Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την επισημη η αναβαθμιση γινεται και πολυ πιο ευκολα απ' οτι λεει στις οδηγιες

 

βαζετε στην sd το dload και

μενου->ρυθμισεις->αποθηκευτικος χωρος->αναβαθμιση λογισμικου->αναβαθμιση καρτας sd

 

και μετα απο 2 λεπτα....ετοιμοι!!!

 

 

κατι που δεν εφτιαξαν με την τελευταια, στις επαφες στην δεξια στηλη με τα γραμματα στην 2,2 ειχε και ελληνικα, τωρα ειναι δυσκολο να βρισκω τις επαφες (μονο απο το search).....εχω και 500σιες.....

εχετε καμια ιδεα για το θεμα??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μην εξαπτεσαι γιατρέ μου...

Για να ρωτάω κάτι που έχει ξαναγράψει κάποιος άλλος πριν, 2 τινά μπορεί να έχουν συμβεί:

 

  1. να έτυχε να μην το έχω δει ενώ έψαξα (έχω το ελάττωμα να είμαι άνθρωπος)
  2. να το είδα, άλλά να μην το κατάλαβα ή να θέλω επιβεβαίωση.

:D

 

Ακόμη δεν πρόλαβα να την κατεβάσω. Εύχομαι να μπορέσω σήμερα.

Edited by lambrosbouk
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω παιδια απο οσα διαβασα στις τελευταιες 5 σελιδες του θεματος μας θα περιμενω και την αυριανη μερα μπας και βγει η επισημη αναβαθμιση.το τηλεφωνο ειναι απειραχτο εχει την μαμισια 2.2.1

Αλλα αποκλειεται να γινει με wifi η αναβαθμιση ε?ειναι θεμα της wind?δεν πολυκαταλαβα παιδια γιαυτο και οι χαζες ερωτησεις!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω παιδια απο οσα διαβασα στις τελευταιες 5 σελιδες του θεματος μας θα περιμενω και την αυριανη μερα μπας και βγει η επισημη αναβαθμιση.το τηλεφωνο ειναι απειραχτο εχει την μαμισια 2.2.1

Αλλα αποκλειεται να γινει με wifi η αναβαθμιση ε?ειναι θεμα της wind?δεν πολυκαταλαβα παιδια γιαυτο και οι χαζες ερωτησεις!

 

κανεις δεν ξερει αν γινει ανβαθμιση μεσω wifi αν βγαλουν κανα αρχειο στο site τους η μπορει και να μην κανουν και τιποτα... wind ειναι αυτη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα & χρονια πολλα. Παιδια εχω ενα προβλημα με το Χ5 μου, χθες στα καλα καθουμενα δεν βρισκει κανενα wireless δικτυο, μου γραφει "δεν ειναι δυνατη η σαρωση για δικτυα"... Και το θεμα ειναι οτι δεν πειραξα κατι, απλα καποια στιγμη το κινητο κολλησε και μετα απο λιγο δεν μπορουσε να βρει κανενα δικτυο!!! Τι πρεπει να κανω, το κινητο εχει εγγυηση, γνωριζετε κατι ή θα πρεπει να το στειλω για σερβις ;

 

Eυχαριστω για την προσοχη σας...

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το HiSuite από το site της Huawei, κάνε ένα αντίγραφο ασφαλείας και μετά κάνε επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις(θα το βρεις κάπου στις ρυθμίσεις, δε θυμάμαι που ακριβώς).
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το HiSuite από το site της Huawei, κάνε ένα αντίγραφο ασφαλείας και μετά κάνε επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις(θα το βρεις κάπου στις ρυθμίσεις, δε θυμάμαι που ακριβώς).

 

Το βρηκα, για να δουμε...

Edited by byron
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις έκανα την αναβάθμιση από 2.2 σε 2.3. Γενικά μπορώ να πω ότι ήταν ιδιαίτερα εύκολη διαδικασία, μου έχουν παρουσιαστεί 2 προβληματάκια και θα ήθελα μία βοήθεια!

1. Δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το wifi, δείχνει να ψάχνει δίκτυα αλλά στο τέλος μου βγάζει σφάλμα

2. Για το πληκτρολόγιο έχει άπειρες γλώσσες εισαγωγής εκτός από ελληνικά!

