Jump to content

Πρόγραμμα flashing Phoenix Software Suite


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 444
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μιλάμε για φορματ οχι απλά για εγκατασταση απεγκατασταση

 

Έχω την εντύπωση πως δεν υπάρχει διαφορά για τη μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

φλάσαρα το κινητο μου με την belle σήμερα και μετα το φλασάρισμα όταν το κινητό μπήκε σε test mode το phoenix έβγαλε flashing error

"Asic CMT: Start programming 318460 KB...

Asic CMT: Programming data sent: 0%

Asic CMT: Programming data sent: 10%

Asic CMT: Programming data sent: 20%

Asic CMT: Programming data sent: 30%

Asic CMT: Programming data sent: 40%

Asic CMT: Programming data sent: 50%

Asic CMT: Programming data sent: 60%

Asic CMT: Programming data sent: 70%

Asic CMT: Programming data sent: 80%

Asic CMT: Programming data sent: 90%

Asic CMT: Programming data sent: 100%

Programming complete

Unable to flash phone 0x8401F169

Starting to recover the phone

Recovering phone

Initializing

Scanning image files...

Flashing phone

Initializing

Unable to set the phone to flash mode. Unable to flash.

Scanning image files...

Waiting for USB device...

ERROR: Failed to set phone to flashmode

All operations completed

Firmware updating failed."

ακολούθησα τις οδηγίες που έβγαλε για να το ξαναφλασάρω αλλά το κινητό ανοιγε μονο του,κι η belle λειτουργεί κανονικα απ ότι φαίνεται.τι έγινε?:S

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιήσε πιο καινούργια έκδοση του Phoenix. Με την 2011.14.004.45945 δεν εμφανίζει αυτό το πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιήσε πιο καινούργια έκδοση του Phoenix. Με την 2011.14.004.45945 δεν εμφανίζει αυτό το πρόβλημα

αυτήν έχω!

πάντως αφού το κινητό έχει belle και δουλεύει δεν πειράζει:p

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους :) επειδη εχω παραεισαγωγης Ν8 κ θα χαθουν τα ελληνικα μολις περασω την belle απο ovi, η διαδικασια επαναφορας της γλωσσας με φοινικα ειναι η ιδια σωστα? υπαρχει περιπτωση να βγει ΟΤΑ για να γλιτωσω την "φασαρια"? :p ευχαριστωωω
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους :) επειδη εχω παραεισαγωγης Ν8 κ θα χαθουν τα ελληνικα μολις περασω την belle απο ovi, η διαδικασια επαναφορας της γλωσσας με φοινικα ειναι η ιδια σωστα? υπαρχει περιπτωση να βγει ΟΤΑ για να γλιτωσω την "φασαρια"? :p ευχαριστωωω

ota δεν θα βγει για την belle. από άννα πέρνα κατευθείαν την balkans belle με refurbish

Link to comment
Share on other sites

αυτήν έχω!

πάντως αφού το κινητό έχει belle και δουλεύει δεν πειράζει:p

Kαι σε μενα οσες φορες το φλασαρα( πανω απο 20-30...... )ακριβως ετσι μου δειχνει!Μην κολλας φιλε δεν υπαρχει προβλημα.:cool:

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Kαι σε μενα οσες φορες το φλασαρα( πανω απο 20-30...... )ακριβως ετσι μου δειχνει!Μην κολλας φιλε δεν υπαρχει προβλημα.:cool:

 

20-30?? τι εκανες ρε συ?:p:p χαχα ναιι αφού δουλεύει οκ!

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιω αυτο τον οδηγο [ΟΔΗΓΟΣ] Εισαγωγή Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευών Symbian^3, σωστα η τσου? sorry για την ασχετοσυνη χι χι
Link to comment
Share on other sites

εγώ που έχω την delight τι να κάνω;downgrade se ελληνική άννα και μετά τι να φλασάρω;

απευθείας φλασάρισμα όποια belle θες (balkans πχ)

Link to comment
Share on other sites

χωρίς downgrade?

Χωρις.Downgrade κανουμε οταν απο belle θελουμε να γυρισουμε σε anna!!Τοτε κανουμε downgrade με scandinavia-anna.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

 

lagoskon γιατι αυτο τον οδηγο αφου θελω να περασω την επισημη? sorry ειμαι λιιιγο ασχετη με τον φοινικα :O

Link to comment
Share on other sites

lagoskon γιατι αυτο τον οδηγο αφου θελω να περασω την επισημη? sorry ειμαι λιιιγο ασχετη με τον φοινικα :O

 

Η διαδικασία είναι ίδια, απλά αντί να βάλεις τα αρχεία από το CFW θα βάλεις τα αρχεία της έκδοσης που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω γιατι αλλα οταν παταω firmware update δεν μου εμφανιζει το αρχειο της μπελε αλλα το προηγουμενο της αννα να πω επισης οτι εχω δημιουργησει ακριβως τα ιδια path με αυτα του οδηγου γιατι δεν υπηρχαν και μεσα εβαλα τον φακελο RM 596 ο οποιος περιεχει τα αρχεια που ξεζιπαρα απο το αρχειο που κατεβασα απο το καθεμερινο τι κανω λαθος? ξεχασα να πω οτι το pc εχει xp και οτι το ν8 το συνδεω σαν μοναδα μαζ αποθη αλλα δοκιμασα την διαδικασια και με συνδεση μεσω του οvι αλλα τιποτα το ιδιο αποτελεσμα
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..

οταν ο φοινικας δεν βλεπει τι συσκευη τοτε τι μπορουμε να κανουμε?Εχω δοκιμασει τις δυο τελευταιες εκδοσης του και με καμια δεν βλεπω την συσκευη μου ενα νοκια Ν8. Μου βγαζει και εμενα μηνυμα για το nokia-dongle...

