Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα και απο μενα! λοιπον μετα απο <ψαξιμο> της συσκευης, σας ενημερωνω πως σε σχεση με αλλες συσκευες που η τοποθετηση ειναι στο πανω μερος τους ψηλα,το ideos x5 τον πομπο-δεκτη του και την κεραια,τον εχει τοποθετημενο στο κατω μερος της συσκευης.Γιαυτο καλο ειναι οταν μιλαμε να πιανουμε την συσκευη καπου κοντα στην μεση,για να μην αποροφαει τοσο πολυ την ακτινοβολια το χερι μας! Προφανως αυτο το κανανε ισως για τον λογο πως οταν καποιος μιλαει με το κινητο στο αυτι,, να μην αποροφαται μεγαλη ακτινοβολια απο το κεφαλι κατευθειαν και ο πομποδεκτης να ερχεται στο υψος του μαγουλου-σαγωνιου.

Παντως σε γενικες γραμμες εχει απο τα χαμηποτερα sar ακτινοβολιας σε σχεση με αλλες συσκευες..! :)

Edited by georgekap1
ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Σημερα αγορασα κι εγω το ideos x5...ποση ωρα να το αφησω για πρωτη φορτιση?

 

Την ίδια ερώτηση έκανα πριν λίγες μέρες:

 

To φορτίζεις μέχρι να γεμίσει και μετά παίζεις κανονικά. Δεν υπάρχει εδώ η λογική την πλήρης φόρτισης/αποφόρτισης. Σε γενικές γραμμές ενδείκνυται να μην αφήνεις την μπαταρία να πέφτει κάτω του 10%.
Link to comment
Share on other sites

Οι χαρτες για τον ndrive Καταιβαινουνε αφου μπουμε στο marκet και κατεβασουμε το Npromo μετα αφου το τρεξουμε κανει την αναλογη ενημερωση,στην συνεχεια αφου κατεβασουμε απο το καταστημα τις φωνες για ελληνικη πλοηγηση(βρισκεται κατω αριστερα απο το μενου του ndrive παμε διπλα δεξια στα <προιοντα μου> και επιλεγουμε τους ελληνικους χαρτες!

Το αφηνουμε μεχρι να κανει ενημερωση και ολα οκ!

-Οχι δεν δινει η Wind extra καρτα!

-Christy89 κανονικοτατα θα παρει αναβαθμιση απο Froyo σε Gignerbread, ειτε ισως σε καποιο καταστημα wind, ειτε οn lιne ,ειτε με καποιο download αρχειο αναβαθμισης! θα το μαθουμε σε λιγο καιρο...

-Η μπαταρια φορτιζει κανονικα μολις μας δειξει οτι εχει φορτιστει πληρως! δεν χρειαζεται σε καμια περιπτωση πλεον 6-8-12++ωρες φορτιση!

Οσο για ηχους κλησεις αν θυμαμαι καλα πατωντας παρατεταμενα πανω στο mp3 νομιζω πως βγαινει η επιλογη για ορισμο ως ηχος κλησεις...αν κανω λαθος διωρθωστε με.

Εγω παντως τους ηχους κλησης τους περασα μεσω την εφαρμογης handcent sms, απο το μενoυ του στο music

Edited by georgekap1
ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Οι χαρτες για τον ndrive Καταιβαινουνε αφου μπουμε στο marκet και κατεβασουμε το Npromo μετα αφου το τρεξουμε κανει την αναλογη ενημερωση,στην συνεχεια αφου κατεβασουμε απο το καταστημα τις φωνες για ελληνικη πλοηγηση(βρισκεται κατω αριστερα απο το μενου του ndrive παμε διπλα δεξια στα <προιοντα μου> και επιλεγουμε τους ελληνικους χαρτες!

Το αφηνουμε μεχρι να κανει ενημερωση και ολα οκ!

-Οχι δεν δινει η Wind extra καρτα!

-Christy89 κανονικοτατα θα παρει αναβαθμιση απο Froyo σε Gignerbread, ειτε ισως σε καποιο καταστημα wind, ειτε οn lιne ,ειτε με καποιο download αρχειο αναβαθμισης! θα το μαθουμε σε λιγο καιρο...

