Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πανάκι όχι δεν είχε ,χρησιμοποιησα αυτο που έχω για τα γιαλια μου. Δυστυχως πέταξα τη συσκευασία,δεν το πήρα απο καταστημα εταιρίας κινητής, αλλά απο ένα μαγαζι με κινητα και ανταλλαγές στη Νέα Ιωνία ,περνουσα απο 'κει και ειπα να ρωτήσω (νομίζω πως έχει κατι παρόμοιο ο Γερμανός ή αλλιώς πιστευω θα τα βρειτε σε μικρά μαγαζιά με κινητά και εξεσουρ

 

Μήπως μπορείς να μου στείλεις σε μυνημα το ονομα τ μαγαζιού γτ μένω σχετικά κοντά?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδη διάβασες απο την 40 σελίdα και μετά, και δεν βρηκες αναλυτικωτατη και λεπτομερεστατη απαντηση στις αποριες σου;;; :dash:

 

Δε θα ρωταγα αν υπηρχε απαντηση φιλε μου :)

αυτο που υπαρχει σε αυτες τις σελιδες ειναι αναλυσεις για την λειτουργια της εσωτερικης και της εξωτερικης μνημης.Και που δινει προτεραιοτητα το κινητο.

 

Οσο για τις εργοστασιακες ρυθμισεις , δε ξερω αν η επιλογη απο τις ρυθμισεις απλα κανει ενα restore των ρυθμισεων η ξανα φορτωνει το λειτουργικο συστημα απο την αρχη.(δλδ φορματ και ξανα ινσταλλ..)

 

Αλλα συνεχιζεται η απορια μου για την μνημη.Στο file manager βλεπω μονο phone και external memory.Εχει γραφτει ομως οτι μπορω να μεταφερω multimedia files.Πως ; Αυτη ειναι η απορια μου.

Link to comment
Share on other sites

.mkv παιζει με σπασιματα σε μενα. Υπαρχει τροπος να διορθωθει??

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα κ εγω το κινητακι σημερα αλλα μαλλον εχει προβλημα

το σημα ειναι πολυ χαμηλο κ πολλες φορες δειχνει φουλ σημα αλλα μολις παω να κανω κληση λεει οτι δεν υπαρχει δικτυο...

το εχει παθει κανεις αλλος??

βλεπω να πηγαινω για αλλαγη αυριο

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις - Ασυρματο και δικτυα - Δικτυα κιν.τηλ. - Ονομα σημειου προσβασης - internet.

 

είσαι μέγας! ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

κανεις δεν εχει παρατηρησει αυτο που αναφερω?

 

καλησπερα φιλε, και εμενα μου συμβαινει αυτο που λες αλλα πολυ σπανια,

με χρηση δηλαδη wifi 1 ωρα+ καθημερινα μου συμβαινει 1 φορα ανα 2-3 μερες, αραια και που δηλαδη, τωρα αν εσενα σου συμβαινει συχνοτερα μαλλον καποιο προβλημα υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

φιλος που το ειδε σε μενα και το πηρε με δικη μου παρότρυνση,του πεθανε μετα απο 2 ημερες.Την συσκευη την ειδα και εγω,δεν ανοιγε καθολου,ουτε σε bootloader,τιποτα νεκρη!!!Και του ειπα να την παει στην wind που την παρελαβε να την αντικαταστησουν άμεσα γιατι την ειχε 2 μερες.Εκανε ******* και αντι να τους πει να του δοσουν αλλη επιτοπου αυτοι του την πηραν να την στειλουν επισκευη,και τωρα περιμενει ηδη μια βδομαδα χωρις κανενα νεο τους....εμπλεξε???
Link to comment
Share on other sites

......είναι 353 ΜΒ σύμφωνα με το τεχνικό τμήμα της Wind (γι' αυτούς που έχουν αμφιβολία μια κλήση στο τεχνικό τμήμα της Wind θα τους πείσει).

 

Εγω που εχω αμφιβολία ως προς το αν υφίσταται καν τεχνικό τμημα της wind που να απευθυνθώ????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω νομιζω οτι υπαρχει οτι και στις αλλες εταιριες,δηλαδη τηλεφωνητες με καποιες τεχνικες γνωσεις εκπαιδευμενοι να δινουν φιχ απαντησεις...τωρα ουσιαστηκα τεχνικο τμημα δεν το λες αυτο...
Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα το πηρα αλλα χαρτες δεν μπορω να βαλω, μηπως τελιωσε η προσφορα;

Δες τις οδηγίες εδώ.. (Ούτε και εγώ τις πήρα)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3645663#post3645663

Οκ το έκανα. Και μετα πως τις περναμε στο ideos???

