Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

'Οχι δυστυχώς δε φταίει ούτε η rom ούτε το market access. Κάποιο λάθος κάνεις εσύ ή η cosmote. Με αυτή τη rom στέλνονται mms κανονικά. Κοίτα πάλι τις ρυθμίσεις σου και πάρε ενα τηλ την cosmote. Αν σου πουν ότι όλα εντάξει τότε βρίσε τους. Αν και ξέρεις από την αρχή, ακόμα και με τη μαμά rom, τα mms ρυθμίζονταν μόνα τους και έστελνα κατευθείαν. Και τώρα με καθε άλλη rom το ίδιο γινεται.

 

Μακάρι να έφταιγα εγώ και οι ρυθμίσεις, δεν θα χρειαζόταν να περάσω πάλι τη rom που ίσως δεν ‘έκατσε’ καλά. Και εμένα οι ρυθμίσεις αυτόματα έμπαιναν και πριν που είχα Leedroid μια χαρά έστελνα. Και διπλό τριπλό τσεκαρισμένες είναι με φίλο που έχει wildfire cosmote και στέλνει μια χαρά mms. Εμένα ούτε στέλνει ούτε λαμβάνει.

Και σιγά τις πολλές ρυθμίσεις, τα πιο πολλά πεδία είναι κενά.

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, να ζητήσω πάλι τη βοήθεια σας. Προσπαθώ να δημιουργήσω λογαριασμό email στο desire αλλά δεν τα καταφέρνω. Έχω λογαριασμό στην tellas/wind. Πηγαίνω και από το exchange activesync και από το άλλο (pop3/IMAP) αλλά τίποτα. Η διαδικασία μέσω pop δεν είναι η ίδια όπως κάνουμε σε pc;
Link to comment
Share on other sites

Όχι για το συγκεκριμένο φτάνει το root, το s-off αφορά μόνο τα αρχεία στο /system. Αν είσαι root, απλά κοίτα με το root explorer ή με το terminal emulator στο φάκελο /data/drm, και /data/drm/tmp. Στην περίπτωσή μου ήταν γεμάτος με αρχεία και .apk που είχαν κατέβει μήνες πριν και απλά γέμιζαν το /data, και φυσικά μετά έλεγε ότι δεν έχει χώρο.

Αλλά όπώς είπε ο nnik, μία custom rom ή γενικά μία εκκαθάριση με καινούρια rom και επιστροφή σε εργοστασιακά δεδομένα τα καθαρίζει αυτά λογικά.

 

Thanks για την απάντηση. Η αλήθεια είναι ότι είναι με d2w τώρα οπότε θέμα χώρου δεν έχω. Απλά σκεφτόμουν μήπως αυτού του τύπου η σαβούρα είχε επιπτώσεις στην απόδοση του κινητού γενικότερα.

Link to comment
Share on other sites

Το βραδάκι μαζί με την βοήθεια του φίλου sakis697 λέω να περάσω την Insertcoin HD 2.0.0..... τι λέτε????

Αυτή τη στιγμή έχω την starburst!

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι a2sd, όχι σαν αυτή που έχεις, οπότε αν δεν έχεις πρόβλημα χώρου τότε δοκίμασε κι αυτή. Και αν είναι και με τη βοήθεια του Σάκη τότε ολα ok....Αλλά γιατί δεν τη βάζεις μόνος; Eίναι πιο εύκολη από τη StartBust..... Και ποια βοήθεια εξ αποστάσεως θα σου κάνει αφού υπάρχει ο οδηγός εδώ; Κάνεις το backup, μετα τα wipes και φλασάρεις, τόσο απλά. Μόνο έχε υπομονή να ανοίξει γιατί λίγο αργεί απο τις άλλες.

 

Εννοείς κάνει αρκετή ώρα μέχρι να την περάσει?Δεν θα έχω αρκετό ελεύθερο χώρο αν περάσω την insertcoin???Τώρα έχω 526mb εσωτερική και 4GB SD.

