Jump to content

Cosmote info


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μέσα στην εφαρμογή κάτω απο κάθε τιμή έχει την τιμή της τελ.εν. που λεει η cosmote μεσα σε καθε σμσ..

 

Εμφανίζεται σε όλα τα πεδία πλην του πεδίου "Άλλα δίκτυα". Εκεί σε μένα βγαίνει μόνο η ώρα και όχι η ημερομηνία... minor :)

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 603
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραιος, εγω μολις την αγορασα. Η επιλογη για αυτοματη ανανεωση ειναι οτι πρεπει.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίζεται σε όλα τα πεδία πλην του πεδίου "Άλλα δίκτυα". Εκεί σε μένα βγαίνει μόνο η ώρα και όχι η ημερομηνία... minor :)

 

Nik το εχω παρει χαμπάρι, μιας κ λαμβάνω και εγω το ίδιο! θα το φτιάξω αλλα τρομάζω πια να κανω update γιατι ολοι τρελενονται που λαμβανουν σμσ κλπ... γ!!! τα gosms και #@!@$...

 

 

pektis7, εισαι ο μόνος που συμβαίνει αυτο ρε γμτ.. το σκέφτομαι τι μπορει να φταίει.. κάτι θα βρω!

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κ ας είναι η φωτιά του να σε κάψει..

http://nikolocogr.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Nik το εχω παρει χαμπάρι, μιας κ λαμβάνω και εγω το ίδιο! θα το φτιάξω αλλα τρομάζω πια να κανω update γιατι ολοι τρελενονται που λαμβανουν σμσ κλπ... γ!!! τα gosms και #@!@$...

 

 

pektis7, εισαι ο μόνος που συμβαίνει αυτο ρε γμτ.. το σκέφτομαι τι μπορει να φταίει.. κάτι θα βρω!

 

Η κατάσταση χειροτέρεψε. Επέλεξα να μην λαμβάνω αυτόματες ανανεώσεις και αυτό ανά τακτά χρονικά διαστήματα μου στέλνει sms! Αναγκάστηκα να βάλω την cosmote στους ανεπιθύμητους στο handcent.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η κατάσταση χειροτέρεψε. Επέλεξα να μην λαμβάνω αυτόματες ανανεώσεις και αυτό ανά τακτά χρονικά διαστήματα μου στέλνει sms! Αναγκάστηκα να βάλω την cosmote στους ανεπιθύμητους στο handcent.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

για βγάλε τελειω το handcent, και ξανακάνε εγκατασταση το CI, σκέτο, δες αν δουλευει σωστα η αυτοματη ενημερωση τώρα.

 

Λογικα το προβλημα το δημιουργεί το handcent

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κ ας είναι η φωτιά του να σε κάψει..

http://nikolocogr.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μετά το τελευταίο update άρχισαν να μου έρχονται κι εμένα τα SMS.

Πώς ακριβώς? Ανοίγω την εφαρμογή και πατάω Ανανέωση. Αν περιμένω να ενημερωθούν όλες οι τιμές, τότε κανένα πρόβλημα. Αν όμως πατήσω Ανανέωση και μετά Home Button ώστε να κάνει την ανανέωση στο background, τότε σκάνε τα SMS..

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μετά το τελευταίο update άρχισαν να μου έρχονται κι εμένα τα SMS.

Πώς ακριβώς? Ανοίγω την εφαρμογή και πατάω Ανανέωση. Αν περιμένω να ενημερωθούν όλες οι τιμές, τότε κανένα πρόβλημα. Αν όμως πατήσω Ανανέωση και μετά Home Button ώστε να κάνει την ανανέωση στο background, τότε σκάνε τα SMS..

 

Ναι και σε εμενα το ιδιο κανει. Δεν εχω κανενα απο τα προγραματα τα οποια δημιουργουν conflicts στο Cosmote info.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

για βγάλε τελειω το handcent, και ξανακάνε εγκατασταση το CI, σκέτο, δες αν δουλευει σωστα η αυτοματη ενημερωση τώρα.

 

Λογικα το προβλημα το δημιουργεί το handcent

 

Θα το κρατήσω το handcent γιατί με έχει βολέψει. Απλά θα περάσω την free έκδοση του ci. Πάντως μου κάνει εντύπωση που ενώ έχω επιλέξει να μην κάνει αυτόματες ανανεώσεις, αυτό συνεχίζει να κάνει

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα το κρατήσω το handcent γιατί με έχει βολέψει. Απλά θα περάσω την free έκδοση του ci. Πάντως μου κάνει εντύπωση που ενώ έχω επιλέξει να μην κάνει αυτόματες ανανεώσεις, αυτό συνεχίζει να κάνει

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Αν την απενεργοποιησες αλλα συνεχιζει λογικα με μια επανεκινηση θα ειναι ΟΚ.

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κ ας είναι η φωτιά του να σε κάψει..

http://nikolocogr.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε denveloper.