Έχει κανείς καμιά ιδέα?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Eισαι σιγουρος οτι λεγεται hisuite ; Γιατι μπηκα και δεν βρηκα κατι παρομοιο...

 

Θ' αστειεύεσαι μάλλον. Μολις τώρα απλά έγραψα hisuite στο google, και αυτό είναι το πρώτο αποτέλεσμα που εμφανίστηκε:

http://www.huaweidevice.com/resource/mini/201105239635/hi_suite_en/

Link to comment
Share on other sites

Θ' αστειεύεσαι μάλλον. Μολις τώρα απλά έγραψα hisuite στο google, και αυτό είναι το πρώτο αποτέλεσμα που εμφανίστηκε:

http://www.huaweidevice.com/resource/mini/201105239635/hi_suite_en/

 

Πηγα κατευθειαν στο σαιτ και γι' αυτο δεν το βρηκα, εκανα τη διορθωση στο πρωτο ποστ μου... Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις έκανα την αναβάθμιση από 2.2 σε 2.3. Γενικά μπορώ να πω ότι ήταν ιδιαίτερα εύκολη διαδικασία, μου έχουν παρουσιαστεί 2 προβληματάκια και θα ήθελα μία βοήθεια!

1. Δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το wifi, δείχνει να ψάχνει δίκτυα αλλά στο τέλος μου βγάζει σφάλμα

2. Για το πληκτρολόγιο έχει άπειρες γλώσσες εισαγωγής εκτός από ελληνικά!

Έχει κανείς καμιά ιδέα?

Ευχαριστώ!

 

1 η εκδοση αυτη εχει προβλημα με to wifi....

2 υπαρχει πακετο με ελληνικη γλωσσα 2 σελιδες πισω

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και χρονια πολλα σε ολους!περασα την τελευταια αναβαθμιση 2.3.5 αλα οπως ολλοι ξερουμε οτι χωρις battery recalibration η μπαταρια δεν κραταει ουτε μερα.υπαρχει καμια ιδεα μιας και δεν γινεται root ουτε μπορουμε να κανουμε διαγραφει battery stats μεσω recovery?ευχαριστω εκ των προταιρων!!!
Link to comment
Share on other sites

καπου διαβασα οτι δεν γινεται σε αυτη την εκδοση..το προσπαθησα με superuser kai z4root αλα τιποτα..δωσμου τα φωτα σου....!!!!
Link to comment
Share on other sites

Είχα γράψει εγώ ότι δε γίνεται προς το παρόν όταν την δοκίμασα, λίγο μετά όμως(σελ 76 στο θέμα του MODDING) γράφω ότι τελικά γίνεται με τον ίδιο τρόπο που γίνεται και η beta(superoneclick ή doomlords' root).

Σε μένα βέβαια δεν πέτυχε έτσι, αν και έχουν αναφέρει πολλοί έκτοτε ότι δεν έχουν πρόβλημα, και έτσι το έκανα χειροκίνητα.

Edited by dancer_69
Link to comment
Share on other sites

Για όσους από εμάς είχαμε αγοράσει το χ5 το Μάιο:

τότε έδινε δώρο το ndrive με χάρτες Ελλάδας για 1 έτος. Αν περάσω την ginger, είναι προφανές ότι θα χάσω την εφαρμογή (όπως και όλες) και θα πρέπει να την ξαναστήσω. Το ερώτημα είναι: θα αναγνωρίζει πλέον τη συσκευή μου και θα κατεβάσει τους δωρεάν χάρτες ή όχι;

Το δοκίμασε κανείς;

 

Καλή χρονιά σε όλους!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πριν 3-4 μέρες έβγαλα την μαμά που είχα από τον Μάη και φλάσαρα την Oxygen. Κατέβασα από την αρχή την εφαρμογή του Ndrive και τους χάρτες χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Βέβαια πάρε ένα backup καλού κακού.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Πρίν 2 μέρες έκανα αναβάθμιση από 2.2 σε 2.3! Όλα λειτουργούν κανονικά εκτός από το wifi. Από το φόρουμ έμαθα πως στη συγκεκριμένη έκδοση android που υπάρχει στο site της huawei έχει πρόβλημα στο wifi. Υπάρχει καμία εξέλιξη πάνω σε αυτό; Πώς μπορώ να το διορθώσω; Θα χρειαστεί αν περιμένω κάποια ενημέρωση από το επίσημο site της huawei;

Ευχαριστώ και Καλή Χρονιά σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το wifi παίζει κανονικά.

