Jump to content

[MOTO] Gilera Runner: Βελτιώσεις, εμπειρίες κ.α


nikos the great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aν αλλάξω κιλυνδρο και πιστόνι μαζί λέτε να δω διαφορά?

 

Για να μη παιδευεται ο φιλος βαζει μια συρματοβουρτσα πανω σε ενα τρυπανι ηλεκτρικο και μεσα σε 5 λεπτα την εχει κανει σχεδον νικελ...

 

Μετα με 5€ περιπου παιρνει ενα σπρει ειδικο για τετοια και διαλεγει χρωμα.Εχω δει να βγαζουν ασημι ,μαυρο και μπορντω.

 

 

Και εμένα έχει σκουριάσει η εξάτμιση..

Όλη ένα νικέλωμα γίνεται?

Ακόμη της ζάντες εγώ θα τις έβαφα μαύρες μετταλικό χρώμα όμως.

99% JERK
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εμένα έχει σκουριάσει η εξάτμιση..

Όλη ένα νικέλωμα γίνεται?

Ακόμη της ζάντες εγώ θα τις έβαφα μαύρες μετταλικό χρώμα όμως.

 

ναι μπορεις να την στειλεις να σου την κανουν χρωμιο

Link to comment
Share on other sites

Και μεις αθηνα τα στελνουμε η δεν τα στενουμε καθολου.Μερικες φορες περνουν εβδομαδες για να γινουν.
Link to comment
Share on other sites

Και μεις αθηνα τα στελνουμε η δεν τα στενουμε καθολου.Μερικες φορες περνουν εβδομαδες για να γινουν.

 

και εδω αργουν να τα φερουν αλλα τα στελνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θα είμαι χωρίς μηχανάκι μέχρι να τους κατέβει να τη στείλουν πίσω?

Δεν θα πάρω ευχαριστώ.

99% JERK
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θα είμαι χωρίς μηχανάκι μέχρι να τους κατέβει να τη στείλουν πίσω?

Δεν θα πάρω ευχαριστώ.

 

βαλε τη μαμα εξατμιση μεχρη να ερθει η αλλη πισω

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν ακιζει να της χρωμιοσεις.Μετα θα εισαι συνεχως με ενα πανι και θα ντις καθαριζεις.Γιατι δεν τις κανεις ανθρακι η μαυρο μεταλλικο χρωμα?Εγω στο μηχανακι μου μαυρες τις εχω τις ζαντες.60 ευρω τις εβαψα και μου τις καναν μεσα σε 1 ημερα.
Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν ακιζει να της χρωμιοσεις.Μετα θα εισαι συνεχως με ενα πανι και θα ντις καθαριζεις.Γιατι δεν τις κανεις ανθρακι η μαυρο μεταλλικο χρωμα?Εγω στο μηχανακι μου μαυρες τις εχω τις ζαντες.60 ευρω τις εβαψα και μου τις καναν μεσα σε 1 ημερα.

 

καλο και αυτο... το μεταλικο το μαυρο

Link to comment
Share on other sites

βαλε τη μαμα εξατμιση μεχρη να ερθει η αλλη πισω

 

Δεν την έχω την μαμά..

Αλλά όπως το κόβω θα πάω να την ρίξω ένα τρίψιμο και ένα βάψιμο και τελείωσε η υπόθεση.

 

Τι χρώμα λέτε να το βάψω το μηχανάκι?

Ακού ιδέες.

99% JERK
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

Ποσο κανει η ηλεκτρονικη μανισια και γνησια και η μη γνησια για το Gilera Runner 50 SP το καινουριο μοντελο?

Link to comment
Share on other sites

108 e εχει η πιο φτηνη μαλοσσι που ομως δεν ειναι τοσο καλη,και δεν αξιζει να την βαλει κανεις παρα μονο αν εχει ενα πληρες 72αρι με στροφαλο
Link to comment
Share on other sites

Η γνησια που πηγα και ρωτησα για εναν φιλο μου μου ειπαν 35-40 ευρω.

Απο που?

Εγω μαμα θέλω και ας το εχω 72 malossi αλλα μαντεμι γιατί δεν με αρέσει να παίζω με το ρεύμα..;)

Link to comment
Share on other sites

Aπο αντιπροσωπεια τζιλερα πιατζιο λογικα.:happy:

 

Φιλε ρωτάω γιατί η αντιπροσωπεία πατάει τις τιμής....:X

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδια καλησπερα...ειμαι και εγω ενας τυχερος κατοχος ενος Runner μονο που ειναι 180....και απορω...εχω διαβασει τις τελευταιες 10 σελιδες και δεν ειδα να μιλατε παρα μονο για 50αρια...!Παντως δεν λεω και εγω απο 50αρι ξεκινησα...!

