Jump to content

[Επίσημο] Nokia E6-00


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα παρελαβα και εγω με αλλαγμενο ολο το πληκτρολογιο και πλεον η ειδοποιηση χαμενων κλησεων φαινεται καθαρα στο φωτακι του Dpad.

Νομιζω αλλαξανε και την πλακετα του πληκτρολογιου αλλα πιθανον και ολο το πανω frame διοτι στο σημειο της οθονη ειχε την εργοστασιακη ζελατινα που εχουν τα ανταλλακτικα.

Ελληνικα πληκτρολογια δεν υπαρχουνε, ουτε σαν ανταλλακτικα, θα αρκεστειτε σε ενα λατινικο πληκτρολογιο (τουλαχιστον ειναι το generic αγγλικο-λατινικο πληκτρολογιο και οχι το ιταλικο-λατινικο που ειχε τα συμβολα σε αλλα σημεια.)

Ολα καλα λοιπον.

 

Πόσο καιρό στο κράτησαν? Και πόσο σου κόστισε? Σκέφτομαι να το πάω και εγώ αλλά δεν ξέρω αν θα φαίνεται οτι "μπήκε" χέρι στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι βεβαια, δεν φαινεται τιποτα, αλιμονο. Εβγαλα και το καπακι απο πισω και την μπαταρια να σιγουρευτω. Το κρατησανε 4 μερες διοτι υπαρχει θεμα με τα ανταλαλκτικα. Οποτε καλο θα ητανε να μιλησετε με το καταστημα να υπαρχουν ανταλλακτικα οταν το πας. Edited by Fotis_Greece
Link to comment
Share on other sites

Οχι βεβαια, δεν φαινεται τιποτα, αλιμονο. Εβγαλα και το καπακι απο πισω και την μπαταρια να σιγουρευτω. Το κρατησανε 4 μερες διοτι υπαρχει θεμα με τα ανταλαλκτικα. Οποτε καλο θα ητανε να μιλησετε με το καταστημα να υπαρχουν ανταλλακτικα οταν το πας.

 

Και το κοστος?

Link to comment
Share on other sites

Και το κοστος?

 

δωρεαν. ειναι αστοχια της νοκια και αναλαμβανουν την επισκευη δωρεαν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ενω θα μπορουσαν πολυ απλα να κανουν μια αλλαγη στο μενου και να επιτρεπει να αναβοσβηνουν και αλλα led οπως κανει η εφαρμογη remind me.
Link to comment
Share on other sites

ενω θα μπορουσαν πολυ απλα να κανουν μια αλλαγη στο μενου και να επιτρεπει να αναβοσβηνουν και αλλα led οπως κανει η εφαρμογη remind me.

 

και αυτο θα ηταν μια λυση, γιατι ομως απο την στιγμη που αναγνωρισαν κατασκευαστικο λαθος να μην πας να διορθωσεις το προβλημα? και δωρεαν εννοειται

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι βεβαια, δεν φαινεται τιποτα, αλιμονο..

Καλα, στη δικη σου περιπτωση μπορει να μην φαινεται τιποτα, αλλα γενικα παντα υπσρχει αυτος ο φοβος. Ξερεις ποσες φορες εχω παραλαβει απο σερβις κακοσυναρμολογημενο τηλεφωνο? ή με σημαδκια στα πλαστικα?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω, μπορει να συμβαινει. Παντως σε γενικες γραμμες δεν προτεινω την αλλαγη του πληκτρολογιου μονο και μονο για να φαινεται η ειδοποιηση.

Εγω το πηγα επειδη τσαντιστηκα που δεν μπορουσα να ξανακατεβασω την εφαρμογη remind me και ειμαι αραχτος με αδεια απο την δουλεια οποτε λεω ας το κανω.

Επι την ευκαιρια μετα ανακαλυψα οτι η εφαρμογη μπορει να κατεβει και απο την σελιδα της εταιρειας http://www.mobifunsoft.com/remindme/download

και φυσικα ο θειος γουγλης παντα εχει καλουδια αν τα αναζητησετε.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις εκανα αναβαθμιση απο anna σε bella και εχω ενα προβλημα με την γλωσσα.το κινητο ειναι απο ιταλια.. κατι με το product key κλπ που λεγανε καποιοι απο πανω δεν τα καταλαβα και το εκανα ετσι χυμα. υποθετω οτι εκανα λαθος ε; τωρα μπορω να διορθωσω τιποτα;

 

με λιγα λογια πως ξαναλλαζω την γλωσσα;

Edited by TXCELLAS
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ακολουθήσεις αυτόν τον οδηγό Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής ή να απευθυνθείς σε κάποιο επίσημο service.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω, μπορει να συμβαινει. Παντως σε γενικες γραμμες δεν προτεινω την αλλαγη του πληκτρολογιου μονο και μονο για να φαινεται η ειδοποιηση.