Πως μπορω να το λυσω το θεμα?

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..

οταν ο φοινικας δεν βλεπει τι συσκευη τοτε τι μπορουμε να κανουμε?Εχω δοκιμασει τις δυο τελευταιες εκδοσης του και με καμια δεν βλεπω την συσκευη μου ενα νοκια Ν8. Μου βγαζει και εμενα μηνυμα για το nokia-dongle...

Πως μπορω να το λυσω το θεμα?

Ευχαριστω...

 

η εκδοση που εχεις δεν ειναι σπασμενη. βαλε σπασμενη.

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω γιατι αλλα οταν παταω firmware update δεν μου εμφανιζει το αρχειο της μπελε αλλα το προηγουμενο της αννα να πω επισης οτι εχω δημιουργησει ακριβως τα ιδια path με αυτα του οδηγου γιατι δεν υπηρχαν και μεσα εβαλα τον φακελο RM 596 ο οποιος περιεχει τα αρχεια που ξεζιπαρα απο το αρχειο που κατεβασα απο το καθεμερινο τι κανω λαθος? ξεχασα να πω οτι το pc εχει xp και οτι το ν8 το συνδεω σαν μοναδα μαζ αποθη αλλα δοκιμασα την διαδικασια και με συνδεση μεσω του οvι αλλα τιποτα το ιδιο αποτελεσμα

 

στο path βαλε μονο τα αρχεια της belle της αννα δεν χρειαζονται.

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με αφορμη αυτο που ρωτησε ο φιλος mixalis 222 στο link της belle του lagoskon και γενικα αφορα ολους θελω να πω σε ολους τελικα το φλασαρισμα ειναι ποιο ευκολη διαδικασια απο οτι περιμενα και φοβομουν απλα προσεξτε παιδια στον οδηγο 3 πραγματα που θελουν ιδιαιτερη προσοχη:

 

1) Εκει που λεει αν έχουμε windows 7 πηγαίνουμε στον φάκελο C:\ProgramData\Nokia\Packages\Products\rm-596 ο οποίος είναι κρυφός, άρα θα πρέπει να ενεργοποιήσουμε την επιλογή από τα windows να βλέπουμε τους κρυφούς φακέλους. Αν δεν υπάρχει ο φάκελος τον δημιουργούμε και μέσα στον φάκελο τοποθετούμε όλα τα αρχεία που περιέχει το zip ή rar της Belle που κατεβάσαμε: <<Εγω δεν εχω στον υπολογιστη μου windows 7 εχω τα vista ultimate και χρειαστηκε ομως να ανοιξω τους κρυφους φακελους για να μου τους διαβασει>>

2)Απο κατω εκει που λεει αν δεν έχουμε windows 7 πάμε στο phoenix Tools -> Options -> Product -> Location και ορίζουμε στα 2 πρώτα πεδία έναν συγκεκριμένο φάκελο όπου μέσα τοποθετούμε τα αρχεία της Belle: Εγω εβαλα μεσα στην μνημη του c υπολογιστη τον φακελο rm-596 data package κοιταξα να γραφει ακριβως οπως φαινεται στην εικονα του οδηγου για να μου τα διαβασει ολα σωστα.

3)Το κινητo το εiχα κανονικα ανοιχτo με τη sim μέσα σε ovisuite και όταν σου βγάλει το μήνυμα να το αποσυνδέσεις από το usb το βγάζεις, κρατάς πατημένο για μερικά δευτερόλεπτα μέχρι να αισθανθείς τις 3 δονήσεις και πολύ γρήγορα επανασυνδέεις το καλώδιο. Στο τελευταίο σημείο χρειάστηκε να το κάνω 3-4 φορές μέχρι να το πετύχω μάλλον γιατί αργούσα να συνδέσω το καλώδιο!!!

 

Ελπιζω να βοηθησα λιγακι!!! ;):rolleyes:;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

[...]

3)Το κινητo το εiχα κανονικα ανοιχτo με τη sim μέσα σε ovisuite και όταν σου βγάλει το μήνυμα να το αποσυνδέσεις από το usb το βγάζεις, κρατάς πατημένο για μερικά δευτερόλεπτα μέχρι να αισθανθείς τις 3 δονήσεις και πολύ γρήγορα επανασυνδέεις το καλώδιο. Στο τελευταίο σημείο χρειάστηκε να το κάνω 3-4 φορές μέχρι να το πετύχω μάλλον γιατί αργούσα να συνδέσω το καλώδιο!!![...]

γιατί το μπλεξες?:p απλά ακολουθεις τις οδηγίες που λέει το phoenix,με κλειστό το κινητό,βγάζεις μπαταρία,συνδέεις το usb,και βαζεις τη μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

γιατί το μπλεξες?:p απλά ακολουθεις τις οδηγίες που λέει το phoenix,με κλειστό το κινητό,βγάζεις μπαταρία,συνδέεις το usb,και βαζεις τη μπαταρία

Ναι αλλα στο n8 δεν μπορει να βγει η μπαταρια!!

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

γιατί το μπλεξες?:p απλά ακολουθεις τις οδηγίες που λέει το phoenix,με κλειστό το κινητό,βγάζεις μπαταρία,συνδέεις το usb,και βαζεις τη μπαταρία

 

Μαλλον λαθος τα λες φιλε δεν βγαζεις καμια μπαταρια για κανεναν λογο και το κινητο ειναι ανοιχτο!!!Αν θυμαμαι καλα

ετσι μου ειπε να κανω και ο φιλος moralas και ο atlantian!!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...