνουν ίδια δουλειά με την μαμίσια

 

- Σαν προστατευτικό κινητού, αυτή δείχνει καλή! και βασικά φθηνή.

 

- Ακουστικά - Καλά δείχνουν τα Zagg, αλλά από ότι είδα δεν έχει επιπλέον αυξομείωση της έντασης. Ξέρετε τίποτα τέτοιο; Τα θέλω κυρίως για το γυμναστήριο :)

 

Τέλος, στο θέμα της θήκης, βρήκα κάτι τρελά εδώ: Gelaskins - Μου έκανε εντύπωση που κανείς δεν τα έχει αναφέρει; Κάποια δείχνουν πολύ εντυπωσιακά, μήπως έχει τύχει κάποιος να αγοράσει κάτι παρόμοιο; Πως δείχνει;

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ψαχνομαι με το θεμα της μπαταριας και βρηκα αυτα τα site που μου φαινονται καλα κ αξιοπιστα (αλλα απο οτι ειδα δεν υποσχονται κ τιποτα)...

http://www.evertop.co.uk/p/1120795/htc-desire-extended-life-battery-replace-model-bb99100-ba-s410-3000mah-with-free-back-cover.html

http://www.batteryupgrade.gr/shopBrowser.php?shopGroupId=93442175&tracker=adwords_gr_PDA&langId=10&gclid=CMOkm4CBsKoCFYgf4QodSBj-9A#/assortmentProductId/11509441/shopGroupId/70418404

 

Δεν υπαρχει καποιος που να εχει αγορασει η να ξερει ακριβως τι γινεται να μας πει μια αποψη???

Ευχαριστω

LG G2 D-802

Rom:RSK team supercharged Eos rom

HTC Desire(retired): RSK supersense Rom

Halaros2:Member of RSK team!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εδώ και 1+ μήνα χρησιμοποιώ την ADATA 16GB Class 10 που πήρα απο το ebay.com με 25-30Ε και δουλεύει άψογα.

Την τέσταρα με το ATTO και πέτυχε παρα πολύ καλες ταχύτητες!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μείναμε από χώρο και είμαι σε τρίλημμα ποια είναι καλύτερη καρτουλα, και αν κάποιος είναι κάτοχος μιας εξ αυτών εάν είναι εύκολο ας πει εντυπώσεις ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

http://www.skroutz.gr/s/339591/Transcend-microSDHC-Class-10-Card-16GB-with-Adapter.html

http://www.skroutz.gr/s/336078/Kingston-MicroSD-16GB-SDC10-16GB-2ADP.html

http://www.skroutz.gr/s/352036/Transcend-microSDHC6-P3-Card-Reader-16GB.html

Link to comment
Share on other sites

Για μενα transcend class 10 ..αλλά πολλά τα λεφτά ..αγόρασα τα 8Gb 10ευρω απο ebay ..τα 16 εχουν 18~20.

Και είμαι υπερευχαριστημένος απο την απόδοσή της ..

Device: HTC Desire, s-on

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

HBOOT / Recovery: stock / ClockWorkMod 2.5.1.8

Kernel Version : 2.6.35.10

Rom: ΜΙUΙ 1.8.19

Link to comment
Share on other sites

Κάτι σε car holder έχει να προτείνει κάποιος; θα ήθελα να κολλάει με βεντούζα στο παρμπρίζ και να μπορεί το κινητό να στηριχτεί οριζόντιο και κάθετο.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι σε car holder έχει να προτείνει κάποιος; θα ήθελα να κολλάει με βεντούζα στο παρμπρίζ και να μπορεί το κινητό να στηριχτεί οριζόντιο και κάθετο.

εγώ έχω αυτό σε συνδυασμό με αυτή την βεντούζα. πολύ φτηνό και πολύ αξιόλογο θα έλεγα.

από το ίδιο site έχω και αυτή την βάση που δεν είναι αποκλειστικά για desire αλλά δεν έχει καμία σχέση με την πρώτη. αυτή δείχνει πολύ ψεύτικη.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι σε car holder έχει να προτείνει κάποιος; θα ήθελα να κολλάει με βεντούζα στο παρμπρίζ και να μπορεί το κινητό να στηριχτεί οριζόντιο και κάθετο.

 

Έχω εντοπίσει 2 απίστευτες βάσεις και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάρω κάποια, απλά είμαι σε δίλημμα σχετικά με ποια. Θα το λύσω βέβαια..:p

Λοιπόν έχουμε και λέμε η μια είναι της Clingo και η άλλη της Exogear. Προσωπικά τείνω προς την πρόταση της Exogear αλλά ακόμα το σκέφτομαι...

 

Clingo Universal car mount

 

Exogear ExoMount

 

Είναι και οι δύο πολύ καλές λύσεις και πιστεύω ότι αξίζουν τα λεφτά τους. Θα τις βρεις γύρω στα $30 στο ebay δηλαδή κάπου στα €21.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω εντοπίσει 2 απίστευτες βάσεις και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάρω κάποια, απλά είμαι σε δίλημμα σχετικά με ποια. Θα το λύσω βέβαια..:p

Λοιπόν έχουμε και λέμε η μια είναι της Clingo και η άλλη της Exogear. Προσωπικά τείνω προς την πρόταση της Exogear αλλά ακόμα το σκέφτομαι...

 

Clingo Universal car mount

 

Exogear ExoMount

 

Είναι και οι δύο πολύ καλές λύσεις και πιστεύω ότι αξίζουν τα λεφτά τους. Θα τις βρεις γύρω στα $30 στο ebay δηλαδή κάπου στα €21.

 

Η exogear μου άρεσε πολύ! Θα τις ρίξω μια καλύτερη ματιά και μάλλον θα τη χτυπήσω. Τη βλέπω 20 λίρες στο eBay από Αγγλία και 20$ από USA. Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Η exogear μου άρεσε πολύ! Θα τις ρίξω μια καλύτερη ματιά και μάλλον θα τη χτυπήσω. Τη βλέπω 20 λίρες στο eBay από Αγγλία και 20$ από USA. Thanks!

 

από τα video που είδα για τις δύο βάσεις και γω την exogear θα εμπιστευόμουν περισσότερο. είναι και πιο διακριτική.

 

ωραίες επιλογές φίλε kollatos!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

φίλε kollatos η Exogear ExoMount που πρότεινες είναι όλα τα λεφτά, παραγγελία από ebay, τρελό κράτημα, δεν καταλαβαίνει τίποτα, την έβαλα και στο τοίχο και μετά δεν μπορούσα να την ξεκολλήσω:), έχει και σωστό μέγεθος για χρήση σε οποιοδήποτε μέρος,

την προτείνω ανεπιφύλαχτα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι με 5€ είχα πάρει μια κινέζικη βάση από ΕΒΑΥ για το Νοκια 5800 που είχα πριν στο αμάξι ως GPS και το οποίο είναι universal για όλα τα κινητά, οπότε κάνει και για το Desire HD που έχω τώρα.

Και μπορεί να μην έχει τόσο Ουάου βεντούζα όπως αυτά που δείχνετε, αλλά παρόλο που δεν κάνω και ομαλή οδήγηση, μια χαρά μένει στην θέση του. :happy:

 

Δεν χρειάζεται να χαλάμε τόσα λεφτά πιστεύω για τέτοια αξεσουάρ.

(Άσε που και αισθητικά, αυτό το άγκιστρο είναι κακάσχημο..)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...