Εγω το πηγα επειδη τσαντιστηκα που δεν μπορουσα να ξανακατεβασω την εφαρμογη remind me και ειμαι αραχτος με αδεια απο την δουλεια οποτε λεω ας το κανω.

Επι την ευκαιρια μετα ανακαλυψα οτι η εφαρμογη μπορει να κατεβει και απο την σελιδα της εταιρειας http://www.mobifunsoft.com/remindme/download

και φυσικα ο θειος γουγλης παντα εχει καλουδια αν τα αναζητησετε.

 

Για ποιον λογο δεν το προτεινεις? Δεν αξιζει? Ασχετα απο το οτι πιθανον να κανεις την δουλεια σου και με την εφαρμογη, δεν αξιζει το led ειδοποιησης που βαζουν στην Nokia?

Link to comment
Share on other sites

Το led ειδοποιησης ειναι το κεντρικο κουμπι (dpad) που αναβοσβηνει

Με το remind me το ρυθμιζεις σαν ειδοποιηση να αναβοσβηνουν ολα μαζι τα διπλανα πληκτρα (αυτα δεξια-αριστερα απο το Dpad με τα εικονιδια start call-home-calendar-message-addressbook-end call). Στο remind me τα αναφερει ως indicator2 (εχει και αλλες επιλογες, οπως το αναβοσβηνει το πληκτρολογιο, το κουμπι στο πλαι αναμεσα απο τα πληκτρα αυξομειωσης ηχου ). Επισης το remind me εχει και επιλογη για ειδοποιση με δονηση, για εμαιλ (που δεν εχει το μενου της νοκια) και πολλες παραμετροποιησεις χρονου.

Φυσικα η εφαρμογη ειναι βολικη και για οσους εχουν φτιαξει το dpad, μπορεις απενεργοποιησης την ειδοποιηση απο το μενου και μετα πας στην εφαρμογη remind me και τα ρυθμισεις οταν εχεις αναπαντητες κλησεις να αναβοσβηνει το κεντρικο dpad και οταν εχεις μηνυματα να αναβοσβηνουν τα πλαινα.

 

Οποτε οτι σε βολευει και οτι εχεις συνηθισει. Ειναι απλα ενα led ειδοποιησης και δεν επηρεαζει σε τιποτα αλλο το λειτουργικο και την χρηση του κινητου. Αν υπηρχε και κανενα συμβατο screensaver (οπως ειναι το nokia sleeping screen για αλλα μοντελα) που να εδειχνε τις αναπαντητες τοτε μπορει να μην χρειαζοσουνα και κανενα led.

 

Αν εχετε ελληνικο πληκτρολογιο μην κανετε την αλλαγη, θα σας βαλουν το καινουργιο που μεχρι στιγμης υπαρχει μονο σε λατινικο (τουλαχιστον μεχρι να ερθουν τα ελληνικα). Αν εχετε ιταλικο-λατινικο και σαν εκνευριζει το που ειναι τυπωμενα τα συμβολα τοτε καντε την αλλαγη.

Ειναι ολα θεμα απλα εμφανισης, τιποτε αλλο.

Edited by Fotis_Greece
Link to comment
Share on other sites

το remind me παντως υπαρχει στο ovi store και η free εκδοση και η επι πληρωμη

 

 

πολυ ωραια εφαρμογηπαντως ειναι το call tracker

συνδεει τις κλησεις με το ημερολογιο και σου επιτρεπει να δημιουργησεις επισης σημειωσεις νεα συμβαντα και αλλα

Edited by prodromosfan
Link to comment
Share on other sites

εβαλα με τα 1000 ζορια μεχρι να καταλαβω την ελληνικη γλωσσα και νομιζω οτι ολα ειναι οκ μετα το φλασαρισμα. πως μπορω να ξερω οτι ολα ειναι οκ;
Link to comment
Share on other sites

παιδια να σας ρωτησω κατι

σχετικα με τις εφαρμογες που δεν ειναι συματες με το e6 λογω αναλυσης πως τα πατε? ειναι αρκετες? ειναι μεγαλο θεμα?

