Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το gmail account.

 

Eπομένως αν κρατήσεις το ίδιο gmail account θα έχεις πάλι τις εφαρμογές σου,

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με το gmail account.

 

Eπομένως αν κρατήσεις το ίδιο gmail account θα έχεις πάλι τις εφαρμογές σου,

 

 

Τζάμι!!:p

 

Οπότε, να το πω και από δώθε, το δίνω. Πληροφορίες στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=318181

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Απλά να σημειώσω ότι υπάρχουν και κάποιες (όχι πολλές είναι η αλήθεια) που συνδέονται με το imei της συσκευής, επομένως δεν είναι δυνατή η μεταφορά τους. Μάλλον έχει να κάνει με τα "συστήματα ασφαλείας" που χρησιμοποιεί ο κάθε developer, αλλά κατά κανόνα η σύνδεση που γίνεται είναι μεταξύ gmail-εφαρμογής ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Kαι αν είσαι root δεν μπορείς να τις πάρεις μέσω ενός file manager (root explorer/ES file explorer) και να τις αντιγράψεις στην κάρτα για να είσαι 100% σίγουρος ;.
Link to comment
Share on other sites

Τα installed αρχεία? Δηλαδή έτσι απλά τα κοπιάρω και τελείωσε? Δεν πειράζουν αρχεία ή φακέλους συστήματος?:confused:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Aν πας μέσω root explorer / es file explorer στο data-->app , θα δεις όλα τα .apk μαζί με του market. . Aυτά εννοώ .
Link to comment
Share on other sites

και για που οδευει fanatikos? οταν με το καλο το δωσεις??

 

αυτο με την ARVATO ηθελα να το σχολιασω και γω!! οταν ειχα πρωτοδει την ανακοινωση..αλλα μετα ξεχαστικα...ειναι 2 σε 1 ρε...αν δεν φτιαξεις το τηλ σου..τους πας μια βολτα απο το sex shop :P

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα στη Θεσσαλονικη-τουλαχιστον στα μεγαλυτερα του κεντρου.Οι πωλητες λενε οτι εχουν ενδειξη "συντομα διαθεσιμο", χωρις να δινουν καποια ημερομηνια αφιξης.

 

εχει σχεση αυτο με την αλλαγη εταιρειας service? ειναι αυτοι δλδ και ο εισαγωγεας-αντιπροσωπος ή αλλοι?

 

μηπως γνωριζει κανεις κατι σχετικα?

Link to comment
Share on other sites

και για που οδευει fanatikos? οταν με το καλο το δωσεις??

 

Μάλλον για γαλαξία S2 με βλέπω. Έχω μια καλή χρηματοδότηση + τα λ7 από την πώληση, θα μου έρθει τσάμπα.

 

 

αυτο με την ARVATO ηθελα να το σχολιασω και γω!! οταν ειχα πρωτοδει την ανακοινωση..αλλα μετα ξεχαστικα...ειναι 2 σε 1 ρε...αν δεν φτιαξεις το τηλ σου..τους πας μια βολτα απο το sex shop :P

 

:lol::lol:

 

Πέραν της πλάκας, ήταν αυτό που ξεχίλησε το ποτήρι για μένα. Άκου τώρα Arvato services στον όροφο μιας οικοδομής (τρέχα γύρευε), δίπλα από ένα sex shop!!!:shock:

(Να συμπληρώσω τώρα εγώ), χτιπάς 3-2-1 στην πόρτα, δίνεις το συνθηματικό και περνάς μέσα. Στο βάθος, πίσω από τις τσόχες, υπάρχει η πόρτα που γράφει arvato. Χτυπάς, ανοίγει το παραθυράκι και λες χαμηλόφωνα "HTC desire S, arvato" και σου ανοίγει ο φουσκωτός!!! Προχωράς στο γκισέ, δίνεις το κινητό πέρνεις το χαρτάκι και φεύγεις χωρίς να κοιτάς δεξιά ή αριστερά!!:lol::lol:

 

Πολύ φαντασία έχω, αλλά συγνώμη δηλαδή, μου βγένει αμέσως μόλις ακούω την περιγραφή του μέρους!!:lol:

 

Aν πας μέσω root explorer / es file explorer στο data-->app , θα δεις όλα τα .apk μαζί με του market. . Aυτά εννοώ .

 

Πολύ χρήσιμο! Θα τα κρατήσω σίγουρα. Γι' άλλη μια φορά ευχαριστώ!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ξανασκέψου το για γαλαξία, εγώ μετά από αυτά που διάβασα εδώ το ξανασκέφτηκα και δεν το έχω μετανοιώσει στιγμή για το S. Αν το άλλαζα μόνο με sensationXE.....

 

+1 και απο μενα....οχι γαλαξια......ροζαλια το λενε :lol: :p λογο φωτο

Ασχετος της πλακας παντως πριν απο καθε αλλαγη μπες και διαβασε για το επιδοξο κινητο που ενδιαφερεσαι να αγορασης και τα προβληματα που εχει και αυτο...γιατι η ειδοποιηση αναμονης και η εισοδος της αντιπροσωπειας διπλα σε sex shop δεν ειναι λογοι αλλαγης...οσο για τις αλλες ελλειψης που αναφερεις νομιζω οτι θα τις βρεις και στα αλλα android...

