Jump to content

[Επίσημο] Nokia E6-00


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Hard reset του εκανες καινουριο κινητο ? Νομιζω βιαστηκες λιγο

Δοκιμασες να βγαλεις την παλαια εκδοση και μετα να του περασεις την καινουρια ?

 

Φίλε πίστευα με hard reset θα γύρναγε στην αρχική έκδοση ovi.

Δεν έγινε τίποτα... Ακόμα δεν με αφήνει να μπω ovi. Ενώ κάποια widget που έχει περασμένα, μέσω ovi τα ανοίγω κανονικά.

Στο ovi store δεν μπορώ να μπω! Δοκίμασα να απεγκαταστήσω την καινούρια έκδοση ovi αλλά δεν με άφηνε.

 

Τί εννοείς να βγάλω την παλιά έκδοση;;; Του ovi store την ανανέωση;;;; Δεν μπόρεσα, αν ξέρεις κάποιν άλλο τρόπο εκτός από το μενού ρυθμίσεων και την απεγκατάσταση εφαρμογών. Ή αναφέρεσε στην έκδοση του κινητού;;; Όταν το πήρα είχε την τελευταία περασμένη έκδοση και δεν υπάρχει κάποια ενημέρωση. Ίσως να το κρατήσω να περιμένω belle upgrade

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι πλέον κάτοχος του Ε6 !!! Είναι ιταλικής εισαγωγής, το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν έχω ιδέα από symbian... Διάβασα κάποιους οδηγους αλλά άκρη δεν έβγαλα...

Όπως πχ. πως κάνω αναβάθμιση ΟΤΑ ??? Πως φορτώνω εφαρμογές και παιχνίδια ??? Χρειάζεται να κάνω κάποιο hack στη συσκευή και πώς ???

Please Help

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλορίζικη η συσκευή.:)

Σαν καινούργιος στον χώρο των symbian καλό είναι να διαβάσεις τα ανάλογα FAQ καθώς μέσα από αυτά θα λυθούν πολλές απορίες σου και θα βοηθηθείς στα πρώτα σου βήματα.

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Symbian^3 Hardware FAQ

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Symbian^3 & S60 5th Edition FAQ

Από εκεί και πέρα για οτιδήποτε χρειαστείς υπάρχει ανάλογη θεματολογία τόσο στις Συσκευές - Symbian^3 όσο και στις Πλατφόρμες - Symbian

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλορίζικη η συσκευή.:)

Σαν καινούργιος στον χώρο των symbian καλό είναι να διαβάσεις τα ανάλογα FAQ καθώς μέσα από αυτά θα λυθούν πολλές απορίες σου και θα βοηθηθείς στα πρώτα σου βήματα.

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Symbian^3 Hardware FAQ

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Symbian^3 & S60 5th Edition FAQ

Από εκεί και πέρα για οτιδήποτε χρειαστείς υπάρχει ανάλογη θεματολογία τόσο στις Συσκευές - Symbian^3 όσο και στις Πλατφόρμες - Symbian

 

Τα διάβασα αυτά αλλά ακόμη υπάρχει ομίχλη. Ισχύουν τα ίδια για μια συσκευή ελληνική και μίας παρα-εισαγωγής όπως της δικής μου ?

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς εννοείς αν ισχύουν ακριβώς τα ίδια;Πέρα από το θέμα ότι αν κάνεις αναβάθμιση μέσω υπολογιστή χάνονται τα Ελληνικά,από εκεί και πέρα δεν υπάρχει κάποια άλλη διαφοροποίηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

ok thanks !!! Να ρωτήσω μου ζητάει το κιν να κάνω αναβάθμιση, το εχω συνδεδεμένο με wifi, αν κάνω θα χάσω τα ελληνικά?

και έκανα το mail for exchange αλλα κάθε λίγο μου λέει ναδύνατη η επικοινωνία με το διακομιστή?

Link to comment
Share on other sites

με wifi ΔΕ χάνεις την ελληνική γλώσσα :)

 

Όλα τα άλλα προβλήματα τα έλυσα. Το έχω πάντα συνδεδεμένο με Wifi. Απο εφαρμογές- Ενημ Λογισμ θα τα χάσω τα ελληνικα ?

