Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Δηλαδη αν ζητησω στον υπαλληλο της wind να το ανοιξουμε κ δοκιμασουμε ωστε να πειστω οτι δουλευει σωστα μπορει να το κανει?

 

Ναι... αν το αγοράσεις κανονικά πρώτα. Όχι να το δεις, να το δουλέψεις και μετά να αποφασίσεις.

 

Και σε μια τετοια περιπτωση σε ποιους τομεις του να το κοιταξω κυριως ωστε να ειμαι σιγουρος οτι η συσκευη ειναι ok?

 

Ότι λειτουργεί κανονικά χωρίς εμφανισιακό ελάττωμα και ότι η οθόνη δεν έχει καμμένα pixel.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδη αν ζητησω στον υπαλληλο της wind να το ανοιξουμε κ δοκιμασουμε ωστε να πειστω οτι δουλευει σωστα μπορει να το κανει?

Και σε μια τετοια περιπτωση σε ποιους τομεις του να το κοιταξω κυριως ωστε να ειμαι σιγουρος οτι η συσκευη ειναι ok?

εγω ειδα εαν μπαινει wifi, gps, ειδαμε την οθονη εαν δουλευει σε ολη την επιφανεια, βγαλαμε φωτο και βιντεο, και γενικα το σκαλιξαμε αρκετα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας.Εχω το κινητο αρκετο καιρο και το προβλημα που εχω ειναι οτι η οθονη του κινητου δεν σβηνει κατα την διαρκεισ της ομιλιας με αποτελεσμα με το αυτι σου να πατας πληκτρα .help

 

Και έμενα με ενδιαφέρει η λύση αν υπάρχει!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες,τελικα το αγορασα το κινητακι κ οπως μου ειπατε το ελεγξα πρωτα στο μαγαζι κ μετα το πηρα! Ολα δειχνουν να ειναι μια χαρα, πολυ γρηγορο ,βολικο κ ομορφο. Ηδη εγκατεστησα κ μερικες εφαρμογουλες.

 

Ερωτηση, ειναι αν υπαρχει τροπος να εγκαταστησουμε εφαρμογες κ λοιπα στην καρτα μνημης, εκτος φυσικα αν τα αποθηκευει ολα εξαρχης στην καρτα!

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εκει ομως εχω κ δυο ερωτησουλες προς το παρον. Επειδη προφανως η προσφορα της ndrive τελειωσε κ οι χαρτες δεν ειναι δωρεαν υπαρχει περιπτωση με καποιο τροπο να τους βρω σπασμενους καπου κ να τους βαλω?

 

Τέτοιες συζήτηση απαγορεύεται αυστηρά από τους κανόνες του forum τους οποίους αποδέχτηκες κατά την εγγραφή σου. Παρακαλώ προς τήρηση αυτών.

 

Ενημερωτικά... τέτοια post διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση/ενημέρωση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και μια ακομη ερωτηση σε συτο το βιντεο το παληκαρι που κανει το review εχει πανω πανω στην οθονη μια συντομευση με bluetooth wifi gps κλπ! Ξερει κανεις που θα τη βρω?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και μια ακομη ερωτηση σε συτο το βιντεο το παληκαρι που κανει το review εχει πανω πανω στην οθονη μια συντομευση με bluetooth wifi gps κλπ! Ξερει κανεις που θα τη βρω?

 

Δεν έχω δει το βίντεο αλλά υπάρχουν πολλές εφαρμογές που το κάνουν αυτό πχ... https://market.android.com/details?id=alei.switchpro&feature=search_result

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και μια ακομη ερωτηση σε συτο το βιντεο το παληκαρι που κανει το review εχει πανω πανω στην οθονη μια συντομευση με bluetooth wifi gps κλπ! Ξερει κανεις που θα τη βρω?

