Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η συσκευασία του έχει κάρτα μνήμης ή όχι ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.4.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@sakiss

 

Για τα ποιο έντονα χρώματα συμφωνώ αλλά για τα άλλα όχι. Έχω και το DHD και το Desire S. Δεν βλέπω δυσκολίες ούτε με το ρολάρισμα ούτε με τα touch buttons. Mονοπύρινο μεν, αλλά με 768 RAM δε. Σημαντικό αυτό.

 

@bathan

 

Nαι . 8gb

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αλλα ομως με απογοητευσε η ταχυτητα του στο ανοιγμα εφαρμογων και ειδικα στο ρολαρισμα...πολλα κολληματα και η ανταποκριση των touch buttons κακη....

 

Λογικό για μία συσκευή επίδειξης σε ράφι καταστήματος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@bathan

 

Nαι . 8gb

Ευχαριστώ :)

Βρίσκομαι μεταξύ των Nexus S, LG optimus 2, Xperia Neo και Desire S

Αλλά :

το Nexus S είναι ίδιο με το Desire S και ακριβότερο, το LG optimus 2 τεράστιο και με 2.2 ενώ το Xperia Neo μάλλον θα αργήσει να έρθει.

Οπότε μάλλον το Desire S κερδίζει αν και δεν ξέρω τί επιδόσεις έχει σε αυτονομία της μπαταρίας :O

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.4.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν είμαι off topic αλλά έψαξα στο HTC Q&A και δεν βρήκα κάτι. Υπάρχει κάποιος τρόπος να ενεργοποιήσω notifications για unread gmail/missed calls/sms στο desktop? Όχι στο Notifications area αλλά σε κάποιο widget ή ακόμα καλύτερα σαν bubbles πάνω στα αντίστοιχα εικονίδια.
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν είμαι off topic αλλά έψαξα στο HTC Q&A και δεν βρήκα κάτι. Υπάρχει κάποιος τρόπος να ενεργοποιήσω notifications για unread gmail/missed calls/sms στο desktop? Όχι στο Notifications area αλλά σε κάποιο widget ή ακόμα καλύτερα σαν bubbles πάνω στα αντίστοιχα εικονίδια.
Aυτό γίνεται σίγουρα με κάποια εφαρμογή... Καλύτερα να απευθυνθείς εδώ :)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,σημερα το πρωι το αγορασα! Φορτιστηκε,το εχω ανοιξει απο το μεσημερι και μεχρι τωρα η μπαταρια εχει πεσει μονο 10% αν και το εχω χρησιμοποιησει αρκετα!!εξωτερικα ειναι πολυ ομορφο εχει ωραια αισθηση,οσο για τα κολληματα που ελεγε ο φιλος παραπανω εμενα μια χαρα μου φενεται,πολυ γρηγορο κινητο. Εχω δυο τρεις αποριες να μου τις λυσει οποιος ξερει...πηγαινοντας διαχειρηση εφαρμογων μου εχει δυο εφαρμογες. Η μια εφαρμογη ονομαζεται ρυθμισεις και η αλλη touch input, αυτες ειναι βασικες λειτουργιες που εκτελουνται αναγκαστικα? Και κατι αλλο, οταν κανω μια κληση σε μια φαση χτυπαει η δονηση στιγμιαια.. εχετε καμια ιδεα? Edited by giorgos88
Link to comment
Share on other sites

Όταν καλείς και χτυπάει η δόνηση στιγμιαία είναι καλό για εσένα. Σημαίνει ότι αυτόν που καλείς απαντάει στην κλήση σου, εκτός και αν σου βγει τηλεφωνητής στο τέλος :D (Αν φυσικά εννοείς αυτό )

Το touch input καλά κάνει και τρέχει όπως και οι ρυθμίσεις. Μην σε απασχολεί καθόλου

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Όταν καλείς και χτυπάει η δόνηση στιγμιαία είναι καλό για εσένα. Σημαίνει ότι αυτόν που καλείς απαντάει στην κλήση σου, εκτός και αν σου βγει τηλεφωνητής στο τέλος :D (Αν φυσικά εννοείς αυτό )

Το touch input καλά κάνει και τρέχει όπως και οι ρυθμίσεις. Μην σε απασχολεί καθόλου

 

Ναι αυτο εννοω. Και μια ερωτηση ακομα! Στα μηνυματα γινεται να αυξηθουν οι χαρακτηρες? Γιατι μολις περναω τους 160 και παει 161 χρεωνεται σαν διπλο μηνυμα! Ευχαριστω για την αμεση απαντηση!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στα μηνυματα γινεται να αυξηθουν οι χαρακτηρες? Γιατι μολις περναω τους 160 και παει 161 χρεωνεται σαν διπλο μηνυμα!

 

Αυτό που ζητάς δεν γίνεται σε καμία συσκευή και σε κανένα λειτουργικό από τότε που βγήκαν τα sms.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Aυτό γίνεται σίγουρα με κάποια εφαρμογή... Καλύτερα να απευθυνθείς εδώ :)

Βασίλη σε ευχαριστώ, εφαρμογή ξέρω ότι υπάρχει σίγουρα (sms unread count). Απλά έλεγα μήπως είναι κάποια ρύθμιση του sense που δεν μπορώ να βρω.

