Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που;

Άκυρο! Μόλις το είδα. Θα δω τώρα αν χρησιμοποιείται μόνο για την ένδειξη της φόρτισης ή και για άλλες πληροφορίες.

 

Δεν ειναι φυσιολογικο καθολου να μην σου εχει tutorial.. Τουλαχιστον εγω σε καθε καινουργιο κινητο android που εχω πιασει στα χερια μου ειχε, οταν ειναι καινουργιο πρεπει να εχει..

 

Τωρα σε συνδυασμο οτι κατεβαζε και χωρις να σε ρωτησει μου κανει δυο φορες πιο υποπτο..

 

Πριν λίγο παρέλαβα κι εγώ το δικό μου. Είναι το πρώτο μου με Android και τώρα ψαχουλεύω τα μενού. Με το που το άνοιξα πρώτη φορά, μετά το boot εμφανίστηκε το tutorial. Αλλά αμέσως μετά συνδέθηκε μόνο του κι άρχισε να κατεβάζει, χωρίς να με ρωτήσει και φαινόταν μόνο το εικονίδιο στη γραμμή ειδοποιήσεων. Ευτυχώς ήμουν ψυλλιασμένος από πριν κι έτσι του έβαλα μια sim από F2G και όχι αυτή του συμβολαίου μου.

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μηπως δεν ειναι συμβατο τοτε ? ειναι ανοιχνευσημο? αυτο το εχεις ρυθμησει να ειναι ανοιχνευσημο? πρεπει να βλεπει ολες τις συσκευες bluooth δεν μπορει θα τη βρουμε την ακρη μην ανυσηχεις ολα γινονται ....

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

μηπως δεν ειναι συμβατο τοτε ? ειναι ανοιχνευσημο? αυτο το εχεις ρυθμησει να ειναι ανοιχνευσημο? πρεπει να βλεπει ολες τις συσκευες bluooth δεν μπορει θα τη βρουμε την ακρη μην ανυσηχεις ολα γινονται ....

 

ανησυχω γιατι μιλαω πολυ και εδωσα πρωτη φορα τοσα λεφτα για bluetooth και συνδεοτανε αψογα με το blade μου.εκανα ακριβως την ιδια διαδικασια που κανω για να συνδεθει και στο blade,δηλαδη ανοιγω bluetooth στο κινητο και τσεκαρω το ανιχνευσιμο και μετα απο το bluetooth ψαχνει συσκευες και στο blade βγαζει μηνυμα κατευθειαν για να συνδεθει,ενω στο ideos τιποτα.ουτε αμα πατησω ανιχνευση συσκευων το βλεπει:(

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι πρεπει να κανεις κατι απο το bluetooth..

 

Κοιτα στις οδηγιες του bluetooth τι πατας για να μπει σε κατασταση ανιχνευσης..

 

Και απο κει τοτε ψαξ'το με το x5..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι φυσιολογικο καθολου να μην σου εχει tutorial.. Τουλαχιστον εγω σε καθε καινουργιο κινητο android που εχω πιασει στα χερια μου ειχε, οταν ειναι καινουργιο πρεπει να εχει..

 

Τωρα σε συνδυασμο οτι κατεβαζε και χωρις να σε ρωτησει μου κανει δυο φορες πιο υποπτο..

 

Ειδες οι ταινιες που πρεπει να κοψεις για να ακοιξεις το κουτι δεξια και αριστερα μια και μια ηταν σιγουρα ανεπαφες? Μπορει να στο ανοιξαν και να σου βαλαν καμια ρυθμιση, ισως για να φοβηθεις και να βαλεις πακετο δεδομενων..

 

Εγω παντως αναλογα το ποσο καχυποπτος θα ημουν μπορει και να το πηγαινα πισω ζητωντας εξηγησεις..

 

όταν το πήρα μπροστά μου με μαχαιράκι έκοψαν τις ασφάλειες για να τσεκάρουμε μήπως λείπει τπτ από μέσα.

Αν κάποιος που το πήρε μου πει πως ήταν το tutorial για να έχω κάτι απτό για να πάω άυριο από το κατάστημα. Εμένα μου έβγαλε το logo ιδεος και αμέσως μετά την κανονική οθόνη και ένα μπαρμαδελι πάνω από τα εικονίδια της επιφάνειας εργασίας που μου έδινε 6 συμβουλές. τώρα τutorial είναι αυτο;

Edited by giwrgos20
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι πρεπει να κανεις κατι απο το bluetooth..

