Jump to content

[Επίσημο] HTC Flyer (tab)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συμφωνω τελευταια κατι κανει συνεχεια η htc και μας κανει να μην αγοραζουμε μοντελα της...η φταει αυτο η φταινε η ανταγωνιστες που πανε καλυτερα

εγω προσωπικα τα θεωρω ολα μαρκετινγκ κατα τη γνωμη μου το sensation οταν κυκλοφορησει ειναι το πιο πληρες κινητο της αγορας.ολοι οι υπολοιποι ειναι αρκετα πισω τι δινουν δηλαδη την retina οθονη?ονοματα δεν λεμε.και νομιζω ερχεται σε προσιτη τιμη για τετοια συσκευη αν δειτε σημερα το λευκο(ονοματα δεν λεμε)ερχεται με καπελο 15 ευρω.γιατι τι εχει περσινη τεχνολογια?δεν διαξιφιζομαι απλα μην υποτιματε μια πολυ καλη εταιρεια οπως ειναι η htc.αλλωστε δεν γινεται να αρεσουν ολα σε ολους :)

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 357
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
εγω προσωπικα τα θεωρω ολα μαρκετινγκ κατα τη γνωμη μου το sensation οταν κυκλοφορησει ειναι το πιο πληρες κινητο της αγορας.ολοι οι υπολοιποι ειναι αρκετα πισω τι δινουν δηλαδη την retina οθονη?ονοματα δεν λεμε.και νομιζω ερχεται σε προσιτη τιμη για τετοια συσκευη αν δειτε σημερα το λευκο(ονοματα δεν λεμε)ερχεται με καπελο 15 ευρω.γιατι τι εχει περσινη τεχνολογια?δεν διαξιφιζομαι απλα μην υποτιματε μια πολυ καλη εταιρεια οπως ειναι η htc.αλλωστε δεν γινεται να αρεσουν ολα σε ολους :)

 

Ο καθένας μπορείς να εκφράσει και από μία συμπάθεια. Αυτό δεν λέει τίποτα. Το θέμα είναι τι θα πει η πράξη και γιαυτό προτείνω να περιμένουμε να την πάρουμε στα χέρια μας (την όποια συσκευή) πριν προβούμε σε συμπεράσματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα τα θεωρω ολα μαρκετινγκ κατα τη γνωμη μου το sensation οταν κυκλοφορησει ειναι το πιο πληρες κινητο της αγορας.ολοι οι υπολοιποι ειναι αρκετα πισω τι δινουν δηλαδη την retina οθονη?ονοματα δεν λεμε.και νομιζω ερχεται σε προσιτη τιμη για τετοια συσκευη αν δειτε σημερα το λευκο(ονοματα δεν λεμε)ερχεται με καπελο 15 ευρω.γιατι τι εχει περσινη τεχνολογια?δεν διαξιφιζομαι απλα μην υποτιματε μια πολυ καλη εταιρεια οπως ειναι η htc.αλλωστε δεν γινεται να αρεσουν ολα σε ολους :)

Δεν νομίζω ότι κάποιος υποβαθμίζει την htc εδώ μέσα. Είμαι σίγουρος όμως ότι η ίδια η htc υποβαθμίζει τον εαυτό της με τις κινήσεις της. Το flyer δυστυχώς δεν είναι η συσκευή που θα χτυπήσει τον ανταγωνισμό. Γιατί για μία ακόμη φορά, η εταιρία έβγαλε μία συσκευή που «κάτι» της λείπει ώστε να την λέμε πλήρη.

Απ' όσο θυμάμαι εγώ την htc, όντας κάτοχος πάνω από 10 συσκευών της, πάντα «κατάφερνε» να βγάζει συσκευές που έλειπε κάτι. Και δυστυχώς η ιστορία επαναλαμβάνεται (βλέπε desire hd, κ.τ.λ). Η μονή πλήρης συσκευή της, για μένα είναι το hd2, γι' αυτό και έγινε best seller.

Όσο για το sensation που ανέφερες, το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν είναι το πιο πλήρες κινητό της αγοράς. Και για να μιλάμε και με λεπτομέρειες, το sensation εξαρχής υστερεί σε βασικά πράγματα έναντι του κορυφαίου galaxy s2, όπως οθόνη, ram, internal sd.

Το samsung galaxy s2 κατέχει την πρωτιά της πιο πλήρης συσκευής και όπως δείχνουν τα πράγματα οι πωλήσεις του θα ξεπεράσουν κάθε προηγούμενο.

