Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως το επανεφερες; κι εμενα στο 15% κλεινει.

 

Είναι bug του Desire και της μπαταρίας του και αντιμετωπίζεται ( ; ) με έναν πολύ πολύπλοκο τρόπο που αναλύεται εδώ. Δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά, για να ξέρω αν λειτουργεί (το ίδιο συμβαίνει και στη δική μου συσκευή...).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πως το επανεφερες; κι εμενα στο 15% κλεινει.

 

επισης, υπαρχει ευκολος και ασφαλης τροπος για root και στη συνεχεια unroot σε official 2.3.3; το μονο που το χρειαζομαι, ειναι για να κανω calibration στη μπαταρια.

Με πολλούς σωστούς κύκλους φόρτισης. Δηλαδή, δεν το άφηνα με τίποτα να κλείσει, μόλις πήγαινε στο 16% το έβαζα για φόρτιση κ το άφηνα να φορτίσει πλήρως. Απέφευγα τα βάλε-βγάλε κ η αλήθεια είναι ότι μετά είχε φτάσει στο 11-12% χωρίς να κλείσει.

 

Το root δεν είναι δύσκολο και σου δίνει πολλές δυνατότητες - δες τον οδηγό στην πρώτη σελίδα - αλλά αν ο σκοπός σου είναι να κάνεις root - calibration - unroot δεν έχει νόημα. Θεωρητικά καλύτερο καλιμπράρισμα γίνεται μετά το φλασάρισμα της ρομ που θα χρησιμοποιήσεις. Αλλά για να κάνεις unroot πρέπει να ξαναφλασάρεις την official. Αν κάνεις root κ καλιμπράρισμα κ μείνεις εκεί οκ. Βέβαια, αυτό δεν σημαίνει ότι θα στρώσει σίγουρα.

 

 

Με custom ειμαι. Μια "ασχετη" εφαρμογή ειχα, αλλα την απεγκατεστησα....

Με reset ομως θα χασω ολα τα δεδομενα, επαφες κλπ , ρυθμισεις κλπ κλπ..

Κάνε nandroid backup ώστε να δεις αν θα επανέλθει. Λογικά θα επανέλθει αλλά σε περίπτωση που δεν, θα μπορείς να κάνεις restore. Επίσης με το titanium μπορείς να κάνεις backup ώστε να μη στήσεις την συσκευή από την αρχή. Διαφορετικά, δεν μπορείς να βρεις άκρη αν δεν ξέρεις πότε ξεκίνησε να σου το κάνει. Σίγουρα δεν είναι θέμα της custom? Κάποια ασυμβατότητα ή bug? Κοίταξες στο thread του xda?

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε nandroid backup ώστε να δεις αν θα επανέλθει. Λογικά θα επανέλθει αλλά σε περίπτωση που δεν, θα μπορείς να κάνεις restore. Επίσης με το titanium μπορείς να κάνεις backup ώστε να μη στήσεις την συσκευή από την αρχή. Διαφορετικά, δεν μπορείς να βρεις άκρη αν δεν ξέρεις πότε ξεκίνησε να σου το κάνει. Σίγουρα δεν είναι θέμα της custom? Κάποια ασυμβατότητα ή bug? Κοίταξες στο thread του xda?

 

Ρε γμτ.. δεν ειμαι πολύ "εξοικειωμενος" με αυτά.. και δεν μπορω να πω πως εχω καταλαβει απολυτα τι μου λες να κάνω... χαχααχαχα

Link to comment
Share on other sites

γεια παιδια!!! εχω μια ερωτηση η μαλλον 2

 

1. ξερετε καποια καλη ρομ ics η jb που να ειναι λειτουργικη οσο γινετε? κυρίως με νοιαζει η μπαταρια η καμερα το wifi και τα βιντεο

 

2. καμια καλη ρομ που να σ δινει παραπανω μνημη??? (d2ext η κατι παρομοιο που να κανει το τηλ να βλεπει μεγαλυτερη εσωτερικη μνημη οχι απλα να σε αφηνει να βαλεις τις εφαρμογες στη καρτα!)

 

ευχαριστω προκαταβολικα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έχω ένα htc desire και δε μπορώ να δεχθώ κλήση.Είναι απο Τουρκία και είναι κλειδωμένο.Υπάρχει κάποιος τρόπος να ξεκλειδώσει?

 

Κάποιος να με κατατοπίσει?

