Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το "πλαστικούρα" το θεωρώ τουλάχιστον τραβηγμένο σαν χαρακτηρισμό!

 

Αφού είναι πλαστικό, πώς να το πώ? :)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Παιδια πως μπορουμε να δουμε ποσο της % εχει υπολοιπο η μπαταρια του ????

Ευχαριστω....

 

Ρυθμίσεις / Πληροφορίες για το τηλέφωνο / Κατάσταση

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως μπορουμε να δουμε ποσο της % εχει υπολοιπο η μπαταρια του ????

Ευχαριστω....

 

Μπορείς να κατεβάσεις το γραφικό στοιχείο "Μπαταρία" από την HTC (μπορείς να χρησιμοποιήσεις το HTC Hub).

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα.

 

Η μπαταρία κρατάει 2 ημέρες. Για την ακρίβεια μετά από 22 ώρες και 40 λεπτά έχει μπαταρία στο 35%.

Η γυναίκα μου έχει wifi ανοιχτό και τις 2 ημέρες, με facebook widget, 30 μηνύματα την ημέρα και 2 ώρες κλήσεις μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορείς να κατεβάσεις το γραφικό στοιχείο "Μπαταρία" από την HTC (μπορείς να χρησιμοποιήσεις το HTC Hub).

 

Υπάρχουν πολλά widget στο market που το κάνουν αυτό και για όλα τα γούστα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Iσως αυτο εξηγει, εν μερει, και την σχετικη αδυναμια του στο σημα!

 

To σήμα δεν έχει να κάνει με το sar.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος του desire s απο την Δευτερα. Η συσκευη ειναι απαιχτη, υπηρχε προβλημα με το σημα και αυτο συμβαινει διοτι εχει ρυθμιστει να ειναι μαζι GSM και WCDMA. Εβαλα μονο GSM και πιανει μια χαρα το κινητο! Χτες το πρωι που το ανοιξα δεν αναγνωρισε για 1 λεπτο την καρτα sim αλλα με μια επανεκινηση δεν μου το ξαναεκανε. Για 5 mp καμερα βγαζει πολυ καλες φωτογραφιες αλλα και βιντεο. Στο internet παει μπαλα ουτε ενα κολλημα. Η μπαταρια μου κρατησε δυο μερες φουλ με αρκετο πειραγμα(wi-fi, μηνυματα τηλεφωνα ρυθμισεις), φανταστειτε να στρωσει και η μπαταρια με 3-4 φορτισεις. Το κινητο ειναι μια χαρα παιδια αξιζει να το αγορασει κανεις! Εχω μια απορια ομως. πως γινεται να βγαλω τις πολεις κατω απο το ρολοι χωρις να βγαλω το ρολοι απο την αρχικη οθονη?
Link to comment
Share on other sites

πως γινεται να βγαλω τις πολεις κατω απο το ρολοι χωρις να βγαλω το ρολοι απο την αρχικη οθονη?

 

Θα πατήσεις πάνω στον καιρό (στο widget της home screen σου) και στο παράθυρο που θα σου ανοίξει, θα πατήσεις: Menu -> Delete.

Εκεί θα επιλέξεις όσες πόλεις θέλεις να διαγράψεις.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υπηρχε προβλημα με το σημα και αυτο συμβαινει διοτι εχει ρυθμιστει να ειναι μαζι GSM και WCDMA.

 

Όλες οι συσκευές by default έτσι είναι ρυθμισμένες αλλά τέτοιο πρόβλημα δεν υπάρχει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα χρησιμοποίησα για πρώτη φορά το τηλ στον ήλιο και δεν μπορούσα να δώ τπτ... πολύ κακό αυτό...

 

Yπαρχει καμια φημη περι αναβαθμισης σε android 3.χ στην συγκεκριμενη συσκευη?

 

To 3.* είναι για tablet...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα χρησιμοποίησα για πρώτη φορά το τηλ στον ήλιο και δεν μπορούσα να δώ τπτ... πολύ κακό αυτό...

 

 

 

To 3.* είναι για tablet...

 

Το 3 ειναι για tablet. Απο το 3.1 και μετα θα μπαινει και σε τηλεφωνα.

Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι πλαστικό, πώς να το πώ? :)

 

Πλαστικό από πλαστικό έχει διαφορά. Πλαστικουρα είναι το Galaxy , αυτό είναι πολύ ποιοτικο.

Ειδικά η πίσω μεριά είναι πολύ καλη.

 

Όσο για τον ήλιο αν ανεβάσεις στο τέρμα την φωτεινότητα είναι μια χαρα.

Υπάρχει ένα ενσωματωμένο widget που έχει 3 σκάλες.

