Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μηπως φταιει το Flash 10.2 ? Δεν μπορει να συμβαινει μονο σε μενα. Εσεις που δεν εχετε προβλημα εχετε το 10,1 ή το 10,2 ?
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μηπως φταιει το Flash 10.2 ? Δεν μπορει να συμβαινει μονο σε μενα. Εσεις που δεν εχετε προβλημα εχετε το 10,1 ή το 10,2 ?

 

Εγώ δεν κατάλαβα... δεν δουλεύει το flash της κάμερας η ο flash player.. γιατί το ένα με το άλλο έχει διαφορά.. πάντως εμένα δουλεύουν άψογα κ τα δύο... εσυ σίγουρα θα εννοείς τον flash player.. εγώ στην αρχή που το δοκίμασα από κάποιο blog ανεπίσημα κολλούσε.. τον έβγαλα κ όταν βγήκε ο κανονικός επίσημα ήμουν μια χαρά...!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Adobe Flash player..

:)

 

Θα δοκιμασω καποια αλλη ρομ μαλλον, αν και με βλεπω να επιστρεφω στην LeeDroid

*Την ξαναφλασαρισα την InsertCoin, αλλα παλι εχω ΤΑ κολληματα στον player.

 

ΥΓ: btw, προταση για ελαφρια, γρηγορη,σταθερη sense rom, ειναι καλοδεχουμενη

:)

Edited by chrisgr38
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Μία απορία έχω και όποιος ξέρει ας απαντήσει...δεν ξέρω αν έχει χρησιμοποιήσει κάποιος τη τελευταία έκδοση των google maps,στην οποία έχεις την δυνατότητα να περιστρέφεις την οθόνη.Εμένα πάντως όταν πάω να κάνω την περιστροφή μου κολλάει αρκετά!Ένα παιδί από το forum μου είπε ότι αυτό γίνεται στο Desire γιατί έχει ανεστραμμένους άξονες και η περιστροφή δεν δουλεύει σωστά.

Εχτές διάβασα ότι η έκδοση gingebread θα έχει προεγκατεστημένη υποστήριξη για περισσότερους αισθητήρες(όπως γυροσκόπιο και βαρόμετρο).

Όταν πάρει και επίσημα την έκδοση 2.3 το Desire μας λέτε να λειτουργεί κανονικά η περιστροφή και να λυθεί αυτό το πρόβλημα????

Edited by kollatos

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Adobe Flash player..

:)

 

Θα δοκιμασω καποια αλλη ρομ μαλλον, αν και με βλεπω να επιστρεφω στην LeeDroid

*Την ξαναφλασαρισα την InsertCoin, αλλα παλι εχω ΤΑ κολληματα στον player.

 

ΥΓ: btw, προταση για ελαφρια, γρηγορη,σταθερη sense rom, ειναι καλοδεχουμενη

:)

 

Λοιπόν στην insertcoin και στην leeddroid έχω πρόβλημα με το flash είτε 10.1 είτε 10.2 με τις rom του robo και με την starburst δεν έχω κανένα πρόβλημα. Οπότε η λύση είναι να αλλάξεις ρομ ή να απεγκαταστήσεις το flash από την insertcoin και να ησυχάσεις μια και καλή με αυτό το θέμα. :)

Link to comment
Share on other sites

Μία απορία έχω και όποιος ξέρει ας απαντήσει...δεν ξέρω αν έχει χρησιμοποιήσει κάποιος τη τελευταία έκδοση των google maps,στην οποία έχεις την δυνατότητα να περιστρέφεις την οθόνη.Εμένα πάντως όταν πάω να κάνω την περιστροφή μου κολλάει αρκετά!Ένα παιδί από το forum μου είπε ότι αυτό γίνεται στο Desire γιατί έχει ανεστραμμένους άξονες και η περιστροφή δεν δουλεύει σωστά.

Εχτές διάβασα ότι η έκδοση gingebread θα έχει προεγκατεστημένη υποστήριξη για περισσότερους αισθητήρες(όπως γυροσκόπιο και βαρόμετρο).

Όταν πάρει και επίσημα την έκδοση 2.3 το Desire μας λέτε να λειτουργεί κανονικά η περιστροφή και να λυθεί αυτό το πρόβλημα????

Για το θέμα με το google maps δεν ξέρω αν θα διορθωθεί, πάντως όταν είχα βάλει την oxygen 2.0.1 που είναι gingerbread όντως το quick system info έδειχνε 6 sensors αντι για 5 που δείχνει με froyo.

Link to comment
Share on other sites

Adobe Flash player..

