Jump to content

[Επίσημο] Nokia E6-00


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το κινητό το θεωρώ κορυφαίο,

είμουν στο τσακ να το πάρω, αλλα έχει πολυ υψηλό sar.

 

Νομίζω δεν υπάρχει άλλο κινητό να με καλύπτεί όπως το Ε6(διάρκεια μπαταρίας, qwerty, ποιότητα κατασκευής) αλλα τελικά αποφάσισα να μην το πάρω.

Δεν νομίζω ότι είναι τόσο σοβαρός λόγος το sar για να μην πάρεις την συσκευή αφού σε καλύπτει σε όλα. Αν μιλάς τόσο πολύ για να σε απασχολεί το sar τότε με ένα handsfree ή BT δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γενικα εμενα σαν τηλεφωνακι δεν με ενθουσιασε (σε σχεση με ios android σοβαρα bugs σε εφαρμογες (skype) και ελλειψη μερικων σοβαρων apps (tapatalk) )

λιγο οτι αμα το παραφορτωσεις (2 mails 1 im account) η μπαταρια μετα βιας βγαζει 2 μερες

λιγο η πολυ κακη αναλυση για τοσο μικρη οθονη (ειλικρινα ηταν δυσχρηστο το surfing)

λιγο οτι η nokia δεν εχει τοσο καλες σχεσεις με τα updates (αυτο το belle να δουμε ποτε θα ερθει)

ειναι ικανα να αποτρεψουν καποιον απο την αγορα του

 

επειδη μου ετυχε να εχω ιταλικο τηλεφωνο και απλα περασα ελληνικα

το ολο του το ατου (φυσικο πληκτρολογιο (πολυ καλο ομολογουμενος) ) καταριπτεται με την αλλαγη θεσεις των κουμπιων (δεν φανταζεσται ποσο δυσχρηστο γινεται)

στα + η πααρα πολυ καλη καμερα του (τουλαχιστον σε συνθηκες ημερας)

Link to comment
Share on other sites

Symbian Belle on E6 !! (First impressions)

 

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

γενικα εμενα σαν τηλεφωνακι δεν με ενθουσιασε (σε σχεση με ios android σοβαρα bugs σε εφαρμογες (skype) και ελλειψη μερικων σοβαρων apps (tapatalk) )

επειδη μου ετυχε να εχω ιταλικο τηλεφωνο και απλα περασα ελληνικα

το ολο του το ατου (φυσικο πληκτρολογιο (πολυ καλο ομολογουμενος) ) καταριπτεται με την αλλαγη θεσεις των κουμπιων (δεν φανταζεσται ποσο δυσχρηστο γινεται)

στα + η πααρα πολυ καλη καμερα του (τουλαχιστον σε συνθηκες ημερας)

 

To τηλεφωνο ειναι Νοκια, ανηκει στην Ε series και ως ετσι θα πρεπει να αντιμετωπιζεται.

Το θεμα με το πληκτρολογιο ειπαμε, επειδη παιρνεις ιταλικη συσκευη εχει και πεντε-εξι χαρακτηρες σε αλλη θεση. Φλασαροντας το ομως με ελληνικο firmware λογικο ειναι οι χαρακτηρες να μην αντιστοιχουν σε αυτα τα κουμπια.

Μερικα sms αν γραψεις τα εμαθες αμεσως. Εγω που ειχα πριν το Ε5 με ελληνικο πληκτρολογιο, παει το δακτυλο αμεσως εκει που θελω.

Link to comment
Share on other sites

Απο κοντά πάντως η ποιότητα του με απογοήτευσε. Περίμενα κάτι μεταλλικό αλλα αυτο είναι αρκετά πλαστικό. Επιπλέον είναι αρκετα αργο σε ζούμ κτλ κτλ. Ελπίζω σε κάτι καλύτερο στο μελλον
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι δε μπορώ να καταλάβω αν είναι μέταλο ή πλαστικό!

μου φαίνεται μεταλική η κατασκευή!

ό,τι και να ναι πάντως είναι καλής ποιότητας!!!

 

περίμενε τη belle που πιστεύω θα στρώσει ακόμη περισσότερο η κατάσταση

Link to comment
Share on other sites

H ποιοτητα οντως ειναι κορυφαια, υπαρχουν και σημεια με πλαστικο αλλα δεν νομιζω να παιζει κανενα ρολο αυτο.