Link to comment
Share on other sites

γεια παιδια!!! εχω μια ερωτηση η μαλλον 2

 

1. ξερετε καποια καλη ρομ ics η jb που να ειναι λειτουργικη οσο γινετε? κυρίως με νοιαζει η μπαταρια η καμερα το wifi και τα βιντεο

 

2. καμια καλη ρομ που να σ δινει παραπανω μνημη??? (d2ext η κατι παρομοιο που να κανει το τηλ να βλεπει μεγαλυτερη εσωτερικη μνημη οχι απλα να σε αφηνει να βαλεις τις εφαρμογες στη καρτα!)

 

ευχαριστω προκαταβολικα!!!

 

Δε θα βρεις καμία ICS ή JB που να σε ικανοποιήσει όσον αφορά το θέμα λήψης video και φωτογραφιών (κυρίως video), λόγω έλλειξης επίσημων driver για την adreno200. Αυτά που υπάρχουν είναι hack από τους devs του xda. ;)

Αν πάντως θέλεις να δοκιμάσεις κάποια, από αυτά που έχω δει, τα καλύτερα αποτέλεσμα για τη χρήση της κάμερας είναι με την ICS του Sandvold (δεν ξέρω όμως αν είναι όπως θέλεις να λειτουργούν). Για τα υπόλοιπα που αναφέρεις, μπαταρία & Wi-Fi, εγώ δεν είδα διαφορές από τις GB που είχα.

Για την ICS που σου έγραψα, υπάρχει data2ext script που να λειτουργεί (στα Addons, κατεβάζεις το Amarullz sd-ext).

 

Ό,τι άλλο θέλεις, ρωτάς.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ρε γμτ.. δεν ειμαι πολύ "εξοικειωμενος" με αυτά.. και δεν μπορω να πω πως εχω καταλαβει απολυτα τι μου λες να κάνω... χαχααχαχα

Χαχα.. Δεν πειράζει, γι' αυτό είμαστε εδώ! Το nandroid backup είναι το backup που παίρνεις μέσω του recovery menu πηγαίνοντας στο αντίστοιχο menu (backup | restore). Αυτό παίρνει την "εικόνα" της συσκευής εκείνη τη στιγμή, οπότε αν κάτι πάει στραβά κάνεις restore (πάλι μέσα από recovery) και είναι όπως και πρίν.

Το titanium backup είναι εφαρμογή με πάρα πολλές δυνατότητες και μπορείς να κάνεις backup των εφαρμογών σου και των δεδομένων και μετά να κάνεις restore σε ό,τι θες.

Επίσης, μήπως είσαι υπερβολικά overclockαρισμένος? Τα ξαφνικά reboot πολλές φορές έχουν και τέτοια αίτια.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Χαχα.. Δεν πειράζει, γι' αυτό είμαστε εδώ! Το nandroid backup είναι το backup που παίρνεις μέσω του recovery menu πηγαίνοντας στο αντίστοιχο menu (backup | restore). Αυτό παίρνει την "εικόνα" της συσκευής εκείνη τη στιγμή, οπότε αν κάτι πάει στραβά κάνεις restore (πάλι μέσα από recovery) και είναι όπως και πρίν.

Το titanium backup είναι εφαρμογή με πάρα πολλές δυνατότητες και μπορείς να κάνεις backup των εφαρμογών σου και των δεδομένων και μετά να κάνεις restore σε ό,τι θες.

Επίσης, μήπως είσαι υπερβολικά overclockαρισμένος? Τα ξαφνικά reboot πολλές φορές έχουν και τέτοια αίτια.

 

Την συσκευη δεν την εχω πειραξει... (Overclocking).. εδω και 4-5 μηνες δουλευεε απροβληματιστα...

Οπότε τι λές να κάνω??

(Πεστα μου βημα-βημα... αλλιως θα φρικάρω) χααχαχαχαχχ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Το Desire της κοπέλας μου θα πέσει στα χέρια μου, καθότι θα αποκτήσει καινούριο κινητό.

Έχει ακόμα την 2.2 & ήθελα να ρωτήσω με ποιο τρόπο μπορώ να περάσω αυτό το αρχείο στο κινητό (αν δεν κάνω λάθος είναι η kernel?).

Το αρχείο της αναβάθμισης έχει πιο σαφείς οδηγίες.

Παρακαλώ την επιείκιά σας γιατί είμαι άσχετος από τα ενδότερα του Android.