:)

 

Θα δοκιμασω καποια αλλη ρομ μαλλον, αν και με βλεπω να επιστρεφω στην LeeDroid

*Την ξαναφλασαρισα την InsertCoin, αλλα παλι εχω ΤΑ κολληματα στον player.

 

ΥΓ: btw, προταση για ελαφρια, γρηγορη,σταθερη sense rom, ειναι καλοδεχουμενη

:)

 

Δοκίμασε Starburst που εμένα μου ήταν πολύ σταθερή σε όλα της. Και για την aurax έχουν ακουστεί πολλά καλά λόγια αλλά δεν την εχω δοκιμάσει.

 

Πάντως αν θες να απαλλαγείς εντελώς από κολληματάκια βάλε κάποια AOSP με προσωπική προτίμηση την oxygen 2.2 (1.0.4 έκδοση νομίζω). Για μένα παραμένει η καλύτερη rom που έχω βάλει από άποψη ταχύτητας αλλα κ συνολικά αφού δεν με πολυενδιαφέρει το sense.

Link to comment
Share on other sites

Thnks για τις απαντησεις σας. Γενικα μ αρεσει το Sense οποτε την Oxygen θα την αποφυγω. Για την StarBurst, επειδη βλεπω παιζουν κατι θεματακια με το data2sd, εγω που εχω το ext3 ετοιμο, χρειαζεται να κανω ολη την διαδικασια απο την αρχη, να εγκαταστησω και τον data2sd installer?
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αντιμετωπίζω πρόβλημα προσπαθώντας να κάνω το htc desire μου root. παιδεύομαι αρκετές ώρες και έχω διαβάσει κάθε forum στο θέμα μου αλλά δεν βρίσκω λύση. στον οδηγό που έχετε βάλει : https://docs.google.com/document/d/1yUevsY-cDQuWkF10K_d8N4Qyp0Wa1gCrDm6D6iTbE3A/edit?authkey=CLrsw6oK&hl=en&pli=1#

 

είμαι στο τελευταίο βήμα και ενώ περιμένω, δεν βρίσκει το κινητό μου το revolved

 

διάβασα και άλλα forum και νομίζω ότι το πρόβλημά έγκειται στο γεγονός ότι στην διαχείριση συσκευών εμφανίζει το κινητό σαν "άλλες συσκευές->ADB"

Αυτό το εμφανίζει και ενώ έχω κάνει το HBOOT.

 

Τι πιστεύετε ότι φταίει; :worry:

 

ποια εκδοση του unrevoked τρεχεις ?? εγω ειχα προβληματα με την τελευταια και εψαξα και βρηκα προηγουμενη εκδοση και ολα πηγαν καλα :p για τσεκαρε το

 

Χρησιμοποιώ την έκδοση 3.32.

Το θέμα είναι ότι τα windows βλέπουν σαν άγνωστη συσκευή το desire. ADB?

Τι πρέπει να κάνω;

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=19194&stc=1&d=1300822635

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά κανένα application για voice dialing χωρίς ιντερνετ υπάρχεί?? Help!!

 

Ψάχνοντας θα βρεις το voicedialer.apk.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με τη χρήση του flash player φαίνεται ότι βαραίνει η insertcoin γιατί μετα από είσοδο σε βίντεο που τον χρησιμοποιεί και κλείνοντας όλες τις εφαρμογές με task manager η διαθέσιμη μνήμη είναι γύρω στα 100 mbps αντί για τα συνήθη 200.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Το να υπαρξει λειτουργια usb host στο desire ειναι θεωριτικα αδυνατο λογω software η hardware? εχω δει κατι βιντεακια στο youtube να το πετυχαινουν καποιοι αλλα κανουν εγχειρηση στο τηλεφωνο! :lol::lol:

 

Κανεις κατι σχετικο μ αυτο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ την έκδοση 3.32.

Το θέμα είναι ότι τα windows βλέπουν σαν άγνωστη συσκευή το desire. ADB?

Τι πρέπει να κάνω;

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=19194&stc=1&d=1300822635

 

1η επιλογη, κατεβασε Aυτο και καντο Install. Ειναι drivers Για To desire modified για να δουλευουν σωστα με το unrEVOked.

2η επιλογη, αν δεν σου δουλεψει η 1η επιλογη, κατεβαζεις το htc sync το κανεις install, και συνδεεις το κινητο. κανει install, επειτα αποσυνδεεις το κινητο κανεις απεγκατασταση το htcSync Μονο το προγραμμα ομως οχι τους Drivers, κανεις επανεκινηση το pc, και τρεχεις το unrEVOked. λογγικα θα σαι οκ :)

 

αν θελεις να δεις και ολη τη διαδικασια και εισαι καλος στα αγγλικα, κοιτα εδω

 

Δε μου το βγάζει στο μαρκετ αλλά θα το ψάξω! Thanks!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=780687

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας θα βρεις το voicedialer.apk.

