Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια οταν επανεφερω με το titanium τις εφαρμογες μου ζηταει μια προς μια επιβεβαιωση για να τις εγκαταστησει ξανα. υπαρχει καποιος τροπος να το παρακαμψω αυτο??.

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια οταν επανεφερω με το titanium τις εφαρμογες μου ζηταει μια προς μια επιβεβαιωση για να τις εγκαταστησει ξανα. υπαρχει καποιος τροπος να το παρακαμψω αυτο??.

 

να εχεις την paid εκδοση της...

Link to comment
Share on other sites

Η αναβαθμιση λογισμικου τελικα θα γινει over the air η θα μπορεσουμε να την βρουμε εμεις μεσω της σελιδας της Huawei?

Ξερουμε περιπου ποτε να την περιμενουμε?

Και κατι ακομα,παρολο που απο τις ρυθμισεις-ηχους κλησης βαζω καποιο κομματι οταν με παιρνουν τηλεφωνο χτυπαει καποιος αλλος ηχος κλησης της συσκευης.

Μηπως πρεπει ξεχωριστα σε ολες τις επαφες να βαλω τον ιδιο ηχο?

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το τηλεφωνο μου ειναι ετοιμο (σε χρονο ρεκορ, μια εβδομαδα μονο...) πριν υπογραψω για την παραλαβη τι πρεπει να προσεξω? Ξερω οτι παιζει ενα θεμα με την σκονη στην οθονη, το οποιο πρεπει να προσεξω αλλα κατι αλλο??
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο Rock Player lite αλλά μήπως μπορείς να βοηθήσεις λίγο με τις ρυθμίσεις ώστε να μπορώ να δω τους υπότιτλους;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το τηλεφωνο μου ειναι ετοιμο (σε χρονο ρεκορ, μια εβδομαδα μονο...) πριν υπογραψω για την παραλαβη τι πρεπει να προσεξω? Ξερω οτι παιζει ενα θεμα με την σκονη στην οθονη, το οποιο πρεπει να προσεξω αλλα κατι αλλο??

 

Δες αν αποκρίνεται η οθόνη σε όλη την επιφάνεια, αν δουλεύει το wi-fi κλπ.

Άλλωστε νομίζω έχεις δικαίωμα να πάρεις άλλη συσκευή μέσα στην πρώτη βδομάδα, αν υπάρχει πρόβλημα.

 

 

Θέλω όμως να ρωτήσω και γω με την σειρά μου, πως γίνεται (αν γίνεται) όταν ακούω μουσική με τα ακουστικά, και δεχθώ κλήση, να ακούω τον συνομιλητή μου από τα ακουστικά.

Είναι πολύ βλακεία να βγάζω τα ακουστικά για να μιλήσω.

Link to comment
Share on other sites

Ολα οκ!!! Στο χαρτι που μου εδωσαν εγραφε οτι εγινε αντικατασταση στο τζαμακι αφης κ software upgrade.

Παντως πρεπει να βγαλω το καπελο στην wind χαϊδαριου γιατι πραγματικα πιστευω οτι πιεσαν αρκετα ωστε να εχω το τηλεφωνο τοσο γρηγορα!!!!

 

@bassstarlet ακους κανονικα απο τα ακουστηκα νομιζω (τουλαχιστον οταν εβλεπα μια ταινια κ χτυπουσε το κινητο ακουγα κανονικα) αλλα δεν ξερω τι γινεται με το μικροφωνο...

