Jump to content

[Επίσημο] Nokia E6-00


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά καλημέρα

στην προσπάθεια μου να διαμορφώσω το μενού του κινητού πάτησα κατά λάθος διαγραφή στο εικονίδιο του διαδικτύου. Μπορεί κανείς να μου πει πως να το επαναφέρω;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά καλημέρα

στην προσπάθεια μου να διαμορφώσω το μενού του κινητού πάτησα κατά λάθος διαγραφή στο εικονίδιο του διαδικτύου. Μπορεί κανείς να μου πει πως να το επαναφέρω;

Ευχαριστώ

 

με επανεγκατασταση λογισμικου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ένα αρνητικό του τηλεφώνου είναι ότι αρκετές εφαρμογές που είναι συμβατές με τα υπόλοιπα κινητά symbian 3 δεν είναι συμβατές με το Ε6. Αυτό ισχύει και για εφαρμογές της ίδιας της Nokia. Για παράδειγμα το sleeping screen, η εφαρμογή του αεροδρομίου Ελευθέριος Βενιζέλος, παιχνίδια όπως angry birds seasons, assasins creed etc (για τα παιχνίδια δε με ενδιαφέρει καθόλου, αλλά τα είχα κατεβάσει στον υπολογιστή μου, όταν τα έδιναν δωρεάν το καλοκαίρι και είπα να τα εγκαταστήσω και λειτουργούν ελάχιστα....).
Link to comment
Share on other sites

Ένα αρνητικό του τηλεφώνου είναι ότι αρκετές εφαρμογές που είναι συμβατές με τα υπόλοιπα κινητά symbian 3 δεν είναι συμβατές με το Ε6. Αυτό ισχύει και για εφαρμογές της ίδιας της Nokia. Για παράδειγμα το sleeping screen, η εφαρμογή του αεροδρομίου Ελευθέριος Βενιζέλος, παιχνίδια όπως angry birds seasons, assasins creed etc (για τα παιχνίδια δε με ενδιαφέρει καθόλου, αλλά τα είχα κατεβάσει στον υπολογιστή μου, όταν τα έδιναν δωρεάν το καλοκαίρι και είπα να τα εγκαταστήσω και λειτουργούν ελάχιστα....).

 

 

Αυτό διαπίστωσα και εγώ στην προσπάθειά μου να περάσω το Advanced Call Manager. Επικοινώνησα με αυτούς και τους έκανε εντύπωση γιατί είχαν κάνει δοκιμές στο E6 και είχαν περάσει τα τεστ τους.

 

Τελικά με το Belle τι γίνεται? Ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Ένα αρνητικό του τηλεφώνου είναι ότι αρκετές εφαρμογές που είναι συμβατές με τα υπόλοιπα κινητά symbian 3 δεν είναι συμβατές με το Ε6. Αυτό ισχύει και για εφαρμογές της ίδιας της Nokia. Για παράδειγμα το sleeping screen, η εφαρμογή του αεροδρομίου Ελευθέριος Βενιζέλος, παιχνίδια όπως angry birds seasons, assasins creed etc (για τα παιχνίδια δε με ενδιαφέρει καθόλου, αλλά τα είχα κατεβάσει στον υπολογιστή μου, όταν τα έδιναν δωρεάν το καλοκαίρι και είπα να τα εγκαταστήσω και λειτουργούν ελάχιστα....).

 

Για τα παιχνίδια μπορεί να φταίει το landscape mode της οθόνης

Owned HandSets: Nokia 3330- Nokia 6510- Nokia 6600- Samsung D830- Nokia E51- iPhone 3G- Nokia E5- Nokia N9
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

Εδώ και λίγες μέρες (από την προηγούμενη Πέμπτη) είμαι κάτοχος του ε6. Οι εντυπώσεις μου είναι πολύ καλές, αν και λόγω φόρτου εργασίας, δεν έχω καταφέρει να ασχοληθώ πάρα πόλύ μαζί του. Σε γενικές γραμμές όμως, είναι σχεδόν ό,τι περίμενα:)

Το αγόρασα μέσω επιδότησης (συνδρομητής vodafone) από κατάστημα πλαισίου.

Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να μάθω εάν η συσκευή είναι επίσημης εισαγωγής νόκια (το πληκτρολόγιο έχει κανονικά πάνω τους ελληνικούς χαρακτήρες).

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

Εδώ και λίγες μέρες (από την προηγούμενη Πέμπτη) είμαι κάτοχος του ε6. Οι εντυπώσεις μου είναι πολύ καλές, αν και λόγω φόρτου εργασίας, δεν έχω καταφέρει να ασχοληθώ πάρα πόλύ μαζί του. Σε γενικές γραμμές όμως, είναι σχεδόν ό,τι περίμενα:)

Το αγόρασα μέσω επιδότησης (συνδρομητής vodafone) από κατάστημα πλαισίου.

Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να μάθω εάν η συσκευή είναι επίσημης εισαγωγής νόκια (το πληκτρολόγιο έχει κανονικά πάνω τους ελληνικούς χαρακτήρες).

