Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η μονη λυση ειναι να το θετεις σε λειτουργια πτησης... ετσι θα κοιμασαι ...ησυχος τα βραδια

και το πρωι θα σε ξυπναει το ξυπνητηρι του. ;)

 

Σωστός!!!!!!! δεν το σκέφτηκα καν!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατι δεν μπορω να κανω απευθειας update σε εφαρμογες που εχω στην sd, παρα μονο οταν τις μεταφερω στη μνημη του τηλεφωνου?

:confused:

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου κάνανε δώρο το εν λόγω κινητό όμως δεν τα μπορώ τα touch.

 

Ξέρει κανείς αν μπορώ να το γυρίσω πίσω? Αγοράστηκε εχθές απο κατάστημα wind

Link to comment
Share on other sites

Πούλα το.... 180ε θα τα πιάσεις πιστεύω

 

για μισο ρε παιδια απο το καταστημα κανει 200ε με πια λογικη καποιος θα το αγορασει μεταχειρισμενο εστω και ελαφρα 180?

Link to comment
Share on other sites

για μισο ρε παιδια απο το καταστημα κανει 200ε με πια λογικη καποιος θα το αγορασει μεταχειρισμενο εστω και ελαφρα 180?

 

Με την λογική ότι το κινητό είναι με τις ζελατίνες του, αποδεδειγμένα με απόδειξη ότι είναι 24 ωρών , και πάλι είπα μέχρι και 180, απο 150 min μέχρι 180 max μπορεί να δώσει κάποιος....

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ποιο File Manager χρησιμοποιείτε;

Έβαλα το ASTRO και το ES. Το ES μου άρεσε, αλλά κανένα από τα δυο δεν βλέπουν και τις δυο κάρτες!

Έβαλα μια τον 8 γιγα (Kingston Class 4)... ΜΟΝΟ ο ενσωματωμένος File Manager βλέπει και τις δυο, αλλά λίγο χάλια είναι ....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ο File Expert βλέπει τα πάντα (αν είσαι root και ενεργοποιήσεις και την επιλογή "root explorer" έχεις πρόσβαση και στα αρχεία του συστήματος).

 

Είναι και free.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο File Expert βλέπει τα πάντα (αν είσαι root και ενεργοποιήσεις και την επιλογή "root explorer" έχεις πρόσβαση και στα αρχεία του συστήματος).

 

Είναι και free.

 

Ευχαριστώ! Μόλις έχω Internet θα μπει!

 

Υ.Γ. Ανακάλυψα κάτι - μπορείς να βάζεις-βγάζεις πράγματα από Market με PC+Chrome (αν έχουμε συγχρονιστεί με το GMail)

και μόλις βρεθεί σύνδεση ο Ideos ενημερώνεται! ;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παίδες ..μια βοήθεια σε όποιον μπορεί να συνδράμει ..μόλις το πήρα το κινητό, δεν τυγχάνω αυθεντίας στα μαραφέτια αυτά και ξέρω ότι για σας είναι θέματα ρουτίνας ..Λοιπόν η κοπελιά από wind μου απενεργοποίησε την χρήση internet από τα δίκτυα κινητής , και μου λέει οκ σεταρίστηκε, μόνο από wifi μπαίνεις ..αμ δε..

Προφανώς λείπει μια παραμετροποίηση , πχ δεν βλέπω το σηματάκι 3g πουθενά..

Τι να κάνω παίδες; Κάθε απάντηση καλοδεχούμενη και σας ευχαριστώ προκαταβολικά..

Link to comment
Share on other sites

Κάπου μέσα στο θέμα λέγανε τα παιδιά πως αρκεί να σετάρεις στο 2g και Internet μέσω κινητής γιοκ, μόνο wifi ...

Μάλλον για αυτό δεν βλέπεις πουθενά 3g ..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια χαρά παίδες ..μια βοήθεια σε όποιον μπορεί να συνδράμει ..μόλις το πήρα το κινητό, δεν τυγχάνω αυθεντίας στα μαραφέτια αυτά και ξέρω ότι για σας είναι θέματα ρουτίνας ..Λοιπόν η κοπελιά από wind μου απενεργοποίησε την χρήση internet από τα δίκτυα κινητής , και μου λέει οκ σεταρίστηκε, μόνο από wifi μπαίνεις ..αμ δε..

Προφανώς λείπει μια παραμετροποίηση , πχ δεν βλέπω το σηματάκι 3g πουθενά..

Τι να κάνω παίδες; Κάθε απάντηση καλοδεχούμενη και σας ευχαριστώ προκαταβολικά..

 

Ρίξε μια ματιά εδώ για να σιγουρευτείς ότι είναι σωστές οι ρυθμίσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Την επιλογή χρήση μόνο δικτύων 2g την εντόπισα και την ξετσέκαρα αλλά , πάλι τυρί που λένε στο χωριό μου ..τι άλλο να μουχει διαφύγει;
Link to comment
Share on other sites

Την επιλογή χρήση μόνο δικτύων 2g την εντόπισα και την ξετσέκαρα αλλά , πάλι τυρί που λένε στο χωριό μου ..τι άλλο να μουχει διαφύγει;

 

Νομίζω πως αφήνουμε τσεκαρισμένη ΜΟΝΟ την επιλογή 2g - ας με διορθώσουν οι ειδικοί αν κάνω λάθος

Link to comment
Share on other sites

Την επιλογή χρήση μόνο δικτύων 2g την εντόπισα και την ξετσέκαρα αλλά , πάλι τυρί που λένε στο χωριό μου ..τι άλλο να μουχει διαφύγει;

 

να βγεις εξω στο δρομο που θα εχει 3g σημα

 

εμενα στην δουλεια μου με δυσκολια ποιανει 2g.