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι...υπάρχει κάποιος τρόπος να πάρουμε το κινητό μόνοι μας και να το πάμε στο service για να μην είμαστε αναγκασμένοι να περιμένουμε 10-15 εργάσιμες μέρες? Από τη Wind που το πήγα τώρα μου είπαν ότι δεν μπορώ να πάω κατευθείαν μόνος μου στο service της, πρέπει να το στείλουν αυτοί. Δεν μπορώ δηλαδή να έρθω σε επαφή με το service της wind, αλλά μου είπαν πως αν ξέρω το εξουσιοδοτημένο service που στέλνει τα κινητά η wind, τότε μπορώ να το πάω προσωπικά. Ξέρω ότι εξουσιοδοτημένο service είναι η arvato (http://www.teleservice.com/teleservice_departments_greece.php), αλλά πώς είναι η διαδικασία? Παίρνουμε το κινητό με τα συνοδευτικά χαρτιά, πάμε εκεί και απλά το παραδίδουμε? Βασικά εμένα θέλει αντικατάσταση η συσκευή (λόγω καμένου πίξελ), είναι αυτοί αρμόδιοι να το ελέγξουν και να δώσουν το οκ για αντικατάσταση?

 

 

Κανένας...?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με παιχνίδια 3δ όπως splinter cell conviction, gangstar k modern combat sandstorm. Μερικά τμήματα των γραφικών των παιχνιδιών δεν εμφανίζονται είτε σωστά είτε καθόλου. Δηλαδή σαν να έχουν πρόβλημα οι drivers γραφικών.

 

Αυτό συμβαίνει γιατί μάλλον δοκιμάζεις εκδόσεις παιχνιδιών που δεν είναι τεσταρισμένες πολύ καλά στο κινητό μας. Αυτό συμβαίνει όταν ένα παιχνίδι είναι πολύ καινούριο ή όταν...:X:X:p

 

Δυστυχώς πολύ λίγα παιχνίδια της γκάμας γνωστών εταιριών του χώρου είναι διαθέσιμα για το κινητό μας μέσω του μάρκετ, επειδή ο κατασκευαστής δεν έχει ασχοληθεί να το τεστάρει και να το στρωσει και για εμάς.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αυτες: https://market.android.com/details?id=com.advancedprocessmanager&feature=search_result

https://market.android.com/details?id=com.moddedlogic.android.BatteryStatus&feature=search_result

το λαμπακι το κοκκινο του φορτιστη αναβε? το τηλεφωνο εδειχνε οτι ειναι συνδεδεμενο? ξεβιδωσε τον απο κατω ανοιξε τον και δες την σφαλεια που εχει μεσα αν ειναι καλη?

 

Αν ο φορτιστής ζεστένεται και μυρίζει είναι για πέταμα, δε χρειάζεται ψάξιμο, ειδικά όταν κάνει 2Ε. Ενα βραχυκύκλωμα θα κοστίσει πολύυυ παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο Rock Player lite αλλά μήπως μπορείς να βοηθήσεις λίγο με τις ρυθμίσεις ώστε να μπορώ να δω τους υπότιτλους;

Και εγώ από πρόταση κάποιου μέλος τον έβαλα, δεν δοκίμασα καμία ταινία με υποτίτλους.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε τον BS Player δωρεάν στο Μάρκετ. Αυτός βλέπει τους υπότιτλους και έχει ρύθμιση για να σου κατεβάσει και απο ίντερνετ και σε όποια γλώσσα θες. Edited by leftis69
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε τον BS Player δωρεάν στο Μάρκετ. Αυτός βλέπει τους υπότιτλους και έχει ρύθμιση για να σου κατεβάσει και απο ίντερνετ και σε όποια γλώσσα θες.

 

τον BS player lite κατεβαζουμε μονο ή θελει και κατι αλλο ακομη!

παντως εγω τον χρησιμοποιουσα στο λαπτοπ μου πιο παλια κ ηταν πολυ καλος!

το κινητακι παντως εχει ενα θεματακι με τα βιντεο!πολλες φορες οταν βλεπω απο youtube σταματαει ξαφνικα και με πεταει εξω!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Μόνο τον BS player lite κατεβαζουμε. Το μόνο που θέλει αφού τον κατεβάσεις πας ρυθμίσεις -> subtitle encoding -> windows-1253 τικάρεις και είσαι οκ.
Link to comment
Share on other sites

Κανένας...?