Και το λογισμικο του μια χαρα ειναι. Θελει καποιες βελτιωσεις (π.χ οταν ειναι κλειδωμενη η οθονη-πληκτολογιο και σε καλουν κανει καποια δευτερολεπτα να ανοιξει να δεις ποιος ειναι)

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω πολυ καλα νεα!!!!καθως εψαχνα στο νετ για το μειονεκτημα του τηλεφωνου το οποιο για μενα ειναι οτι δεν φαινεται το led ειδοποιησης βγηκε εφαρμογουλα που το φτιανει και δουλευει αψογα!!!!remind me στο ovi αλλα ειναι επι πληρωμη.το συνιστω ανεπιφυλακτα μεχρι την belle που ελπιζω να το φτιαξουν και επισημα!!!!
Link to comment
Share on other sites

Και εγω την εχω αυτην την εφαρμογη. Δεν λυνει το προβλημα, απλα σου αναβει αλλα led (διαλεγεις εσυ) για την ειδοποιηση κλησεων
Link to comment
Share on other sites

Και εγω την εχω αυτην την εφαρμογη. Δεν λυνει το προβλημα, απλα σου αναβει αλλα led (διαλεγεις εσυ) για την ειδοποιηση κλησεων

 

αν κοιτάξετε 1-2 σελίδες πίσω θα δείτε ότι έχω γράψει πως μπορούμε να το πάμε για service και να διορθωθεί το πρόβλημα...

Εμένα το πρόβλημα μου είναι με το Τ9 που κάποιες φορές βγάζει τόνους και κάποιες όχι...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί νομίζουν οι κατασκευαστές ότι όσο πιο λεπτό είναι ένα τηλέφωνο τόσο πιο καλά! Δηλαδή, να μην μπορείς να το κρατήσεις? Το τηλέφωνο θα ήταν τέλειο αν δεν είχε την οθόνη αφής, που αν και δεν το έχω χρησιμοποιήσει, σε τέτοιο μέγεθος οθόνης και στυλ κινητού, νομίζω ότι απλά είναι εφφέ και τίποτα άλλο.Σαν κάτοχος του προγενέστερου μοντέλου, φοβερό πλεονέκτημα των συσκευών αυτών, είναι η διάρκεια μπαταρίας.Σκυλιά!
Link to comment
Share on other sites

αν δεν θέλεις οθόνη αφής τότε μπορείς να πάρεις το ε72. Η οθόνη αφής του είναι καλή προσθήκη. Το πρόβλημα της συσκευής κατά την άποψη μου είναι η έλλειψη αντιολισθητικού στο πίσω καπάκι.
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Η διάρκεια μπαταρίας δεν είναι και η καλύτερη. Μία μέρα μου κρατάει με το ζόρι....

 

Προφανώς και έχει πρόβλημα η μπαταρία σου. Η σειρά Ε φημίζεται για την διάρκεια της μπαταρίας.

Για παράδειγμα, εγώ έχω μόνιμο το bluetooth ανοιχτό και συνδεδεμένο σε handsfree, κάθε μία ώρα έλεγχος email, σύν μηνύματα και τηλεφωνικές κλήσεις και μου κρατάει άνετα 3 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και έχει πρόβλημα η μπαταρία σου. Η σειρά Ε φημίζεται για την διάρκεια της μπαταρίας.

Για παράδειγμα, εγώ έχω μόνιμο το bluetooth ανοιχτό και συνδεδεμένο σε handsfree, κάθε μία ώρα έλεγχος email, σύν μηνύματα και τηλεφωνικές κλήσεις και μου κρατάει άνετα 3 μέρες.

τότε πιθανά να έχει πρόβλημα σε πολλές παρτίδες γιατί και στα review δεν έβγαλε πάνω από 1 - 1.5 μέρα....

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

τότε πιθανά να έχει πρόβλημα σε πολλές παρτίδες γιατί και στα review δεν έβγαλε πάνω από 1 - 1.5 μέρα....

