Jump to content

Αξεσουάρ για το Desire


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ μπορείτε να συζητάτε για όλα τα αξεσουάρ του κινητού όπως θήκες, προστατευτικά οθόνης, βάσεις στήριξης κλπ.

Παρακαλώ πολύ να μένετε on topic για να διευκολύνεστε και εσείς αλλά και εμείς.

 

Η ομάδα διαχείρησης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 133
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να προτείνω 2 πολύ καλές θήκες για όποιους ενδιαφέρονται.

Είναι της εταιρίας otterbox

http://www.otterbox.com/desire-cases/desire-cases,default,sc.html

H defender κάνει σαφώς πιο στιβαρό και εντυπωσιακό το κινητό αν και του προσθέτει όγκο, ενώ η commuter είναι σαφώς πιο λεπτή και με το σκληρό πίσω κέλυφος καλύπτει πολύ καλά το πίσω μέρος του κινητού αλλά το μπροστά του είναι εκτεθημένο σε κάθε πιθανή πτώση

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Να προτείνω 2 πολύ καλές θήκες για όποιους ενδιαφέρονται.

Είναι της εταιρίας otterbox

http://www.otterbox.com/desire-cases/desire-cases,default,sc.html

H defender κάνει σαφώς πιο στιβαρό και εντυπωσιακό το κινητό αν και του προσθέτει όγκο, ενώ η commuter είναι σαφώς πιο λεπτή και με το σκληρό πίσω κέλυφος καλύπτει πολύ καλά το πίσω μέρος του κινητού αλλά το μπροστά του είναι εκτεθημένο σε κάθε πιθανή πτώση

 

Τσάμπα πράμα...:rolleyes:

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τις βρεις και αλλού με σαφώς λιγότερα χρήματα.Αν θυμάμαι καλά τις είχα πάρει μαζί περίπου στα 60€ πριν αρκετούς μήνες βέβαια.Αλλά όταν έχεις δώσει 400-500-600 ευρώ για ένα κινητό,μια θήκη που θα το προστατέψει και αξίζει 30-40 ευρώ θα λυπηθείς;

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τις βρεις και αλλού με σαφώς λιγότερα χρήματα.Αν θυμάμαι καλά τις είχα πάρει μαζί περίπου στα 60€ πριν αρκετούς μήνες βέβαια.Αλλά όταν έχεις δώσει 400-500-600 ευρώ για ένα κινητό,μια θήκη που θα το προστατέψει και αξίζει 30-40 ευρώ θα λυπηθείς;

 

Προσωπικα 400 ευρώ για κινητό ούτε μπορώ ούτε θέλω να δώσω, περίμενα το desire να παλιώσει και το πήρα 230 ευρώ πριν λίγες μέρες από μέλος του φόρουμ, οπότε ναι, επειδή ψάχνω για θήκη αυτές τις μέρες και βρίσκω εξωφρενικές τιμές σίγουρα τα λυπάμαι τα 30 πόσο μάλλον τα 40 ευρώ...

Από ελληνικό μαγαζί προτείνετε μου καμία, σε στυλ σιλικόνης

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η θήκη πως σας φαίνεται?

Ψάχνω μία σιλικονάτη θήκη..τι λέτε?

http://cgi.ebay.co.uk/White-Silicone-Skin-Case-Cover-HTC-Desire-Bravo-G7-/130446803906?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item1e5f3c43c2#ht_2425wt_1199

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η θήκη πως σας φαίνεται?

Ψάχνω μία σιλικονάτη θήκη..τι λέτε?

http://cgi.ebay.co.uk/White-Silicone-Skin-Case-Cover-HTC-Desire-Bravo-G7-/130446803906?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item1e5f3c43c2#ht_2425wt_1199

 

Εγώ πήρα της Case-Mate τη σιλικονάτη γιατί όλο τέτοιες σαν αυτή που παραθέτεις έβρισκα που το κάνουν πολύ χοντροκομένο και τεράστιο το κινητό:ninja:

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η θήκη πως σας φαίνεται?

Ψάχνω μία σιλικονάτη θήκη..τι λέτε?

http://cgi.ebay.co.uk/White-Silicone-Skin-Case-Cover-HTC-Desire-Bravo-G7-/130446803906?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item1e5f3c43c2#ht_2425wt_1199

 

Την εχω σε πορτοκαλι !!! δεν καταλαβαινει τιποτα , τουμπες εκανε οταν μου επεσε απο την μηχαμη και δεν το πιστευα οτι το κινητο δεν επαθε τιποτα :p

 

απλα εγω την πηρα απο κινα

1 euro χωρις μεταφορικα :D

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι για αγορα μιας 16αρας microsd. Εχετε να προτεινετε καποια ? Καπου διαβασα νομιζω οτι παιζει και ελαφρως ρολο κατα την εγγραφη 720p video η ταχυτητα της καρτας ωστε να βελτιωνει την απωλεια καρε απ το βιντεο. Ισχυει κατι τετοιο ή αγοραζουμε οτι καρτα να 'ναι ? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εδώ και κανα μήνα που έχω στη κατοχή μου το HTC Desire χρησιμοποιώ τα μαμίσια ακουστικά.

 

Σκέφτομαι σε λιγο καιρό να τα αντικαταστήσω με κάποια που θα παίζουν πιο δυνατά αλλα ταυτόχρονα ποιοτικά...