 

Κ εγω την ιδια ερωτηση εκανα στο καταστημα που πηγα το κινητο, αλλα μου ειπαν οτι δεν ειναι δυνατον να παρω εγω τηλεφωνο γιατι δεν τα στελνουν ολα σε ενα σερβις κ ανελαβε ο υπευθυνος του καταστηματος να "σπρωξει" το θεμα...

Εξαλλου εσενα δεν σε ενδιαφερει ποιος θα το επισκευασει αλλα η ταχυτητα του σερβις, που λογικα με λιγη πιεση απο το καταστημα θα γινει γρηγορα η "δουλεια"

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω μια micro sd για το κινητό πια μου προτείνεται δεν με νοιάζει αν είναι από ebay αρκεί να δουλεύει άψογα με το κινητό ;)

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η άσκοπη μορφοποίηση κειμένου σε ολόκληρο το post.

Edited by navi55
http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο, αλλα δεν υπαρχει επιλογη βαθμονομησης του κινητου ετσι δεν ειναι...?
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Μόνο τον BS player lite κατεβαζουμε. Το μόνο που θέλει αφού τον κατεβάσεις πας ρυθμίσεις -> subtitle encoding -> windows-1253 τικάρεις και είσαι οκ.

 

Mobo, BS player, Rockplayer και ενα κάρο άλλοι χρησιμοποιούν ffmpeg. Άρα είναι στην ουσία ο ίδιος player με περίπου τα ίδια options και διαφορετικό skin. Απλά κάποιοι έχουν τα optimizations για διάφορες cpu ενσωματωμένα ενώ άλλοι σαν addon.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες. θα ηθελα να.σας ρωτησω για τον screen protector. το εχω εδω κ μια εβδομαδα το κινητο παντα σε θηκη απλα το αυτοκολλητο εχει ξεκολλησει απο τις γωνιες και εχει γεμισει bubbles, κ τις γνωστες τριχιτσες. θα ηταν καλυτερο να το βγαλω κ να το εχω στην θηκη η να το αφησω οπως ειναι. γενικα η οθονη κανει γρατζουνιες; θα μπορουσα να βγαλω το αυτοκολλητο να το πλυνω κ να το ξαναβαλω η δεν γινεται?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες. θα ηθελα να.σας ρωτησω για τον screen protector. το εχω εδω κ μια εβδομαδα το κινητο παντα σε θηκη απλα το αυτοκολλητο εχει ξεκολλησει απο τις γωνιες και εχει γεμισει bubbles, κ τις γνωστες τριχιτσες. θα ηταν καλυτερο να το βγαλω κ να το εχω στην θηκη η να το αφησω οπως ειναι. γενικα η οθονη κανει γρατζουνιες; θα μπορουσα να βγαλω το αυτοκολλητο να το πλυνω κ να το ξαναβαλω η δεν γινεται?

 

να το πλύνεις????? με την καμία... με το που ξεκολλήσει χάλασε δεν ξανακολλάει... γτ δεν αγοράζεις κάποια απ'το ebay ?? είναι πάμφηνα τώρα αν το έχεις λίγο καιρό χωρίς αν το προσέχεις δεν θα πάθει τίποτα

Link to comment
Share on other sites

άν είναι οι protectors που πλένονται, τότε ΝΑΙ, πλύνε τον ;)

αλλιώς πάρε καινούργιο

 

αα υπάρχουν και τέτοιοι? σορρυ δεν το ήξερα! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

είναι αυτό του κινητού. δεν μπορώ να αγοράσω από ebay γιατί δεν έχω πιστωτική και οι γονείς αρνούνται να βγάλουν Prepaid card #fail
Link to comment
Share on other sites

είσαι άνω των 18; αν ναι μπορείς να βγάλεις εσύ κάρτα, χρεωστική ;) από κει πέρα είναι εύκολα τα πράγματα.

ή βρες άποιον να σου αγοράσει ή σε κάποιο κατάστημα θα ψάξεις να βρεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...