Ο λογος που γραφω ειναι οτι την προηγουμενη εβδομαδα ειχα ενα ασχημο τρακαρισμαρα...και ψιλοκομματιασα το μηχανακι...!Το θεμα μου ειναι οτι θελω να το βαψω τωρα και δεν ξερω τι χρωμα να το κανω...θα ηθελα να μου πειτε και εσεις τις ιδεες σας...μονο που θελω να ειναι κατι απλο και απερριτο...μιας και τοσο καιρο το ειχα τουμπανο...και οριστε μερικες φωτο...!δεν θελω να ειναι δηλαδη τοσο eye-cachting...!δεν θελω να κανει τοσο μπαμ...

 

http://www.imageshack.gr/files/fzzf69d6z6u9cdu6q6nb_thumb.jpg

http://www.imageshack.gr/files/g4w8r9oczr1yslercqze_thumb.jpg

http://www.imageshack.gr/files/t0t2ocmbaml7si2g94gg_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καλησπερα...ειμαι και εγω ενας τυχερος κατοχος ενος Runner μονο που ειναι 180....και απορω...εχω διαβασει τις τελευταιες 10 σελιδες και δεν ειδα να μιλατε παρα μονο για 50αρια...!Παντως δεν λεω και εγω απο 50αρι ξεκινησα...!

Ο λογος που γραφω ειναι οτι την προηγουμενη εβδομαδα ειχα ενα ασχημο τρακαρισμαρα...και ψιλοκομματιασα το μηχανακι...!Το θεμα μου ειναι οτι θελω να το βαψω τωρα και δεν ξερω τι χρωμα να το κανω...θα ηθελα να μου πειτε και εσεις τις ιδεες σας...μονο που θελω να ειναι κατι απλο και απερριτο...μιας και τοσο καιρο το ειχα τουμπανο...και οριστε μερικες φωτο...!δεν θελω να ειναι δηλαδη τοσο eye-cachting...!δεν θελω να κανει τοσο μπαμ...

 

http://www.imageshack.gr/files/fzzf69d6z6u9cdu6q6nb_thumb.jpg

http://www.imageshack.gr/files/g4w8r9oczr1yslercqze_thumb.jpg

http://www.imageshack.gr/files/t0t2ocmbaml7si2g94gg_thumb.jpg

 

Πολυ ωραιο..ενα ωραιο χρωμα ειναι το μπλε μεταλικο...θα ειναι λιγο μπανικο αλλα οχι και τοσο...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο..ενα ωραιο χρωμα ειναι το μπλε μεταλικο...θα ειναι λιγο μπανικο αλλα οχι και τοσο...

 

Τι μπλε ομως...το μπλε του ουρανου...?της θαλλασας...?του crypton...?οταν λες μπλε?και επισης...θα ηθελα να εχει μια διχρωμια...ολο το μηχανακι ενα χρωμα...και ελατηριο στο πισω Monoshock και ζαντες αλλο χρωμα...!για πες...παντως ευχαριστω για την εγκαιρη απαντηση σου...!:):):)

Link to comment
Share on other sites

Τι μπλε ομως...το μπλε του ουρανου...?της θαλλασας...?του crypton...?οταν λες μπλε?και επισης...θα ηθελα να εχει μια διχρωμια...ολο το μηχανακι ενα χρωμα...και ελατηριο στο πισω Monoshock και ζαντες αλλο χρωμα...!για πες...παντως ευχαριστω για την εγκαιρη απαντηση σου...!:):):)

 

εγω λεω και το πορτοκαλι το χρωμα του ford focus:):)

Link to comment
Share on other sites

εγω λεω και το πορτοκαλι το χρωμα του ford focus:):)

 

Xxaaxax...καλο...λες?αλλα με τι χρωμα για 2ο?για τις ζαντες? :):):)

Παντως ωραια ιδεα...!αν και κανει λιγο μπαμ...!

Link to comment
Share on other sites

Xxaaxax...καλο...λες?αλλα με τι χρωμα για 2ο?για τις ζαντες? :):):)

Παντως ωραια ιδεα...!αν και κανει λιγο μπαμ...!

 

κανει αρκετο μπαμ γιατι ειναι περλα:) 2ο βαλε ασπρο.... πιστευω θα τα σπαει:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...