Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθώ να κάνω root αλλα μου εβγαλε fail και μου λέει οτι έχω καινουριο firmwear. τι κανω τώρα;

ακολούθησα τα βήμματα απο τον οδηγό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστω

διαβαζοντας μπερδευτηκα λιγακι..

δεν υπαρχει κατι ποιο απλο?? 1-2-3 βηματα με συγκεκριμενες εφαρμογες που χρειαζονται κλπ??

εδω λεει κατι για hboot, s-off, radio κλπ. και δεν θελω να μπλεξω πολυ.

Απλα θελω , αν ειναι εφικτο :

1) κανεις root με αυτην την εφαρμογη

2) κατεβαζεις την rom και την βαζεις με αυτη την εφαρμογη

ελπιζω να μην γινομαι κουραστικος

 

 

sorry κιολας αλλα μαλλον δεν ειχες ορεξη να διαβασεις....

εδω λεει πως θα κανεις root...https://docs.google.com/document/d/1yUevsY-cDQuWkF10K_d8N4Qyp0Wa1gCrDm6D6iTbE3A/edit?authkey=CLrsw6oK&hl=en# οτι λεει εδω ειναι μονο για root χωρις s-off k radio... ακολουθησε πιστα κ θα εισαι καλα...

 

 

οτι λεει εδω ειναι για να διαμορφωσεις την καρτα σου που το απαιτουν οι ρομ αλλα κ για να εχεις χωρο για της εφαρμογες σου... https://docs.google.com/document/d/1pmp0WXEITn0RjkQfgmXprsvAX05N8fmKflH699WAN5M/edit?authkey=CLz_wNsO&hl=en&pli=1#

 

εδω μπορεις να βρεις κ να διαλεξεις τι ρομ θελεις....http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=809328 αν διαβασεις παλι στην πρωτη σελιδα θα δεις τι εννοω για το τι ειναι η καθε ρομ...

 

λογικα θα θελεις μια με sense ετσι οπως το κοβω οποτε προτεινω αυτη http://rom.robocik.mobi/Desire/RCMixS/v1.8/RCMixS_v1.8_A2SD+_BravoHboot.zip

κ εδω θα διαβασεις τι εχει αυτη η ρομ που σου προτεινα... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=988570 ;)

 

Προσπαθώ να κάνω root αλλα μου εβγαλε fail και μου λέει οτι έχω καινουριο firmwear. τι κανω τώρα;

ακολούθησα τα βήμματα απο τον οδηγό.

 

δοκιμασε λιγο αυτο...

κατεβασε αυτο

http://files.androidspin.com/downloa...ire-v2.0.0.img

ανοιξε το unrevoked κανονικα οπως λεει ο οδηγος

πατα file, custom recovery, φορτωσε το .img που κατεβασες κ συνεχισε κανονικα οπως λεει ο οδηγος..

Edited by sakis697
Συνεχόμενα μηνύματα

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω

διαβαζοντας μπερδευτηκα λιγακι..

δεν υπαρχει κατι ποιο απλο?? ...

ελπιζω να μην γινομαι κουραστικος

 

Δεν υπάρχει κάτι πιό απλό. Είναι πολύ απλό αλλά δεν μπορείς να το καταλάβεις αν δεν το κάνεις μόνος σου. Όσο και να ρωτάς, όσες απαντήσεις και να πάρεις, δεν θα σου δώσουν την εμπειρία και το πρακτικό του θέματος.

 

Διάβασε, ακολούθα τους οδηγούς και θα τα καταφέρεις όλα. Σιγά σιγά.

