Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχει παρατηρήσει κανένας πόσο χάλια φαίνονται οι φωτό σε μεγάλο μέγεθος με την μαμά ΓΚΑΛΕΡΙ? Εμφανίζει πριόνισμα σε κάθε ευθεία στην εικόνα και από λεπτομέρειες αίσχος...

Έχω βάλει ως προεπιλογή το POP πλοηγού εικόνων και μου τις έδειχνε λίγο καλύτερα.

Τώρα όμως που βρήκα την εφαρμογή Large Image Viewer που τις εμφανίζει όπως πρέπει, δεν μπορώ να βρώ πουθενά την εφαρμογή POP πλοηγού εικόνων για να αποεπιλέξω την προεπιλογή της.

Ξέρει κανένας πως την έχουν κρύψει οι αλήτες???

Στο nexus s με ics που δοκιμάσαμε οι φωτό ανοίγουν με πλήρεις λεπτομέρειες.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

την εβγαλαν την 2.3 απο το site της huawei

 

http://www.huaweidevice.com/worldwide/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=NDM2NDk=

 

Αλλα αυτο ειναι ενα σχολιο απο το FB

 

"They've removed B522 from their site, and Huawei said that will release a new version during next week. Let's wait and see what this company has to offer to X5 customers"

Edited by MakTheo
Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

το ξερω οτι το 3G τρωει πολυ μπαταρια κ μαλιστα μου φαινεται οτι την τρωει περισσοτερο μετα την αναβαθμιση.

αλλα αυτο με το σημα παραπαει ρε παιδια ελεος αλλωστε τηλεφωνο ειναι.

τι να πω.

χιλια καλα η νεα εκδοση αλλα εχει αρκετα θεματακια.

περιμενω μπας κ το σωσουν λιγο με την καινουρια που αποτι φαινεται θα βγαλουν

μετα το κραξιμο

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

Ανακοίνωση από Huawei στο facebook:

Thank you for your comments on the X5 upgrade; please be assured that we are working on a robust upgrade based on your feedback, including WiFi, reception and touchcreen. Please also note that we have now offer a dedicated form on our website for customer enquiries - part of a commitment to strengthening our customer service and support. If you are enquiring about the X5, then please be sure to enter the product name (eg Ideos X5 U8800) into the subject field and include details of your model, build number and issue description (for WiFi issues, please provide AP type) in the content box.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά help.. Καινούργιος στο android, δεν έχω ιδέα...

Αγόρασα ένα u8800 μεταχειρισμένο και φόραγε 2.3.5 official (μάλλον).

Διάβασα κάπου ότι με cm7 πετάει! Έκανα root με superoneclick v2.3.3 και μετά clockworkmod 5.5.0.4.

Κατέβασα 111128-cm7-u8800 από xda και την έβαλα στην sd. Επανεκίνηση , πατάω power + vol up και εμφανίζεται cwm 5.5.0.4 recovery

διαλέγω install zip from sdcard , διαλέγω το αρχείο απο sd και ενώ βάζει την rom χωρίς μύνημα λάθους , μετά reboot system now και ...

τζίφος - κολλάει στο σήμα huawei...

Τί έκανα λάθος; Τι μπορώ να κάνω τώρα; Είναι καλύτερη η custom rom από την 2.3.5 official;

Είναι πολλές οι 260 σελίδες να διαβάσω για να βρω λύση....

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά help.. Καινούργιος στο android, δεν έχω ιδέα...

Αγόρασα ένα u8800 μεταχειρισμένο και φόραγε 2.3.5 official (μάλλον).

Διάβασα κάπου ότι με cm7 πετάει! Έκανα root με superoneclick v2.3.3 και μετά clockworkmod 5.5.0.4.

Κατέβασα 111128-cm7-u8800 από xda και την έβαλα στην sd. Επανεκίνηση , πατάω power + vol up και εμφανίζεται cwm 5.5.0.4 recovery

διαλέγω install zip from sdcard , διαλέγω το αρχείο απο sd και ενώ βάζει την rom χωρίς μύνημα λάθους , μετά reboot system now και ...

τζίφος - κολλάει στο σήμα huawei...

Τί έκανα λάθος; Τι μπορώ να κάνω τώρα; Είναι καλύτερη η custom rom από την 2.3.5 official;

Είναι πολλές οι 260 σελίδες να διαβάσω για να βρω λύση....

Ευχαριστώ προκαταβολικά

το αφησες αρκετη ωρα γιατι μετα απο update αργει να ξεκινηση ση συσκευη!

Link to comment
Share on other sites

Το άφησα ίσως και 5 λεπτά. Κάθε περίπου 1 λεπτό κάνει μια δόνηση.

Θέλει παραπάνω απο 5 λεπτά;

edit : ξαναδοκιμασα μόλις , στα 3 λεπτά κάνει reboot.

Edited by vixos
αλλαγή
Link to comment
Share on other sites

Γιατί υπάρχει και άλλη εκτός του my way;

 

Τις άλλες που έχω από δίπλα, δεν τις διαβάζεις? Άντε, να τις ξαναπώ. Myway, primo ή amigo?