Ευχαριστώ.

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Με πολλούς σωστούς κύκλους φόρτισης. Δηλαδή, δεν το άφηνα με τίποτα να κλείσει, μόλις πήγαινε στο 16% το έβαζα για φόρτιση κ το άφηνα να φορτίσει πλήρως. Απέφευγα τα βάλε-βγάλε κ η αλήθεια είναι ότι μετά είχε φτάσει στο 11-12% χωρίς να κλείσει.

 

Το root δεν είναι δύσκολο και σου δίνει πολλές δυνατότητες - δες τον οδηγό στην πρώτη σελίδα - αλλά αν ο σκοπός σου είναι να κάνεις root - calibration - unroot δεν έχει νόημα. Θεωρητικά καλύτερο καλιμπράρισμα γίνεται μετά το φλασάρισμα της ρομ που θα χρησιμοποιήσεις. Αλλά για να κάνεις unroot πρέπει να ξαναφλασάρεις την official. Αν κάνεις root κ καλιμπράρισμα κ μείνεις εκεί οκ. Βέβαια, αυτό δεν σημαίνει ότι θα στρώσει σίγουρα.

 

σ' ευχαριστω για τις πληροφοριες. αρχικα θα κανω σωστους κυκλους φορτισης, να σω πως θα παει, και το root το αφηνω για αργοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Το desire μου τρωει κατι φρικες εκει που μιλας και κολλαει και πρεπει να βγαλω μπαταρια για να ξανανοιξει

Θελω να το επαναφερω σε μαμα κατασταση να δω ανσυνεχιζει τα κολληματα για να το παω για σερβις.

 

Ειμαι s off με cm7 hboot και root

 

Απλα τρεχω το ruu και τα κανει μονο του περναει hboot σβηνει recovery κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Το desire μου τρωει κατι φρικες εκει που μιλας και κολλαει και πρεπει να βγαλω μπαταρια για να ξανανοιξει

Θελω να το επαναφερω σε μαμα κατασταση να δω ανσυνεχιζει τα κολληματα για να το παω για σερβις.

 

Ειμαι s off με cm7 hboot και root

 

Απλα τρεχω το ruu και τα κανει μονο του περναει hboot σβηνει recovery κλπ;

 

Νομίζω ότι δεν πρέπει να τρέξεις κατ' ευθείαν το RUU, αλλά πρώτα να κάνεις downgrade τον bootloader!

Δες εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3901098#post3901098

και

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3823068#post3823068

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα πως με την αναβαθμιση στην επισημη 2.3.3, μου εμφανιζε το android market, κι οχι το google play. περιμενα πως θα αναβαθμιστει μονο του σε google play, αλλα τιποτα. μπορω να το αλλαξω μονος μου;
Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα πως με την αναβαθμιση στην επισημη 2.3.3, μου εμφανιζε το android market, κι οχι το google play. περιμενα πως θα αναβαθμιστει μονο του σε google play, αλλα τιποτα. μπορω να το αλλαξω μονος μου;

 

Λογικά αν μπεις μια-δύο φορές στο Market, θα σου ζητήσει να αποδεχτείς τους όρους για το Play Store και θα γίνει αυτόματα η αλλαγή στην εφαρμογή.

Αν πάλι δεν σου το κάνει, υπάρχουν στο internet .apk για χειροκίνητη αλλαγή.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Την συσκευη δεν την εχω πειραξει... (Overclocking).. εδω και 4-5 μηνες δουλευεε απροβληματιστα...

Οπότε τι λές να κάνω??

(Πεστα μου βημα-βημα... αλλιως θα φρικάρω) χααχαχαχαχχ

:lol:

Άρα θεωρητικά, το έπαθε ξαφνικά χωρίς να έχεις κάνει κάποια αλλαγή. Κοίτα, εγώ όταν θέλω να κάνω hard reset για κάποιο λόγο, προτιμώ να πάρω backup από επαφές, μηνύματα και τις εφαρμογές μου και να ξαναστήσω τη συσκευή οπότε πλήρη επαναφορά με το titanium δεν κάνω. Ο υπόλοιπος κόσμος που βαριέται (λογικό) να το κάνει αυτό, εγκαθιστά το titanium backup, παίρνει backup all of user apps + system data και κάνει restore μετά το hard reset, πάλι μέσα από το titanium. Μπορείς να το κάνεις κι εσύ, αρκεί να μην επαναφέρεις με τη μια τα πάντα γιατί δε θα εντοπίσεις το πρόβλημα.

