Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκίμασε την ss RLS2 ή την RLS3. καμία σχέση με την flb.

 

Η SS Rls3 ουσιαστικά είναι η rls2 με κάποια επιπλέον προγράμματα (π.χ. gmail fix) και βελτιώσεις/ρυθμίσεις στον πυρήνα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δοκίμασε την ss RLS2 ή την RLS3. καμία σχέση με την flb.

 

Η SS Rls3 ουσιαστικά είναι η rls2 με κάποια επιπλέον προγράμματα (π.χ. gmail fix) και βελτιώσεις/ρυθμίσεις στον πυρήνα..

 

Αυτό που με τσαντίζει είναι το wipe data που κάνουμε απο Rom σε Rom.

Το επόμενο wipe θα το κάνω μονο για την 2.3

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει επιλογή να μην φορτίζει το κινητό όταν το συνδέουμε με usb σε pc?

Για 2.2 μιλάω..

 

Δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις αυτό.

 

Την ξήλωσα και εγώ την flb11b γιατί μου βγήκε και εμενα χαλια και γύρισα πίσω στην 10.

 

Τι προβλήματα είχε;

Link to comment
Share on other sites

παιδες σόρυ που ρωτάω χωρίς να διαβάσω όλες τις σελίδες αλλά είδα τους οδηγούς στην πρώτη σελίδα και δεν μου έκανε κάποιος.

έχω to san fransisco από αγγλία οπότε έχω 512 ραμ αλλά θέλω να περάσω την επίσημη ελληνική 2.2, που θα την βρώ?

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

έχω to san fransisco από αγγλία οπότε έχω 512 ραμ αλλά θέλω να περάσω την επίσημη ελληνική 2.2, που θα την βρώ?

 

Δεν υπάρχει επίσημη ελληνική 2.2 ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση απάντηση, αγγλική έχει βγεί ή μόνο custom?
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση απάντηση, αγγλική έχει βγεί ή μόνο custom?

 

Μόνο custom. Στο παρακάτω λινκ έχει μια λίστα με όλες τις stock Roms, μόνο κίνα/ιαπωνία/σουηδία έχουν 2.2 για την ώρα.

 

http://android.modaco.com/content/zte-blade-roms-rom-customisation/324239/rom-zte-blade-stock-roms/

Link to comment
Share on other sites

 

Τι προβλήματα είχε;

 

Έχανα το 3g όταν είχα data enable και με πέταγε από skype και msn.

Το ίδιο μου έκανε και στο gps αλλα για λίγο 5-10".

Το ραδιόφωνο δεν ήταν ενσωματωμένο και όταν το εγκατέστησα μου κόλλαγε την οθόνη συνεχεια.

Αυτά μου φάνηκαν αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε την ss RLS2 ή την RLS3. καμία σχέση με την flb.

 

Η SS Rls3 ουσιαστικά είναι η rls2 με κάποια επιπλέον προγράμματα (π.χ. gmail fix) και βελτιώσεις/ρυθμίσεις στον πυρήνα..

 

η SS2 εχει overclock για πανω απο 600mhz και δουλευει γαντι με setgpu:p

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Η SS RLS3 κάνει το overclock για πάνω από 480Mhz πλέον:D

 

Κανένα circular battery meter παίζει; Είναι βολικό...

 

δηλαδη να την βαλω?αν δεν κανω wipe πειραζει?

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια θα ηθελα να μου προτεινετε μια πολυ γρηγορη ρομ για το blade γιατι η μανισια 2.1 μου σερνεται χωρις να εχω φορτωσει αρκετα πραγματα. froyo η gingerbread δε ξερω! Ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Εκανα install αυτο.Λεξικο δεν νομιζω να εχει

 

Κατεβασα το παραπανω gingerbread πληκτρολογιο, το οποιο εχει ελληνικα.

Κατι που δεν ισχυει με το προεγκατεστημενο που υπαρχει στην Jellyfish rls7 και ετσι ειχα περασει το γνωστο HTC_IME MOD.

 

Εχω 2 ερωτησεις.

1ον πως μπορω να βγαλω το προεγκατεστημενο gingerbread πληκτρολογιο και να βαλω στην θεση του αυτο που περιεχει και την ελληνικη γλωσσα

και 2ον πως μπορω να απεγκαταστησω το HTC_IME γιατι δεν το βρισκω καθολου στις εφαρμογες(οπως και το προεγκατεστημενο gingerbread).

 

Αυτα!:)

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Κανένα circular battery meter παίζει; Είναι βολικό...

 

Έβαλα το Gingerbread Circle Mod σε RLS3 και δουλεύει κανονικα.

