Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χτες το βραδυ φορτιζοντας το κλειστο το ειχα διπλα στο κωμοδινο μου και παρατηρησα οτι η οθονη για κλασματα δεπτερολεπτου αναβει. κατι σαν μια μικρη λαμψη ...λεω μπορει να ειναι απο τη φορτιση. την επομενη μερα που το ειχα στην αναμονη δηλαδη το κινητο ητανε ανοιχτο αλλα η οθονη σβησμενη παρατηρησα το ιδιο φαινομενο..ολα αυτα στο σκοταδι..εκανα hard reset αλλα δεν αλλαξε τιποτα.οι λαμψεις συνεχιζοτανε...πηρα σημερα τηλεφωνο την htc και μου ειπαν οτι αυτο το κανουν ολες οι συσκευες desire s και wildfire s.. ετσι ειναι η λειτουργια τους λεει..οποιος εχει παρομοιο προβλημα ειχε την ιδια απαντηση απο την htc?

εγω πηρα την ace hellas και δεν ειχαν ιδεα!παντως δεν το κανουν ολες οι συσκευες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ή στο είπε ο υπάλληλος έτσι για λόγους που μόνο εκείνος γνωρίζει ή εσυ κάτι δεν κατάλαβες καλά ή δε ρώτησες σωστά. Εμένα δεν το κάνει, πάρα πολλές φορές το έχω παρατηρήσει για τις λαμψεις που έχουν αναφερθεί και τίποτα. Μάλλον θα πρέπει να τους πάρεις πάλι, αν το φαινόμενο γίνεται ενοχλητικό

 

ενταξει εσενα ειπαμε ειναι το απολυτο κινητο :p ουτε της αντιπροσωπειας να ησουνα :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Άντε να σου γράψουμε όλοι εδώ ότι έχουμε πρόβλημα για συμπαράσταση. Εγώ πάνω από τρεις δεν έχω ακούσει να έχουν πρόβλημα οι υπόλοιποι είμαστε εργαζόμενοι στην htc

:lol:

 

εχω αγορασει 5 desire s για την οικογενεια και φιλους και τα 4 εχουν το προβλημα με την οθονη που αναβοσβηνει και σε κανενα δεν κραταει η μπαταρια παραπανω απο 40 ωρες εκτος αν κοιταμε το κινητο και δεν το αγγιζουμε.μιλαω για χρηση= αναμμα οθονης, οχι εφαρμογες που απλα τρεχουν, η μονο κλησεις. και φυσικα το βραδυ ανοιχτο και οχι σε flight που το βαζεις εσυ :)

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα,νεος κατοχος desire και πρωταρης στο android στα κινητα,αν και εχω ηδη ενα tablet με το λειτουργικο.Μερικες ερωτησεις για οποιον μπορει να απαντησει.

 

1)Υπαρχουν profile στο κινητο,οπως κανονικο,αθορυβο κλπ και πως τα εναλλασω?

 

2)Βλεπω στο battery use,μετα απο 9 ωρες χρησης να ειναι λιγο πανω απο την μεση.Το μοναδικο που με παραξενευει,ειναι το dialer που φαινεται να εχει παρει το 15% της μπαταριας,οταν εχω κανει μια και μονο κληση μισου λεπτου.Ειναι φυσιολογικο?Να σημειωσω πως ειμαι σε roaming,αν παιζει καποιο ρολο.

 

3)Εχω ηδη συγχρονισει τον google λογαριασμο μου,οποτε λαμβανω τα μειλ μου κλπ.Υπαρχει καποιος τροπος να προσθεσω και το yahoo mail?

 

4)Καποια tips για καλυτερη αυτονομια?

Link to comment
Share on other sites

Screen protector θελει το κινητο παιδια ??

 

ΥΓ Πολυ καλο κινητο αλλα ο σχεδιατης του μαλλον ηταν λιγο... πιωμενος οταν σχεδιαζε την υποδοχη για φορτιση ....Αλλου χαθηκε να την βαλει ?

 

Καλησπερα και απο μενα,νεος κατοχος desire και πρωταρης στο android στα κινητα,αν και εχω ηδη ενα tablet με το λειτουργικο.Μερικες ερωτησεις για οποιον μπορει να απαντησει.

