Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θεός. Παρήγγειλα αυτή θα το ρισκάρω. Έριξα μια μάτια σε όλες τις 32άρες και αυτή έχει τις πιο γρήγορες ταχύτητες και σχεδόν όλα τα reviews είναι θετικά
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θεός. Παρήγγειλα αυτή θα το ρισκάρω. Έριξα μια μάτια σε όλες τις 32άρες και αυτή έχει τις πιο γρήγορες ταχύτητες και σχεδόν όλα τα reviews είναι θετικά

 

Φίλε ρίξε μια καλύτερη ματιά, αυτή η κάρτα είναι SD και όχι microSD δεν μπαίνει στο Desire είναι για άλλες χρήσεις.

HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε. ΘΑ ηθελα να μαθω καποιες πληροφοριες σχετικες με την διαδικασια Root. ΚΑτ'αρχας ειναι διαφορετικη για καθε συσκευη Android? Στο Desire συγκεκριμενα ποιος ειναι ο ποιο ευκολος τροπος που μπορω να ακουληθησω για να το κανω, και τι προετοιμασια χρειαζεται πριν το επιχειρησω? Ευχαρστω. :)

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χαιρετε. ΘΑ ηθελα να μαθω καποιες πληροφοριες σχετικες με την διαδικασια Root. ΚΑτ'αρχας ειναι διαφορετικη για καθε συσκευη Android? Στο Desire συγκεκριμενα ποιος ειναι ο ποιο ευκολος τροπος που μπορω να ακουληθησω για να το κανω, και τι προετοιμασια χρειαζεται πριν το επιχειρησω? Ευχαρστω. :)

 

Για κάθε συσκευή ισχύουν τα δικά της. Για τη συγκεκριμένη ρίξε μια ματιά στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια τούμπα το κινητό της γυναίκας μου τα έπαιξε και δεν αναγνωριζε την κάρτα μνήμης. Από το recovery δεν μπορούσε να κάνει mount. Οπότε αποφάσισα να του περάσω stock rom και να το επιστρέψω για service. Το update όμως δεν ήταν επιτυχές (έβγαλε σφάλμα πριν ολοκληρωθεί η διαδικασία) και τώρα δεν μπαίνει ούτε σε bootloader.

 

Έχω καμιά ελπίδα αν το πάω έτσι για service?

 

Το είχαμε αγοράσει από Saturn. Που μπορώ να το πάω για επισκευή?

Φιλικά : Κωστής
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια !!

Θα ηθελα να μαθω αν γινεται να βαλω την official 2.3 και να εχω παραπανω χωρο για εφαρμογες(μ

ε την δημιουργια ext3 και ext4)

Γιατι βαρεθηκα την oxygen και μου αρεσει πολυ το sense και η στοκ καμερα της HTC....

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Edited by savas_kelpe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

με παιδεύει εδώ και κάνα 2 βδομάδες να περάσω κάποια rom που να είναι τύπου Sense 3.5 αλλά όσες προσπάθησα να περάσω ενώ μου λέει στο clockworkmod ότι έγινε κανονικά η εγκατάσταση όταν πάει να ανοίξει να bootαρει πάντα κολλάει στην φωτογραφία που έχει η κάθε rom για έναρξη ( όπως το λογότυπο της HTC με τα πλακίδια ).

Συγκεκριμένα δοκίμαζα να εγκαταστήσω αυτήν http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1526831 ( Runny ROM v5.5 ).

Στις προϋποθέσεις λέει ότι πρέπει να έχεις : CM7/r2 Hboot or Stock HBOOT

EXT4 Partition for A2SD. Latest radio and RIL

TouchScreen Driver in recovery.

 

τα οποία τα έχω κάνει αλλά επιμένει να μην ανοίγει η rom μετά την εγκατάσταση.

Τα δικά μου στοιχεία στο desire είναι :

*HBOOT- 6.93.1002

*BRAVO PVT1 SHIP S-OFF

και έχω κάνει 1 GB Ext-4 στην κάρτα μνήμης αλλά και κατέβασα το touchscreen recovery του clockworkmod .

 

Kαμια ιδέα - πρόταση κανείς ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια !!

Θα ηθελα να μαθω αν γινεται να βαλω την official 2.3 και να εχω παραπανω χωρο για εφαρμογες(μ

ε την δημιουργια ext3 και ext4)

Γιατι βαρεθηκα την oxygen και μου αρεσει πολυ το sense και η στοκ καμερα της HTC....