στο σπιτι μεσα ανετα. (3g)

Μπορει να παιζει και τετοια περιπτωση..Αλλιως δε βρισκω καποια αλλη επιλογη.Και αν εχεις ιντερνετ , δε νομιζω να ειναι θεμα ρυθμισεων

Link to comment
Share on other sites

προς φίλο athanaso77: το link φαίνεται σπουδαίο αλλά θαπρεπε να ήμουν 20 χρόνια νεώτερος για να πιάσω το νόημα..σευχαριστώ πάντως.

προς φίλο iant :το δοκιμάζω και thanks..

Ερώτηση: αν είστε σε wifi σας δείχνει ψιλά και αριστερά σήμα 3g;

Link to comment
Share on other sites

προς φίλο athanaso77: το link φαίνεται σπουδαίο αλλά θαπρεπε να ήμουν 20 χρόνια νεώτερος για να πιάσω το νόημα..σευχαριστώ πάντως.

προς φίλο iant :το δοκιμάζω και thanks..

Ερώτηση: αν είστε σε wifi σας δείχνει ψιλά και αριστερά σήμα 3g;

 

αν ειμαστε σε wifi , δεν εχει προτεραιοτητα σε data οποτε δε δειχνει ουτε 3γ ουτε 2γ..

εκανες αυτο που σου ειπα ;

Link to comment
Share on other sites

βγήκα στο δρόμο και μουβγαλε ενα σήμα ενος κινητού που μοιάζει να δονείται..εκεί πάνω αριστερά..

what?:P

τι ειναι αυτο το σημα ;

δε σου εχει βγαλει καποιο σηματακι με το "Η" πανω ;

Link to comment
Share on other sites

βγήκα στο δρόμο και μουβγαλε ενα σήμα ενος κινητού που μοιάζει να δονείται..εκεί πάνω αριστερά..

 

αυτο σημαινει πως το κινητο σου ειναι σε προφιλ αθορυβου με δονηση

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παίδες ..μια βοήθεια σε όποιον μπορεί να συνδράμει ..μόλις το πήρα το κινητό, δεν τυγχάνω αυθεντίας στα μαραφέτια αυτά και ξέρω ότι για σας είναι θέματα ρουτίνας ..Λοιπόν η κοπελιά από wind μου απενεργοποίησε την χρήση internet από τα δίκτυα κινητής , και μου λέει οκ σεταρίστηκε, μόνο από wifi μπαίνεις ..αμ δε..

Προφανώς λείπει μια παραμετροποίηση , πχ δεν βλέπω το σηματάκι 3g πουθενά..

Τι να κάνω παίδες; Κάθε απάντηση καλοδεχούμενη και σας ευχαριστώ προκαταβολικά..

 

ή καπου το εχεις χασει εσυ ή δε καταλαβαμε οπως το εγραψες...

 

εχουμε και λεμε :

 

1)αν θες να μπαινεις μονο με wifi και να μην εχει καθολου internet απο το δικτυο για τυχον χρεωσεις απενεργοποιεις τα δεδομενα μεσω τηλεφωνου η με καποιο application απο το market (πχ το apndroid ) που μπλοκαρει ολη τη κινηση δεδομενων που προσπαθει να κανει το δικτυο και εισαι οκ και ετσι εισαι σιγουρος πως δε θα χρεωθεις καθολου.

το 2g ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ απο το 3g γιατι πιανει παντου και εχει μικροτερη καταναλωση στην μπαταρια σου...

αρα αν χρησιμοποιεις μονο το wifi για να βλεπεις internet ειναι προτιμωτερο να το εχεις στο 2g αρα διπλα στις μπαρες του σηματος να μην βλεπεις κανενα 3g , g , h ....

 

2)αν παλι θες κατι αλλο εξηγησε το μας καλυτερα.

το 3g ειναι καλυτερο μονο στην περιπτωση που καποιος μπαινει απο το δικτυο κινητης τηλεφωνιας στο internet ωστε να δει πραγματα που θελει/χρειαζεται...

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν ευχαριστώ όλους για την απόκριση, και να με συγχωρείτε γιατί μάλλον έχω την ηλικία πατεράδων σας οπότε δεν είμαι σπίρτο σε αυτά τα θέματα..

απλό και γιατί κάνω κατάχρηση της φιλοξενίας σας, δείχνει το κινητό να παίρνει ip απο wifi του σπιτιου , ανοίγω το browser ξεκινά η κίτρινη γραμμούλα και τελίωνει συντομα την ζωή με το γνωστό λεκτικό , δοκίμασε αν έχεις συνδεση κ.λ.π Με άλλο τηλέφωνο μπαίνω , άρα κάτι δεν έχω ρυθμίσει λεω έγω..ή να το παώ πίσω στο κατάστημα και να γλυτώσετε και εσείς απο το μπάρμπα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...