@Analyzer

Αφού τις βλέπεις στο gmail σου σωστά,

πρέπει να συγχρονίζονται αμέσως (Δες στις: ρυθμίσεις λογαριασμών & συγχρονισμού)

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

Δες τις οδηγίες εδώ.. (Ούτε και εγώ τις πήρα)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3645663#post3645663

 

τις ειδα εχω και το φυλαδιο αλλα δεν μου βγαζει οτι δεν υπαρχουν χαρτες για να τους εγκαταστησω

απο το βημα 8 και μετα δεν....

Link to comment
Share on other sites

φιλος που το ειδε σε μενα και το πηρε με δικη μου παρότρυνση,του πεθανε μετα απο 2 ημερες.Την συσκευη την ειδα και εγω,δεν ανοιγε καθολου,ουτε σε bootloader,τιποτα νεκρη!!!Και του ειπα να την παει στην wind που την παρελαβε να την αντικαταστησουν άμεσα γιατι την ειχε 2 μερες.Εκανε ******* και αντι να τους πει να του δοσουν αλλη επιτοπου αυτοι του την πηραν να την στειλουν επισκευη,και τωρα περιμενει ηδη μια βδομαδα χωρις κανενα νεο τους....εμπλεξε???

 

είναι απλό.. πάει στο μαγαζί με ότι απόδειξη έχει (doa) και τους ζητάει άλλη συσκευή... απλό... "Γεια σας, πήρατε τη συσκευή μου για επισκευή ενώ έμαθα εκ των υστέρων ότι δικαιούμαι καινούργια με doa"... δεν είναι κακό να μην ξέρει ο πελάτης πως δικαιούται άμεση αλλαγή, ούτε θα τον πουν άσχετο. Οι περισσότεροι δεν το ξέρουν (εδώ δεν το ξέρουν ούτε οι πωλητές της wind).

 

Mην δεχτεί επισκευασμένη συσκευή. Κανονικά, για βλάβη που μπορεί και ο υπάλληλος του καταστήματος να πιστοποιήσει, πέρνεις άλλη συσκευή επιτόπου, χωρίς να περιμένεις ούτε μία ώρα. Εκτός φυσικά αν το κατάστημα δεν έχει διαθέσιμη, οπότε και πέρνεις την πρώτη που έρθει στο κατάστημα, πάντα καινούργια.

 

Και είμαι κατηγορηματικός να μην δεχτεί επισκευή, γιατί απλούστατα κάτι τέτοια βλέπουν και οι υπηρεσίες των καταστημάτων πέρνουν την κάτω βόλτα. Στην χειρότερη, ευγενικά και όμορφα να του ζητήσει να πάρουν τηλέφωνο οι ίδιοι στα κεντρικά της wind... εγώ τουλάχιστον σε αντίστοιχη περίπτωση τον Ιανουάριο και τον Απρίλιο έτσι έκανα, και τις 2 φορές από την wind τους είπαν πως έχω δίκιο... πήρα λοιπόν καινούργια συσκευή και έφυγα

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κάποιο προγραμματακι που να μπορω ευκολα να ελενχω ανα πασα ωρα και στιγμη απο τι κινητο μου τον υπολογιστη μου?

 

θελεις ενα vnc viewer στο κινητο(δες market) και ενα vnc server στον υπολογιστη οπως το ultravnc. To vnc server δεν τρωει σχεδον καθολου πορους και εγω το εχω ξεχασμενο.

Το λειτουργω μονο απο wifi και ο server τρεχει στο Lan. Aν και θεωρητικα γινεται να μπενεις και απο αποσταση αν ανοιξεις τις σωστες πορτες.

Χωρια που μεσω Wlan εχω τοσο lag , φαντασου τι θα γινει με την απομακρυσμενη προσβαση

Link to comment
Share on other sites

Δες τις οδηγίες εδώ.. (Ούτε και εγώ τις πήρα)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3645663#post3645663

 

τις ειδα εχω και το φυλαδιο αλλα δεν μου βγαζει οτι δεν υπαρχουν χαρτες για να τους εγκαταστησω

απο το βημα 8 και μετα δεν....

 

παιδιά δεν νομίζω πως υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τους χάρτες, δεδομένου του ότι εγώ χθες τους έκανα εγκατάσταση. στην θέση σου θα έκανα απεγκατάσταση όλο το ndrive και εγκατάσταση πάλι από την αρχή και πρόσεξε μία μία τις οδηγίες μήπως σου ξέφυγε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΓΡΑΦΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΜΗΝΥΜΑ!

ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΚΑΤOΧΗ ΜΟΥ ΤΟ Χ5 ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ...

ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ WIFI !!!