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Ειναι κανονικα επισημη εισαγωγη, μην ανησυχεις. Καλοριζικο ;)

Link to comment
Share on other sites

ένα άλλο πρόβλημα που παρατήρησα είναι οτι το Τ9 κάποιες φορές μου βάζει τόνους στις λέξεις αυτόματα και κάποιες όχι. Επισης στο Ε71 που είχα, εαν εμφάνιζε μια προτεινόμενη λέξη μπορούσες απλά να πατήσεις το space και να συνεχίσεις ενω τωρα πρεπει να πατησω το πολύπληκτρο...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Έλεγξα σήμερα από το κινητό εάν υπάρχει κάποια αναβάθμιση λογισμικού και εμφάνισε μία ενημέρωση μόνο μέσω ovi και όχι ota. Η έκδοση είναι η 025.007. Λέτε να προχωρήσω στην ενημέρωση ή να περιμένω μία και καλή την belle? :)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Έλεγξα σήμερα από το κινητό εάν υπάρχει κάποια αναβάθμιση λογισμικού και εμφάνισε μία ενημέρωση μόνο μέσω ovi και όχι ota. Η έκδοση είναι η 025.007. Λέτε να προχωρήσω στην ενημέρωση ή να περιμένω μία και καλή την belle? :)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Βεβαιως και να προχωρησεις σε αναβαθμιση.

εχουν λογο που τις βγαζουν.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

να την κανεις, για αυτο τις βγαζουν βελτιωνουν γενικα τα κιν, η μπελε δεν ξερω ποτε ερχεται αρα ισως περιμενουμε πολυ( ελπιζω πως οχι)

 

αργησα να απαντησω

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χαζή ερώτηση..αλλά για να μην κάνω καμιά βλακεία.. πόση ώρα πρέπει να το φορτίσουμε την πρώτη φορά;

Και επίσης η 8GB μνήμη δεν συμπεριλαμβάνεται σωστά;

Link to comment
Share on other sites

[ΟΔΗΓΟΣ] Στρώσιμο μπαταρίας σε καινούρια συσκευή

Σύμφωνα με ότι αναφέρεται στην ιστοσελίδα της Nokia http://europe.nokia.com/find-products/devices/nokia-e6-00/specifications δεν περιλαμβάνεται.Αν ισχύει κάτι άλλο κάποιος κάτοχος μπορεί να το επιβεβαιώσει.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

ακόμα μια απορία, για όσους χρησιμοποιούν το facebook.. υπάρχει η επιλογή για να κοινοποιήσουμε που βρισκόμαστε και με ποιους;
Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν έχω βρει πώς γίνεται και είπα να ρωτήσω..anw..

και κάτι άλλο..όταν είμαστε στο ιντερνετ και θέλουμε να μεγαλώσουμε την οθόνη μπορεί αυτό να γίνει χωρίς να χρησιμοποιήσουμε την αφή; εννοώ αν υπάρχει κάποιο κουμπί ή κάποια επιλογή που κάνει ζοομ

Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν έχω βρει πώς γίνεται και είπα να ρωτήσω..anw..

και κάτι άλλο..όταν είμαστε στο ιντερνετ και θέλουμε να μεγαλώσουμε την οθόνη μπορεί αυτό να γίνει χωρίς να χρησιμοποιήσουμε την αφή; εννοώ αν υπάρχει κάποιο κουμπί ή κάποια επιλογή που κάνει ζοομ

 

Χρησιμοποιησε τα * και #

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση...δεν υποστηριζει push email ;βα ζω το email διαλεγω mail for exchange αλλα γραφει συνεχεια αποτυχια...

παρακαλω τα φωτα σας γιατι για αυτο τον λογο το αγορασα και μου χρειαζεται....

εψαξα στο νετ αλλα τιποτα....

εστω μια αλλη εφαρμογη(emoze δεν υποστηριζεται)

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση...δεν υποστηριζει push email ;βα ζω το email διαλεγω mail for exchange αλλα γραφει συνεχεια αποτυχια...

παρακαλω τα φωτα σας γιατι για αυτο τον λογο το αγορασα και μου χρειαζεται....

εψαξα στο νετ αλλα τιποτα....

εστω μια αλλη εφαρμογη(emoze δεν υποστηριζεται)

 

Και εγω για τον ιδιο λογο το πηρα και λειτουργει κανονικοτατα χωρις το παραμικρο. Μηπως κατι δεν κανεις σωστα? Σε ποιο σημειο-βημα σου λεει οτι αποτυγχανει?

 

Δοκιμασε να κανει την ιδια διαδικασια αφου ομως ρυθμισεις την γλωσσα της συσκευης στα αγγλικα.

Edited by sakissalonika
Link to comment
Share on other sites

Mηπως παιζει ρολο οτι το πηρα απο εξω και αλλαξα την γλωσσα με το nemesis?το μαιλ παιζει ρολο που ειναι mobile me?μπορεις να μου πεις βημα βημα τι κανω;

 

Το ιδιο και με το gmail...

 

Βαζω σαν name server :mail.mobile.com και μετα απο 2 λεπτα αναζητησης μου γραφει σφαλμα

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ο server του gmail είναι m.google.com. Για δοκίμασε ξανά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα φιλε.διαλεγω mail for exchange μου ζηταει τον server name γραφω m.google.com και μετα μου ζηταει συνεχεια τον κωδικο!

 

μου γραφει μηνυμα για ληξη πιστοποιητικου που εστειλε η google...αποδοχη αυτην φορα,αποδοχη παντοτε...

τι να διαλεξω ρε παιδια....

εχω ξενερωσει με την βλακεια του

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...