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Καλησπέρα

Κι εσύ γι'αυτήν εδώ τη ROM πας καρφί:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1045824

Είναι η official με βελτιωμένο kernel όμως, μερικές έξτρα λειτουργίες, και ΑΠΕΙΡΟ χώρο για εφαρμογές (όσο χωράει η κάρτα σου βασικά). Υπόψιν ότι χρειάζεσαι μια καλή class 6 κάρτα μνήμης για να παίξει καλά. Έχω προτείνει την καλύτερη στο προηγούμενό μου post.

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Κι εσύ γι'αυτήν εδώ τη ROM πας καρφί:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1045824

Είναι η official με βελτιωμένο kernel όμως, μερικές έξτρα λειτουργίες, και ΑΠΕΙΡΟ χώρο για εφαρμογές (όσο χωράει η κάρτα σου βασικά). Υπόψιν ότι χρειάζεσαι μια καλή class 6 κάρτα μνήμης για να παίξει καλά. Έχω προτείνει την καλύτερη στο προηγούμενό μου post.

 

Οντως την ειδα την καρτα που προτεινεις και θα την παραγγριλω σε ευχαριστω για ολα :D

Link to comment
Share on other sites

εδω και περιπου δυο μηνες προσπαθω να συμβιωσω με ενα desire που κανει μονο του επανεκκινήσεις, κολλαει και γενικα δεν δουλευει σωστα...Εχω δοκιμασει 2-3 ρομ χωρις αποτελεσμα. Πηρα ακομα και class10 sdcard, αλλα επισης ματαια (θα την επαιρνα ετσι κι αλλιως, απλα το εκανα γρηγοροτερα).

Ετσι πηρα την αποφαση να παω το κινητο στο σερβις, αλλα πρωτα πρεπει να γυρισει στην εργοστασιακη του κατασταση και η ερωτηση ειναι, ΠΩΣ? χεχε

απλα φλασαρω μια μαμα ρομ? ποια?

χρειαζεται unroot? με το S-off τι γινεται?

πρεπει να γυρισω και στο μαμα recovery?

 

( ολα τα παραπανω μου τα εκανε ενας φιλος, αλλα τωρα θελω να ασχοληθω μοναχος μου)

προκαταβολικα ευχαριστω!

 

edit: μαλλον το βρηκα. ακολουθω αυτο? 10 βήματα για να περάσουμε official ROM

Edited by mavras
Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει την cool3d aces και ειμαι ικανοποιημενος. Το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι μου βγαζει συνεχεια οταν παω να περασω καποια εφαρμογη insufficient storage available με αποτελεσμα να πρεπει να βγαλω κατι για να εγκαταστησω κατι αλλο. Εχω 1gb ext4 και δεν εχω απειρες εφαρμογες καμμια 20αρια μονο. Υπαρχει τροπος να αυξηθει λιγο ο χωρος? Ειμαι s off με cm7 hboot.
Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει την cool3d aces και ειμαι ικανοποιημενος. Το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι μου βγαζει συνεχεια οταν παω να περασω καποια εφαρμογη insufficient storage available με αποτελεσμα να πρεπει να βγαλω κατι για να εγκαταστησω κατι αλλο. Εχω 1gb ext4 και δεν εχω απειρες εφαρμογες καμμια 20αρια μονο. Υπαρχει τροπος να αυξηθει λιγο ο χωρος? Ειμαι s off με cm7 hboot.

 

Να υποθέσω ότι δεν έχεις flashάρει το Dalvik.Cache To SD-EXT script από το #2 post του thread. :whistle:

Ασχέτως hboot που έχεις, πρέπει να κάνεις full wipe (δε νομίζω να βοηθήσει ένα απλό wipe cache) και αφού flashάρεις την rom από την αρχή, πριν κάνεις reboot flashάρεις και το script. Aυτό θα σου δώσει όσο χώρο έχεις και στο ext4 της sdcard σου. ;)

Εναλλακτικά μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Amarullz sd-ext script (αντί του Dalvik.Cache To SD-EXT) που μπορείς να κατεβάσεις από εδώ (τέρμα κάτω στη σελίδα, στο κεφάλαιο Addons).