 

Κοιτα στις οδηγιες του bluetooth τι πατας για να μπει σε κατασταση ανιχνευσης..

 

Και απο κει τοτε ψαξ'το με το x5..

 

τιποτα παλι:(εκανα οτι ειδα στις οδηγιες αλλα δεν το βλεπει με τιποτα:(

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω σημερα!! Εχω εντυπωσιαστει, πολυ γρηγορο, πολυ καλυτερη οθονη απο το blade που εχω, απολυτος κανενα προβλημα με το wifi, καμερα δεν εχω δοκιμασει ακομα, γενικα το απολυτο value for money σημερα κατ εμε. Το ψαχουλεμα και οι εντυπωσεις θα συνεχιστουν αυριο... με εκανε να ξενυχτισω το ατιμο:p
Link to comment
Share on other sites

Εγω νομιζω παιδια, οτι το bluetooth file transfer το χρειαζοντουσαν συσκευες που ειχαν την εκδοση android 1.5 , 1.6 . Απο 2.1 και επειτα νομιζω οτι δεν χρειαζοταν γι αυτο οσες συσκευες ειχα που ειχαν 2.1 , 2.2 μου δεχοντουσαν τα αρχεια apk χωρις το bluetooth file transfer. Το Χ5 που εχει android 2.2.1 λογικα δεν επρεπε να χρειαζεται αυτο το προγραμμα για να δεχεται αρχεια apk μεσω bluetooth. Εγω εξακολουθω μεσα μου να πιστευω πως σε καποιες συσκευες το bluetooth του Χ5 εχει προβλημα. Να ρωτησω ομως ολους οσους το πηρανε και να μου απαντησουν, χωρις να κατεβασουν το bluetooth file transfer δεχονται απο τον υπολογιστη τους μεσω bluetooth αρχεια apk? Αλλα το τονιζω, χωρις να κατεβασουν το bluetooth file transfer, δεχονται αρχεια apk μεσω bluetooth απο τον υπολογιστη τους ?
Link to comment
Share on other sites

Τελικα βρηκα λυση και τη γραφω μηπως τη χρειαστει κανεις αλλος:)η λυση ειναι απλη,θελει hard reset το bluetooth και μετα την βρισκει τη συσκευη κανονικα.αυτο γινεται κανοντας αυτο:

turn off, press and hold down power until pairing indication appears, press power and call buttons simultaneously until headset turns off

ευχαριστω για το ενδιαφερον ολους σας παιδια:)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα βρηκα λυση και τη γραφω μηπως τη χρειαστει κανεις αλλος:)η λυση ειναι απλη,θελει hard reset το bluetooth και μετα την βρισκει τη συσκευη κανονικα.αυτο γινεται κανοντας αυτο:

 

ευχαριστω για το ενδιαφερον ολους σας παιδια:)

Επειδη δεν το πιασα, κανε μια μεταφραση αν μπορεις φιλε μου βημα βημα. Ευχαριστω :) EDIT: Α ακυρο. Εσυ εννοεις bluetooth ακουστικο , αν εχει προβλημα. Σορρυ, αλλο λεω εγω. Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

κλεινουμε το bluetooth(οχι του κινητου,τη συσκευη bluetooth που χρησημοποιω(sony ericsson mw600)),κραταμε πατημενο το κουμπι που ανοιγει το bluetooth μεχρι να εμφανιστει η ενδειξη για να βρει αλλο bluetooth και τελος παταμε συγχρονως το κουμπι που ανοιγει το bluetooth και το κουμπι που πραγματοποιει κληση.

 

edit:οποιος ψαχνει θηκη ας κοιταξει αυτες εδω:

1)http://cgi.ebay.com/Silicone-skin-case-Huawei-X5-U8800-IDEOS-case-U8800-/190522405332?pt=PDA_Accessories&hash=item2c5c0531d4#ht_15009wt_1139

2)http://cgi.ebay.com/Huawei-IDEOS-X5-U8800-Soft-BLACK-Case-SCREEN-PROTECTOR-/120709342925?pt=PDA_Accessories&hash=item1c1ad666cd#ht_3518wt_1139

Edited by jmallen3
Link to comment
Share on other sites

κλεινουμε το bluetooth(οχι του κινητου,τη συσκευη bluetooth που χρησημοποιω(sony ericsson mw600)),κραταμε πατημενο το κουμπι που ανοιγει το bluetooth μεχρι να εμφανιστει η ενδειξη για να βρει αλλο bluetooth και τελος παταμε συγχρονως το κουμπι που ανοιγει το bluetooth και το κουμπι που πραγματοποιει κληση.