Και την πρώτη με τη βοήθεια του Σάκη την πέρασα και του Kollatou....άρα λέω να μην αλλάξω το γούρι....:p:p:p

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Να μην το αλλάξεις το γούρι:lol: αυτός ο kollatos τι τραβάει το παιδί....Δεν ξέρω τι καρτα έχεις αλλά φυσικά και ΔΕΝ θα έχεις τον ίδιο χώρο με αυτή που έχεις τωρα....είπαμε αυτή ειναι data και η άλλη a2sd

 

σε απλα ελληνικα εννοει οτι θα εχεις 150mb free k οχι 512 οπως εχεις τωρα... αλλα εγω με 100 εφαρμογες εχω 50mb free... οποτε θα εισαι καλα..!!!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτήν.

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Photography/Memory-Cards/Storage-Cards/Transcend-Memory-Card-MicroSDHC-Card-class6-with-card-reader-16GB-TS16GUSDHC6-P3.htm

και την insertcoin 2.0.0 .Mια χαρά πάει αλλά δεν μπορώ να σου πω με άλλη πως θα πήγαινε.

Η ίδια υπάρχει και σε 8άρα νομίζω που είναι πιο οικονομική.

 

Αυτή η κάρτα http://www.e-photoagora.gr/index.php?target=products&product_id=35910 έχει καλή απόδοση (class 4);

Edited by zavag
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά,

 

Είμαι νέος στον κόσμο των smartphones και του desire και ψάχνομαι ακόμα..:)

 

Είναι η ιδέα μου ή το τηλέφωνο δεν έχει πληροφορίες διάρκειας εισερχόμενων/εξερχόμενων κλήσεων?

Δε το βρίσκω πουθενά..

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά,

 

Είμαι νέος στον κόσμο των smartphones και του desire και ψάχνομαι ακόμα..:)

 

Είναι η ιδέα μου ή το τηλέφωνο δεν έχει πληροφορίες διάρκειας εισερχόμενων/εξερχόμενων κλήσεων?

Δε το βρίσκω πουθενά..

 

Υπάρχουν πολλές εφαρμογές που το κάνουν π.χ το call history plus

 

Για την ακρίβεια τώρα λέγεται αλλιώς

https://market.android.com/details?id=com.appsbeyond.android.callhistoryplus&feature=search_result

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ναι το φαντάστηκα οτι υπάρχει εφαρμογή και εγώ, αλλά το κινητό από μόνο του δεν έχει ετσι?

 

Νομίζω ότι τα για τα πάντα χρειάζεται να κατεβάσεις μια εφαρμογή για αυτό το κινητό..

 

Ούτε μετρητή δεδομένων για το gprs/wifi βρήκα. Κατέβασα εφαρμογή. Thanks πάντως!

 

Απλά μου φάνηκε περίεργο γιατί συνήθως και το πιο απλό κινητό έχει κάτι τέτοιο..:D

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ούτε μετρητή δεδομένων για το gprs/wifi βρήκα. Κατέβασα εφαρμογή. Thanks πάντως!

 

Βάλε το traffic counter pro που τα έχει όλα μαζεμένα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι το φαντάστηκα οτι υπάρχει εφαρμογή και εγώ, αλλά το κινητό από μόνο του δεν έχει ετσι?

 

Νομίζω ότι τα για τα πάντα χρειάζεται να κατεβάσεις μια εφαρμογή για αυτό το κινητό..

 

Ούτε μετρητή δεδομένων για το gprs/wifi βρήκα. Κατέβασα εφαρμογή. Thanks πάντως!

 

Απλά μου φάνηκε περίεργο γιατί συνήθως και το πιο απλό κινητό έχει κάτι τέτοιο..:D

 

Σύντομα θα διαπιστώσεις ότι μόνο απλό κινητό δεν εναι αλλά φορητός υπολογιστής.Η αλήθεια είναι ότι αρχικά κάνει εντύπωση η έλλειψη κάποιων βασικών πραγμάτων όπως π.χ ενός file manager

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Σύντομα θα διαπιστώσεις ότι μόνο απλό κινητό δεν εναι αλλά φορητός υπολογιστής.Η αλήθεια είναι ότι αρχικά κάνει εντύπωση η έλλειψη κάποιων βασικών πραγμάτων όπως π.χ ενός file manager

 

Ναι αυτό διαπιστώνω σιγά σιγά. Έχεις δίκιο. Με τα κατάλληλα applications κάνεις θαύματα..:) Απλά όντως μου έκανε εντύπωση η έλλειψη βασικών πραγμάτων όπως είπες.:rolleyes:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος της Insertcoin HD 2.0.0 και εγώ πλέον με την βοήθεια του Sakis697!