 

Από τη στιγμή που θα μπεις στη διαδακασία του full wipe, μπορείς να δοκιμάσεις και τη rom της υπογραφής μου. Είναι με Sense 3.5, αντί Sense 3.0 που έχει η Cool3D, και δεν χρειάζεται να ασχοληθείς με τα script για τον επιπλέον χώρο. Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να επιλέξεις από το Setup Interface την επιλογή 'AD2SDX' και τα υπόλοιπα θα τα κάνει η rom για σένα. :D

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι δεν έχεις flashάρει το Dalvik.Cache To SD-EXT script από το #2 post του thread. :whistle:

Ασχέτως hboot που έχεις, πρέπει να κάνεις full wipe (δε νομίζω να βοηθήσει ένα απλό wipe cache) και αφού flashάρεις την rom από την αρχή, πριν κάνεις reboot flashάρεις και το script. Aυτό θα σου δώσει όσο χώρο έχεις και στο ext4 της sdcard σου. ;)

Εναλλακτικά μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Amarullz sd-ext script (αντί του Dalvik.Cache To SD-EXT) που μπορείς να κατεβάσεις από εδώ (τέρμα κάτω στη σελίδα, στο κεφάλαιο Addons).

 

Από τη στιγμή που θα μπεις στη διαδακασία του full wipe, μπορείς να δοκιμάσεις και τη rom της υπογραφής μου. Είναι με Sense 3.5, αντί Sense 3.0 που έχει η Cool3D, και δεν χρειάζεται να ασχοληθείς με τα script για τον επιπλέον χώρο. Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να επιλέξεις από το Setup Interface την επιλογή 'AD2SDX' και τα υπόλοιπα θα τα κάνει η rom για σένα. :D

Σε εμενα οταν παω να περασω rom με sense 3.5 στην πρωτη επιλογη του setup με το aroma installer μου λεει οτι η συσκευη μου δεν υποστηριζει το AD2SDX παρολο που εχω κανει στην καρτα 1GB με Εxt4 , μπορεις να φανταστεις τι φταει ;

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα οταν παω να περασω rom με sense 3.5 στην πρωτη επιλογη του setup με το aroma installer μου λεει οτι η συσκευη μου δεν υποστηριζει το AD2SDX παρολο που εχω κανει στην καρτα 1GB με Εxt4 , μπορεις να φανταστεις τι φταει ;

 

Αν δεν κανω λαθος ειναι επειδη εχεις stock hboot....!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος ειναι επειδη εχεις stock hboot....!

Στην σελιδα της rom στο xda γραφει οτι ειναι ομως συμβατη με stock hboot. Συγκρεκριμενα σε αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1526831

λεει Στις προϋποθέσεις λέει ότι πρέπει να έχεις : CM7/r2 Hboot or Stock HBOOT

Link to comment
Share on other sites

Στην σελιδα της rom στο xda γραφει οτι ειναι ομως συμβατη με stock hboot. Συγκρεκριμενα σε αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1526831

λεει Στις προϋποθέσεις λέει ότι πρέπει να έχεις : CM7/r2 Hboot or Stock HBOOT

 

Ναι εχεις δικαιο, αλλα σε αφηνει να κανεις εγκατασταση μονο το A2SD η πως λεγετε τελος παντων...

Βασικα s-off δεν εισαι..? Κατεβασε αυτο http://alpharev.nl/bravo_alphaspl-cm7r2.img και περασε το με αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=794638 και μετα δοκιμασε περασε ξανα την ρομ..!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Στην σελιδα της rom στο xda γραφει οτι ειναι ομως συμβατη με stock hboot. Συγκρεκριμενα σε αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1526831

λεει Στις προϋποθέσεις λέει ότι πρέπει να έχεις : CM7/r2 Hboot or Stock HBOOT

 

Το ότι αναγράφεται πως η rom μπορεί να υποστηρίξει και τα δύο hboot είναι άσχετο με αν υποστηρίζονται όλοι οι συνδιασμοί όσον αφορά τις ρυθμίσεις κατά την εγκατάσταση (κανονικά κατά την άποψη μου θα έπρεπε νααναφέρεται και αυτό :cool:).

Επειδή τη συγκεκριμένη rom (που έδωσες link) την έχω περασμένη σ' ενός φίλου μου το Desire, μάλλον κάτι παίζει με την αναγνώριση του hboot από τον Aroma. Αν θυμάμαι καλά, στην δική μου περίπτωση η επιλογή AD2SDX ενεργοποιήθηκε ΜΟΝΟ όταν έβαλα το CM7R2 hboot. Δεν ξέρω τί έχει συμβεί στις ποιο πρόσφατες version της rom.