Συνχαρητηρια για την εφαρμογη.

Ειχα την Free εκδοση και σημερα αγορασα την PRO.

Δεν ξερω κατα ποσο ειναι δυνατον αλλα θα στο ζητησω.

Αν μπορουσες να εβαζες στην εφαρμογη και καποιες ενδειξεις με γραφηματα για τους υπολοιπομενους χρονους σε λεπτα χρονου ομιλιας ΜΒ internet και SMS συμφωνα με τα δεδομενα που παιρνει η εφαρμογη απο το δικτυο.

Οταν λεω ενδειξεις με γραφηματα εννοω να υπαρχει αλλη μια η 3 σελιδες στην εφαρμογη που να δειχνουν με γραφημα τον συγκεντρωτικο χρονο ομιλιας που εχουμε και τον χρονο που μας απομενει οπως το ιδιο και στην χρηση του Internet δηλ. ποσα ΜΒ εχουμε συνολικα και ποσα μας μενουν ακομα για να καταναλωσουμε μεσα στον μηνα.

Δεν ξερω αν η Cosmote δινει αυτα τα στοιχεια με τα μυνηματα που στελνει αλλα ακομα και αν δεν τα δινει θα μπορουσε ο καθε χρηστης αφου ξερει το οικονομικο πακετο που εχει να τα περναει μονος του (μιλαω για το ποσα λεπτα δωρεα ομιλιας εχει ο καθενας μεσα σε ενα μηνα) και κατοποιν η εφαρμογη να εβγαζε τα ποσοστα.

 

Επισης να μπορουσαμε αυτα τα γραφηματα να τα εχουμε και σαν widgetστην οθονη επιφανειας του τηλεφωνου ανεξαρτητα απο το συγκεντρωτικο που εχουμε τωρα.

 

Ξαναλεω και παλι δεν ξερω κατα ποσο θα ηταν εφικτο αυτο αλλα αν μπορουσε να γινει θα εδινε πιστευω αλλο επιπεδο στην εφαρμογη.

 

Παρολα αυτα οφειλω να ομολογησω οτι ειναι απο τις πλεον χρησημες εφαρμογες που εχω βρει μεχρι σημερα και ειδικα στις εποχες που περναμε σημερα.

 

Καλημερα και παλι.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα κι εγω να κανω μια προταση,μιας και που πλεον εχω απεγκαταστησει εντελως το watchdog και ενημερωνομαι μονο απο το cosmote info!

 

Λοιπον,δε ξερω αν θες να προχωρησεις την εφαρμογη λιγο παραπανω και να της ανεβασεις επιπεδο οπως ειπε και παραπανω ο φιλος,αλλα στο watchdog ειχε μια πολυ ενδιαφερουσα πληροφορια που με βοηθουσε να εχω καλυτερο ελεγχο του mobile internet (θα ηθελα εδω να δω και για το υπολοιπο χρονου).

Στο watchdog λοιπον εβγαζε καθε μερα ενα μεσο ορο των mb που ειχες καταναλωσει κι ετσι σε ενημερωνε οτι με αυτο τον ρυθμο ως στο τελος του τιμολογιακου μηνα θα εχεις καταναλωσει Χ mb.

 

Προσωπικα με ειχε σωσει αρκετες φορες και ηξερα περιπου ποσα mb μπορουσα να καταναλωσω καθε μερα ωστε στο τελος να μη ξεπερασω το οριο...

 

Anyway,απλα λεω μια γνωμη.Πεταξε τη αν τη βρισκεις ανουσια...Ετσι κι αλλιως ειμαι πολυ ευχαριστημενος αυτη τη στιγμη...:D

 

edit:περιπου το ιδιο με το φιλο Γιωργο απο πανω.

edit2:Οτι αλλο και να κανεις καλο θα ηταν η εφαρμογη να μη τρεχει στο παρασκηνιο (λογω καταναλωση μπαταριας) αλλα να ανανεωνονται ολα επειτα απο τη ληψη των sms.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

icebr, το hancent δεν έχει θέμα, από όσο ξέρω. Εγώ με handcent το δουλεύω στη 12ωρη ανανέωση και δεν έχω πρόβλημα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα!

 

Χθες άλλαξα την καρτοσύνδεση μου σε Απεριόριστα25 και παρατήρησα ότι όταν κάνω ανανέωση μου βγάζει μόνο το υπόλοιπο για τα Cosmote...Δεν μου δείχνει για τα υπόλοιπα δίκτυα, ούτε τα MB και τα απαντητικά sms δεν τα αποκρύπτει(Χρησιμοποιώ το Handcent)...

Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα!

 

Χθες άλλαξα την καρτοσύνδεση μου σε Απεριόριστα25 και παρατήρησα ότι όταν κάνω ανανέωση μου βγάζει μόνο το υπόλοιπο για τα Cosmote...Δεν μου δείχνει για τα υπόλοιπα δίκτυα, ούτε τα MB και τα απαντητικά sms δεν τα αποκρύπτει(Χρησιμοποιώ το Handcent)...