Είναι ήδη εγκατεστημένο, με παρατεταμένο πάτημα σε κενό χώρο της οθόνης, επιλέγεις γραφικά στοιχεία(νομίζω έτσι λεγεται) από το πλαίσιο που εμφανίζεται και ψάχνεις για το power control widget(δε θυμάμαι πως αναφέρεται στα ελληνικά μιας και δε χρησιμοποιώ την official rom πλέον)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες,τελικα το αγορασα το κινητακι κ οπως μου ειπατε το ελεγξα πρωτα στο μαγαζι κ μετα το πηρα! Ολα δειχνουν να ειναι μια χαρα, πολυ γρηγορο ,βολικο κ ομορφο. Ηδη εγκατεστησα κ μερικες εφαρμογουλες.

 

Ερωτηση, ειναι αν υπαρχει τροπος να εγκαταστησουμε εφαρμογες κ λοιπα στην καρτα μνημης, εκτος φυσικα αν τα αποθηκευει ολα εξαρχης στην καρτα!

υπαρχει μια εφαρμογη που κανει αυτη την δουλεια. δεν θα σου πω ομως ποια ειναι γιατι καθε 10 σελιδες καποιος ρωταει τα ιδια. αφιερωσε λιγο χρονο στο διαβασμα των προηγουμενων απαντησεων και οχι μονο δεν θα εχεις απορία θα μαθεις ομως και καινουρια πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ξερετε μηπως στην ωρα σε ποια ζωνη πρεπει να ειναι ωστα να μη εχει δυο διαφορετικες ωρες?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η οθονη αποφασισε να μην ανταποκρινεται στα "χτυπηματα" μου...!!!

Εχει κανεις καμια λυση..?? Εχει τυχει σε κανεναν? Την εταιρια που εχει αναλαβει το σερβις των συσκευων την ξερει κανεις?

 

Ευχαριστω

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι έχει πρόβλημα η οθόνη? Μπορεί κάποια εφαρμογή που έβαλες ή κάποια επανεκκίνηση να είχε απώλεια δεδομένων, ώστε να διαγραφεί κάποιο από τα αρχεία που είναι υπεύθυνα για την ανταπόκριση της οθόνης κατά την πίεση. Εννοώ ότι το πρόβλημα μπορεί να είναι του λογισμικού. Πριν λοιπόν μπλέξεις με το service, μιας και είναι πιθανόν να μην είναι αναγκαίο, προσπάθησε να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, ή και να εγκαταστήσεις ξανά τη ρόμ, μήπως και λυθεί το πρόβλημα. Edited by dancer_69
Link to comment
Share on other sites

Εκανα factory reset αλλα τιποτα!

Μετα το πηγα στην wind κ μου ειπαν σε 10 εργασιμες το πολυ..., δεν τους πιστευω να σου πω την αληθεια αλλα κ τι να κανω? Σιγουρα κατι παιζει με την οθονη γιατι οταν "κολλαει" αν το κλειδωσω κ το ξεκλειδωσω δουλευει για λιγο κ μετα παλι τα ιδια, ομως κ οι κουκιδες του android κατω δεξια δεν λειτουργουν σχεδον καθολου ενω απο την αριστερη μερια κατι γινεται!!!

Το κορυφαιο ειναι που καλω το καταστημα να ρωτησω ποια ειναι η αντιπροσωπεια ωστε να μην περιμενω να το στειλουν αυτοι κ μου δινουν ενα τηλεφωνο (εξυπηρετηση πελατων wind) τους παιρνω λοιπον κ μου λενε οτι δεν ειναι αρμοδιοι αυτοι κ οτι πρεπει το ακταστημα να με ενημερωσει για οτι θελω, παιρνω παλι στο καταστημα κ τους το λέω κ μου απαντουν: ειναι δυνατον να ξερω εγω κυριε ποια ειναι η αντιπροσωπεια? Αφου δεν το ξερουν στην εξυπηρετηση δεν μπορω να βοηθησω, οποτε αν θελετε φερτε το τηλεφωνο εδω να το παμε στη wind κ μετα στην αντιπροσωπεια!!!! Απιστευτα γελια...

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Καπου διαβασα οτι πολλες εφαρμογες ενημερωνοντε κατα καιρους μονο με σημα 3g,εφοσων το εχουμε απενεργοποιημενο υπαρχει περιπτωση να χρεωθουμε η απλουστατα δεν θα ενημερωθουν οι εφαρμογες αυτες?

