Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην αρχή νόμιζα ότι δεν λειτουργεί το led στο κουμπί retutn, τελικά λειτουργεί κανονικά, κατέβασα και την εφαρμογή (blink) και όλα οκ, όμως το πρόβλημα είναι ότι όταν η οθόνη σβήσει τελείως (sleep mode) τότε σταματάει να αναβοσβήνει. Ισχύει και χωρίς την εφαρμογή που κατέβασα. Τι ρύθμιση πρέπει να κάνω για να αναβοσβήνει συνέχει το led του return?

 

Αυτο κι εγω το ψαχνω.Και παλιοτερα ειχαν ρωτησει καποια παιδια αλλα δεν δωθηκε απαντηση.Μια εφαρμογη που θα εχει αναμμενο το ledaki μεχρι να δω την κληση ή το μηνυμα ακομα κι αν περασουν 3 ωρες.Οπως στα HTC και το led τους που ειχα καλομαθει...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για οσους θελουν να συγχρονισουν τις επαφες τους(και οχι μονο) με το Outlook βρηκα το companionlink που κανει εξαιρετικη δουλεια μεσα σε μερικα λεπτα.Δεν ειναι δωρεαν αλλα εχει 14 μερες trial η full working εκδοση του οποτε μια χαρα κανει κανεις τη δουλεια του.Παρακατω ενα βιντεο οδηγος "How to..".

 

Παιδια ειναι οσο απλο φαινεται στο βιντεο και υπαρχουν και αλλοι τροποι(μεσω τοπικου Wifi , μεσω Gmail ...).Προτεινεται!

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=Wl7HkRSQbgg&NR=1

Link to comment
Share on other sites

και εγώ το έχω συνηθίσει από παλιότερα κινητά της nokia και μου είναι απαραίτητό, αλλιώς πρέπει να έχεις συνέχει το νού σου στο κινητό! Μήπως από τις ρυθμίσεις της οθόνης μπορεί να γίνει κάτι ή της ρυθμίσεις για την αναμονή?(από πού πάνε για τις ρυθμίσεις αυτές? (είμαι λίγο άσχετος με android, φαίνεται?) Edited by mobile_32
ορθογραφικά λάθη
Link to comment
Share on other sites

Για οσους θελουν led για τις αναπαντητες και τα sms τους, ριξτε μια ματια στο NoLed, εμενα με καλυψε ΑΠΟΛΥΤΑ!
:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Αυτο κι εγω το ψαχνω.Και παλιοτερα ειχαν ρωτησει καποια παιδια αλλα δεν δωθηκε απαντηση.Μια εφαρμογη που θα εχει αναμμενο το ledaki μεχρι να δω την κληση ή το μηνυμα ακομα κι αν περασουν 3 ωρες.Οπως στα HTC και το led τους που ειχα καλομαθει...

 

Μόλις διάβασα σε ένα άλλο φόρουμ ότι υπάρχει γενικά το πρόβλημα αυτό και ότι ένας το έλυσα κάνοντας αναβάθμιση σε R4

 

link: http://android.modaco.com/content/zte-blade-blade-modaco-com/319719/led-notifcation-doesnt-work/

 

ισχύει?

πώς κάνουμε αυτή την αναβάθμιση?( έχω 2,1 έκδοση εγώ ακόμα)

Link to comment
Share on other sites

Για οσους θελουν led για τις αναπαντητες και τα sms τους, ριξτε μια ματια στο NoLed, εμενα με καλυψε ΑΠΟΛΥΤΑ!

 

Μόλις το έβαλα. αρκετά κάλο!Θα το δοκιμάσω αυτές τις ημέρες και θα σας πώ λεπτομέρειες:):):)

Link to comment
Share on other sites

Για οσους θελουν led για τις αναπαντητες και τα sms τους, ριξτε μια ματια στο NoLed, εμενα με καλυψε ΑΠΟΛΥΤΑ!

 

πως μπορω να το κανω να αναβει μονο το led και οχι η οθονη να μενει αναμενη και να δειχνει κατι εικονιδια που αναβοσβηνουν σε μαυρο φοντο?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα διαπιστωσα για δευτερη φορα οτι το wifi δεν λειτουργει

σε εξωτερικο χωρο.

Το θεμα ειναι αν με την αλλαγη σε 2.2 θα στρωσει η το

παω πισω.

Το τηλεφωνο το εχω περιπου 2 μηνες .

Link to comment
Share on other sites

Ποιος έχει αγοράσει ζελατίνες από ebay.co.uk?

Έχουμε κάνα καλο αξιόπιστο φτηνό πωλητή που να τα φέρνει χθες?

Link to comment
Share on other sites

Ποιος έχει αγοράσει ζελατίνες από ebay.co.uk?