ΕΝΩ ΕΧΩ full ΣΗΜΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΗΛ.ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟ ΣΤΟ Router ΜΟΥ , ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ Internet :(

TO ΑΝΕΦΕΡΑ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΥΝΔΕΘΕΙ ΣΩΣΤΑ:mad:...ΕΝΩ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΤΟ ΤΗΛ.ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟ ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ Router ΜΕΣΩ PC !

ΞΑΝΑΕΔΩΣΑ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΕΚ ΝΕΟΥ ΚΑΙ ΜΠΗΚΕ!!! 2 ΗΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ- ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΜΠΑΙΝΟΒΓΑΙΝΑ ΣΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΜΕΣΩ 3g ΔΙΚΤΥΟ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ(q card - cosmote) -ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ Router ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ,ΚΑΙ ΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟ ΣΤΟ ΤΗΛ.:(

ΕΚΑΝΑ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΩΝ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ - ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ:blink:

ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΓΙΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ:cry:cry: ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ!!!:

 

ΕΝΑ 2 ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ , ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ¨...

ΕΝΩ ΕΚΑΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ NDrve ... ΜΟΥ ΖΗΤΟΥΣΕ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΓΙΑ ΤΟ ΧΑΡΤΗ !

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΜΕ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΤΗΣ NDrve ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΤΟ ΙΜΕΙ ΤΟΥ ΤΗΛ. ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΛΙΣΤΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΔΩΣΕ Η Huawei:blink: κατοπιν που επικοινωνησαν οι ιδιοι με την εταιρια τους ειπαν ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΕΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ Ideos X5 ΑΔΕΙΑ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑΝ ΧΑΡΤΕΣ:mad:

ΑΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ Η Wind ΚΑΙ ΜΑΣ ΚΟΡΟΪΔΕΥΟΥΝ:(

 

ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ...

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ WIFI ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΕΥΓΝΩΜΩΝ ΓΙΑΤΙ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΣΟΒΑΡΟ ΘΕΜΑ- ισως μονο αργη μεταφορα αρχειων μεσω Blootooth .

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ anyway!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων γραμμάτων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Δες τις οδηγίες εδώ.. (Ούτε και εγώ τις πήρα)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3645663#post3645663

 

@Analyzer

Αφού τις βλέπεις στο gmail σου σωστά,

πρέπει να συγχρονίζονται αμέσως (Δες στις: ρυθμίσεις λογαριασμών & συγχρονισμού)

 

 

Σορυ λαθος μου. Ηταν απελπιστικα απλο τελικα....:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δικο σου ηχο για μηνυματα και ξυπνητηρι πως περνας( εκανα φακελο music αλλα τιποτα...)

 

 

 

απαντω μονος αφου με λιγο googling το βρηκα: καντε mount το κινητο με το usb στο pc και καντε στο root dir της καρτας τα παρακατω dir:

alarms

ringtones

notifications

βαλτε τα mp3 σας αναλογως

unmount τη usb και ολα οκ

(τα εκανα και κατευθειαν με τον root exlporer αλλα δεν ελεγε να δει τα mp3!!)

ελπιζω να βοηθησα καποιον!!

Edited by kontz

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

δικο σου ηχο για μηνυματα και ξυπνητηρι πως περνας( εκανα φακελο music αλλα τιποτα...)

 

 

 

απαντω μονος αφου με λιγο googling το βρηκα: καντε mount το κινητο με το usb στο pc και καντε στο root dir της καρτας τα παρακατω dir:

alarms

ringtones

notifications

βαλτε τα mp3 σας αναλογως

unmount τη usb και ολα οκ

(τα εκανα και κατευθειαν με τον root exlporer αλλα δεν ελεγε να δει τα mp3!!)

ελπιζω να βοηθησα καποιον!!

 

Αυτο με το mount και umount δεν το καταλαβα ποτε τι σημαινει....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας...προσπαθώ να εγκαταστήσω το Ndrive σύφωνα με τις οδηγίες...με βγάζει να επιλέξω γλώσσα και μετά προχωράει..σε κάποια φάση μου βγάζει "Missing image file!For assistance visit http://www.ndrive.com "

Αυτό είναι το σημείο που σύμφωνα με τις οδηγίες λέει πως δεν υπάρχουν οι χάρτες?μετά τι κάνω?

μπέρδεμα!!!:wacko::wacko:

επίσης...προσπαθώ να βάλω ήχους κλήσης της επιλογής μου και δεν μπορώ...ακολούθησα τις οδηγίες παραπάνω!!

Link to comment
Share on other sites

 

πολλα προβληματα του λειτουργικου ειδα πολλα. ακομα και στο βιντεο αν το παρατηρησετε εκανε μικροσπασιματα.....:rolleyes:

 

κα ρωταει ο αλλος αν αξιζει αυτο η το LG optimus 7.....:lol:

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...