Link to comment
Share on other sites

Το άφησα ίσως και 5 λεπτά. Κάθε περίπου 1 λεπτό κάνει μια δόνηση.

Θέλει παραπάνω απο 5 λεπτά;

edit : ξαναδοκιμασα μόλις , στα 3 λεπτά κάνει reboot.

 

Εγω θα ξαναπερναγα την ρομ!

Link to comment
Share on other sites

Την ξαναπερασα, τα ίδια δεν bootάρει....

Περνάω πάλι 2.3.5 την official

wipe εκανες πριν φλασαρεις τη νεα rom?

@TziMmys79 σου απαντησε ο dimkir my way.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι η CM7 που βάζεις είναι για την επίσημη 2.3, γιατί νομίζω ότι η έκδοση που αναφέρεις είναι για επίσημη 2.2.

Εδώ είναι η CM7 για 2.3 επίσημη:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1311565

Link to comment
Share on other sites

Τις άλλες που έχω από δίπλα, δεν τις διαβάζεις? Άντε, να τις ξαναπώ. Myway, primo ή amigo?

 

Αγαπητέ μου αυτές που λες τις είχα στα windows mobile απλά έχω περασμένη αυτήν που αναφέρω και δεν γνωρίζω εαν έχουν βγει για android και οι άλλες δύο. Θα με ενδιέφερε γιατί αυτή που έχω δεν την θεωρώ και ότι καλύτερο. Και όσο για το αν τις διάβασα νομίζω η απάντησή μου η αρχική δείχνει ότι τις διάβασα...

Link to comment
Share on other sites

wipe εκανες πριν φλασαρεις τη νεα rom?

@TziMmys79 σου απαντησε ο dimkir my way.

 

Δεν είχα καταλάβει ότι απαντούσε...

 

Αγαπητέ μου αυτές που λες τις είχα στα windows mobile απλά έχω περασμένη αυτήν που αναφέρω και δεν γνωρίζω εαν έχουν βγει για android και οι άλλες δύο. Θα με ενδιέφερε γιατί αυτή που έχω δεν την θεωρώ και ότι καλύτερο. Και όσο για το αν τις διάβασα νομίζω η απάντησή μου η αρχική δείχνει ότι τις διάβασα...

 

dimkir, καταρχήν συγνώμη φίλε. Είμαι στην τσίτα με όα αυτά που γίνονται και αντέδρασα λάθος. Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα καταλάβει ότι απαντούσε...

 

 

 

dimkir, καταρχήν συγνώμη φίλε. Είμαι στην τσίτα με όα αυτά που γίνονται και αντέδρασα λάθος. Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου...

Φιλε ολοι στην τσιτα ειμαστε για τον ιδιο λογο....

Στο θεμα για το igo τωρα ..... δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=314557

και εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305767

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά karthan7. Και πάλι συγνώμη, ειδικά από τον dimkir.

 

Φίλε TziMmys79 δεν πειράζει. Απλά πρέπει να ήμαστε λίγο προσεκτικοί και να μην γράφουμε κάτι εν βρασμώ εκτός βέβαια και αν υπάρχει λόγος. Τελικά όμως δεν κατάλαβα αν τελικά υπάρχει και άλλο igo.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε TziMmys79 δεν πειράζει. Απλά πρέπει να ήμαστε λίγο προσεκτικοί και να μην γράφουμε κάτι εν βρασμώ εκτός βέβαια και αν υπάρχει λόγος. Τελικά όμως δεν κατάλαβα αν τελικά υπάρχει και άλλο igo.

 

Δίκιο έχεις... Όσον για το igo, υπάρχουν και άλλες εκδόσεις, αν κατάλαβα καλά, αλλά η my way είναι η προτιμότερη. (νομίζω :) )

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το go launcher..

ερωτηση..

ο default launcher θα τρεχει παντα στο παρασκηνιο τρωγοντας μπαταρια και πορους η μπορω να τον απενεργοποιησω/απενεγκαταστησω με καποιον τροπο;

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το go launcher..

ερωτηση..

ο default launcher θα τρεχει παντα στο παρασκηνιο τρωγοντας μπαταρια και πορους η μπορω να τον απενεργοποιησω/απενεγκαταστησω με καποιον τροπο;

Δεν θα τρεχει, αν εισαι root μπορεις να τον κανεις απεγκατασταση.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν επιλεξω σαν default τον go, τοτε o default (και οτι ειχα βαλει πανω εκει, πχ wigdets κτλ) δεν θα τρωει πορους/μπαταρια κτλ και απλα δεν θα μπορω να τον απενεγκαταστησω??

Το λεω γιατι προς το παρον δεν εχω δηλωσει καποιον σαν προεπιλογη και ετσι οταν παταω το home button με ρωταει σε ποιον launcher να παει και παει σε οποιον επιλεξω και φαινεται να δουλευουν και οι 2 στο παρασκηνιο?!?!?:worry:

 

Δεν θα τρεχει, αν εισαι root μπορεις να τον κανεις απεγκατασταση.

 

Ειμαι root, δεν θελω να τον ¨πεταξω" ομως..

Τα υπολοιπα καλουδια που κουβαλουσε ο default, δεν θα τρεχουν ουτε αυτα?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...