Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oxi petros...Ακομα αναμονη...Προς Ιουνιο μερια να τη περιμενεις.

 

 

Παιδια θελω μια βοηθεια.Θελω να μου προτινετε μια sense rom, οχι HD, με τα λιγοτερα θεματα, τη καλυτερη μπαταρια, για καθημερινη χρηση, για να τη περασω στον κολλητο.

Αν ειναι να αρχισετε τις αντιπαραθεσεις και να με μπερδεψετε, αναφερετε μονο τη πιο δημοφιλη...:p

Εχω καιρο να δω τι γινεται στους xda...

 

edit: Μη μου πειτε σαν δημοφιλη RCMic-LeeDroid γιατι νομιζω λογω DHD την εχουν παραμελησει λιγο τη συσκευη.

 

Aurax από εμένα.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=796255

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aurax από εμένα.

 

Thanks nnik...;)

Ας ξεκινησω λοιπον απο εκει που σταματησα....:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κάποια non-sense, oxygen, villain, cyanogen οι οποίες είναι παραμφερείς και τουλάχιστον οι δύο τελευταίες για μένα κορυφή μιας και τις έχω δοκιμάσει εκτενώς, μπαταρία κομπλέ, απλές καθημερινές και λειτουργικά αψεγάδιαστες, τρέχουν όλα ρολόι.
Link to comment
Share on other sites

Κάποια non-sense, oxygen, villain, cyanogen οι οποίες είναι παραμφερείς και τουλάχιστον οι δύο τελευταίες για μένα κορυφή μιας και τις έχω δοκιμάσει εκτενώς, μπαταρία κομπλέ, απλές καθημερινές και λειτουργικά αψεγάδιαστες, τρέχουν όλα ρολόι.

 

Αργυρη τις ειχα δοκιμασει ολες και πραγματικα ειναι super σε πολλες τομεις...Και τωρα cm τρεχει το κινητο,ΑΛΛΑ ειμαι sense fun...;)

Βλεπω βεβαια οτι οι sense ειναι λιγο...παραμερισμενες και οι devs εχουν ριξει τη περισσοτερη δουλεια στις HD!...Πως αλλαζουν οι καιροι....

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

οταν μπαινω σε recovery mode μου βγαζει ενα μυνημα απο κατω που λεει Ε:cant found MISC: οτιδηποτε και να κανω μου βγαζει αυτο.τι κανω λαθος?
Link to comment
Share on other sites

κανε επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και βλέπουμε.

καλησπέρα μετά από κάποιες μέρες. τα ηχεία έφτιαξαν μόνα τους στην επόμενη επανεκκίνηση. το πρόβλημα όμως με το σήμα παρέμεινε. το χειρότερο έγινε χθες που δεν έβρισκε σήμα με τίποτα ότι και να έκανα. έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και τίποτα.τελικά μετά από 12 ώρες βρήκε μόνο του.παρατήρησα και ενώ είχε σήμα δεν δεχόμουν κλήσεις.αλλά μου ερχόντουσαν μηνύματα σαν να ήταν κλειστό το κινητό μου.επικοινώνησα με την cosmote και είπαν ότι δεν έχει πρόβλημα η κεραία τους στην περιοχή μου.και δοκιμαστικά να το βάλω το κινητό να έχει μόνο 2G σήμα γιατί το 3G είναι πιο ευαίσθητο. λέτε να υπάρχει κάποιο πρόβλημα στο software του κινητού?????

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

οταν μπαινω σε recovery mode μου βγαζει ενα μυνημα απο κατω που λεει Ε:cant found MISC: οτιδηποτε και να κανω μου βγαζει αυτο.τι κανω λαθος?