 

1)Υπαρχουν profile στο κινητο,οπως κανονικο,αθορυβο κλπ και πως τα εναλλασω?

 

2)Βλεπω στο battery use,μετα απο 9 ωρες χρησης να ειναι λιγο πανω απο την μεση.Το μοναδικο που με παραξενευει,ειναι το dialer που φαινεται να εχει παρει το 15% της μπαταριας,οταν εχω κανει μια και μονο κληση μισου λεπτου.Ειναι φυσιολογικο?Να σημειωσω πως ειμαι σε roaming,αν παιζει καποιο ρολο.

 

3)Εχω ηδη συγχρονισει τον google λογαριασμο μου,οποτε λαμβανω τα μειλ μου κλπ.Υπαρχει καποιος τροπος να προσθεσω και το yahoo mail?

 

4)Καποια tips για καλυτερη αυτονομια?

 

Για το 3 πας ολες οι εφαρμογες και επιλεγεις την εφαρμογη email και προσθετεις οτι email θελεις

 

Για το 1 υπαρχουν αλλα δεν θυμαμαι που τα ειχα δει....

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Όλα θέλουν Γιάννη.

 

Ευχαριστω Γιαννη.

Αρα θα περιμενω να γυρισει η κορη που λογω Iphone εχει εμπειρια...Εγω δεν τα καταφερνω...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα την ace hellas και δεν ειχαν ιδεα!παντως δεν το κανουν ολες οι συσκευες

 

Χτες το βραδυ φορτιζοντας το κλειστο το ειχα διπλα στο κωμοδινο μου και παρατηρησα οτι η οθονη για κλασματα δεπτερολεπτου αναβει. κατι σαν μια μικρη λαμψη ...λεω μπορει να ειναι απο τη φορτιση. την επομενη μερα που το ειχα στην αναμονη δηλαδη το κινητο ητανε ανοιχτο αλλα η οθονη σβησμενη παρατηρησα το ιδιο φαινομενο..ολα αυτα στο σκοταδι..εκανα hard reset αλλα δεν αλλαξε τιποτα.οι λαμψεις συνεχιζοτανε...πηρα σημερα τηλεφωνο την htc και μου ειπαν οτι αυτο το κανουν ολες οι συσκευες desire s και wildfire s.. ετσι ειναι η λειτουργια τους λεει..οποιος εχει παρομοιο προβλημα ειχε την ιδια απαντηση απο την htc?

 

παιδες δεν θελω να σας ξενερωσω αδικα αλλα πιστευω οτι αυτο το θεμα ειναι που σε καποια στιγμη το δικο μου desire s τα επαιξε τελειως.....

Αυτη τη στιγμη ειναι στην αντιπροσωπεια και το πορισμα που βγηκε προχτες και μου στειλανε email ειναι.....ελατωματικη πλακετα...

Τωρα ειμαι σε αναμονη ανταλακτικου διοτι δεν εχουν αποθεμα πλακετας desire s στο σερβις.

Το κακο ειναι πως την παρασκευη κλεινουν για μια εβδομαδα οποτε βλεπω να περνω το τηλ μου τελη αυγουστου,

Βεβαια ειναι εντος εγγυησης και δεν θα χρεωθω τιποτα οπως μου αναφερανε στο email.

Αυτο το στιγμαιαιο φλασαρισμα του φωτος της οθονης το παρατηρησα κατα τυχη μετα απο καμια 20αρια μερες απο την αγορα του κντ.,

Ειχα παρει και εγω τηλ στο σερβις της ace και ειχα λαβει απαντηση πως δεν το εχουν ξανασυναντησει αυτο το περιστατικο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν μια εξερχόμενη κλήση μας προς κάποιον αριθμό είναι σε αναμονή γιατί αυτός που καλούμε μιλάει, το δίχνει κάπως? Δεν έχω παρατηρήσει κάτι και δεν μπορώ να καταλάβω πότε είμαι σε αναμονή ή πότε απλά δεν απαντάει.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν μια εξερχόμενη κλήση μας προς κάποιον αριθμό είναι σε αναμονή γιατί αυτός που καλούμε μιλάει, το δίχνει κάπως? Δεν έχω παρατηρήσει κάτι και δεν μπορώ να καταλάβω πότε είμαι σε αναμονή ή πότε απλά δεν απαντάει.