Πάρε ένα nandroid backup. Για να το κάνεις, μπαίνεις στο recovery menu, πηγαίνεις εκεί που λέει backup|restore και επιλέγεις backup. To αφήνεις να κάνει τη δουλειά. Θα πρέπει να έχεις κάποιο χώρο στην κάρτα SD γιατί μετά από 4-5 μήνες παίζει να είναι κανένα 800άρι ΜΒ το αρχείο που θα δημιουργηθεί. Για να μπεις στο recovery menu πας πρώτα και απενεργοποιείς τη Γρήγορη εκκίνηση. (Μενού- Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Γρήγορη εκκίνηση - το ξετσεκάρεις). Μετά κάνεις shut down και μετά κρατώντας πατημένο το volume down πατάς το power και περιμένεις μέχρι να σε βγάλει στην οθόνη που θα το επιλέξεις. Εναλλακτικά, αν η rom σου το υποστηρίζει, μπορεί να σου επιτρέπει να μπεις στο recovery μέσα από το restart menu.

Αφού παρεις το backup, δοκίμασε να κάνεις ένα wipe cache + wipe dalvik cache (πάλι μέσα από το recovery) και κάνε ένα reboot μήπως και γλιτώσεις τα περαιτέρω. Με αυτό δεν χάνεις δεδομένα. Αν δεν στρώσει (πολύ πιθανό), κάνεις factory reset. Δοκιμάζεις με καθαρή τη συσκευή. Αν η κάμερα λειτουργεί κανονικά (που λογικά θα πρέπει να λειτουργεί) αρχίζεις σταδιακή επαναφορά με το titanium.

Το nandroid backup το παίρνεις για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, ότι μπορείς να επανέλθεις εκεί που ήσουν. Αν το κάνεις restore (εννοείται και πάλι μέσα από το recovery), έχεις τη συσκευή σου στην κατάσταση που ήταν όταν πήρες το backup.

Ελπίζω να μην μπερδεύτηκες χειρότερα! :Ρ

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αν μπεις μια-δύο φορές στο Market, θα σου ζητήσει να αποδεχτείς τους όρους για το Play Store και θα γίνει αυτόματα η αλλαγή στην εφαρμογή.

Αν πάλι δεν σου το κάνει, υπάρχουν στο internet .apk για χειροκίνητη αλλαγή.

 

ειναι καμια εβοδομαδα που εχω κανει την αναβαθμιση του τηλεφωνου, και εχω μπει αρκετες φορες στο market απο τοτε. μου εβγαλε ενημερωση για τις προεγκατεστημενες εφαρμογες, εγκατεστησα καινουριες, και πιστευα κι εγω οτι θα αλλαξει μονο του. δεν το εχει κανει ομως ακομα. δεν με ενοχλει και ετσι, απλα μου φανηκε περιεργο. εκτος κι αν το google play προσφερει κατι παραπανω, οποτε πρεπει να το αλλαξω.

Link to comment
Share on other sites

:lol:

Άρα θεωρητικά, το έπαθε ξαφνικά χωρίς να έχεις κάνει κάποια αλλαγή. Κοίτα, εγώ όταν θέλω να κάνω hard reset για κάποιο λόγο, προτιμώ να πάρω backup από επαφές, μηνύματα και τις εφαρμογές μου και να ξαναστήσω τη συσκευή οπότε πλήρη επαναφορά με το titanium δεν κάνω. Ο υπόλοιπος κόσμος που βαριέται (λογικό) να το κάνει αυτό, εγκαθιστά το titanium backup, παίρνει backup all of user apps + system data και κάνει restore μετά το hard reset, πάλι μέσα από το titanium. Μπορείς να το κάνεις κι εσύ, αρκεί να μην επαναφέρεις με τη μια τα πάντα γιατί δε θα εντοπίσεις το πρόβλημα.