Link to comment
Share on other sites

Διαμορφωση καρατς sd πως κανουμε μεσα απο το κινητο παιδια ???Ψαχνω αλλα δεν βρισκω κατι.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θέλω να πάρω το HTC Desire και τη καλύτερη τιμ΄την έχει το pixmania αλλά δεν αναφέρει το ελληνικό μενού!!! Αν το αγοράσω θα έχω πρόβλημα με το να περάσω το ελληνικό μενού? Θα έχω πρόβλημα με την εγγύηση ή είναι διεθνής ανεξάρτητα από που το έχω αγοράσει?? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν είναι ευρωπαϊκή συσκευή και όχι branded θα έχει και ελληνικό μενού. Μάλλον όμως δεν είναι ελληνική συσκευή και χωρίς την απόδειξη του εξωτερικού από όπου προέρχεται η συσκευή δεν θα σε καλύψει η ACE Hellas σε θέματα εγγύησης (σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θέλω να πάρω το HTC Desire και τη καλύτερη τιμ΄την έχει το pixmania αλλά δεν αναφέρει το ελληνικό μενού!!! Αν το αγοράσω θα έχω πρόβλημα με το να περάσω το ελληνικό μενού? Θα έχω πρόβλημα με την εγγύηση ή είναι διεθνής ανεξάρτητα από που το έχω αγοράσει?? Ευχαριστώ

 

Αν βάλεις και μεταφορικά και λοιπά έξοδα δε βγαίνει φθηνότερο το Pixmania οπότε αγόρασε το από το δεύτερο φθηνότερο να μπορείς και να συνεννοηθείς αν χτύπα ξύλο χρειαστείς την εγγύηση...

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις και μεταφορικά και λοιπά έξοδα δε βγαίνει φθηνότερο το Pixmania οπότε αγόρασε το από το δεύτερο φθηνότερο να μπορείς και να συνεννοηθείς αν χτύπα ξύλο χρειαστείς την εγγύηση...

Έχω να πάω και ένα ταξίδι στη Ταϊλάνδη οπότε αν το βρω φθηνότερο κατά τουλάχιστον 100 ευρώ θέλω να ξέρω τι ρίσκο θα πάρω αν το αγοράσω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστω ολους για την απαντηση!!

απλα νομιζα οτι ηταν ποιο απλο...

θα διαβασω και θα δω τι θα κανω!!

 

Αν ήταν απλά πιο απλό... όλοι από αυτά τα καταστήματα δεν θα αγόραζαν;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Την κάνεις unmount μέσα από τις ρυθμίσεις και ενεργοποιείται η επιλογή για διαμόρφωση.

 

Το unmount τι ειναι Γιαννη ?? Απο αγγλικα και οχι μονο...πασχω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το unmount τι ειναι Γιαννη ?? Απο αγγλικα και οχι μονο...πασχω.

 

Τα βήματα (στα αγγλικά) είναι αυτά...

 

1. Go to "Settings" > "SD card & phone storage"

2. Select "Unmount SD card" and wait for the card to unmount

3. Select "Format SD card"

 

(Στο ελληνικό σου μενού είναι αντίστοιχα, δε νομίζω να δυσκολευτείς να κάνεις την αντιστοίχηση).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ Καταλαβα...Για να βαλω οτι αρχεια θελω μεσα μπορω να την βαλω σε card reader μετα το format ή καλυτερα με συνδεση του κινητου με usb με το pc ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

.Για να βαλω οτι αρχεια θελω μεσα μπορω να την βαλω σε card reader μετα το format ή καλυτερα με συνδεση του κινητου με usb με το pc ?

 

Δεν εχει διαφορα.. το ιδιο πραγμα ειναι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

προσωρινο ροοτ μπορουμε να κανουμε???

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=26209

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστω για την απαντηση

το εχω δοκιμασει ηδη και δουλευει μια χαρα, απλα για να παρω backup την τρεχουσα rom με το rom manager δεν μπορει να δουλεψει.

Οποτε ψαχνω μηπως υπαρχει κατι αλλο για να κανω!!

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση μνα κάνω επειδή έχω μπερδευτεί?? Αν αγοράσω τώρα το Desire ποιά έκδοση Android θα βρω στη συσκευή? Την 2.2 ή την 2.2?? Επίσης πλέον με τι οθόνη έρχεται? Με ΑΜΟLED ή S-LCD??
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόβλημα,Βοήθεια!!!Εχω το Desire εδώ και τρείς μήνες και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος..Όμως τις τελευταίες 2 μέρες έχει παρουσιαστεί πρόβλημα..