 

 

@vrwmiaris δεν θέλει wipe από RLS2 σε RLS3.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το Gingerbread Circle Mod σε RLS3 και δουλεύει κανονικα.

 

 

@vrwmiaris δεν θέλει wipe από RLS2 σε RLS3.

 

tnx φιλος.κατι αλλο,να σβησω το setgpu αφου εχει το μανισιο η ss3?να βαλω παλι 691 max 245 min η κατι αλλο?

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε την ss RLS2 ή την RLS3. καμία σχέση με την flb.
Σε αυτό συμφωνεί και ο developer της FLB.

 

FLB is old news now. It was built on the Chinese ROMs like MCR and even though I did update a lot of the ROM a lot of bugs remain. The recent Swedish rom seems pretty solid and the Swedish Spring rom is pretty damn good.

 

http://android.modaco.com/index.php?s=&showtopic=334849&view=findpost&p=1648185

Link to comment
Share on other sites

1) Το handfree που αναφέρθηκε παραπάνω (Sony Ericsson MW600) δουλεύει άψογα, ο ήχος ακούγεται τούμπανο, με το πρόγραμμα της μουσικής το default τα χειριστήρια πάνω δουλεύουν κανονικότατα (ff-rew-play/pause). Το μόνο που δεν κάνει είναι να βγάζει στην αναγνώριση κλήσης το όνομα της επαφής (βγάζει μόνο το νούμερο). Απ' ό,τι διάβασα, δεν είναι θέμα κινητού αλλά θέμα android (δεν είναι συμβατά)

2) η swedish spring rls2 έχει δοκιμαστεί από κανέναν; ποιον dialer έχει πάνω; Τον stock τον κλασσικό; Γιατί εγώ με τους άλλους είχα προβλήματα (για την ακρίβεια, όταν πάταγα ένα νούμερο δε μου έβγαζε τις επαφές ξερωγω που ξεκινάνε από αυτό το νούμερο, αν καταλαβαίνετε τι εννοώ).

Θενξ.

Link to comment
Share on other sites

O flibblesan (author της FLB) έβγαλε "ανακοίνωση":

 

r11 is the last version of this ROM. Times have changed and we have a brand new official ROM to build upon. FLB was built upon the leaked Chinese ROM with it's many bugs and whilst I've tried my best to fix everything, a lot still remain. Since I don't have the time to rebuild FLB from scratch using the new Swedish ROM I'm calling it a day.

 

If you want to update to a rom that has all the features FLB provided without the bugs then I really recommend installing Swedish Spring. It's great!

 

Μάλλον δλδ τέλος και τα fixes (νέα έκδοση δεν θα έβγαζε έτσι κι αλλιώς)...

 

2) η swedish spring rls2 έχει δοκιμαστεί από κανέναν; ποιον dialer έχει πάνω; Τον stock τον κλασσικό; Γιατί εγώ με τους άλλους είχα προβλήματα (για την ακρίβεια, όταν πάταγα ένα νούμερο δε μου έβγαζε τις επαφές ξερωγω που ξεκινάνε από αυτό το νούμερο, αν καταλαβαίνετε τι εννοώ).

Θενξ.

 

Καταρχήν έχει ήδη βγει rls3. Έχει τον ZTE smartdialer και επιλογή να τον αλλάξεις με AOSP dialer. Αυτό που λες δεν είναι πρόβλημα, είναι feature του zte dialer που δεν έχει ο stock android.

Edited by klaount
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν έχει ήδη βγει rls3. Έχει τον ZTE smartdialer και επιλογή να τον αλλάξεις με AOSP dialer. Αυτό που λες δεν είναι πρόβλημα, είναι feature του zte dialer που δεν έχει ο stock android.

 

Επειδή με μπέρδεψες, o ZTE smartdialer πουχει πάνω, έχει τη δυνατότητα αυτή; Να πατάς 698 και να σου βγάζει τις επαφές που ξεκινάνε τα νούμερα από 698;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με μπέρδεψες, o ZTE smartdialer πουχει πάνω, έχει τη δυνατότητα αυτή; Να πατάς 698 και να σου βγάζει τις επαφές που ξεκινάνε τα νούμερα από 698;

 

Δεν έχω χρησιμοποιήσει καθόλου zte dialer να σου πω την αλήθεια, αλλά αν το έκανε αυτό ο dialer που είχε η wind 2.1 τότε ναι.

Link to comment
Share on other sites

Εχει επιστρεψει κανεις απο την flb11(b) σε flb10(b);Χρειαζεται wipe;ή απλα flashαρουμε την 10αρα και τελος;Η 11 μου κανει το προβλημα με το σημα και ο launcher της μου lagαρει παρα πολυ και απο οτι βλεπω δεν υπαρχει προοπτικη για την λυση τους...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...