Πάρε ένα nandroid backup. Για να το κάνεις, μπαίνεις στο recovery menu, πηγαίνεις εκεί που λέει backup|restore και επιλέγεις backup. To αφήνεις να κάνει τη δουλειά. Θα πρέπει να έχεις κάποιο χώρο στην κάρτα SD γιατί μετά από 4-5 μήνες παίζει να είναι κανένα 800άρι ΜΒ το αρχείο που θα δημιουργηθεί. Για να μπεις στο recovery menu πας πρώτα και απενεργοποιείς τη Γρήγορη εκκίνηση. (Μενού- Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Γρήγορη εκκίνηση - το ξετσεκάρεις). Μετά κάνεις shut down και μετά κρατώντας πατημένο το volume down πατάς το power και περιμένεις μέχρι να σε βγάλει στην οθόνη που θα το επιλέξεις. Εναλλακτικά, αν η rom σου το υποστηρίζει, μπορεί να σου επιτρέπει να μπεις στο recovery μέσα από το restart menu.

Αφού παρεις το backup, δοκίμασε να κάνεις ένα wipe cache + wipe dalvik cache (πάλι μέσα από το recovery) και κάνε ένα reboot μήπως και γλιτώσεις τα περαιτέρω. Με αυτό δεν χάνεις δεδομένα. Αν δεν στρώσει (πολύ πιθανό), κάνεις factory reset. Δοκιμάζεις με καθαρή τη συσκευή. Αν η κάμερα λειτουργεί κανονικά (που λογικά θα πρέπει να λειτουργεί) αρχίζεις σταδιακή επαναφορά με το titanium.

Το nandroid backup το παίρνεις για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, ότι μπορείς να επανέλθεις εκεί που ήσουν. Αν το κάνεις restore (εννοείται και πάλι μέσα από το recovery), έχεις τη συσκευή σου στην κατάσταση που ήταν όταν πήρες το backup.

Ελπίζω να μην μπερδεύτηκες χειρότερα! :Ρ

 

Eυχαριστω πολυ φιλε για το ενδιαφερον....

Να σου πω τωρα το κουφο...

Αφου προχτες... απεγκατεστησα μια (ασχετη & μικρη) εφαρμογη... σημερα απο το πρωι δουλευω την κάμερα, και δουλευει κανονικα...:confused:

Λεω να μην προχωρησω σε hard-reset εφοσον δουλευει κανονικα..

Μηπως υπάρχει καμία λειτουργία ή εφαρμογή που να "καθαριζει" αχρηστα αρχεια ή temp ή να "απενεργοποιει" αχρηστες εφραμογες που τρεχουν απο πίσω??

Καταληγω στο συμπερασμα, ότι "κατι" δεν του καθοταν καλά..... αλλα τωρα δουλευει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Δημοσιευω τα κάτωθι links για όσους βρεθούν στη δυσάρεστη θέση που ήμουν επί δύο μέρες με

1-black screen και logo HTC και,

2-ένα θαυμαστικό στην κάθε γωνία, μέσα σε τρίγωνο.

 

Να πώ επίσης ότι κανένας συνδυασμός πλήκτρων δεν λειτουργούσε.

Αυτή η οθόνη, από ότι διάβασα είναι γνωστή ως "death screen" [σ.σ πολύ βαρύγδουπο].

Στα παραπάνω οδηγήθηκα μετά από προσπάθεια να περάσω official ROM που προφανώς δεν ήταν η σωστή, ενώ ήμουν s-off

Tα links είναι

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1275632&highlight=bravo+stock

[Τέλειο link με οδηγίες για πάρα πολλά προβλήματα στο Desire. Στη δική μου περίπτωση χρησιμοποίησα το #4]

 

και ενός ομοιοπαθή

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1138734

 

Καλησπέρα σε όλους.

Το κινητό, μετά τις τελευταίες περιπέτειες, πετάει με την AceSMod007v42-CM7.

Η ερώτησή μου είναι αν κάνοντας flash το radio [μια και θέλει την τελευταία έκδοση και εγώ ως γνήσιος πόντιος, το πρόσεξα κατόπιν εορτής] θα έχει σαν αποτέλεσμα να πρέπει να ξαναπεράσω την AceSMod007 ξανά.

Στο xda βρήκα αντιφατικες απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτησή μου είναι αν κάνοντας flash το radio [μια και θέλει την τελευταία έκδοση και εγώ ως γνήσιος πόντιος, το πρόσεξα κατόπιν εορτής] θα έχει σαν αποτέλεσμα να πρέπει να ξαναπεράσω την AceSMod007 ξανά.

Στο xda βρήκα αντιφατικες απαντήσεις.

 

Όχι. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι. :)

Το έχεις κάνει?

 

Καλησπέρα σε όλους.