Η γνώμη μου είναι ότι το flyer είναι ένα ακόμα προϊόν της λάθος πολιτικής που ακολουθεί η htc τα τελευταία χρόνια, και γι' αυτό τον λόγο έχει χάσει αρκετό μερίδιο από την αγορά, και γι' αυτό και δεν θα πουλήσει τόσα κομμάτια όσο θα περίμεναν οι άνθρωποι της htc.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι και τόσο κακό το Flyer όσο λέτε,απλά τα χρήματα που απαιτούνται για το αγοράσει κάποιος πιστεύω ότι είναι λίγο αρκετά...μην ξεχνάτε ότι παίζει στη κατηγορία των 7 ιντσων και όχι στις 10 όπως τα Xoom,galaxy.

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα τα θεωρω ολα μαρκετινγκ κατα τη γνωμη μου το sensation οταν κυκλοφορησει ειναι το πιο πληρες κινητο της αγορας.ολοι οι υπολοιποι ειναι αρκετα πισω τι δινουν δηλαδη την retina οθονη?ονοματα δεν λεμε.και νομιζω ερχεται σε προσιτη τιμη για τετοια συσκευη αν δειτε σημερα το λευκο(ονοματα δεν λεμε)ερχεται με καπελο 15 ευρω.γιατι τι εχει περσινη τεχνολογια?δεν διαξιφιζομαι απλα μην υποτιματε μια πολυ καλη εταιρεια οπως ειναι η htc.αλλωστε δεν γινεται να αρεσουν ολα σε ολους :)

 

ομως μια και ειπες για το sensation γιατι δεν δινει βαση και στην μπαταρια...η htc αντιμετωπιζει τετοια προβληματα...μπορει να δωσει περισσοτερο εμφαση στα κινητα αν και νομιζω οτι η 2η ταμπλετα της θα ειναι πολυ καλυτερη

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ποια δεύτερη ταμπλέτα; Ακόμα δεν βγήκε η πρώτη!

 

Καταλαβαίνω ότι προς το παρόν μπορούμε να μιλάμε μόνο θεωρητικά για τη συγκεκριμένη συσκευή. Εντούτοις... ας μη βγαίνουμε τόσο off topic!

 

To Sensation έχει δικό του θέμα συζήτησης και ας περιμένουμε πρώτα να το πιάσουμε στα χέρια μας και μετά να κρίνουμε την μπαταρία του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποια δεύτερη ταμπλέτα; Ακόμα δεν βγήκε η πρώτη!

 

Καταλαβαίνω ότι προς το παρόν μπορούμε να μιλάμε μόνο θεωρητικά για τη συγκεκριμένη συσκευή. Εντούτοις... ας μη βγαίνουμε τόσο off topic!

 

To Sensation έχει δικό του θέμα συζήτησης και ας περιμένουμε πρώτα να το πιάσουμε στα χέρια μας και μετά να κρίνουμε την μπαταρία του.

σωστος :happy:

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το θέμα μπαταρία δεν απευθύνεται και στο λογισμικό της συσκευής?

Δεν θα έπρεπε το Android από μόνο του να εξοικονομεί μπαταρία??

Τα μηλαράκια δηλαδή γιατί μπορούν να παίζουν με τις ώρες μουσική και το δικό μας να αγκομαχάει??

Sorry αν είναι off-topic, αλλά απορία το έχω.

Βεβαιά όπως είπε και ο Athanaso77 πρέπει να περιμένουμε πρώτα να δούμε και τη συσκευή από κοντά....

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Η κατανάλωση μιας συσκευής είναι συνδυασμός πολλών παραγόντων. Η διαχείριση ενέργειας ασφαλώς αφορά και το android σαν λογισμικό, αλλά υπάρχουν πολλοί λόγοι που πχ το iphone έχει καλύτερη αυτονομία. Ακόμα και το γεγονός ότι τα διάφορα υποσυστήματα των android κινητών λειτουργούν σε υψηλότερη συχνότητα, έχει να κάνει με αυτό! Αλλά ας τελειώσουμε με τα offtopic εδώ και ας συνεχίσουμε στα του Flyer :)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Εδώ http://www.htcflyerstore.com/gr/p_htcflyer_pre-order.aspx ξεκίνησαν οι προπαραγγελίες με το 16ξαρι στα 499.99 και το 32αρι στα 649,99.