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν μπορει να κανει ενημερωση σε adobe,gmail,voice στο android market? Ξεκιναει αλλα κολλαει..

Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα. Έκανα αναβάθμιση ( χειροκίνητα ) στο νέο android market και πλέον όλα καλά. Επίσης πλέον βλέπω περισσότερες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

+1 και απο μενα....οχι γαλαξια......ροζαλια το λενε :lol: :p λογο φωτο

Ασχετος της πλακας παντως πριν απο καθε αλλαγη μπες και διαβασε για το επιδοξο κινητο που ενδιαφερεσαι να αγορασης και τα προβληματα που εχει και αυτο...γιατι η ειδοποιηση αναμονης και η εισοδος της αντιπροσωπειας διπλα σε sex shop δεν ειναι λογοι αλλαγης...οσο για τις αλλες ελλειψης που αναφερεις νομιζω οτι θα τις βρεις και στα αλλα android...

 

Ε, καλά και οι φωτό του S δεν είναι και τιποτα το ιδιαίτερο. Αν πρόσεξες δεν αναφέρθηκα σχεδόν καθόλου στη φωτογραφική. Και στις πέντε κουβέντες που είπα, διευκρίνησα ότι όλες πάνω κάτω μέσα στην μετριότητα βρίσκονται. Αλλά το wifi & gps (προσθέτω εγώ) death grip, είναι ένα θέμα. Η αναφορά αναμονής είναι άλλο ένα (για μένα). Η σοβαρή αντιπροσωπία είναι!

Τες πα, έχουμε ξεφύγει από το θέμα του τόπικ και καλύτερα μην το συνεχήσουμε. Ας βρεθεί πρώτα αγοραστής και βλέπουμε.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον για γαλαξία S2 με βλέπω. Έχω μια καλή χρηματοδότηση + τα λ7 από την πώληση, θα μου έρθει τσάμπα.

Χρήστο το GS2 είναι πλαστικούρα και σου δίνει την εντύπωση του ψέφτικου. Αν είναι δυνατόν η ναυαρχίδα (και καλά) της Samsung και να είναι έτσι. Το έχει ένας συνάδελφος και απογοητεύτηκα, το desire s μπροστά του είναι βράχος

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.4.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ρυθμίσει όταν πατάω τον μεγενθυντικο φακό κάτω δεξιά να κάνει αναζήτηση ΜΟΝΟ στις επαφές.αλλά όταν το κάνω μιλάμε σέρνεται το σύμπαν μέσα στην αναζήτηση.εάν κάνω αναζήτηση μέσα από τις επαφές όλα τρέχουν κανονικά χωρίς κολλήματα.εάν κάνω εκκαθάριση των παλαιότερων αναζητήσεων κάπως φτιάχνει αλλά μετά παλι σέρνεται.το κάνει και στα 5 desire s πού περάσαν από τα χέρια μου οπότε μάλλον θα το κάνει σε όλους .υπάρχει κάποια λύση η δεν?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις για την αναζήτηση, έχεις τικάρει πολλά ;.

 

Αυτό είναι το περίεργο,μονο τις επαφές έχω!γιατί βολεύει να τις ψάχνεις από εκεί αντί να μπαίνεις στην εφαρμογή επαφές η στην εφαρμογή αναζήτηση επαφών!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα όταν πληκτρολογώ για να βρω μια επαφή, αρχίζει και βγάζει τα ονόματα κατευθείαν. Ούτε καν 1 δευτερόλεπτο δεν περιμένω. Βέβαια δεν έχω το Desire S, και έχω έκδοση 2.3.4

 

EDIT

 

Τώρα το δοκίμασα και στο S της γυναίκας μου, και μια από τα ίδια. Δεν αργεί.

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα όταν πληκτρολογώ για να βρω μια επαφή, αρχίζει και βγάζει τα ονόματα κατευθείαν. Ούτε καν 1 δευτερόλεπτο δεν περιμένω. Βέβαια δεν έχω το Desire S, και έχω έκδοση 2.3.4

 

EDIT

 

Τώρα το δοκίμασα και στο S της γυναίκας μου, και μια από τα ίδια. Δεν αργεί.

 

Όταν κάνω clear cache στις ρυθμίσεις της αναζήτησης τότε πετάει.μετά από μαλλιά δεκαριά αναζητήσεις τότε σέρνεται

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έκανε εγκατάσταση του apk και όχι update του μαρκετ

Ακριβώς αυτό έκανα. Δεν έκανε αυτόματα update στο νέο market

Link to comment
Share on other sites

Ποσες επαφές μιλάμε?εγώ έχω 700+.μήπως φταίει αυτό?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

'Exω 580. Τι να σου πω... ας μας πει και κάποιος άλλος την εμπειρία του.

Link to comment
Share on other sites

'Exω 580. Τι να σου πω... ας μας πει και κάποιος άλλος την εμπειρία του.

 

Στο desire s της γυναίκας σου ποσες έχει?γιατί εσύ δεν έχεις desire s από ότι είπες?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκεί έχει τις ίδιες + κάποιες δικές τις όχι όμως πολλές.

Το χρησιμοποιώ και εγώ το κινητό της :D

Μήπως ξεμένεις από ram ?. Της έχω βάλει task killer. Γενικώς από ram πώς τα πας ;.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...