 

αρα ηθελε να κανεις resset το sony για να δεχτει αλλη συσκευη αυτο το εχω παθει εγω με ρουτερ conex του οτε το εδωσα σε φιλο και εν:):)ω εβαζε κωδικους εμφανιζε τους παλιους δικους μου και μου ειπε φιλος που ηξερε και εκανα resset ολλα καλα λοιπον αντε καλοριζικο

 

εδω ειναι παιδια το μανουαλ με οδηγειες χρησης του χ5 http://goo.gl/4ynAq

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδιά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το μάρκετ. Κατεβάζω μερικά προγράμματα και παιχνίδια και όταν φτάνει στο 100% της λήψης μου βγάζει πως υπήρξε σφάλμα λήψης. Είναι φυσιολογικό αυτό; Δεν συμβαίνει με όλα.

 

Edit: Το βρήκα παιδιά, έπρεπε να καθαρίσω το cache του μάρκετ.

Edited by mavrospete
Link to comment
Share on other sites

παιδια, ολα πολυ καλα για το κινητο, το θεμα που θελω να μαζεψω τις πιο πολλες γνωμες ειναι για την μπαταρια του... αντεχει?
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος που έχει πάρει το κινητό να μου πει για το tutorial παρακαλώ είναι σημαντικό.

Τόσο δύσκολο είναι 1 να μου πει τι του έβγαλε την 1η φορά που άνοιξε το τηλέφωνο;

Edited by giwrgos20
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα ... δηλαδή όσοι το έχετε πάρει το κιν είστε απόλυτα ευχαριστημένοι ?? ακόμα κάτι η wind το έχει με παραγγελία χωρίς να το δει κάποιος εσείς το προτείνετε ακόμα και έτσι ( φυσικά με σχέση τα άλλα κιν στην τιμή του) ?? ακόμα ένα με ποιο θα λέγατε ότι μοιάζει σαν ρολάρισμα και το τατζ του ??
Link to comment
Share on other sites

όταν το πήρα μπροστά μου με μαχαιράκι έκοψαν τις ασφάλειες για να τσεκάρουμε μήπως λείπει τπτ από μέσα.

Αν κάποιος που το πήρε μου πει πως ήταν το tutorial για να έχω κάτι απτό για να πάω άυριο από το κατάστημα. Εμένα μου έβγαλε το logo ιδεος και αμέσως μετά την κανονική οθόνη και ένα μπαρμαδελι πάνω από τα εικονίδια της επιφάνειας εργασίας που μου έδινε 6 συμβουλές. τώρα τutorial είναι αυτο;

 

Ναι αυτό είναι το tutorial που βγαίνει σε όλα τα Android κινητά.

Link to comment
Share on other sites

παιδιαν ξερει κανεις πως μεταφερω απο το τηλ τις επαφες μου στην sim?
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει ανεβάσει κανενας βίντεο στον υπολογιστή να μας πει αν παίρνει βίντεο 16fps όπως λένε μερικοί η 30fps?
Link to comment
Share on other sites

για την εγκατασταση των δωρεαν χαρτων ψαχνομαι και εγω 2 ωρεσ τωρα ...... κατι μου ειπαν για το 8011116284 και 2106083937 αλλα δεν απαντουν . αν ξερει καποιος κατι παραπανω ας βοηθησει.....
Link to comment
Share on other sites

για την εγκατασταση των δωρεαν χαρτων ψαχνομαι και εγω 2 ωρεσ τωρα ...... κατι μου ειπαν για το 8011116284 και 2106083937 αλλα δεν απαντουν . αν ξερει καποιος κατι παραπανω ας βοηθησει.....

 

Ξαναπαρε θα απαντησουν, κι εγω με τη 2η επιασα..

 

Αλλα ρε παιδια αν δεν παρουμε 10 φορες τηλεφωνο ας μη λεμε δεν απαντουν.. Στο τελος τελος αν παρεις 10 φορες και δεν απαντουν παιρνεις ενα οποιοδηποτε καταστημα wind και τους λες ρε παιδια με δουλευετε γιατι δεν απαντανε? Common Sense...

Link to comment
Share on other sites

και τωρα που σου απαντω προσπαθω στο σταθερο .εχω παρει πανω απο 50 φορες και χτυπα μεχρι που κλεινει μονο του ....σε 2 καταστηματα πηρα και δεν ηθεραν ,,το ιδιο και στο 1260 δεν γνωριζουν τιποτα.......
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...