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Εδώ http://www.htcflyerstore.com/gr/p_htcflyer_pre-order.aspx ξεκίνησαν οι προπαραγγελίες με το 16ξαρι στα 499.99 και το 32αρι στα 649,99.

 

Τι να το κανεις και εγω ενδιαφερον ειχα εκδηλωη και μια που κατι του ελειπε μια που αργουσε να ερθει και τελικα σημερα περασα απεναντι,πηρα το ipad2 και αρχιζω και καταλαβαινω γιατι εχει κοντα στο 90% των πωλησεων!!:wacko:;)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Τι να το κανεις και εγω ενδιαφερον ειχα εκδηλωη και μια που κατι του ελειπε μια που αργουσε να ερθει και τελικα σημερα περασα απεναντι,πηρα το ipad2 και αρχιζω και καταλαβαινω γιατι εχει κοντα στο 90% των πωλησεων!!:wacko:;)

 

γνωριζεις βεβαια για το θεμα με την οθονη του ipad2?to istorm δεν προλαβαινει να κανει αλλαγες :cry: κανενα δεν ειναι αψογο.εμενα απλα με βολευουν οι 7 ιντσες

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Ας σταματήσει η συζήτηση περί Ipad. Υπάρχουν ειδικά θέματα για εκείνο και υπάρχουν και οι διαξιφισμοί για συγκρίσεις... ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Εδώ http://www.htcflyerstore.com/gr/p_htcflyer_pre-order.aspx ξεκίνησαν οι προπαραγγελίες με το 16ξαρι στα 499.99 και το 32αρι στα 649,99.

 

ισως η τιμη επρεπε να ειναι πιο κατω για το 16αρι:(

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερουμε ποτε θακυκλοφορησει στα καταστηματα ?

Επισης υπαρχει περιπτωση να βγει με χαμηλοτερη τιμη απο αυτη της προπαραγγελιας !

Υπαρχει καποιο review να δι;βασουμε ?

Link to comment
Share on other sites

Ολοι προσπαθουν να ριξουν τις τιμες και η HTC δινει 7" με single core cpu στα 500 ευρω. Την τιμη του 3G δεν την σχολιαζω καν.

 

Αντε και στα 1000 ευρω με το καλο οταν βγαλεις το 10"...

Link to comment
Share on other sites

Ολοι προσπαθουν να ριξουν τις τιμες και η HTC δινει 7" με single core cpu στα 500 ευρω. Την τιμη του 3G δεν την σχολιαζω καν.

 

Αντε και στα 1000 ευρω με το καλο οταν βγαλεις το 10"...

 

ισως ειναι τιμη προπαραγγελιας νομιζω οτι ή θα αλλαξει αμεσα ή πολυ συντομα

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ισως ειναι τιμη προπαραγγελιας νομιζω οτι ή θα αλλαξει αμεσα ή πολυ συντομα

 

Από τη στιγμή που μιλάμε για προπαραγγελίες η τιμή είναι εντελώς υποθετική. Εκτιμώ πως θα μειωθεί μέχρι να γεμίσουν οι αποθήκες των καταστημάτων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι λογικα θα αλλαξει (μειωθει) η τιμη αλλα ειδαμε και την τιμη προπαραγγελιας του Wildfire S. 300 ευρω ηταν, στα 299 βγηκε τελικα:)
Link to comment
Share on other sites

ξερουμε ποτε θα κυκλοφορησει ?

16 μαιου μαλλον στο εχπανσυς

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
16 μαιου μαλλον στο εχπανσυς

 

Δύσκολο το βλέπω. Το expansys.com.gr δεν έχει ούτε τιμή ακόμα για το Flyer.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

16 μαιου μαλλον στο εχπανσυς

 

στο πλαισιο και ολα τα αλλα καταστηματα ?

ρωταω για να παω να το δω !

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
στο πλαισιο και ολα τα αλλα καταστηματα ?

ρωταω για να παω να το δω !

 

Θα αργήσει ακόμα. Καμία αναφορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Dear M,

 

Thank you for your email.

 

Please accept our apologies for the inconvenience caused but we got the confirmation last week that the launch of the flyers was a bit delayed.

 

We were expecting the units on the 12/05 and got a confirmation we would only receive the HTC Flyer on the 16/05.

 

Please note that the launch depends from the manufacturer so the date is not 100% confirmed.

 

However we get regularly some news and we are try to update the customers as much as possible.

 

If you need any update please feel free to contact us so as we can give you the latest information

 

Thank you for your patience

 

Expansys

σημερινο

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...