 

Μαλλον εχεις το ιδιο προβλημα που αντιμετωπισα κ εγω, θα πρεπει να περασεις custom recovery me to unrevoked. κοιτα τα μηνυματα μου εδω στο θεμα και λογικα θα βγαλεις ακρη.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μετά από κάποιες μέρες. τα ηχεία έφτιαξαν μόνα τους στην επόμενη επανεκκίνηση. το πρόβλημα όμως με το σήμα παρέμεινε. το χειρότερο έγινε χθες που δεν έβρισκε σήμα με τίποτα ότι και να έκανα. έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και τίποτα.τελικά μετά από 12 ώρες βρήκε μόνο του.παρατήρησα και ενώ είχε σήμα δεν δεχόμουν κλήσεις.αλλά μου ερχόντουσαν μηνύματα σαν να ήταν κλειστό το κινητό μου.επικοινώνησα με την cosmote και είπαν ότι δεν έχει πρόβλημα η κεραία τους στην περιοχή μου.και δοκιμαστικά να το βάλω το κινητό να έχει μόνο 2G σήμα γιατί το 3G είναι πιο ευαίσθητο. λέτε να υπάρχει κάποιο πρόβλημα στο software του κινητού?????

 

Εγώ είχα παρόμοιο πρόβλημα με το Omnia2 (όποτε ήθελε έβρισκε σήμα και άλλες πάλι φορές το έχανε).

Αφού το πήγα στον Γερμανό για έλεγχο/service το κινητό ήρθε πίσω με αλλαγμένη κεραία. Από τότε όλα καλά.

Δεν ξέρω αν συμβαίνει το ίδιο και με σένα...

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Όταν παω στο market στις νέες εφαρμογές μόνο, μόλις πατήσω την οθόνη μου βγάζει σφάλμα κ κλείνει.. όταν είμαι όμως στις κορυφαίες εφαρμογές δουλεύει μια χαρά.. έκανα καθαρισμό δεδομένων κ τα σχετικά αλλά πάλι το ίδιο πρόβλημα.. καμία ιδέα....?

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω μια βοηθεια.η δονησει απο το πληκτρολογιο του τηλεφωνου το αριθμητικο πως την βγαζουμε.ευχαριστω για οποια απαντησει
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω μια βοηθεια.η δονηση απο το πληκτρολογιο του τηλεφωνου το αριθμητικο πως την βγαζουμε.ευχαριστω για οποια απαντησει

Αν εννοεις να μην εχει δονησει οταν παιρνεις τηλ,ειναι στους ηχους-ηχοι πληκτρων τηλεφωνου.Αν παλι εννοεις το πληκτρολογιο που στελνεις sms ειναι γλωσσα και πληκτρολογιο-touch input-εισαγωγη κειμενου-ηχος πληκτρων...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις να μην εχει δονησει οταν παιρνεις τηλ,ειναι στους ηχους-ηχοι πληκτρων τηλεφωνου.Αν παλι εννοεις το πληκτρολογιο που στελνεις sms ειναι γλωσσα και πληκτρολογιο-touch input-εισαγωγη κειμενου-ηχος πληκτρων...

 

φιλε για οταν παιρνω τηλεφωνο εννοω αλλα δεν μπορω να το κανω.ειναι ολα χωρις τσεκαρισμα και η δονησει δεν στσματαει.σε ολα την εχω βγαλει εκει δεν μπορεσα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
φιλε για οταν παιρνω τηλεφωνο εννοω αλλα δεν μπορω να το κανω.ειναι ολα χωρις τσεκαρισμα και η δονησει δεν στσματαει.σε ολα την εχω βγαλει εκει δεν μπορεσα

 

Κάτι κάνεις λάθος. Είναι σίγουρο ότι απενεργοποιείται η δόνηση στο path που δόθηκε παραπάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω το εξής. Έκανα πρόσφατα s-off και προσπαθώ να αλλάξω hboot αλλά εχω πρόβλημα στην εγκατάσταση του sdk στο pc. Ακολούθησα τα link από την υπογραφή του jastonas (thanks btw!) αλλά όταν πάω να εγκαταστήσω το installer_r10-windows.exe μου βγάζει μήνυμα ότι δεν υπάρχει το JDK στον υπολογιστή. Πήγα στο site της oracle, κατέβασα και εγκατέστησα το JDK και συνεχίζει να μου βγάζει το ίδιο μήνυμα. Κάνω κάτι λάθος?