Μέχρι τώρα όλα καλά και με το νέο sense είμαι πολύ ικανοποιημένος!!Λίγο το ότι τα γράμματα είναι λίγο πιο μικρά με πριν με χάλασε, αλλά μπροστά σε όλα τα άλλα που μου προσφέρει χαλάλι....αρκετά γρήγορη!!:):)

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος της Insertcoin HD 2.0.0 και εγώ πλέον με την βοήθεια του Sakis697!

Μέχρι τώρα όλα καλά και με το νέο sense είμαι πολύ ικανοποιημένος!!Λίγο το ότι τα γράμματα είναι λίγο πιο μικρά με πριν με χάλασε, αλλά μπροστά σε όλα τα άλλα που μου προσφέρει χαλάλι....αρκετά γρήγορη!!:):)

 

κ με συγχωρείς για το αστειακι που σου έκανα....! Θα δεις πόσο τελεια είναι σιγά σιγά κ θα ξεχάσεις τα μικρα γράμματα που άλλωστε δεν είναι πάντα μικρα...!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το avg για δοκιμη κ βρισκει την εφαρμογη penetrade μολυσμενη οπως και το superuser ομοιως :rolleyes:. Τελικα εστειλα το avg στον καδο
Link to comment
Share on other sites

Αν γνωρίζει κάποιος ας προτείνει κάποιο καλό πρόγραμμα, σαν το titanium backup, για εμάς που δεν είμαστε root .

 

My back up...!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Το mybackup pro δουλεύει υποτυπωδώς και χωρίς root (κάνει backup τα .apk αρχεία και μετά μπορείς να τα επανεγκαταστήσεις), αλλά τέτοια λειτουργία δεν έχει νόημα, γιατί οι ρυθμίσεις τις κάθε εφαρμογής χάνονται έτσι κι αλλιώς.. είναι σα να τις ξαναβάζεις από την αρχή.

 

Για πραγματικό backup το root είναι μονόδρομος.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Το mybackup pro δουλεύει υποτυπωδώς και χωρίς root (κάνει backup τα .apk αρχεία και μετά μπορείς να τα επανεγκαταστήσεις), αλλά τέτοια λειτουργία δεν έχει νόημα, γιατί οι ρυθμίσεις τις κάθε εφαρμογής χάνονται έτσι κι αλλιώς.. είναι σα να τις ξαναβάζεις από την αρχή.

 

Για πραγματικό backup το root είναι μονόδρομος.

 

στο απλό δεν έχει να αποθηκεύονται κ τα δεδομένα της εκάστοτε εφαρμογής?

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα! Ξαφνικά το Desire σταμάτησε να συγχρονίζει τις επαφές Gmail. Ο,τι επαφή καινούρια και να αποθηκεύσω δεν την παίρνει το Gmail. Έχω Leedroid 2.3 me d2w. Οι ρυθμίσεις συγχρονισμού είναι σωστές. Please help!
Link to comment
Share on other sites

στο απλό δεν έχει να αποθηκεύονται κ τα δεδομένα της εκάστοτε εφαρμογής?

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Έχει. Μπορείς να κρατήσεις backup είτε της εφαρμογής, είτε των settings της, είτε και των δύο μαζί. Αλλά παίζει πολύ fc... Για περισσότερα όμως Android - Προτάσεις: Γενικές εφαρμογές II

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες, γυρνώντας το από την λειτουργία πτήσης σε λειτουργία τηλεφώνου δε μου ζητάει πιν πάντα. Τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Έχει. Μπορείς να κρατήσεις backup είτε της εφαρμογής, είτε των settings της, είτε και των δύο μαζί. Αλλά παίζει πολύ fc... Για περισσότερα όμως Android - Προτάσεις: Γενικές εφαρμογές II

 

Στην ουσία πρέπει να τα εγκαθιστάς όλα από την αρχή? Μου έχει κάνει εντύπωση πως αλλάζετε rom τόσο συχνά και δεν έχετε σπαστεί με το στήσιμο από την αρχή, ξανά και ξανά!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...