Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όντως το κινητό είναι βελτιωμένο εν σχέσει με το παλιό desire. Όπως έχω ξαναγράψει και παλαιότερα. Εγώ είχα θέμα με το σήμα με vodafone, μένω στο κέντρο, έβαλα 2 κάρτες μάλιστα, το κινητό έβγαζε το Η, μετά έπεφτε σε 3g, μετά σε G και στο τέλος έχανε το σήμα τελείως και το ξανάβρησκε μετά από λίγα δευτερόλεπτα, μετά πάλι το ξαναέχανε, δεν μπορούσες να κάνεις την δουλειά σου. Με κοσμοτέ δεν έχω θέμα. Πάντως αυτό που βλέπω είναι ότι η μπαταρία του με βγάζει μια μέρα μόνο, αλλά αυτό είναι υποκειμενικό, ούτε κάποιο κόλλημα μου έχει κάνει, ούτε τίποτα. Αλήθεια για θήκη και μεμβράνη προστασίας υπάρχει τίποτα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις παραγγέλθηκε, σε μαύρο, τελική 454,90. Καλορίζικό μου :lol:

 

Έψαχνα το απλό Desire αλλά τέλος από παντού και δεν θα ξαναέρθει, απ' ότι τους ειδοποίησε η αντιπροσωπεία. Οπότε για περίπου 100 ευρώ παραπάνω πάμε για το καινούριο πράγμα. Αύριο παραλαμβάνεται οπότε θα έχετε εντυπώσεις! Και βεβαίως θα ξεκινήσουν οι άπειρες απορίες καθώς η μόνη μου επαφή με Android ήταν ένα απλό Desire κανα 10λεπτό (αρκετό να αποφασίσω να το πάρω όμως).

 

Νίκος

:)

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από τους κατόχους του desire s έχει παρατηρήσει κανείς αν ξεβάφει εύκολα το καινούργιο υλικό που χρησιμοποίησε η HTC; Σύμφωνα με το ακόλουθο review ( http://www.pocket-lint.com/review/5340/htc-desire-s-smartphone-review )

δείχνει να είναι λίγο επίφοβο….

Link to comment
Share on other sites

To desire s παίρνει ελάχιστα μικρότερη από το nexus one. Βρήκα μία και τη δοκίμασα. Πήγα να την κόψω λίγο από πάνω και λίγο από κάτω και τη χάλασα ο βλάκας. Αλλά βρήκα μια που είχε ξεμείνει από τότε που είχα iphone, της έκανα μια πλαστική εγχείρηση ολίγων λεπτών και έκατσε μια χαρά!! Όχι ότι φοβάμαι πως θα γρατζουνίσω το gorilla glass αλλά γεμίζει δαχτυλιές συνέχεια... Παράγγειλα και μια ΟΕΜ δερμάτινη θήκη με μόνο 2,5 ευρω. Όποιος θέλει λίνκ να μου πεί!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση που έκανα και στην ACE αλλά δεν ήξεραν στα σίγουρα...

Η οθόνη είναι ίδια με του Incredible S ? εννοώ στην ποιότητα...

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, επειδή σκέφτομαι σοβαρά να πάρω το Desire S (το προτιμώ ακόμη και από το Optimus 2x :lol:) τι λέει από πλευράς κάμερας και video;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Έτρεξα το quadrant και μου έβγαλε αποτέλεσμα 980. Το desire είχε score ~800και το nexus one 2.2+ είχε score πάνω από 1200... γιατί τόσο μεγάλη διαφορά; Δεν είναι τα ίδια κινητά;;

 

 

παιδιά, επειδή σκέφτομαι σοβαρά να πάρω το Desire S (το προτιμώ ακόμη και από το Optimus 2x :lol:) τι λέει από πλευράς κάμερας και video;;;;;

 

είναι πολύ καλό, δεν είναι camcorder αλλά είναι αρκετά ικανοποιητικό!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το εχω τρεξει επανειλημμενα και παντα βγαζει γυρω στο 1200. Μολις τωρα το ξαναδοκιμασα και εβγαλε 1187.

 

Μικρή σημασία έχουν αυτά τα νούμερα. Το τι δείχνει η πράξη μετράει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δείτε αυτό το βίντεο.

 

http://tech.in.gr/presentations/article/?aid=1231103349

 

Βέβαια μην το επιχειρήσει κανείς...

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Δείτε αυτό το βίντεο.

 

http://tech.in.gr/presentations/article/?aid=1231103349

 

Βέβαια μην το επιχειρήσει κανείς...

 

η gorilla glass πλεον πρεπει να ειναι must χαρακτηριστικο ολων των συσκευων...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα απο προχθες κατοχος κ εγω του κινητου κ καθως εχω παρει σχεδον ολα τα κινητα τα ακριβα(arc,galaxys ,desire hd,neo κλπ κλπ) νομιζω οτι to κινητο ειναι οτι καλυτερο αυτη την στιγμη στην εννοια φορητοτητα με πολυ καλη μπαταρια πολυ καλη κατασκευη καλη καμερα ωραιο μενου νομιζω οτι γενικα θα πουλησει τρελα κ αυτο....τυχαινει την ιδια μερα να ειδα κ το διπυρηνο....για μενα ηταν κακιστο δεν θα το παιρνα ουτε αν ειχε 350 ευρω,γρηγορο μεν αλλα τπτ αλλο για μενα..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
νομιζω οτι γενικα θα πουλησει τρελα κ αυτο...

 

Επειδή δεν φέρνουν εδώ το Increadible S!

 

Καλορίζικο. Περιμένουμε εντυπώσεις όταν θα έχει κατευνάσει ο ενθουσιασμός. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

aυτο ψαχνω τωρα γιαννη γιατι θεωρω οτι θα ναι καλο...αλλα κ να μην το βρω δεν καιγομαι ειναι πολυ καλο το DESIRE S βολικο κ μικρο
Link to comment
Share on other sites

δεν τα εχω δει οποτε δεν μπορω να εχω γνωμη δυστυχως...αν τα χεις δει δωσε μου καμια πληροφορια να μην ξοδεψουμε λεφτα τσαμπα χαχαχ:):):)
Link to comment
Share on other sites

Το Desire S το εχω, το Inctredible S το αγορασα για εναν φιλο, το εστησα και το ψαχουλευω καθε μερα. Ειναι ΙΔΙΑ σε αποδοση, με την διαφορα μονο στο μεγεθος της οθονης, στο μεγεθος του σενσορα της καμερας, με το ενα να ειναι ολο μεταλλικο και 2.3 και το αλλο πλαστικο και 2.2. Το Desire S ειναι τοσο πιο ομορφο που καθε περαιτερω διαμαχη απευθυνεται αποκλειστικα προς "κολλημενους".

 

Καλημέρα, το incredible s είναι πλαστικούρα και έχει 2.2???

Η φωτό στο expansys δείχνει το incredible s σαν να τρέχει 2.3 edit: Λάθος μου.

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα, το incredible s είναι πλαστικούρα και έχει 2.2???

 

Το "πλαστικούρα" το θεωρώ τουλάχιστον τραβηγμένο σαν χαρακτηρισμό!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...