 

με νοκια φαινεται οτι ο αλλος ειναι σε αναμονη. με htc δεν δειχνει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει τύχη σε κανέναν να μην μπαίνει στην μαμισια εφαρμογη του email σε yahoo.?δεν θέλει να δεχτει με τίποτα ,βαζω pop3 κλπ.... αλλα τπτ.Στο acer ολα καλά εδω με τιποτα:blink:

Μονο με εφαρμογη απο μαρκετ γίνεται....:mad:

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει τύχη σε κανέναν να μην μπαίνει στην μαμισια εφαρμογη του email σε yahoo.?δεν θέλει να δεχτει με τίποτα ,βαζω pop3 κλπ.... αλλα τπτ.Στο acer ολα καλά εδω με τιποτα:blink:

Μονο με εφαρμογη απο μαρκετ γίνεται....:mad:

 

Nαι σε εμένα και δεν ξέρω πως να την βάλω. Κατέβασα τη yahoo εφαρμογή. Αν μπορεί κάποιος να μας βοηθήσει...

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογη για gmail μπορουμε να προσθεσουμε 3-4 επαφες ωστε να μην πληκτρολογουμε το email τους καθε φορα που θελουμε να στειλουμε ενα email ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Χθες βραδυ δοκιμασα την φωτογραφικη μηχανη .Τελeια !!!!!Καμμια σχεση με του απλου desire.

 

Στην εφαρμογη για gmail μπορουμε να προσθεσουμε 3-4 επαφες ωστε να μην πληκτρολογουμε το email τους καθε φορα που θελουμε να στειλουμε ενα email ?

 

Ευχαριστω.

Φτιαχνεις κανονικα επαφες οπως του τηλεφωνου η προσθετεις διευθυνσεις mail σε υπαρχουσες επαφες,επειτα οταν στελνεις mail επιλεγεις επαφη.....

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

με νοκια φαινεται οτι ο αλλος ειναι σε αναμονη. με htc δεν δειχνει

 

Τι εννοείς? Δηλαδή αν το τηλέφωνο που καλείς είναι ΝΟΚΙΑ σου δίνει μύνημα ότι είσαι σε αναμονή, αλλιώς όχι?

Δηλαδή αν είναι SE ή Samsung δεν δίχνει?:blink:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς? Δηλαδή αν το τηλέφωνο που καλείς είναι ΝΟΚΙΑ σου δίνει μύνημα ότι είσαι σε αναμονή, αλλιώς όχι?

Δηλαδή αν είναι SE ή Samsung δεν δίχνει?:blink:

 

οχι,το αναποδο.μονο εανεχεις νοκια και παρεις καποιον που ειναι σε αναμονη στο ΝΟΚΙΑ σου θα πεταξει ενα pop up μηνυμα οτι αυτος που καλεις μιλαει με καποιον και εισαι στην αναμονη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στις επαφες /προβολη εχω επιλεγξει μονο του google (gmail) αλλα στην αναζητηση επαφων μου εμφανιζει και αυτες του facebook. Πως γινεται ο τηλεγωνικος μου καταλογος να μεινει καθαρος εκτος επαφων facebook ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στις επαφες /προβολη εχω επιλεγξει μονο του google (gmail) αλλα στην αναζητηση επαφων μου εμφανιζει και αυτες του facebook. Πως γινεται ο τηλεγωνικος μου καταλογος να μεινει καθαρος εκτος επαφων facebook ?

 

Ευχαριστω.

 

Επαφές --> Ρυθμίσεις --> Προβολή

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επαφές --> Ρυθμίσεις --> Προβολή

 

Το εχω κανei και στις επαφες "Προσωπα" ειναι ΟΚ αλλα στην αναζητηση επαφων με τον φακο για εικονιδιο τις εμφανιζει και του facebook.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

οχι,το αναποδο.μονο εανεχεις νοκια και παρεις καποιον που ειναι σε αναμονη στο ΝΟΚΙΑ σου θα πεταξει ενα pop up μηνυμα οτι αυτος που καλεις μιλαει με καποιον και εισαι στην αναμονη.