Συγκεκριμένα μου κάνει αλλεπάληλες αποσυνδέσεις από το wi-fi του σπιτιού μου..Έκανα reset το ρούτερ μου,τίποτα!Εκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο κινητό πάλι τίποτα,το πρόβλημα επιμένει.Επιπροσθέτως μόλις βγω στο μπαλκόνι που απέχει ενάμιση μέτρο από το ρούτερ,δεν εντοπίζει καν το δίκτυο μου..Εχει ιδέα κανείς τι μπορεί να συμβαίνει?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Link to comment
Share on other sites

Οταν στο κινητο παω Προσωπα επιελγξω επαφη και πατησω επεξεργασια καποιες επαφες τις εχει περασμενες στο κινητο πολλες φορες αλλα δεν κατορθωσα να διαγραψω τις παραπανω απο μια φορα χωρις να διαγραψω ολη την επαφη.Υπαρχει τροπος να το κανω ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόβλημα,Βοήθεια!!!Εχω το Desire εδώ και τρείς μήνες και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος..Όμως τις τελευταίες 2 μέρες έχει παρουσιαστεί πρόβλημα..

Συγκεκριμένα μου κάνει αλλεπάληλες αποσυνδέσεις από το wi-fi του σπιτιού μου..Έκανα reset το ρούτερ μου,τίποτα!Εκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο κινητό πάλι τίποτα,το πρόβλημα επιμένει.Επιπροσθέτως μόλις βγω στο μπαλκόνι που απέχει ενάμιση μέτρο από το ρούτερ,δεν εντοπίζει καν το δίκτυο μου..Εχει ιδέα κανείς τι μπορεί να συμβαίνει?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

 

Πρώτον,άλλαξε κανάλι στο ρούτερ.Είναι πιθανό γείτονας που εκπέμπει στο ίδιο κανάλι ή σε κοντινό να σου κάνει παρεμβολές.

Δεύτερον άλλαξε ρούτερ και δοκίμασε με άλλο,μπορεί το ρόυτερ να τα έφτυσε.

Τρίτον άλλαξε αν μπορείς ρομ ή /και ράδιο.

Τέταρτον πήγαινε το desire στο service.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον,άλλαξε κανάλι στο ρούτερ.Είναι πιθανό γείτονας που εκπέμπει στο ίδιο κανάλι ή σε κοντινό να σου κάνει παρεμβολές.

Δεύτερον άλλαξε ρούτερ και δοκίμασε με άλλο,μπορεί το ρόυτερ να τα έφτυσε.

Τρίτον άλλαξε αν μπορείς ρομ ή /και ράδιο.

Τέταρτον πήγαινε το desire στο service.

 

Φίλε ευχαριστώ πολύ..για αρχή άλλαξα channel και περιμένω:)Για ρομ και ράδιο μην μου λες είμαι εντελώς άσχετος!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..

 

Στα προσωποα οταν παταω μια επαφη μου βγαζει επανω δεξια την λεξη συνδεδεμενο ή google.

Αν καταλαβαινω καλα το πρωτο σημαινει οτι η επαφη ειναι στο κινητο αποθηκευμενη και το δευτερο σε google .

Μια επαφη σε google πως μπορω να την αποθηκευσω και σε κινητο και αντοστροφα ?

Μπορει να γινει αυτο ομαδικα ?

Μπορουμε ολες τις επαφες ανεξαρτητα που ειναι αποθηκευμενες να τις παρουμε backup σε ενα αρχειο ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιάννη για να μην παιδεύεσαι βάλε όλες τις επαφές σου στον gmail account σου και θα τις έχεις ανεξαρτήτως rom και συσκευής με έναν απλό συγχρονισμό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...