-Η μπαταρια φορτιζει κανονικα μολις μας δειξει οτι εχει φορτιστει πληρως! δεν χρειαζεται σε καμια περιπτωση πλεον 6-8-12++ωρες φορτιση!

Οσο για ηχους κλησεις αν θυμαμαι καλα πατωντας παρατεταμενα πανω στο mp3 νομιζω πως βγαινει η επιλογη για ορισμο ως ηχος κλησεις...αν κανω λαθος διωρθωστε με.

Εγω παντως τους ηχους κλησης τους περασα μεσω την εφαρμογης handcent sms, απο το μενoυ του στο music

 

Έχω πολλά να μάθω μου φαίνεται! Thanks!:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω καποιους ηχους κλησεις στην καρτα πως γινετε να τους βαλω για ηχο κλησης και ξυπνητηρι???
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω καποιους ηχους κλησεις στην καρτα πως γινετε να τους βαλω για ηχο κλησης και ξυπνητηρι???

 

εχει απαντηθει.αν εχεις προβλημα με κατι κανε ενα search πρωτα και μετα αν δε το βρεις ρωτα.

δες στο thread 888

 

Οκ παίδες μόλις αγόρασα το ιντεος...καρτα μνημης δεν εχειτο φορτίζω να το παω μέχρι 12 το βράδυ ή μόλις φορτίσει να το βγάλω;;;

Ακόμα αυτοί οι χάρτες ndrive πως και που τους βρίσκω;;

Επίσης δεν μου έδωσαν κάρτα μνήμης να παω να τη ζητήσω;;;

 

HELP

εγω πηρα κανονικα οτι διαφημιζαν: ndrive Και 4 gb sd. πανε και ρωτα, αν και υπαρχει η περιπτωση η προσφορα να εχει ληξει...

(νομιζω στο φυλλαδιο εγραφε μια ημερομηνια...)

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Eγω που το αγορασα στις 31/5/11 γιατι κατεβασα κανονικα το προγραμμα και τους χαρτες δωρεαν;;;; :worry:

 

καλά ρε haki 6 μέρες έχεις μόνο το κινητό? μάλλον μπέρδεψες τις ημερομηνίες :p πήρατε και άλλοι μαζί με το κινητό και 4 gb κάρτα μνήμης?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω καποιους ηχους κλησεις στην καρτα πως γινετε να τους βαλω για ηχο κλησης και ξυπνητηρι???

 

μη ρωτας πολλες φορες μια φτανει...

 

παροτι το εχω ξαναγραψει παμε παλι :

 

με καποιο file explorer ειτε μεσω υπολογιστη πηγαινετε στην sd card και εκει θα βρειτε το φακελο :

 

>>> "media"

 

μετα μεσα θα εχει ενα φακελο :

>>> "audio"

 

εκει δημιουργεις τους φακελους :

 

1)notifications

2)alarm

3)ringtones

 

μεσα βαζεις οτι θες και μετα οπως θα διαλεγες κανονικα οπως εκανες μεχρι τωρα...

 

εγω πηρα κανονικα οτι διαφημιζαν: ndrive Και 4 gb sd. πανε και ρωτα, αν και υπαρχει η περιπτωση η προσφορα να εχει ληξει...

(νομιζω στο φυλλαδιο εγραφε μια ημερομηνια...)

 

δε ξερω αν υπαρχει καινουργια προσφορα παντως η συσκευασια δεν εχει μεσα και κανενα αποσο ξερω δεν ειχε μεχρι τωρα και ουτε το διαφημιζε...

Edited by nothing
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση,αλλη μια ερωτηση μπαινω στο e-radio και δεν τα εχω καταφερει να ακουσω on line χρειαζετε κατι διαφορετικο για να ακουσω??? επισης πως αγοραζω μια εφαρμογη απο το μαρκετ με βγαζει στην ιδια σελιδα καθε φορα...... Edited by spiros_100
Link to comment
Share on other sites

αν εισαι με wifi και εχεις συνδεθει δε ξερω γιατι δεν μπορεις...