εχει βαλει κανεις σας belle?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

εβαλα με τα 1000 ζορια μεχρι να καταλαβω την ελληνικη γλωσσα και νομιζω οτι ολα ειναι οκ μετα το φλασαρισμα. πως μπορω να ξερω οτι ολα ειναι οκ;

 

Νομιζω θα το καταλαβαινες αμεσως εαν δε ηταν ΟΚ.

Σου γραφει ελληνικα, ενταξει?

Link to comment
Share on other sites

το remind me παντως υπαρχει στο ovi store και η free εκδοση και η επι πληρωμη

 

 

Ξερει κανεις να μου πει τις ρυθμισεις για το Remind Me? Το εβαλα, και δεν βλεπω να κανει κατι παρολο που επελεξα να τρεχει στο παρασκηνιο, δεν φαινεται στις ανοιχτες εφαρμογες. ΕΠισης, ξερει κανεις για την ειδοποιηση, τι ειναι ολες οι επιλογες που δινει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το email client στην belle ειναι βελτιωμενο?

 

Ειναι οπως και στο symbian του Ε5? Μπορει καποιος που το χρησιμοποιει καθημερινα να μου δωσει πληροφοριες?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω θα το καταλαβαινες αμεσως εαν δε ηταν ΟΚ.

Σου γραφει ελληνικα, ενταξει?

 

το καταφερα μετα κοπων και βασανων! ενα εχω να πω.. ΦΟΒΕΡΟ το bella

Link to comment
Share on other sites

το καταφερα μετα κοπων και βασανων! ενα εχω να πω.. ΦΟΒΕΡΟ το bella

ετσι ειναι η πρωτη φορα, την επομενη θα το κανεις πολυ ανετα αφου εχεις μαθει. Δυο προγραμματα ειναι ολα και ολα που πρεπει να συνδυασεις.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες , να ρωτήσω κάτι? Η γραμματοσειρά του σε σχέση με το Ε5 είναι μικρότερη ή απλά δεν το έχω συνηθίσει ακόμα?

 

Μπορεί λόγο υψηλού ppi του Ε6 να σου φαίνονται πιο μικρά.

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενδιαφέρομαι για το κινητό.Μάλλον προορίζεται για δεύτερη συσκευή και παραδέχομαι ότι δεν μου χρειάζεται τόσο καλή δεύτερη συσκευή απλά το έχω ερωτευτεί κυρίως για την εμφάνιση του. Μπορεί κάποιος να μου πεί τα 2-3 μεγάλα σύν του και τα 2-3 μεγάλα μείον του? Έχω διαβάσει ήδη αρκετά άρθρα για αυτό αλλά είναι αλλιώς να ρωτάς κάποιον που το έχει καθημερινά στα χέρια του. Επίσης μπορεί κάποιος να μου πεί πόσο θεωρεί μια λογική τιμή για να το βρώ μεταχειρισμένο.Σε καταστήματα στο ίντερνετ ξεκινάει απο 246 (φτάνοντας στα 299 για να πάς σε κάτι πιό γνωστό τύπου πλαίσιο)

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενδιαφέρομαι για το κινητό.Μάλλον προορίζεται για δεύτερη συσκευή και παραδέχομαι ότι δεν μου χρειάζεται τόσο καλή δεύτερη συσκευή απλά το έχω ερωτευτεί κυρίως για την εμφάνιση του. Μπορεί κάποιος να μου πεί τα 2-3 μεγάλα σύν του και τα 2-3 μεγάλα μείον του? Έχω διαβάσει ήδη αρκετά άρθρα για αυτό αλλά είναι αλλιώς να ρωτάς κάποιον που το έχει καθημερινά στα χέρια του. Επίσης μπορεί κάποιος να μου πεί πόσο θεωρεί μια λογική τιμή για να το βρώ μεταχειρισμένο.Σε καταστήματα στο ίντερνετ ξεκινάει απο 246 (φτάνοντας στα 299 για να πάς σε κάτι πιό γνωστό τύπου πλαίσιο)

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

για ελληνικο θα εδινα τα 299.

ολα τα υπολοιπα ειναι παραεισαγωγης με οτι αυτο συνεπαγεται

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...