 

Nop! Είχα Samsung Wave (Bada) πριν το desire και έδιχνε μια χαρά πότε ήταν σε αναμονή η κλήση σου.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στις επαφες /προβολη εχω επιλεγξει μονο του google (gmail) αλλα στην αναζητηση επαφων μου εμφανιζει και αυτες του facebook. Πως γινεται ο τηλεφωνικος μου καταλογος να μεινει καθαρος εκτος επαφων facebook ?

 

Ευχαριστω.

 

Να προσθεσω οτι στις επαφες (προσωπα) μου εμφανιζει το προφιλ μου στο facebook χωρις να μπορω να το διαγραψω.Δεν ξερω αν εχει σημασια...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

παιδες δεν θελω να σας ξενερωσω αδικα αλλα πιστευω οτι αυτο το θεμα ειναι που σε καποια στιγμη το δικο μου desire s τα επαιξε τελειως.....

Αυτη τη στιγμη ειναι στην αντιπροσωπεια και το πορισμα που βγηκε προχτες και μου στειλανε email ειναι.....ελατωματικη πλακετα...

Τωρα ειμαι σε αναμονη ανταλακτικου διοτι δεν εχουν αποθεμα πλακετας desire s στο σερβις.

Το κακο ειναι πως την παρασκευη κλεινουν για μια εβδομαδα οποτε βλεπω να περνω το τηλ μου τελη αυγουστου,

Βεβαια ειναι εντος εγγυησης και δεν θα χρεωθω τιποτα οπως μου αναφερανε στο email.

Αυτο το στιγμαιαιο φλασαρισμα του φωτος της οθονης το παρατηρησα κατα τυχη μετα απο καμια 20αρια μερες απο την αγορα του κντ.,

Ειχα παρει και εγω τηλ στο σερβις της ace και ειχα λαβει απαντηση πως δεν το εχουν ξανασυναντησει αυτο το περιστατικο...

 

Επειδη με ενδιαφερει το θεμα, δηλαδη πηγες το κινητο εξαιτειας του φλασαρισματος, και σου ειπαν εντελει οτι ηταν προβληματικη η πλακετα? η ειχε αλλο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο εμένα.Κάτοχος κ γω του Desire S εδω κ ενα μήνα,ολα καλά ,αριστη συσκέυη μόνο το GPS με εχει απογοητεύσει

πλήρος. εχω δοκιμάσει ολα τα προγράμματα οπως κ πολλά βοηθητικα προγραμμάτα για το GPS οπως GPS test,Gps status ,αλλα ο χρονος που κανει να κλειδωσει δορυφόρους ειναι άκρως απογοητευτικοί,ενω συνέχεια χάνει το σήμα.τι μπορεί να γινει εχουν κ αλλοι αυτό το πρόβλημα η μονο εγΩ?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη με ενδιαφερει το θεμα, δηλαδη πηγες το κινητο εξαιτειας του φλασαρισματος, και σου ειπαν εντελει οτι ηταν προβληματικη η πλακετα? η ειχε αλλο προβλημα?

 

οχι το κντ ηταν μια χαρα και ειπα οσο δουλευει να μην το παω αφου ειμαι στην εγγυση

Εως οτου μια μερα εκει που κατεβαζα κατι αναβαθμοσεις απο το μαρκετ,ξαφνικα κολησε το κντ με μηδεν ανταποκριση...

εβγαλα εβαλα μπαταρια αλλα δεν μπουταριζε με τιποτα...εμενε κολημενο στην αρχικη οθονη,,,,,εως οτου την πεμπτη φορα ουτε κανα εμπενε στην αρχικη οθονη......το κντ νεκρο...βουρ στην htc.....πορισμα πλακετα ελατωματικη.....ειμαι σε αναμονη καινουργιας πλακετας...εντος εγγυησης φυσικα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα κ απο εμένα...

 

οχι το κντ ηταν μια χαρα και...

 

Να θυμίσω ότι η πρακτική γραφής τύπου sms έχει καταργηθεί από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δείτε και εδώ την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...