δεν χρησιμοποιω καποια τετοια εφαρμογη οποτε δε μπορω να απαντησω σιγουρα...

Link to comment
Share on other sites

wifi κανονικα μπαινω στη σελιδα αλλα οταν ειναι να παιξει δεν παιζει και με opera και με αυτον που εχει το τηλ μεσα.......
Link to comment
Share on other sites

μηπως θελει flash για να παιξει?

γιατι ο opera δε παιζει...

δοκιμασε καποιο αλλο browser πχ dolphin hd

 

εχεις κατεβασει το flash απο το market?

Link to comment
Share on other sites

οταν λες flash εννοεις την αναβαθμηση αλλα δεν παιζει ουτε ο δικος του,το anroid market δεν δεχετε paypal???????????Θα δοκιμασω αυτον που μου λες και βλεπουμε.
Link to comment
Share on other sites

Οι χαρτες για τον ndrive Καταιβαινουνε αφου μπουμε στο marκet και κατεβασουμε το Npromo μετα αφου το τρεξουμε κανει την αναλογη ενημερωση,στην συνεχεια αφου κατεβασουμε απο το καταστημα τις φωνες για ελληνικη πλοηγηση(βρισκεται κατω αριστερα απο το μενου του ndrive παμε διπλα δεξια στα <προιοντα μου> και επιλεγουμε τους ελληνικους χαρτες!

Το αφηνουμε μεχρι να κανει ενημερωση και ολα οκ!

-Οχι δεν δινει η Wind extra καρτα!

-Christy89 κανονικοτατα θα παρει αναβαθμιση απο Froyo σε Gignerbread, ειτε ισως σε καποιο καταστημα wind, ειτε οn lιne ,ειτε με καποιο download αρχειο αναβαθμισης! θα το μαθουμε σε λιγο καιρο...

-Η μπαταρια φορτιζει κανονικα μολις μας δειξει οτι εχει φορτιστει πληρως! δεν χρειαζεται σε καμια περιπτωση πλεον 6-8-12++ωρες φορτιση!

Οσο για ηχους κλησεις αν θυμαμαι καλα πατωντας παρατεταμενα πανω στο mp3 νομιζω πως βγαινει η επιλογη για ορισμο ως ηχος κλησεις...αν κανω λαθος διωρθωστε με.

Εγω παντως τους ηχους κλησης τους περασα μεσω την εφαρμογης handcent sms, απο το μενoυ του στο music

Εκαμα αυτο που ειπες αλλα τους χαρτες της Ελλαδας δεν τους εμφανιζει στα προιοντα μου αλλα στην αριστερη καρτελλα επι πληρωμει με κοστος 29,99.Τι κανω λαθος;

 

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.εχω το κινητο παραπανω απο 1 μηνα και εχω παρατηρησει πως οταν συνδεομαι στο ιντερνετ μεσω του δικτυου κινητης τηλεφωνιας και συγκεκριμενα της Cosmote της οποιας ειμαι συνδρομητης οι εφαρμογες (facebook,android market,skype κτλ) δεν συνδεονται παρα μονο ο web browser.υπαρχει καποια λυση;εχει καποιος αλλος το ιδιο προβλημα με εμενα;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.εχω το κινητο παραπανω απο 1 μηνα και εχω παρατηρησει πως οταν συνδεομαι στο ιντερνετ μεσω του δικτυου κινητης τηλεφωνιας και συγκεκριμενα της Cosmote της οποιας ειμαι συνδρομητης οι εφαρμογες (facebook,android market,skype κτλ) δεν συνδεονται παρα μονο ο web browser.υπαρχει καποια λυση;εχει καποιος αλλος το ιδιο προβλημα με εμενα;

 

κι εγω cosmote αλλα δεν εχω προβλημα τετοιο...κατι αλλο φταιει

 