Έχουμε κάνα καλο αξιόπιστο φτηνό πωλητή που να τα φέρνει χθες?

 

εγώ έχω πάρει αυτές http://viewitem.eim.ebay.gr/6x-film-de-protection-cran-pour-ZTE-Blade/180624016275/item και περιμένω αυτές http://viewitem.eim.ebay.gr/6-x-anti-fingerprint-screen-cover-for-Orange-ZTE-Blade/270679639624/item από τις πρώτες είμαι πολύ ευχαριστημένος...

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω πάρει αυτές http://viewitem.eim.ebay.gr/6x-film-de-protection-cran-pour-ZTE-Blade/180624016275/item και περιμένω αυτές http://viewitem.eim.ebay.gr/6-x-anti-fingerprint-screen-cover-for-Orange-ZTE-Blade/270679639624/item από τις πρώτες είμαι πολύ ευχαριστημένος...

 

Ωραία, καλή τιμή έχουν για 6 τεμάχια.

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να δω κ να διαλεξω τα δικτυα wifi που ειναι διαθεσιμα χωρις να πηγαινω συνεχεια μεσα στις ρυθμισεις?
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να δω κ να διαλεξω τα δικτυα wifi που ειναι διαθεσιμα χωρις να πηγαινω συνεχεια μεσα στις ρυθμισεις?

 

με κάποιο πρόγραμμα όπως το WiFi Manager...

Link to comment
Share on other sites

 

@shadowman

 

Πήγαινε στα settings του handcent sms, Notification settings, sent notifications και βάλε notify when message is received.

 

οκ τις αναφορές τις βρήκα, όμως έχουμε καμιά εφαρμογή που να φέρνει τη κλασσική νόκια διάταξη πληκτρολογίου (στην ελληνική)?

 

και επίσης, πως το βγάζω απ την λειτουργία 3g? εγώ μπαίνω μόνο από wifi στο δίκτυο και θέλω να χω το κεφάλι μου ήσυχο, όπως κ στα κινητά μου (το 3g σήμα στις περιοχές μου δεν είναι κ πολύ ισχυρό άλλωστε)

Edited by shadowman1480
Link to comment
Share on other sites

1.Αν χρησιμοποιείς το HTC_ime πας Menu--Ρυθμίσεις--Γλώσσες και πληκτρολόγια--HTC_ime ρυθμίσεις-Τύποι πληκτρολογίου και αλλάζεις σε Πληκτρολόγιο τηλεφώνου

2.Πας Menu--Ρυθμίσεις--Ασύρματο και δίκτυα--Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και ξεκλικαρεις το Ενεργοποίηση δεδομένων. Αν δεν θες καθόλου 3g πας παρακάτω που λέει Επιλογές GSM/UMTS και κλικάρεις το Χρήση μόνο δικτύων 2G

 

 

Sent from my ZTE Blade

Link to comment
Share on other sites

1.Αν χρησιμοποιείς το HTC_ime πας Menu--Ρυθμίσεις--Γλώσσες και πληκτρολόγια--HTC_ime ρυθμίσεις-Τύποι πληκτρολογίου και αλλάζεις σε Πληκτρολόγιο τηλεφώνου

2.Πας Menu--Ρυθμίσεις--Ασύρματο και δίκτυα--Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και ξεκλικαρεις το Ενεργοποίηση δεδομένων. Αν δεν θες καθόλου 3g πας παρακάτω που λέει Επιλογές GSM/UMTS και κλικάρεις το Χρήση μόνο δικτύων 2G

 

 

Sent from my ZTE Blade

 

το 1: και τώρα μπορώ να έχω ελληνικό πληκτρολόγιο κινητού, απλά η δομή δεν είναι η κλασσική (αβγ, δεζ, ηθι κτλ). αν βάλω αυτό το πληκτρολόγιο που λες θα γίνει έτσι? (γτ το βρήκα κάπου το apk του)

 

και κάτι που με ανησύχησε είναι ότι το htc_ime στην εγκατάσταση λέει πως μπορεί όσα πληκτρολογώ να καταγράφονται από τρίτους :-S τι είν τούτο?

 

το 2 το βρήκα!

 

3. και κάτι ακόμα, επειδή από λίνουξ δεν ξέρω, έχω μια εφαρμογή εκτός μάρκετ που θέλει "Unzip the content of the SDCard.zip to the root of your SD Card" αυτό σημαίνει να τα βάλω στο directory (/) ή στο (/sdcard) ?? γιατί εγώ τα έβαλα στο 2ο και δεν μου τα διαβάζει η εφαρμογή μετά, αλλά έπίσης δεν έχω δικαίωμα επεξεργασίας στο (/root)

 

και τέλος είδα τη διαδικασία που λέτε για να γίνει root η συσκευή, αυτό κάνοντας το αποκτώ μεν διακαιώματα, αλλά μήπως χάνω την εγγύηση? γιατί χτες το πήρα...