 

Παιδιά είτε το πιστεύετε είτε όχι, ακόμα δεν έχω καταφέρει να βάλω το android sdk στον υπολογιστή. Συνεχίζει να μου ζητάει το JDK το οποίο έχω βάλει και έχω βγάλει τουλάχιστον 5 φορές αλλα ο installer συνεχίζει να μην το κάνει detect.:mad: Δοκίμασα και σε αλλο υπολογιστή και έχω το ίδιο θέμα. Προφανώς κάτι κάνω εντελώς λάθος..

Ξέρω ότι η αλλαγή hboot δεν είναι κ τόσο δημοφιλής διαδικασία αλλά όποιος μπορεί να βοηθήσει θα το εκτιμούσα..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα παρόμοιο πρόβλημα με το Omnia2 (όποτε ήθελε έβρισκε σήμα και άλλες πάλι φορές το έχανε).

Αφού το πήγα στον Γερμανό για έλεγχο/service το κινητό ήρθε πίσω με αλλαγμένη κεραία. Από τότε όλα καλά.

Δεν ξέρω αν συμβαίνει το ίδιο και με σένα...

 

Εδώ και 6 ώρες το έχω μόνο σε 2G.Και δεν έχω μεχρι στιγμής πρόβλημα.Βέβαια δεν είναι λύση αυτό.Γιατί τότε πλήρωσα για το κινητό και πληρώνω για το πρόγραμμα τησ Cosmote για το ιντερνετ για να είμαι στο 2G???Θα δοκιμάσω αύριο να το βάλω πάλι να βρίσκει μόνο του σήμα 2G- 3G και βλέπουμε.

Ευχαριστώ πολύ παντως

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 6 ώρες το έχω μόνο σε 2G.Και δεν έχω μεχρι στιγμής πρόβλημα.Βέβαια δεν είναι λύση αυτό.Γιατί τότε πλήρωσα για το κινητό και πληρώνω για το πρόγραμμα τησ Cosmote για το ιντερνετ για να είμαι στο 2G???Θα δοκιμάσω αύριο να το βάλω πάλι να βρίσκει μόνο του σήμα 2G- 3G και βλέπουμε.

Ευχαριστώ πολύ παντως

 

Φίλε μου καλησπέρα. Αν είσαι με custom rom δοκίμασε να βάλεις το τελευταίο radio. Μπορεί να είναι θέμα συμβατότητας με τη rom που φοράς. Αν πάλι είσαι unrooted μάλλον θα είναι η κεραία που αναφέρθηκε πριν..

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 6 ώρες το έχω μόνο σε 2G.Και δεν έχω μεχρι στιγμής πρόβλημα.Βέβαια δεν είναι λύση αυτό.Γιατί τότε πλήρωσα για το κινητό και πληρώνω για το πρόγραμμα τησ Cosmote για το ιντερνετ για να είμαι στο 2G???Θα δοκιμάσω αύριο να το βάλω πάλι να βρίσκει μόνο του σήμα 2G- 3G και βλέπουμε.

Ευχαριστώ πολύ παντως

 

Μήπως τότε έχει θέμα με το 3G η περιοχή που είσαι;

Δοκίμασες να πας σε κάποιο άλλο μέρος; Σου το λέω, γιατί εγώ στο σπίτι μου δεν έχω καλό σήμα 3G, οπότε όταν έχω ρυθμισμένο το κινητό σε GSM/WCDMA auto, δεν έχω σήμα. Όταν βγω από το σπίτι το σήμα είναι καμπάνα. Μ' αυτά και μ' αυτά μέσα στο σπίτι πάντα έχω ρύθμιση GSM only (δεν μ' ενοχλεί ότι είμαι σε 2G, έχω internet μέσω Wi-Fi).

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είτε το πιστεύετε είτε όχι, ακόμα δεν έχω καταφέρει να βάλω το android sdk στον υπολογιστή. Συνεχίζει να μου ζητάει το JDK το οποίο έχω βάλει και έχω βγάλει τουλάχιστον 5 φορές αλλα ο installer συνεχίζει να μην το κάνει detect.:mad: Δοκίμασα και σε αλλο υπολογιστή και έχω το ίδιο θέμα. Προφανώς κάτι κάνω εντελώς λάθος..

