Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε κινητά αγορασμένα gen2 ή σε αυτά που έχουν αναβαθμιστεί από windows δεν υπάρχει πια το tpt. Οπότε δεν μπορείς αν δεν το κάνεις gen1 και μετά gen2 με tpt για να μπορείς να βάλεις image

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια για 2.3 ποια ειναι καλυτερη ρομ?η moldovan ειναι καλη?η ποια να βαλω?
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ξεχασει το μοτιβο μου και δε μπορω να κανω τιποτα με το κινητο τι να κανω?????/
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανενας πως μπορω να βαλω την παλια εκδοση του μαρκετ..?cm 7.1 εδω περα..μιλαμε ειναι πιο αργο και απο την καθυστερηση
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανενας πως μπορω να βαλω την παλια εκδοση του μαρκετ..?cm 7.1 εδω περα..μιλαμε ειναι πιο αργο και απο την καθυστερηση

 

φλάσαρε αυτό με CWM και θα έχεις το παλιό μάρκετ

 

παιδια εχω ξεχασει το μοτιβο μου και δε μπορω να κανω τιποτα με το κινητο τι να κανω?????/

 

πρέπει να περάσεις πάλι την rom σου. δοκίμασε να κάνεις factory reset με το CWM και να ξεκινήσεις το κινητό σου, αν δεν ξεκινάει, βάλε ρομ... φυσικά θα χάσεις τα πάντα

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχω αυτή την κάρτα : *Kingston 8GB (class4 - made in Taiwan)

 

Σήμερα το πρωί σταμάτησε να δουλεύει η σύνδεση usb.Δηλαδή κάθε φορα που σύνδεω το usb κάνει συνέχεια unmount.από clockworkmod μπορώ να κάνω mount και αντιγράφω κανονικά...)

Αφού ξεκινησε σήμερα πιστεύω φταιει κατι αλλο (και αφου η αντιγραφη δουλευει κανονικά από clockworkmod)...

 

Παίζει να 'ναι θέμα του υπολογιστή γιατί δεν είχα κανένα πρόβλημα πριν...

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να περάσεις πάλι την rom σου. δοκίμασε να κάνεις factory reset με το CWM και να ξεκινήσεις το κινητό σου, αν δεν ξεκινάει, βάλε ρομ... φυσικά θα χάσεις τα πάντα

 

το κινητο ειναι ενως φιλου εχει stock εκδοση δε εχει κανει τιποτα στο κινητο του σε αυτη την περιπτωση τι κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

το κινητο ειναι ενως φιλου εχει stock εκδοση δε εχει κανει τιποτα στο κινητο του σε αυτη την περιπτωση τι κανουμε?

 

πες του να βάλει την επίσημη αναβάθμιση της wind (από το site της wind)... θα του κάνει το κινητό σαν την πρώτη μέρα και θα καθαρίσει τα πάντα. Ή αν θέλει και ξεκλείδωμα των 512ΜΒ να ακολουθήσει τον οδηγό.

 

Καλησπέρα.Εχω αυτή την κάρτα : *Kingston 8GB (class4 - made in Taiwan)

 

Σήμερα το πρωί σταμάτησε να δουλεύει η σύνδεση usb.Δηλαδή κάθε φορα που σύνδεω το usb κάνει συνέχεια unmount.από clockworkmod μπορώ να κάνω mount και αντιγράφω κανονικά...)

Αφού ξεκινησε σήμερα πιστεύω φταιει κατι αλλο (και αφου η αντιγραφη δουλευει κανονικά από clockworkmod)...

 

Παίζει να 'ναι θέμα του υπολογιστή γιατί δεν είχα κανένα πρόβλημα πριν...

 

δεν είναι καλό να κάνεις cross thread posts, θα βρεις απάντηση στο άλλο θέμα

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι καλό να κάνεις cross thread posts, θα βρεις απάντηση στο άλλο θέμα

 

sorry ήταν λίγο επείγον... :happy:

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα χρονο το blade και εχω βαλη την αναμαθμηση της win με ξεκλείδωμα απο εδω του φιλου kogos και ειμαι ευχαριστημένος διαπίστωσα τρεις φορες και ενω περίμενα μηνυμα με κωδικους επαληθευσης μου εγραψε πληρη μνημη μηνυματων και το εχασα το μηνυμα, και τα μηνυματα που ειχα δεν ηταν πανω απο 10-12 και τα εσβησα και ολα οκ αλλα προσωρινά απο οτι φάνηκε

το εχω παθη τρεις φορες αυτο

βοηθατε ,ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! προχθές παρατήρησα ένα περίεργο πρόβλημα με το blade μου.

Είχα πάνω τη CM 7.1 official και δούλευε κανονικά το κινητό. Προσπάθησα να συνδεθώ στο ρούτερ μου, και ενώ συνδέεται, δεν καταφέρνει ποτέ να πάρει ip, οπότε και δεν έχω ίντερνετ. Είπα να το αφήσω και να το κοιτάξω σήμερα. Έκανα άλλη μια προσπάθεια, αλλά πάλι τίποτα, δεν μπορεί να πάρει ip.