Αν βάλεις την rom της υπογραφής μου, σίγουρα δεν θα έχεις πρόβλημα. Κι εγώ όπως φαίνεται, με stock hboot είμαι. ;)

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι δεν έχεις flashάρει το Dalvik.Cache To SD-EXT script από το #2 post του thread. :whistle:

Ασχέτως hboot που έχεις, πρέπει να κάνεις full wipe (δε νομίζω να βοηθήσει ένα απλό wipe cache) και αφού flashάρεις την rom από την αρχή, πριν κάνεις reboot flashάρεις και το script. Aυτό θα σου δώσει όσο χώρο έχεις και στο ext4 της sdcard σου. ;)

Εναλλακτικά μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Amarullz sd-ext script (αντί του Dalvik.Cache To SD-EXT) που μπορείς να κατεβάσεις από εδώ (τέρμα κάτω στη σελίδα, στο κεφάλαιο Addons).

 

Από τη στιγμή που θα μπεις στη διαδακασία του full wipe, μπορείς να δοκιμάσεις και τη rom της υπογραφής μου. Είναι με Sense 3.5, αντί Sense 3.0 που έχει η Cool3D, και δεν χρειάζεται να ασχοληθείς με τα script για τον επιπλέον χώρο. Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να επιλέξεις από το Setup Interface την επιλογή 'AD2SDX' και τα υπόλοιπα θα τα κάνει η rom για σένα. :D

 

οντως δεν τα είχα βάλει.

εσυ ποιο απο τα δυο προτείνεις?

 

με την coo3d εχω βολευτεί, εχω βάλει και ενα Mod απο uot και δουλευει τελεια.

 

καποια στιγμή θελω να δοκιμάσω και την άλλη που λές απλά εχω χασει λιγο την μπαλα με τα aroma installer touch recovery κλπ. εχω μεινει αρκετα πίσω σε αυτο τον τομεα και δεν εχω χρόνο να τα ψάξω. χρειάζεται να τα περασω για να την βάλω η πάω με παλιο recovery κλπ και παιζει

ρυθμισεις και εφαρμογες λες να παιξουν απο my backup root αν την βάλω

 

θυμίζω εχω s-off, cm7 απλο οχι το r2 και ειναι pvt4 συσκευη με 0.93 boot loader

 

ευχαριστω

 

βλέπω οτι κρατάτε το desire ψηλα εσυ και ο σακης. μπραβο και χαρα στο κουράγιο σας.

Link to comment
Share on other sites

οντως δεν τα είχα βάλει.

εσυ ποιο απο τα δυο προτείνεις?

 

με την coo3d εχω βολευτεί, εχω βάλει και ενα Mod απο uot και δουλευει τελεια.

 

καποια στιγμή θελω να δοκιμάσω και την άλλη που λές απλά εχω χασει λιγο την μπαλα με τα aroma installer touch recovery κλπ. εχω μεινει αρκετα πίσω σε αυτο τον τομεα και δεν εχω χρόνο να τα ψάξω. χρειάζεται να τα περασω για να την βάλω η πάω με παλιο recovery κλπ και παιζει

ρυθμισεις και εφαρμογες λες να παιξουν απο my backup root αν την βάλω

 

θυμίζω εχω s-off, cm7 απλο οχι το r2 και ειναι pvt4 συσκευη με 0.93 boot loader

 

ευχαριστω

 

βλέπω οτι κρατάτε το desire ψηλα εσυ και ο σακης. μπραβο και χαρα στο κουράγιο σας.

 

Καλα ας ειχαμε λεφτα για αλλο και θα σου ελεγα εγω...! Εγω λεω να κανεις οτι σε ειπε και ο Μανος.. Την ιδαι ρομ εχω και εγω και ειναι πολυ καλη... Και απο χωρο οσο θελεις..

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

@ dimitris74

 

Ούτε εγώ έχω αλλάξει recovery, οπότε δε νομίζω να υπάρχει σοβαρός λόγος για ν' αλλάξεις.