Edited by shadowman1480
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω πάρει αυτές http://viewitem.eim.ebay.gr/6x-film-de-protection-cran-pour-ZTE-Blade/180624016275/item και περιμένω αυτές http://viewitem.eim.ebay.gr/6-x-anti-fingerprint-screen-cover-for-Orange-ZTE-Blade/270679639624/item από τις πρώτες είμαι πολύ ευχαριστημένος...

 

Σε ποσο καιρο σου ηρθαν οι πρωτες;

Γιατι και εγω εχω κανει παραγγελια απο 25-1 και δεν εχει

ερθει τιποτα.

Εγω του λεω να μου δωσει το tracking ID μηπως βρω ακρη με το

ταχυδρομειο γιατι λογικα επρεπε να εχουν ερθει και αυτος μου λεει

οτι τα εστειλε.

Υπαρχει καποιος αλλος τροπος να βρω ακρη με το ταχυδρομειο;

Link to comment
Share on other sites

παιδια τις επαφες μου απο την sim πως μπορω να τις περασω στο blade?

 

Πατάς Menu στις επαφές και import/export

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να δω κ να διαλεξω τα δικτυα wifi που ειναι διαθεσιμα χωρις να πηγαινω συνεχεια μεσα στις ρυθμισεις?

 

με κάποιο πρόγραμμα όπως το WiFi Manager...

 

Πολυ καλο ειναι και το Wifi Analyzer

Link to comment
Share on other sites

πήρα και εγώ το κινητό σήμερα και όλα καλά αν και ακόμα το μαθαίνω. Ξέρει κανείς να μου πει πως γίνεται να αναβοσβήνει το return key όταν έχω αναπάντητες, μηνύματα και email?

 

Δοκιμασε το Easy Reminder,εχει πολλες ρυθμισεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτησουλα καποια απο ολες τις custom rom που να υποστηριζει α2sd και να ενσωματωνει το εχτ3 παρτιτιον στην εσωτερικη μνημη του κινητου υπαρχει?

Rom: StarBurst Lite 1.3.0

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Sd card: Transcend 8gb class 6

internal memory 980+

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με αυτο το NoLed που λεγατε , αν και δεν καταλαβα τι ακριβως κανει , ειστε σιγουροι οτι χρειαζεται;

 

Το λεω γιατι στις ρυθμισεις του handsend SMS και πιο συγκεκριμενα στις "Ρυθμισεις ειδοποιησης">"Ρυθμισεις ειδοποιησης Παραμετροποιηση των ειδοποιησεων"> .... εχει ολοκληρο μενου "Ρυθμισεις LED" .... "Αναλαμπη LED", "Χρωμα LED", "Συχνοτητα LED".

Link to comment
Share on other sites

Παιδες πως μπορουμε να ενεργοποιησουμε το hardware acceleration στην flb r10b?η δεν το υποστηριζει καθολου η rom?

Rom: StarBurst Lite 1.3.0

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Sd card: Transcend 8gb class 6

internal memory 980+

Link to comment
Share on other sites

το 1: και τώρα μπορώ να έχω ελληνικό πληκτρολόγιο κινητού, απλά η δομή δεν είναι η κλασσική (αβγ, δεζ, ηθι κτλ). αν βάλω αυτό το πληκτρολόγιο που λες θα γίνει έτσι? (γτ το βρήκα κάπου το apk του)

 

και κάτι που με ανησύχησε είναι ότι το htc_ime στην εγκατάσταση λέει πως μπορεί όσα πληκτρολογώ να καταγράφονται από τρίτους :-S τι είν τούτο?

 

το 2 το βρήκα!

 

3. και κάτι ακόμα, επειδή από λίνουξ δεν ξέρω, έχω μια εφαρμογή εκτός μάρκετ που θέλει "Unzip the content of the SDCard.zip to the root of your SD Card" αυτό σημαίνει να τα βάλω στο directory (/) ή στο (/sdcard) ?? γιατί εγώ τα έβαλα στο 2ο και δεν μου τα διαβάζει η εφαρμογή μετά, αλλά έπίσης δεν έχω δικαίωμα επεξεργασίας στο (/root)

 

και τέλος είδα τη διαδικασία που λέτε για να γίνει root η συσκευή, αυτό κάνοντας το αποκτώ μεν διακαιώματα, αλλά μήπως χάνω την εγγύηση? γιατί χτες το πήρα...

 

to 1: τελικά με λίγους πειραματισμούς στο htc ime το κατάφερα.

το 2 τέλος

κάποια βοήθεια με το 3, γτ προσπαθώ να βάλω χάρτες "πειραγμένους" κ δεν βγάζω άκρη. ή κάποια free εφαρμογή για να δουλεύει το gps?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...