 

Προσωπικά δεν διάβασα κάποιο review που να αναφέρει τόσο χαμηλή διάρκεια μπαταρίας. Και γενικά είχα την εντύπωση και απο άλλους χρήστες οτι κρατούσε πάνω απο 3 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η χρήση είναι η εξής:

 

Έλεγχος 4 λογαριασμών email κάθε 30 λεπτά, σερφάρισμα περίπου μία ώρα, κλήσεις περίπου 15 λεπτά, accuweather widget

Link to comment
Share on other sites

250 ευρω το έχουν πλέον πολλα καταστήματα. Είναι τρομερή η τιμή του νομιζω
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

250 ευρω το έχουν πλέον πολλα καταστήματα. Είναι τρομερή η τιμή του νομιζω

 

ποια καταστηματα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

250 ευρω το έχουν πλέον πολλα καταστήματα. Είναι τρομερή η τιμή του νομιζω

 

Τα οποία δεν θα είναι ελληνικά όμως.

Link to comment
Share on other sites

αν δεν θέλεις οθόνη αφής τότε μπορείς να πάρεις το ε72. Η οθόνη αφής του είναι καλή προσθήκη. Το πρόβλημα της συσκευής κατά την άποψη μου είναι η έλλειψη αντιολισθητικού στο πίσω καπάκι.

 

συμφωνώ

καλό το μέταλλο αλλά παραλίγο να μου φύγει απο τα χερια μια-δυο φορές.

 

πηρα την original θηκη σιλικόνης (7€) απο γνωστο e-καταστημα και βολευει αφανταστα.

 

Τα οποία δεν θα είναι ελληνικά όμως.

 

παραεισαγωγης με qwertz (το μενου/γλωσσα/γραφη ειναι ελληνικό)

και εγω τον ειχα αυτον τον ενδοιασμο αλλά συνηθίζεται πολύ ευκολα.

τα συμβολα ειναι ενα θεμα αλλα παλι καλα εχει symbol κουμπί. ;)

 

μία ερώτηση σε όποιον γνωρίζει.

πως μπορούμε να ορισουμε ενα κουμπί για εναλλαγη γλώσσας γραφής;

τωρα χρησιμοποιώ shift+symbol+ αγγιγμα οθόνης

 

το ρωτάω επειδή κάποιος το ανέφερε νομίζω πιο πίσω.

 

(και καλώς σας βρήκα, το e6 μου τα σπάει!!! :D)

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα. Για να προσθέσουμε κάτι σε υπάρχον μήνυμα μας χρησιμοποιούμε την Τροποποίηση.
Link to comment
Share on other sites

μία ερώτηση σε όποιον γνωρίζει.

πως μπορούμε να ορισουμε ενα κουμπί για εναλλαγη γλώσσας γραφής;

τωρα χρησιμοποιώ shift+symbol+ αγγιγμα οθόνης

 

το ρωτάω επειδή κάποιος το ανέφερε νομίζω πιο πίσω.

 

(και καλώς σας βρήκα, το e6 μου τα σπάει!!! :D)

 

 

Κατέβασε απο το Ovi το LangSwitcher και όρισε εσύ ποιο κουμπι θελεις. <εγω το χρησιμοποιω και με εχει σωσει απο αυτην την σπαστικη εναλλαγη των πληκτρων που εχει default

Link to comment
Share on other sites

Τα συμβολα συνιθιζονται γρηγορα με το μη ελληνικο πληκτρολογιο, δεν ειναι προβλημα. Σιγα 3-4 συμβολα χρησιμοποιουμε συνηθως.

Μπαταρια ειναι μια χαρα, ανετα οι 3 μερες με συγχρονισμο εμαιλ ανα 1 ωρα και με το bluetooth ανοιχτο απο το πρωι μεχρι το τελος της δουλειας.

Link to comment
Share on other sites

Τα συμβολα συνιθιζονται γρηγορα με το μη ελληνικο πληκτρολογιο, δεν ειναι προβλημα. Σιγα 3-4 συμβολα χρησιμοποιουμε συνηθως.

Μπαταρια ειναι μια χαρα, ανετα οι 3 μερες με συγχρονισμο εμαιλ ανα 1 ωρα και με το bluetooth ανοιχτο απο το πρωι μεχρι το τελος της δουλειας.

 

κωμα και ; δεν τα εχω βρει πουθενα

αλλα και παλι λεω δεν τιθεται θεμα καθως απλα αντι για ενα κουμπι πατας 2 (symbol + το συμβολο που θελεις) σιγα τα ωα.

 

Mπαταρια οντως ειναι μια χαρα ακομα και σε μενα που ειμαι με wifi συνεχεια ανοιχτο + ομιλια + skype + push email + οχι κλεισιμο το βραδυ) κραταει αρκετά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...