 

Σκέφτηκα ότι ίσως έπαθε κάτι αυτή η ρομ (και σημειώνω ότι η 7.1 δούλευε κανονικά γι αρκετό καιρό). Αλλάζω ρομ και βάζω τη Moldovan Mile-High-Mountain-Pie RLS6, η εγκατάσταση γίνεται κανονικά, βάζω τον κωδικό του ρούτερ μου, αλλά πάλι τα ίδια...

 

Δοκιμάζω και ένα λάπτοπ να δω αν αυτό μπορεί να συνδεθεί ασύρματα στο ρούτερ, εκεί όλα οκ, δούλεψε αμέσως. Οπότε μάλλον δεν είναι κάποιο πρόβλημα από το ρούτερ μου. Ακόμα δοκίμασα να δώσω στατική ip στο blade, συνδέθηκε λέει στο ρούτερ, αλλά δεν είχα ίντερνετ. Δεδομένα απο κινητή τηλεφωνία λαμβάνω κανονικά πάντως (έτσι σέταρα και τις επαφές μου στη νέα ρομ). Το μόνο που δεν έχω δοκιμάσει είναι να προσπαθήσω να συνδεθώ σε άλλο ρούτερ, μήπως και όντως παίζει κάτι με το δικό μου ρούτερ (θα το κοιτάξω αύριο αυτό).

 

Γνωρίζετε τι μπορεί να παίζει;

 

EDIT: μόλις έκανα 3 φορές επανεκίνηση ρούτερ και κινητό, και τώρα συνδέθηκε... Δεν μπορώ να καταλάβω τι άλλαξε, πάντως όλα οκ.

Edited by thanasis00
Link to comment
Share on other sites

^ Το ίδιο έχω παρατηρήσει κι εγώ αλλά όχι στο σπίτι (Pirelli της CYTA) αλλά στην δουλειά (δεν είμαι σίγουρος για την μάρκα του, αλλά είναι της CONNX). Κάποιες φορές συνδέεται με την μια, άλλες φορές κλείνω και ανοίγω το wifi μερικές φορές μέχρι να νοιώσει ή το αφήνω κανένα 5λεπτο.
Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

^ Το ίδιο έχω παρατηρήσει κι εγώ αλλά όχι στο σπίτι (Pirelli της CYTA) αλλά στην δουλειά (δεν είμαι σίγουρος για την μάρκα του, αλλά είναι της CONNX). Κάποιες φορές συνδέεται με την μια, άλλες φορές κλείνω και ανοίγω το wifi μερικές φορές μέχρι να νοιώσει ή το αφήνω κανένα 5λεπτο.

 

Zte blade(1 με cm7 και 1 ενός φίλου που βάζω διάφορα) ,galaxy ace(με cm) και galaxy s(tornado)..

Στο σπίτι μου έχω ενα baudtec (connex) και ένα airties, στο φοιτητοσπιτο έχω cyta (το pirelli) και δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα πουθενά και με καμία συσκευή (χρησιμοποιώ το wifi από τα κινητά συνέχεια).

 

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Συγγνώμη για τη χαζή ερώτηση αλλά δεν βρίσκω με τίποτα τρόπο να βάλω τόνους στα Ελληνικά. Στο Ideos x5 πού είχα προηγουμένως οι τόνοι έμπαιναν κρατώντας πατημένο το πλήκτρο του γράμματος, κάτι που εδώ δεν βλέπω να δουλεύει... Μπορεί κάποιος να μου λύσει την απορία;

Note II, Galaxy s4 mini, ipad 4
Link to comment
Share on other sites

@nikos523 & @DeJaVu

εγώ έχω το netfaster iad 2 της hol και μου έτυχε αυτό το πρόβλημα... δε ξέρω και ποιο είναι το θέμα του, αφού το λάπτοπ μου παίρνει κανονικά ip.

Link to comment
Share on other sites

@nikos523 & @DeJaVu

εγώ έχω το netfaster iad 2 της hol και μου έτυχε αυτό το πρόβλημα... δε ξέρω και ποιο είναι το θέμα του, αφού το λάπτοπ μου παίρνει κανονικά ip.

 

Πιθανώς πρόβλημα της cm7 τότε

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με το viber όποτε κάνω κλήση με πάει σε ανοικτή ακρόαση. υπάρχει κάτι που να το διορθώνει αυτό;

Αν έχεις το FM radio με rds του andorko (το είχα σε μια παλιότερη GSF) και το ανοίξεις μια φορά και μετά το κλείσεις και μετά δοκιμάσεις το viber ο ήχος έρχεται από το ακουστικό, αλλά μετά έχεις battery drain λόγω του FM radio με το rds που δεν σταματάει αν δεν κάνεις reboot.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν αναφέρθηκε πιο πριν, αλλά σύμφωνα με αυτό http://techblog.gr/mobile/cyanogenmod-9-ice-cream-sandwich-5211/ μπορούμε να περιμένουμε παγωτάκι μέσα στον χειμώνα
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Modaco ,αν θυμάμαι καλά, διάβασα πως θα είναι δύσκολή δουλειά η μεταφορά του ICS σε blade λόγω Arm6 cpu.

 

Αν ισχύει το παραπάνω, μπορεί να φάμε "παγωτό" πιο αργά.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...