 

για στείλε τα μου όλα, κάτι πρεπει να αλλάξανε πάλι

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κ ας είναι η φωτιά του να σε κάψει..

http://nikolocogr.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

1o sms

ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΧΡΟΝΟΥ ΟΜΙΛΙΑΣ ΚΑΙ ΒΙΝΤΕΟΚΛΗΣΕΩΝ ΠΡΟΣ COSMOTE: 1500:00 ΚΑΙ SMS ΠΡΟΣ COSMOTE 1500 ΕΩΣ 03/11.

ΤΕΛΕΥΑΤΑΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ 03/10.

 

2ο sms

ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΧΡΟΝΟΥ ΟΜΙΛΙΑΣ ΚΑΙ ΒΙΝΤΕΟΚΛΗΣΕΩΝ ΠΡΟΣ ΑΛΛΑ ΕΘΝΙΚΑ ΔΙΚΤΥΑ ΕΚΤΟΣ COSMOTE: 22:35.

ΙΣΧΥΟΥΝ ΕΩΣ 03/11.ΤΕΛΕΥΑΤΑΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ 03/10.

 

3ο sms

ΥΠΟΛΟΙΠΟ SMS ΠΡΟΣ ΣΤΑΘΕΡΑ ΚΑΙ ΕΘΝΙΚΑ ΔΙΚΤΥΑ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ ΕΚΤΟΣ COSMOTE: 14 ΚΑΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟ MB: 45,161 ΕΩΣ 03/11. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ 03/10.

Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα κι άλλο ένα θεματάκι:

Ξαφνικά μερικές φορές εξαφανίζεται το Widget..! Λες και το πετάς στον κάδο! :confused:

Πήγα να τσεκάρω προ ολίγου τον χρόνο από το widget, κοιτάω, πουθενά το widget....!!!! :X

Να φταίει η MIUI Rom λογικά?

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα κι άλλο ένα θεματάκι:

Ξαφνικά μερικές φορές εξαφανίζεται το Widget..! Λες και το πετάς στον κάδο! :confused:

Πήγα να τσεκάρω προ ολίγου τον χρόνο από το widget, κοιτάω, πουθενά το widget....!!!! :X

Να φταίει η MIUI Rom λογικά?

 

Πιστευω οτι ναι φταίει η MIUI! ενας φιλος δοκιμασε το Vodafone Info σε MIUI και μου πε οτι δεν δουλευει! :(

 

amorarmo, τα σμσ σου δουλεύουν κανονικα, τα δοκιμασα, βγαλε το handcent, κανε επανεκινηση, δοκιμασε παλι και μετα δοκιμασε να ξαναβαλεις το handcent

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κ ας είναι η φωτιά του να σε κάψει..

http://nikolocogr.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

τώρα δεν μου δείχνει τα mb για το internet.... :/
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το τσεκάρεις??? :)
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το τσεκάρεις??? :)

 

να το τσεκάρω.. αλλα πως? μυρίζοντας τα νύχια μου? στειλε μου τα σμσ... :ninja:

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κ ας είναι η φωτιά του να σε κάψει..

http://nikolocogr.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

να το τσεκάρω.. αλλα πως? μυρίζοντας τα νύχια μου? στειλε μου τα σμσ... :ninja:

 

Δν είναι θέμα των σμς...Η εφαρμογή σου δεν έχει την ένδειξη για τα mb...

Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Δν είναι θέμα των σμς...Η εφαρμογή σου δεν έχει την ένδειξη για τα mb...

 

Πως ξέρεις ότι δεν είναι θέμα των sms και τι εννοείς η εφαρμογή δεν έχει την ένδειξη?! Και τόσοι άλλοι καλέ πως τα βλέπουμε?! Η εφαρμογή προσαρμόζει τις ενδείξεις ανάλογα με τα SMS που παίρνει. Ας πούμε εγώ δεν βλέπω ένδειξη για ενδοοικογενειακά πακέτα γιατί απλά δεν έχω. Τώρα αν έχεις πακέτο με ΜΒ και δεν σου το δείχνει η εφαρμογή θα πρέπει να στείλεις τα sms στον developer για να τσεκάρει αν υποστηρίζονται. Γι' αυτό σου ζητάει να τα στείλεις. Το κάνεις μέσα από την εφαρμογή: Μενού-Εμφάνιση SMS-Αποστολή..

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Τα sms είναι ίδια με αυτα που παραθέτω σε πιο πάνω post μου...Τέσπα...Τα ξαναέστειλα με mail...Αλλά μου φαίνεται περίεργο που στην αρχή όταν εγκατέστησα την εφαρμογή υπήρχε τουλάχιστον η ένδειξη, και ας μην έδειχνε το υπόλοιπο των MB...
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω λογια!!

Απιθανη εφαρμογη! Συγχαρητηρια στον δημιουργο!

Σε εμενα λειτουργει αψογα...

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...