 

Τέλος μέ το Incredible είμαι μονίμως πανω απο 1450 στο Quadant. Ίσως φταίει η 2.3 του Desire.

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι το σύνολο της RAM στο δικό μου είναι 626176ΚΒ (611ΜΒ), το οποίο είναι αρκετά μακρυά από τα 768 ΜΒ των προδιαγραφών...Θα μπορούσε να το ελέγξει και κάποιος άλλος κάτοχος και να μου πει πόσο έχει?? Ευχαριστώ πολύ!!

 

Μετά από λίγο ακόμα ψάξιμο, νομίζω οτι δεσμεύει η GPU ένα μέρος και παρόλο που η εγκατεστημένη είναι 768ΜΒ, η διαθέσιμη είναι 611ΜΒ...

Edited by grandros
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι το σύνολο της RAM στο δικό μου είναι 626176ΚΒ (611ΜΒ), το οποίο είναι αρκετά μακρυά από τα 768 ΜΒ των προδιαγραφών...Θα μπορούσε να το ελέγξει και κάποιος άλλος κάτοχος και να μου πει πόσο έχει?? Ευχαριστώ πολύ!!

 

φυσιολογικο ειναι φιλε αφου το υπολοιπο δεσμευεται απο το λειτουργικο..και στο απλο desire απο τα 576mb τα 415mb ειναι ελευθερα...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

φυσιολογικο ειναι φιλε αφου το υπολοιπο δεσμευεται απο το λειτουργικο..και στο απλο desire απο τα 576mb τα 415mb ειναι ελευθερα...

 

Δηλαδή αν πας στις ρυθμίσεις, στις εφαρμογές που εκτελούνται και αρθοίσεις τα ΜΒ που χρησιμοποιούνται και τα ελεύθερα ΜΒ, έχεις άθροισμα περίπου 415ΜΒ? Ή 415ΜΒ είναι ο ελεύθερος χώρος σου?? Βασικά έχω φρικάρει λίγο για το κινητό μου έχει crashάρει 4 φορές και έχω κάνει ήδη 3 εργοστασιακές ρυθμίσεις, και ψάχνω να βρω τι μπορεί να φταίει. Τα παιδιά χθες το πρωί που ρώτησα μου είπαν οτι δεν έχει εμφανίστεί αλλού πρόβλημα. Ωστόσο είχα 7 μήνες ένα Wilfire που δεν είχε παρουσιάσει το παραμικρό, και μου έχουν μπεί ιδέες τώρα... Anyway, ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν πας στις ρυθμίσεις, στις εφαρμογές που εκτελούνται και αρθοίσεις τα ΜΒ που χρησιμοποιούνται και τα ελεύθερα ΜΒ, έχεις άθροισμα περίπου 415ΜΒ? Ή 415ΜΒ είναι ο ελεύθερος χώρος σου?? Βασικά έχω φρικάρει λίγο για το κινητό μου έχει crashάρει 4 φορές και έχω κάνει ήδη 3 εργοστασιακές ρυθμίσεις, και ψάχνω να βρω τι μπορεί να φταίει. Τα παιδιά χθες το πρωί που ρώτησα μου είπαν οτι δεν έχει εμφανίστεί αλλού πρόβλημα. Ωστόσο είχα 7 μήνες ένα Wilfire που δεν είχε παρουσιάσει το παραμικρό, και μου έχουν μπεί ιδέες τώρα... Anyway, ευχαριστώ πολύ!!

 

415 ειναι η διαθεσιμη ram για τον χρηστη...η ελευθερη στο δικο μου desire κυμαινεται απο 150-180mb...λοιπον για να σου λυθουν οι αποριες σου, κατεβασε απο το μαρκετ την εφαρμογη "android system info" και κοιταξε στην ραμ τι γραφει και θα καταλαβεις καλυτερα πιστευω...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Χτες παρελήφθη! Προφανώς με αυτό ασχολούμαι συνέχεια... και ακόμα δεν έχω βάλει καμμία εφαρμογή, μόνο το angry birds που με είχαν ζαλίσει όλοι :)

 

Ερώτηση: Το βράδυ τι ενδύκνειται, να το κλείνω τελείως ή να βγάζω το radio off μέσω flight mode?

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους. Είμαι κάτοχος εδώ και 20 μέρες του htc desire s και από χθες το απόγευμα δεν μου εμφανίζει τον καιρό στο widget παρα μόνο την τοποθεσία μου. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ερώτηση: Το βράδυ τι ενδύκνειται, να το κλείνω τελείως ή να βγάζω το radio off μέσω flight mode?

 

Ότι σε βολεύει περισσότερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...