Link to comment
Share on other sites

όχι, αυτό λέμε :)

 

Thanks. πήγα να κάνω αναβάθμιση αλλά δεν είχε τίποτα διαθέσιμο. :( Δεν πειράζει υπομονή μέχρι να έρθει το belle !!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Αδέρφια, μου έβγαλε αναβάθμιση. Ετοιμάζομαι να την κάνω. Γνωρίζει κανείς τί είδους αναβάθμιση είναι?

v.025.007

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αποφάσισα να το αγοράσω αύριο. Αν και είχα μεγάλο δίλημμα για το αν θα πάρω παραεισαγωγής ή ελληνικό, αποφάσισα να το αγοράσω ελληνικό παρά τη διαφορά στην τιμή. Ούτως ή άλλως κινητό αλλάζω μία φορά κάθε 3 χρόνια. Η φτηνότερη τιμή που έχω βρει είναι 399 στη wind. Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάπου φτηνότερα? Αλήθεια το Ε71 μεταχειρισμένο τι τιμή πιάνει?

 

Ευχαριστώ.

Edited by Bezbozny
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το αγόρασα εχθές. Η πρώτη εντύπωση πολύ θετική αν και έχω μπλέξει λίγο με τις ρυθμίσεις δεδομένων. Μπορεί όταν είμαι στο σπίτι να συνδέεται μόνο μέσω wifi και όταν είμαι εκτός να συνδέεται μέσω του δικτύου κινητής?

 

edit: όπως βλέπω υπάρχει οδηγός εδώ:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305679

 

οπότε θα τον διαβάσω και θα το ρυθμίσω αναλόγως... παντως θα μπορούσανε να το έχουν κάνει λίγο πιο εύκολο....

Edited by Bezbozny
Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές εμφανίζεται η κόκκινη βούλα που βλέπετε στην αριστερή πάνω γωνία. Ξέρει κανείς τι είναι??

 

Σε μενα δεν εχει εμφανιστει ποτε. Περιεργο. Στην εμφανιζει ετσι στα ξαφνικα?

Link to comment
Share on other sites

ναι... αν επανεκινήσω το κινητό εξαφανίζεται.... μου το εμφάνισε δύο φορές σήμερα. Επίσης κάποιες φορές δε μου εμφανίζει τα ονόματα, αλλά μόνο το νούμερο, ενώ είναι καταχωρημένο κανονικά στον τηλεφωνικό κατάλογο. Μετά όταν θα δω το μητρώο κλήσεων εμφανίζονται κανονικά τα ονόματα. Και τέλος η οθόνη αργεί λίγο να ανάψει μετά την κλήση. Δηλαδή κάποιος με καλεί και η οθόνη ανάβει μετά από 1-2 rings....
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα δεν εχει εμφανιστει ποτε. Περιεργο. Στην εμφανιζει ετσι στα ξαφνικα?

Μήπως τρέχει κανένα πρόγραμμα call blacklist?

Κάτι μου θυμίζει...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω εγκαταστήσει τίποτα ακόμα... το Σάββατο το πήρα....

Μηπως ειναι προεγκατεστημενο? μπορει να κανω και λαθος βεβαια.

Το manual δεν λεει τιποτα?

Ειναι συνεχως εκει η κοκκινη αυτη βουλα?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όχι το manual δε λέει τίποτα. Εμφανίστηκε ξαφνικά και φεύγει με επανεκίνηση. Επίσης εμφανίζεται κε όταν μπαίνει το screensaver αλλά μετά από λίγο που κλειδώνει το τηλέφωνο και μαυρίζει η οθόνη εξαφανίζεται και επανεμφανίζεται όταν θα το ξεκλειδώσω. Δε βρήκα και κάτι στο διαδίκτυο σχετικό...

 

Τελικά ήταν όντως κάποιας εφαρμογής που είχα εγκαταστήσει και το είχα ξεχάσει....

Edited by Bezbozny
Link to comment
Share on other sites

:what: Δεν ξέρω τι μπορεί να είναι. Πάντως, πρόβλημα δεν είναι, αλλά δεν ξέρω και τι μπορεί να σημαίνει...

Όχι το manual δε λέει τίποτα. Εμφανίστηκε ξαφνικά και φεύγει με επανεκίνηση. Επίσης εμφανίζεται κε όταν μπαίνει το screensaver αλλά μετά από λίγο που κλειδώνει το τηλέφωνο και μαυρίζει η οθόνη εξαφανίζεται και επανεμφανίζεται όταν θα το ξεκλειδώσω. Δε βρήκα και κάτι στο διαδίκτυο σχετικό...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...