 

Για τα παιδιά που ρωτάνε για την μπαταρία, με το 20% που είχε όταν το άνοιξα κράτησε ένα βράδυ με πολύ πείραγμα και με όλες τις επιλογές sync και συνδεσιμότητας ανοιχτές. Η πρώτη φόρτιση μου έχει κρατήσει ήδη 24 ώρες χωρίς airplane mode και με αρκετή χρήση τόσο τηλεφώνου (κλήσεις, sms) όσο και data (gmail, gtalk, msn) από 3g. Ακόμα είναι στο 33%.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα και μόνο καλά λόγια έχω να πώ!! κλάσεις ανώτερα από τα iphone μου. Βασικά το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ... Είναι κουκλί και πολύ εργονομικό!!! Η μπαταρία του έφαγε πολύ λιώσιμο και φαίνεται να αντέχει!

 

 

Υ.Γ. <3 Google Sync <3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Απευθύνομαι σε ήδη κατόχους του κινήτου. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν σας έχει κάνει από μόνο του επανεκκίνηση και μετά αποστολή αναφοράς σφάλματος. Από το Σάββατο που το έχω μου το έχει κάνει 2 φορές( χθές μετά από τηλεφώνημα και σήμερα το πρωί όταν έβγαλα το hands free μετά από τηλεφώνημα). Θέλω να δω αν είναι πρόβλημα του τηλεφώνου ή είναι κάτι γενικό που θα διορθωθεί με κάποιο patch. Το τηλέφωνο κατά τα άλλα είναι απίστευτο!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Απευθύνομαι σε ήδη κατόχους του κινήτου. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν σας έχει κάνει από μόνο του επανεκκίνηση και μετά αποστολή αναφοράς σφάλματος. Από το Σάββατο που το έχω μου το έχει κάνει 2 φορές( χθές μετά από τηλεφώνημα και σήμερα το πρωί όταν έβγαλα το hands free μετά από τηλεφώνημα). Θέλω να δω αν είναι πρόβλημα του τηλεφώνου ή είναι κάτι γενικό που θα διορθωθεί με κάποιο patch. Το τηλέφωνο κατά τα άλλα είναι απίστευτο!!!

Κιεμένα δεν μου έχει παρουστάσει κάτι τέτοιο...

Δοκίμασα και με ακουστικά αλλά και πάλι δεν έκανε restart.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις αποκρίσεις... :( Αν το ξανακάνει θα αρχίσω να σκέφτομαι το DOA....

Πάντως με το σήμα δεν είναι πρόβλημα το σασί γιατί η κεραία είναι στο καπάκι της μπαταρίας. Ίσως χρειαστεί να το ρυθμίσεις μόνο GSM αλλά με κόστος στην ταχύτητα δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!και εμενα εχει ενα θεματακι με το σημα,παρολο που ορισμενες φορες εχει μια γραμμη παρολαυτα ακουγεται μια χαρα. Εγω το ανοιξα δευτερη μερα και δεν μου αναγνωριζει την καρτα sim και λεει μονο κλησεις εκτακτης αναγκης! Εχω το δικαιωμα DOA για τη συγκεκριμενη συσκευη??
Link to comment
Share on other sites

Στο Πλαίσιο που πήρα το δικό μου, μου είπαν ότι έχω, απλά χρειάζεται την αρχική συσκευασία. Αυτό που σκέφτομαι είναι σε πόσο χρόνο κάνουν την αλλαγή, και από την στιγμή που δεν είναι περιοδικό φαινόμενο και δεν ξέρω και ποια κατάσταση το προκαλεί, να θα το δεχτούν πίσω....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημερα!!και εμενα εχει ενα θεματακι με το σημα,παρολο που ορισμενες φορες εχει μια γραμμη παρολαυτα ακουγεται μια χαρα. Εγω το ανοιξα δευτερη μερα και δεν μου αναγνωριζει την καρτα sim και λεει μονο κλησεις εκτακτης αναγκης! Εχω το δικαιωμα DOA για τη συγκεκριμενη συσκευη??

 

Σιγουρέψου ότι δεν φταίει η κάρτα πρώτα και μετά μπες στη διαδικασία για DOA.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες με άλλη sim ;[/QU Οχι δε δοκιμασα αλλα το εκανα μια φορα επανακινηση και ειναι οκ..τωρα τι να κανω να το παω πισω η οχι?

 

Σιγουρέψου ότι δεν φταίει η κάρτα πρώτα και μετά μπες στη διαδικασία για DOA.

Την καρτα την εχω τοσο καιρο σε nokia και δεν μου εκανεν καποιο κολλημα..τωρα θα δειξει θα το επιβλεπω για τις επομενες μερες αν τυχον ξαναπαρουσιαστει!

 

Τώρα που το ξανασκέφτομαι, νομιζω ότι και τα 2 restart τα έκανε μετά από 30' συνέχομενης τηλεφωνικής κλήσης.... Θα ξανακάνω δοκιμή το απόγευμα.....

 

Mod edit: Θα σε παρακαλέσω άλλη φορά όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι να χρησιμοποιείς την τροποποίηση και να μην γράφεις συνεχόμενα μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Αντε να δούμε αν θα κατεβάσουν την τιμή του τώρα που η HTC θα βγάλει και άλλα κινητά

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.4.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...