Ξέρω ότι η αλλαγή hboot δεν είναι κ τόσο δημοφιλής διαδικασία αλλά όποιος μπορεί να βοηθήσει θα το εκτιμούσα..

Είναι γνωστό bug, το πάθαινα και εγώ. Κατέβασε το android-sdk_r10-windows.zip, κάν'το unzip και τρέξε το SDK Manager και θα λυθεί το πρόβλημα. Μην κατεβάζεις το installer_r10-windows.exe.

Πάντως, η αλλαγή hboot γίνεται πιο εύκολα. Κατεβάζεις το zip που θέλεις από το alpharev, το μετονομάζεις σε PB99IMG.zip, το κάνεις copy στο root της κάρτας και κάνεις reboot σε recovery. Θα ξεκινήσει η εγκατάσταση αυτόματα.

Edited by jar76
Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό bug, το πάθαινα και εγώ. Κατέβασε το android-sdk_r10-windows.zip, κάν'το unzip και τρέξε το SDK Manager και θα λυθεί το πρόβλημα. Μην κατεβάζεις το installer_r10-windows.exe.

Πάντως, η αλλαγή hboot γίνεται πιο εύκολα. Κατεβάζεις το zip που θέλεις από το alpharev, το μετονομάζεις σε PB99IMG.zip, το κάνεις copy στο root της κάρτας και κάνεις reboot σε recovery. Θα ξεκινήσει η εγκατάσταση αυτόματα.

 

Thanks για την απάντηση, νόμιζα ότι έγω έκανα κάτι λάθος τόσο καιρό. Ο τρόπος που περιγράφεις όντως ακούγεται πολύ εύκολος. Μια ερώτηση, το αρχείο των alpharev είναι img και όχι zip. Μήπως η ονομασία που πρέπει να δώσω είναι PB99IMG.img?

Link to comment
Share on other sites

Thanks για την απάντηση, νόμιζα ότι έγω έκανα κάτι λάθος τόσο καιρό. Ο τρόπος που περιγράφεις όντως ακούγεται πολύ εύκολος. Μια ερώτηση, το αρχείο των alpharev είναι img και όχι zip. Μήπως η ονομασία που πρέπει να δώσω είναι PB99IMG.img?

Θα κατεβάσεις το zip που έχει στο alpharev και θα το κάνεις rename, όχι το img. Για κάθε hboot έχει ένα img και ένα zip.

Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβάσεις το zip που έχει στο alpharev και θα το κάνεις rename, όχι το img. Για κάθε hboot έχει ένα img και ένα zip.

 

Ok το κατέβασα, το έβαλα στο root της κάρτας, μπήκα σε recovery (clockworkmod) αλλα δεν γίνεται κάτι. Δοκίμασα και σε bootloader, τα ίδια.

 

Μήπως πρέπει να κάνω install zip from sd card?

Edited by icatalan81
Link to comment
Share on other sites

Ok το κατέβασα, το έβαλα στο root της κάρτας, μπήκα σε recovery (clockworkmod) αλλα δεν γίνεται κάτι. Δοκίμασα και σε bootloader, τα ίδια.

 

Μήπως πρέπει να κάνω install zip from sd card?

 

Το μετονομάζεις σε PB99IMG.zip, το βάζεις στο root της sd κάρτας και εκκινείς το κινητό σε HBOOT mode (VolDown+POWER).

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Το μετονομάζεις σε PB99IMG.zip, το βάζεις στο root της sd κάρτας και εκκινείς το κινητό σε HBOOT mode (VolDown+POWER).

 

Ναι έχω κάνει τη μετονομασία και μπαίνω στο hboot. Δεν γίνεται όμως κάτι..

Link to comment
Share on other sites

για να περασουμε ανεπισημη ROM πρεπει να ειμαστε s-off?

 

Οχι φιλε μου...Δεν ειναι αναγκαιο.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...