Το κινητό, μετά τις τελευταίες περιπέτειες, πετάει με την AceSMod007v42-CM7.

Η ερώτησή μου είναι αν κάνοντας flash το radio [μια και θέλει την τελευταία έκδοση και εγώ ως γνήσιος πόντιος, το πρόσεξα κατόπιν εορτής] θα έχει σαν αποτέλεσμα να πρέπει να ξαναπεράσω την AceSMod007 ξανά.

Στο xda βρήκα αντιφατικες απαντήσεις.

 

Όχι. :)

 

Το έχεις κάνει?

 

o.k. Mε FastbootCommander και με προσοχή λόγω χρήσης Alpharev CM7 HBOOT, η αλλαγή του radio είναι γεγονός

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

 

 

o.k. Mε FastbootCommander και με προσοχή λόγω χρήσης Alpharev CM7 HBOOT, η αλλαγή του radio είναι γεγονός

 

Αν δεν είχες πρόβλημα με το σήμα του Wi-Fi σου και της κινητής εταιρίας, τότε ίσως να είναι και άσχρηστο που άλλαξες radio στη συσκευή σου.

Είναι γνωστό ότι πολλοί από τους devs προτείνουν συγκεκριμένο radio για τις rom τους, αλλά μη ξεχνάς ότι σχεδόν πάντα ζουν σε άλλη χώρα από εμάς. Άρα έχουν δοκιμάσει το radio που χρησιμοποιούν με τη δική τους εταιρία κινητής τηλεφωνίας, και δε σημαίνει ότι αυτό θα είναι καλό και με τις δικές μας. ;)

 

Όπως και να έχει, ελπίζω να είναι καλό αυτό που flashαρες, αλλά ακόμη και να μη κάνει, τώρα ξέρεις πώς να βάλεις πάλι αυτό που είχες ή και κάποιο άλλο. :)

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

θελω να επιλυσω ενα θεμα που ταλαιπωρει καιρο τωρα.

οταν θελω να δω βιντεο ενσωματωμενα σε σελιδες, αν δεν ειναι στο youtube μου τα παιζει ο flash player, αλλα το αποτελεσμα ειναι κατι σαν slideshow. θα μπορουσα να τα ανοιγω με την εφαρμογη του youtube? χρησιμοποιω τον opera.

Link to comment
Share on other sites

θελω να επιλυσω ενα θεμα που ταλαιπωρει καιρο τωρα.

οταν θελω να δω βιντεο ενσωματωμενα σε σελιδες, αν δεν ειναι στο youtube μου τα παιζει ο flash player, αλλα το αποτελεσμα ειναι κατι σαν slideshow. θα μπορουσα να τα ανοιγω με την εφαρμογη του youtube? χρησιμοποιω τον opera.

 

Για δώσε λίγο ένα link που να περιέχει το πρόβλημα που θέλεις να διοθώσεις, να το κοιτάξω από το κινητό.

Αν κατάλαβα καλά τί εννοείς, δεν μπορείς να το κάνεις με Gb, αλλά έχεις τη δυνατότητα με ICS & JB.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε λίγο ένα link που να περιέχει το πρόβλημα που θέλεις να διοθώσεις, να το κοιτάξω από το κινητό.

Αν κατάλαβα καλά τί εννοείς, δεν μπορείς να το κάνεις με Gb, αλλά έχεις τη δυνατότητα με ICS & JB.

 

δες εδώ για παράδειγμα http://www.sport-fm.gr/videos/1025000

Link to comment
Share on other sites

δες εδώ για παράδειγμα http://www.sport-fm.gr/videos/1025000

 

Το συγκεκριμένο video δεν μπορεί να ανοίξει από την εφαρμογή του Youtube, αφού δεν είναι Youtube video.

Στη συσκευή μου με JB και ανοίγοντας το link που έδωσες με τον μαμά web browser, το video με τα στιγμιότυπα του Ατρόμητος-ΠΑΟΚ ανοίγει μέσα από τον ίδιο τον web browser.

Υπάρχουν άλλα sites (δεν θυμάμαι αυτή τη στιγμή κάποια από αυτά), που την ώρα που κάνω click το σύστημα με ρωτάει αν θέλω να τα ανοίξω με τον Browser, τον Rockplayer ή τον ΜΧplayer που έχω εγκαταστημένα στην συσκευή ή με το Youtube αν το video είναι του Youtube. Aυτό δεν γινόταν με την GB..

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...