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γίνεται να καταργήσω το λογαριασμό gmail με τον οποίο συνδέθηκα στο τηλέφωνο χωρίς να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων; Εάν όχι, έχω εγκαταστήσει και ένα δεύτερο λογαριασμό. Μπορώ με κάποιο τρόπο να κάνω το τηλέφωνο να συγχρονίζει μόνο με τον δεύτερο και να μπαίνει στο market με αυτόν; (έχω απενεργοποιήσει το συγχρονισμό για τον πρώτο και για να μπεί στο market μου ζητά να συνδεθεί με αυτόν).
Link to comment
Share on other sites

Εκαμα αυτο που ειπες αλλα τους χαρτες της Ελλαδας δεν τους εμφανιζει στα προιοντα μου αλλα στην αριστερη καρτελλα επι πληρωμει με κοστος 29,99.Τι κανω λαθος;

 

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

 

εαν εχει το imei του τηλεφωνου σου το ndrive απο την wind και ειναι ακομα η προσφορα για τον χαρτη ελλαδας πατας εκει που λεει αγορα του χαρτη και το κατεβαζει δωρεαν αφου τσεκαρει το imei και εισαι μεσα στην προσφορα <αν δεν εχει ληξει>:)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

εαν εχει το imei του τηλεφωνου σου το ndrive απο την wind και ειναι ακομα η προσφορα για τον χαρτη ελλαδας πατας εκει που λεει αγορα του χαρτη και το κατεβαζει δωρεαν αφου τσεκαρει το imei και εισαι μεσα στην προσφορα <αν δεν εχει ληξει>:)

 

ουτε imei μπορω να βαλω manual αφου εχει κενα για 9 ψηφια!!!:(

 

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ανεφερα παραπανω οτι ειναι το τεταρτο στη σειρα Χ5 που εχω αγορασει. Και τα τεσσερα τα εχω πουλησει πλεον σε φιλους. Το τελευταιο, της 30/5/2011, κατεβασε κανονικωτατα τους δωρεαν χαρτες!

 

Θελω να πω οτι το τελευταιο Χ5 το πουλησα αποκλειστικά και μονο επειδη αγορασα το Optimus Black στην τιμη ευκαιριας και οχι γιατι δε μου αρεσε το Χ5. Το Χ5 ειναι υπεροχο και σαν κατασκευη και στιβαροτητα ειναι ανωτερο απο το πουπουλο Black!

:offtopic:

Ανωτερο απο το πουπουλο Black??? τι εννοεις ακριβως??

 

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΠΛΟ POST

Εκαμα αυτο που ειπες αλλα τους χαρτες της Ελλαδας δεν τους εμφανιζει στα προιοντα μου αλλα στην αριστερη καρτελλα επι πληρωμει με κοστος 29,99.Τι κανω λαθος;

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

 

οτι σου ειπανε τα παιδια πιο πανω...Μαλλον το imei σου δεν ανηκει πλεον στα δωρεαν για το κατεβασμα του Ndrive..:(

 

 

κι εγω cosmote αλλα δεν εχω προβλημα τετοιο...κατι αλλο φταιει

 

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

ρυθμισεις->ασυρματο και δικτυα-> κατω κατω τερμα δικτυα κινητης τηλεφωνιας->ονοματα σημειου προσβασης->ιντερνετ

Edited by georgekap1
ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Tο εχω και εγω 2 μερες φοβερη συσκευη για τα $$ του , ομως νομιζω πως εχει θεμα με την sd ( 8gb την ειχα πιο πριν σε ενα htc blackstone....) Μερικες φορες κολαει και αν το σβησω και το ανοιξω λεει οτι ελεγχει την καρτα για σφαλματα κατι το οποιο ειναι χρονοβορο .

 

Οποτε ρωτω . τι καρτα προτεινετε ?

Link to comment
Share on other sites

:offtopic:

ρυθμισεις->ασυρματο και δικτυα-> κατω κατω τερμα δικτυα κινητης τηλεφωνιας->ονοματα σημειου προσβασης->ιντερνετ

 

το βρηκα φιλε κανοντας δοκιμες και μετα ειδα την απαντηση σου.οντως αυτο ηταν ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...