Ανάμεσα στις δύο rom θα σου πρότεινα την RSK (την Cool3d τη χρησιμοποιούσα για μήνες) γιατί είναι ολοκαίνουρια, άρα θα έχει και υποστήριξη. ;)

Και φυσικά, o Aroma δεν είναι καμιά πυρηνική εφαρμογή για να σε τρομάζει. Αν έχεις ασχοληθεί λίγο με Sense roms θα δεις ότι η διαφορά από το απλό flashάρισμα από το recovery είναι ότι μπορείς να επιλέξεις κάποια πράγματα να εγκατασταθούν η όχι.

Το μόνο που θέλει προσοχή (στην RSK, όχι γενικά στον Aroma) είναι ότι στο μενού με τα wallpapers πρέπει να επιλέξεις να εγκατασταθούν όλα όσα αναφέρουν τη λέξη HTC, έτσι ώστε να σου δουλεύει το weather animation όταν ξεκλειδώνεις τη συσκευή (αν φυσικά σ' ενδιαφέρει κάτι τέτοιο).

 

 

Swyped from my HTC Desire with Sense 3.5 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θα ήθελα την βοήθειά σας,

έχω πάρει το κινητό του ξαδέλφου μου και έκανα τα εξής:

του έκανα root, s-off και έβαλα το revoluntary recovery. Έκανα ext4 partition μέσω του gparted.

BRAVO PVT4 SHIP S-OFF

HBOOT-6.93.1002

TOUCH PANEL-SYNT0101

RADIO-5.11.05.27

Όταν μπαίνω σε recovery mode (revolutionary recovery) και πήγα να κάνω update το radio (bravo.5.17.05.23) δεν μ' αφήνει να το κάνω install.

Αλλά δοκιμάζοντας την ρομ RevolutioN.xMas.Edition.v3.0.Data__-signed μου την κάνει install κανονικά. Αν και περιμένοντας τώρα κανένα 20λεπτο με βάζει στο σήμα HTC και δεν συνεχίζει.

Ανησυχώ απλά γιατί έχω αυτό το radio. Θα έχω ασυμβατότητα; Να το αφήσω έτσι όπως είναι;

Θα ήθελα παιδιά τα φώτα σας. Ναι μεν γνωρίζω απ' άλλα κινητά αλλά το συγκεκριμένο πρώτη φορά ασχολούμαι και εάν έκανα λάθος παρακαλώ πείτε μου τι να κάνω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θα ήθελα την βοήθειά σας,

έχω πάρει το κινητό του ξαδέλφου μου και έκανα τα εξής:

του έκανα root, s-off και έβαλα το revoluntary recovery. Έκανα ext4 partition μέσω του gparted.

BRAVO PVT4 SHIP S-OFF

HBOOT-6.93.1002

TOUCH PANEL-SYNT0101

RADIO-5.11.05.27

Όταν μπαίνω σε recovery mode (revolutionary recovery) και πήγα να κάνω update το radio (bravo.5.17.05.23) δεν μ' αφήνει να το κάνω install.

Αλλά δοκιμάζοντας την ρομ RevolutioN.xMas.Edition.v3.0.Data__-signed μου την κάνει install κανονικά. Αν και περιμένοντας τώρα κανένα 20λεπτο με βάζει στο σήμα HTC και δεν συνεχίζει.

Ανησυχώ απλά γιατί έχω αυτό το radio. Θα έχω ασυμβατότητα; Να το αφήσω έτσι όπως είναι;

Θα ήθελα παιδιά τα φώτα σας. Ναι μεν γνωρίζω απ' άλλα κινητά αλλά το συγκεκριμένο πρώτη φορά ασχολούμαι και εάν έκανα λάθος παρακαλώ πείτε μου τι να κάνω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Αν το σήμα κινητής και η ισχύς του Wi-Fi είναι ικανοποιητικά (μπορείς να τα συγκρίνεις με κάποια άλλη συσκευή), τότε δεν υπάρχει λόγος να αλλάξεις το radio, ακόμη και αν το προτείνει ο dev της rom.

Τώρα για τη rom που γράφεις: απ' ότι βλέπω είσαι με stock hboot. Πιστεύω να κατέβασες την A2SD+ και όχι την Data++. ;)

Αν έχεις κατεβάσει την A2SD+ και παρόλα αυτά σού κολλάει στη splash screen, τότε ξανακατέβασε το .zip της rom και έλεγξε και το MD5 του.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Αν το σήμα κινητής και η ισχύς του Wi-Fi είναι ικανοποιητικά (μπορείς να τα συγκρίνεις με κάποια άλλη συσκευή), τότε δεν υπάρχει λόγος να αλλάξεις το radio, ακόμη και αν το προτείνει ο dev της rom.