Και οπως λεει σε ενα βιντεο preview της techblog η αναβαθμιση του θα γινει over the air ,ξερετε μηπως ποτε περιπου πρεπει να την περιμενουμε?

Στην περιπτωση αναβαθμισης πρεπει να κανουμε back up εφαρμογες αρχεια κ επαφες κ αν ναι πως γινεται το back up?

Συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις μου απλα ειμαι καινουριος σε android κ πολλες απο αυτες δεν τις συναντησα σε προηγουμενα Post!

 

Ευχαριστω για τη βοηθεια σας!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Καπου διαβασα οτι πολλες εφαρμογες ενημερωνοντε κατα καιρους μονο με σημα 3g,εφοσων το εχουμε απενεργοποιημενο υπαρχει περιπτωση να χρεωθουμε η απλουστατα δεν θα ενημερωθουν οι εφαρμογες αυτες?

Και οπως λεει σε ενα βιντεο preview της techblog η αναβαθμιση του θα γινει over the air ,ξερετε μηπως ποτε περιπου πρεπει να την περιμενουμε?

Στην περιπτωση αναβαθμισης πρεπει να κανουμε back up εφαρμογες αρχεια κ επαφες κ αν ναι πως γινεται το back up?

Συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις μου απλα ειμαι καινουριος σε android κ πολλες απο αυτες δεν τις συναντησα σε προηγουμενα Post!

 

Ευχαριστω για τη βοηθεια σας!

εαν δεν εχεις 3g θα μπορεις να κανεις την αναβαθμιση με wifi. εαν προκειτε να χαθουν δεδομενα σιγουρα θα υπαρξει καποια προειδοποιηση ειτε απο καποιο μηνυμα στο κινητο ειτε απο καπου αλλου. καλο θα ειναι να διαβαζεις λιγο τι επιπτοσεις θα εχει η καθε αναβαθμιση πριν προχωρισεις γιατι αρκετες φορες τα πραγματα ειναι μη αναστρεψιμα. ξερεις ποσοι με 3gs έκλαιγαν?

Link to comment
Share on other sites

Παντως με τους φακελους που εφτιαξα μεσα στην καρτα μνημης για τους ηχους, στα μηνυματα δε μπορω να βαλω με καποιο τροπο καποιον ηχο!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με φουλ χρηση βγαζει γυρω στις 18 ωρες. Αγορασα 2η μπαταρια απο ebay κι ελυσα το προβλημα αυτονομιας...

 

Tapatalked from Φώτης ο...Άνετος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λογικο. πρεπει να τα βαλεις εκει που εχει το κινητο τους ηχους. οχι οπου θες..

 

Και σε πιο φακελο ειναι οι ηχοι? Digital editions?

Επισης τα video σε τι μορφη πρπει να ειναι για να τα αναπαραγω,εβαλα καποια σε mp4 αλλα δεν παιζουν! Χρειαζεται να μπουν κ αυτα σε συγκεκριμενο φακελο?

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Και σε πιο φακελο ειναι οι ηχοι? Digital editions?

Επισης τα video σε τι μορφη πρπει να ειναι για να τα αναπαραγω,εβαλα καποια σε mp4 αλλα δεν παιζουν!

νομιζω στον φακελο media

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεται εδώ λεπτομερώς.

 

Ρε παιδιά εγώ δεν μπορώ να βάλω τους ήχους παρόλο που στους φακέλους τα έχω βάλει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ δεν μπορώ να βάλω τους ήχους παρόλο που στους φακέλους τα έχω βάλει μια χαρά.

 

πανε στην μουσικη και ακου τα mp3 που περασες και μετα θα σου τα εφανιζει στην λιστα με τα ringtone

Link to comment
Share on other sites

πανε στην μουσικη και ακου τα mp3 που περασες και μετα θα σου τα εφανιζει στην λιστα με τα ringtone

 

Το έκανα κ αυτό αλλά τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...