 

Το Ndrive δεν έχει πρόβλημα, ούτε καν χάρτες κατέβασε ξανά.

 

Το Hisuite σαν backup δούλεψε, αλλά δεν έκανε ποτέ restore, οπότε άχρηστο... Την επόμενη αναβάθμιση θα κρατήσω τον κατάλογο με το myphoneexplorer ή θα τον σώσω στην κάρτα μνήμης και θα κάνω backup της συσκευής με το πρόγραμμα του κινητού.

Edited by amyroukai
Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια σε ολους παιδια!

κ επειδη ειμαι πολυ ασχετος απο android καποιος να μ εξηγησει πως θα κανω την αναβαθμιση την επισημη αν φυσικα βγηκε!

κατεβασα κ το hisuite αλλα μονο μεσω usb συνδεεται!

ευχαριστω!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγαπητέ αρνούμαι να σου εξηγήσω.

Μόλις το έγραψα πριν μερικά λεπτά στο θέμα του MODDING, συν του ότι υπάρχει pdf στο zip της ρομ που το εξηγεί επίσης.

Έχει επίσης γραφτεί και εξηγηθεί αρκετές φορές. Χρησιμοποιήστε και την αναζήτηση καμιά φορά. Γεμίζουν τα θέματα με σελίδες που έχουν τις ίδιες πληροφορίες ξανά και ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγαπητέ αρνούμαι να σου εξηγήσω.

Μόλις το έγραψα πριν μερικά λεπτά στο θέμα του MODDING, συν του ότι υπάρχει pdf στο zip της ρομ που το εξηγεί επίσης.

Έχει επίσης γραφτεί και εξηγηθεί αρκετές φορές. Χρησιμοποιήστε και την αναζήτηση καμιά φορά. Γεμίζουν τα θέματα με σελίδες που έχουν τις ίδιες πληροφορίες ξανά και ξανά.

εγω αγαπητε για να καταλαβεις ποσο ασχετος ειμαι δεν ξερω απο θα κατεβασω την ρομ!δεν πειραζει θα την βρω την ακρη!συγνωμη για την ερωτηση!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

εγω αγαπητε για να καταλαβεις ποσο ασχετος ειμαι δεν ξερω απο θα κατεβασω την ρομ!δεν πειραζει θα την βρω την ακρη!συγνωμη για την ερωτηση!!

 

http://www.huaweidevice.com/worldwide/technicaIndex.do?method=gotoProductSupport&productId=3791&tb=0

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα. να υποθεσω πως αφου δεν βγηκε καποια αλλη rom μεχρι τωρα, μπορουμε πλεον να προχωρησουμε αφοβα στην 2,3 που δινει η huawei?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα. να υποθεσω πως αφου δεν βγηκε καποια αλλη rom μεχρι τωρα, μπορουμε πλεον να προχωρησουμε αφοβα στην 2,3 που δινει η huawei?

 

Περίμενα και εγώ όπως εσύ και αφού διάβασα κάποιες γνώμες, εχθές το βράδυ την πέρασα. Εύκολη διαδικασία. To κινητό έγινε αγνώριστο. Είναι πλέον ταχύτατο στα μενου. Το shell της Huawai πολύ καλύτερο από το προηγούμενο. Βέβαια περασα ξανά το κορυφαίο GO Launcher EX. Το ΙΜΕΙ δεν άλλαξε. Μαύρη μπάρα στην κορυφή. Δεν χάνει με τίποτα το wifi ενώ παλιά είχα συχνές αποσυνδέσεις. Φυσικά έχω πολλά να τεστάρω ακόμη. Τα συγχαρητήρια μου στην εταιρεία που έστω και αργά μας κάνει να χαιρόμαστε σαν να αγοράσαμε καινούργιο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...