Τώρα για τη rom που γράφεις: απ' ότι βλέπω είσαι με stock hboot. Πιστεύω να κατέβασες την A2SD+ και όχι την Data++. ;)

Αν έχεις κατεβάσει την A2SD+ και παρόλα αυτά σού κολλάει στη splash screen, τότε ξανακατέβασε το .zip της rom και έλεγξε και το MD5 του.

 

ok...αυτό δεν το ήξερα, είχα κατεβάσει την data++...και δεν το είχα προσέξει. Φλάσαρα την A2SD+ και μου έκανε reboot προς το παρόν μου δείχνει στην οθόνη revolution new age of android 2.1+3.0 και δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο δλδ. ακουμπάω την οθόνη και μένει εκεί και δεν δουλεύει κάποιο hard key. Γράφει ότι πρέπει να περιμένεις 15-20 λεπτά μέχρι να δουλέψει κανονικά!

Έχεις να μου προτείνεις κάποια άλλη rom που να δουλεύει χωρίς bugs και να μην χρειαστεί να αλλάξω το radio ή κάποιος τρόπος να φλασάρω το update radio?

Εάν έχεις βέβαια κάτι να προτείνεις....

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

υ.γ. βέβαια προσπάθησα να βάλω το 4EXTRecovery update μου κατεβαίνει σαν apk και όταν το κάνω εγκατάσταση μου λέει ότι δεν έγινε η εγκατάσταση τελικά. Υπάρχει σε zip αρχείο να το φλασάρω; Απ' ότι έψαξα δεν βρήκα κάτι πάντως.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

ok...αυτό δεν το ήξερα, είχα κατεβάσει την data++...και δεν το είχα προσέξει. Φλάσαρα την A2SD+ και μου έκανε reboot προς το παρόν μου δείχνει στην οθόνη revolution new age of android 2.1+3.0 και δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο δλδ. ακουμπάω την οθόνη και μένει εκεί και δεν δουλεύει κάποιο hard key. Γράφει ότι πρέπει να περιμένεις 15-20 λεπτά μέχρι να δουλέψει κανονικά!

Έχεις να μου προτείνεις κάποια άλλη rom που να δουλεύει χωρίς bugs και να μην χρειαστεί να αλλάξω το radio ή κάποιος τρόπος να φλασάρω το update radio?

Εάν έχεις βέβαια κάτι να προτείνεις....

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

υ.γ. βέβαια προσπάθησα να βάλω το 4EXTRecovery update μου κατεβαίνει σαν apk και όταν το κάνω εγκατάσταση μου λέει ότι δεν έγινε η εγκατάσταση τελικά. Υπάρχει σε zip αρχείο να το φλασάρω; Απ' ότι έψαξα δεν βρήκα κάτι πάντως.

 

Το radio, αν θυμάμαι καλά, δεν μπορείς να το flashάρεις όπως όλα τα .zip files από το recovery σου. Πρέπει να το αποσυμπιέσεις και να πάρεις το .img αρχείο. ;)

Video και τα βήματα για το πώς θα το περάσεις με τον κλασικό τρόπο, θα βρεις εδώ (δεν έχει σημασία που είναι σε thread του DHD). Αν θυμάμαι καλά πρέπει να υπάρχει και κάποιο προγραμματάκι που κάνει αυτή τη δουλειά, αλλά δεν θυμάμαι πώς λέγεται και δεν το έχω χρησιμοποιήσει. Ίσως γνωρίζει γι' αυτό ο Sakis.

Για την rom, από τη στιγμή που bootαρε, περίμενε. Δεν την έχω χρησιμοποιήσει και δεν ξέρω αν όντως χρειάζεται 15-20 λεπτά για ν' ανοίξει.

Τώρα για το αν υπάρχουν άλλες rom, φυσικά και υπάρχουν. Γύρω στις 25 για το Desire. :cool:

Μπορείς να κοιτάξεις αυτήν που έχω εγώ, την official με βελτιωμένο kernel και ΑΠΕΙΡΟ χώρο για εφαρμογές που έχει postάρει ο Μakinen μία σελίδα ποιο πίσω ή οποιαδήποτε άλλη βρίσκεται στην 1η σελίδα του thread, στο xda και έχουν ακόμη υποστήριξη από τους devs τους.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...