Μέχρι τα 20Ε μπορώ να βρω κάποια αξιοπρεπή;

Έχετε χρησιμοποιήσει κάποιο συγκεκριμένο και αν ναι τι διαφορές έχετε παρατηρήσει;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι για αγορα μιας 16αρας microsd. Εχετε να προτεινετε καποια ? Καπου διαβασα νομιζω οτι παιζει και ελαφρως ρολο κατα την εγγραφη 720p video η ταχυτητα της καρτας ωστε να βελτιωνει την απωλεια καρε απ το βιντεο. Ισχυει κατι τετοιο ή αγοραζουμε οτι καρτα να 'ναι ? Ευχαριστω.

 

Θεωρητικά ναι παίζει ρόλο η ταχύτητα της κάρτα αλλά μην περιμένεις και θαύματα.

Όσο για κάρτα πάρε όποια επώνυμη class 6 βρεις και μακριά από Kingston.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά ναι παίζει ρόλο η ταχύτητα της κάρτα αλλά μην περιμένεις και θαύματα.

Όσο για κάρτα πάρε όποια επώνυμη class 6 βρεις και μακριά από Kingston.

 

Γιατί μακριά από τις Kingston??

Σε ρωτάω γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ για αγορά νέας SD....

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όσες κι αν έχω δοκιμάσει απλά σέρνονται. Έχω την υποψία, μιας και στην ταχύτητα των καρτών παίζει σημαντικό ρόλο και ο controller,

πως ο controller που χρησιμοποιεί η Kingston είναι επιεικά άθλιος με αποτέλεσμα να βλέπεις κάρτες Sandisk class 2 να είναι πιο γρήγορες από Kingston class 4.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όσες κι αν έχω δοκιμάσει απλά σέρνονται. Έχω την υποψία, μιας και στην ταχύτητα των καρτών παίζει σημαντικό ρόλο και ο controller,

πως ο controller που χρησιμοποιεί η Kingston είναι επιεικά άθλιος με αποτέλεσμα να βλέπεις κάρτες Sandisk class 2 να είναι πιο γρήγορες από Kingston class 4.

 

Τι κάρτα μου προτείνεις να πάρω εγώ που είμαι ακόμη με την μαμά SD:O:O

Στα 8 gb σκέφτομαι αλλά από class και μάρκα......??

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Τι κάρτα μου προτείνεις να πάρω εγώ που είμαι ακόμη με την μαμά SD:O:O

Στα 8 gb σκέφτομαι αλλά από class και μάρκα......??

 

Class όσο περισσότερο αντέχει η τσέπη σου. Από μάρκα Sandisk ή Transcend.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εδώ και κανα μήνα που έχω στη κατοχή μου το HTC Desire χρησιμοποιώ τα μαμίσια ακουστικά.

 

Σκέφτομαι σε λιγο καιρό να τα αντικαταστήσω με κάποια που θα παίζουν πιο δυνατά αλλα ταυτόχρονα ποιοτικά...

Μέχρι τα 20Ε μπορώ να βρω κάποια αξιοπρεπή;

Έχετε χρησιμοποιήσει κάποιο συγκεκριμένο και αν ναι τι διαφορές έχετε παρατηρήσει;

 

Ευχαριστώ!

Φίλε μου εγώ έχω πάρει αυτά http://www.sunelectronics.gr/index.php?SCREEN=products_detail&ProductID=23084 κάνουν λίγο κάτω απο 20€ και έχουν απίστευτο ήχο.

Edited by Villis
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Μιας που έχουμε κλασική θύρα 3.5 mm για ακουστικά μπορούμε να βρούμε άπειρα στην αγορά, οπότε καλή η ερώτηση και μ'ενδιαφέρει και μένα ν'ακούσω γνώμες για καλά ακουστικά!

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς αυτήν την κάρτα;

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Photography/Memory-Cards/Storage-Cards/Transcend-Memory-Card-MicroSDC6-Rdp3-Microsd-Card-Reader-TS8GUSDHC6-P3.htm

 

Γενικά έχει να προτείνει κανείς κάτι σε class 6 και 8gb (ή παραπάνω);

Link to comment
Share on other sites

στην ιδια τιμή πήρα αυτή

http://www.katerelos.gr/product_info.php?cPath=42_210&products_id=16738

 

θα την δοκιμασω το βράδυ να δω τι ταχύτητες πιάνει, παντως συσκευασια ειχε νορμαλ θα ελεγα και ειναι made in taiwan

 

επάνω λέει class 10

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και class 10??? :blink: Τελικά τι αγοράζουμε ρε παιδιά ψάχνομαι κι εγώ για μια 8άρα:confused:

Πάντως με ίδια τιμή μόνο class 4 βρίσκω αλλού, σα να παραείναι καλό το class 10 για να είναι αληθινό...

Edited by Makinen

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς αυτήν την κάρτα;

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Photography/Memory-Cards/Storage-Cards/Transcend-Memory-Card-MicroSDC6-Rdp3-Microsd-Card-Reader-TS8GUSDHC6-P3.htm

 

Γενικά έχει να προτείνει κανείς κάτι σε class 6 και 8gb (ή παραπάνω);

 

Έχω παραγγείλει ακριβώς την ίδια κάρτα από εδώ http://www.amazon.co.uk/gp/product/B001NS9J82/ref=oss_product

με 15Ε μαζί με μεταφορικά!Την περιμένω μέχρι τέλος της εβδομάδας....:)

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται καλη περιπτωση η transcend απ το amazon Πετρο. Αν την παραλαβεις και τη δοκιμασεις, ποσταρε αν θες εντυπωσεις απο ταχυτητες κλπ γιατι την ψηνω και γω.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την ψήνω τρομερά, αναμένουμε εντυπώσεις!

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...