Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι

10 characters

 

Και μετά δεν υπάρχει επιστροφή σε GEN 1 ?:blink:

Link to comment
Share on other sites

καλο θα ηταν να κανουμε ομως και ενα backup του channel1.nvm κατα τη διαρκεια της αναβαθμισης.

 

Πως? Τι ακριβώς είναι αυτό και σε τι χρησιμεύει? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Πως? Τι ακριβώς είναι αυτό και σε τι χρησιμεύει? :confused:

 

περιεχει το imei του κινητου που ειναι απαραιτητο για την συνδεση σε δικτυο και ετσι ειναι δυνατον με πολλες μανουβρες να γυρισουμε σε gen1 αν θελουμε ,μπορει και να μην χρειαστει και ποτε αλλα τι μας πειραζει να το εχουμε ;

 

το χει δοκιμασει κανεις; κανει φακελο στο sysdy η οχι ;

Edited by thanos1916
Link to comment
Share on other sites

παιδες προβλημα :shifty:

το προγραμμα δεν μου βρησκει το κινητο για να πατησω αρχη ή μαλλον μου το βρησκει αλλα το ξαναχανει :mad: .μια φορα που προλαβα να το πατησω μου κολλησε για κανενα δεκαλεπτο ξερετε τι παιζει???

 

 

--> το προλαβα και ξαναξεκινησε αλλα μου εβγαλε ερρορ οτι δεν διαβαστικε το ιμει του κινητου μου :unsure: :unsure:

 

 

τι συμβαινει??:!::!:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγη βοήθεια με τα γενέθλια please. Έχω περάσει από το pc στα google contacts πότε έχουν γενέθλια οι επαφές μου και μετά έκανα sync το κινητό.

 

Ωστόσο, ενώ εμφανίζονται στο calendar του blade, δε μου βγάζει ειδοποιήσεις. Υπάρχει κάποιος τρόπος να μου βγάζει notifications χωρίς να μπλέξω με third party εφαρμογές;

 

Επίσης, αν πάει επεξεργασία ενός contact από το κινητό δε μου εμφανίζει το πεδίο γενέθλια... γιατί αυτό;

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

παιδες προβλημα :shifty:

το προγραμμα δεν μου βρησκει το κινητο για να πατησω αρχη ή μαλλον μου το βρησκει αλλα το ξαναχανει :mad: .μια φορα που προλαβα να το πατησω μου κολλησε για κανενα δεκαλεπτο ξερετε τι παιζει???

 

 

--> το προλαβα και ξαναξεκινησε αλλα μου εβγαλε ερρορ οτι δεν διαβαστικε το ιμει του κινητου μου :unsure: :unsure:

 

 

τι συμβαινει??:!::!:

 

δοκιμασες να το αποσυνδεσεις να το κλεισεις και να ξαναπροσπαθησεις ;

τι επεμβασεις εχεις κανει στο κινητο μεχρι τωρα ;

Link to comment
Share on other sites

λοιπών πέρασα την 2.2 της wind και δεν μπορώ να κάνω root το κινητό. βάζω το universal androot 1.6.1 και βγάζει failed! no fu goo.

τι κάνω τώρα;

Link to comment
Share on other sites

λοιπών πέρασα την 2.2 της wind και δεν μπορώ να κάνω root το κινητό. βάζω το universal androot 1.6.1 και βγάζει failed! no fu goo.

τι κάνω τώρα;

O kallt kaffe έχει βγάλει μια εφαρμογή που μπορείς να δοκιμάσεις. Είναι μια τροποποιημένη έκδοση του z4root για να κάνεις μονιμα root τη συσκευή σου

Link to comment
Share on other sites

λοιπών πέρασα την 2.2 της wind και δεν μπορώ να κάνω root το κινητό. βάζω το universal androot 1.6.1 και βγάζει failed! no fu goo.

τι κάνω τώρα;

 

φιλε μου εσυ που την περασες μπορεις να μας πεις αν δημιουργηθηκε στον καταλογο C:\Windows ο φακελος sysdy ;

Αν ναι ηταν δυνατον να κανεις backup το channel1.nvm ;

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εσυ που την περασες μπορεις να μας πεις αν δημιουργηθηκε στον καταλογο C:\Windows ο φακελος sysdy ;

Αν ναι ηταν δυνατον να κανεις backup το channel1.nvm ;

Ευχαριστω πολυ.

 

δεν βλέπω να υπάρχει τέτοιος φάκελος

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι ενα ερωτημα

παντως μπορεις να κανεις ενα nandroid backup και να το στειλεις εννοω αυτο μεσω clockworkmod ;

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι ενα ερωτημα

παντως μπορεις να κανεις ενα nandroid backup και να το στειλεις εννοω αυτο μεσω clockworkmod ;

 

τι είναι το nandroid?

Link to comment
Share on other sites

τι είναι το nandroid?

 

nandroid ειναι το backup που παιρνεις απο το clockworkmod

δηλαδη σε μια 2.2 rom ειναι τα partitions boot.img system.img recovery.img .android_secure.img

cache.img data.img

Link to comment
Share on other sites

nandroid ειναι το backup που παιρνεις απο το clockworkmod

δηλαδη σε μια 2.2 rom ειναι τα partitions boot.img system.img recovery.img .android_secure.img

cache.img data.img

θες να σου στείλω το backup μου;

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση εμένα έχει κολλήσει στο 1%... Να το αφήσω όλο το βράδυ ή να το ξανακάνω απ'την αρχή;

 

κάτι θα πήγε στραβά. 5 λεπτά παίρνει η εγκατάσταση

Link to comment
Share on other sites

ναι αν σου ειναι ευκολο.

Απο την rom της wind φυσικα.

 

δεν θα έχει και όλες τις εφαρμογές μου και τις επαφές μου;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...