 

Το έβαλα τελικά αλλά είναι πολύ κακό..Εκτός του οτι συνήθως καταλαβαίνει λάθος αυτό που λές, δεν καλεί κατευθείαν αλλά ζητάει και επιβεβαίωση τι να καλέσει..

 

Το θέμα για μένα είναι όταν οδηγείς να μπορείς να πάρεις τηλέφωνο χωρίς να αγγίζεις το κινητό. Διαφορετικά δεν έχει νόημα. Πιάνω και το κινητό και κάνω κλήση..:(

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παρε Νοκια φιλε, η Nokia εχει εκπληκτικο και μοναδικο συστημα φωνητικης κλησης, που ενσωματωνει στο hardware της και οχι μεσω του λογισμικου.

 

* ΟΤαν βρεις κατι καλο, μοιρασου το μαζι μας ;)

Edited by chrisgr38
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το πήρα και θα το υποστώ! :):) Είναι πολύ καλό κινητό δεν έχω παράπονο. Αλλά με τόσες εφαρμογές και δυνατότητες δε γίνεται να μην μπορείς να κάνεις φωνητική κλήση..Κάτι θα υπάρχει!!

Με το sony ericson k750 μπορούσα 5 χρόνια πριν..

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Thnks για τις απαντησεις σας. Γενικα μ αρεσει το Sense οποτε την Oxygen θα την αποφυγω. Για την StarBurst, επειδη βλεπω παιζουν κατι θεματακια με το data2sd, εγω που εχω το ext3 ετοιμο, χρειαζεται να κανω ολη την διαδικασια απο την αρχη, να εγκαταστησω και τον data2sd installer?

 

Δεν χρειάζεται να κάνεις πάλι την διαδικασία...εγώ έβαλα το data2whatever και είμαι κομπλέ...για το data2sd νομίζω πρέπει να κάνεις ext4.

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κάνεις πάλι την διαδικασία...εγώ έβαλα το data2whatever και είμαι κομπλέ...για το data2sd νομίζω πρέπει να κάνεις ext4.

 

Μου αρέσει όταν δίνεις οδηγίες....! :)

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Thnks για τις απαντησεις σας. Γενικα μ αρεσει το Sense οποτε την Oxygen θα την αποφυγω. Για την StarBurst, επειδη βλεπω παιζουν κατι θεματακια με το data2sd, εγω που εχω το ext3 ετοιμο, χρειαζεται να κανω ολη την διαδικασια απο την αρχη, να εγκαταστησω και τον data2sd installer?

 

Δεν χρειάζεται να κάνεις από την αρχή την διαδικασία. Απλά το script θα σου μετατρέψει το ext3 σε ext4. Διάβασε τις οδηγίες βήμα βήμα που έχει στο minisite του σεφ:)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με τη χρήση του flash player φαίνεται ότι βαραίνει η insertcoin γιατί μετα από είσοδο σε βίντεο που τον χρησιμοποιεί και κλείνοντας όλες τις εφαρμογές με task manager η διαθέσιμη μνήμη είναι γύρω στα 100 mbps αντί για τα συνήθη 200.

 

Το δοκίμασε αυτό κανείς με insertcoin;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με τη χρήση του flash player φαίνεται ότι βαραίνει η insertcoin γιατί μετα από είσοδο σε βίντεο που τον χρησιμοποιεί και κλείνοντας όλες τις εφαρμογές με task manager η διαθέσιμη μνήμη είναι γύρω στα 100 mbps αντί για τα συνήθη 200.

 

σε αυτό φίλε συμφωνώ κ εγώ για την insertcoin, με το που έβαλα το flash 10.2 τα έκανε όλα πο@τ@ν@, κολούσε τόσο πολύ ο sense που έκανα λεπτά να μπω στις εφαρμογές για να τον απεγκαταστήσω, αλλά μετά όλα καλά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έβαλα opera mini 6 αλλα δεν παίζει σελίδες με flash. Ξέρει κανείς πως μπορώ να τον κάνω να έχει και flash;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έβαλα opera mini 6 αλλα δεν παίζει σελίδες με flash. Ξέρει κανείς πως μπορώ να τον κάνω να έχει και flash;

Ευχαριστώ

 

Ο opera δεν υποστηριζει flash δυστυχως...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...