Jump to content

iPad 2 (2011)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλοριζικο σε όλους και ειδικά σε όσους είναι κανουργιοι σε προϊόντα της apple.

Περιμένουμε εντυπώσεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πηγε να το παραλαβει ο φιλος Jig. Καλοριζικο φιλε μου, οπως και σε οσους παρελαβαν σημερα :)

Βαγγέλη ευχαριστώ πολυ!!!

Επίσης έχεις αλλα 1000ευχαριστω απο το φιλαρακι που το αγόρασε!

Ακόμα δεν μπορεί να το πιστέψει ότι δεν θα χρειαστεί να περιμένει ένα μήνα.

Τώρα έχουμε κ οι δυο το ίδιο αφού πάντα ότι gadgetia μας αρέσει κάνουμε την παραγγελία μαζι αλλα αυτή την φορά έκατσε "στραβη" κ μας δώσανε μονο ένα απο τα τρία που είχαμε ζητήσει

Νασαι καλά κ πάλι

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο φιλε μου δινεις το ενα?:p

βεβαιως οταν το παρω:p

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο σε όλους και ειδικά σε όσους είναι κανουργιοι σε προϊόντα της apple.

Περιμένουμε εντυπώσεις.

 

συνωνοματε ενας εξ αυτων ειμαι και εγω :D:D

ο τελευταιος που πηρε στο iStorm Κολωνακι

και να διορθωσω τον φιλο μου Mythozz οτι εδωσαν εκτος των πρωτων 16

αλλα 6 και εφτασαν στα 22 ...:)

Link to comment
Share on other sites

Το χτύπησα και γω. :ninja:

http://img696.imageshack.us/img696/6568/img0103n.jpg

 

Πω πω...

Βλέποντάς το χαίρομαι απίστευτα που η Apple τα τελευταία χρόνια έχει αποφασίσει το λευκό να το κυκλοφορεί σαν extra και όχι σαν το βασικό χρώμα των μηχανημάτων της...

Σαν κακόγουστη Philips κορνίζα είναι το άσπρο!

No offence solo7! :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

που θα παει θα το αγορασω και εγω καποια στιγμη , παντως ειναι απολαυση το επαιζα σημερα στο Πλαισιο κανα 20 λεπτο

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Πω πω...

Βλέποντάς το χαίρομαι απίστευτα που η Apple τα τελευταία χρόνια έχει αποφασίσει το λευκό να το κυκλοφορεί σαν extra και όχι σαν το βασικό χρώμα των μηχανημάτων της...

Σαν κακόγουστη Philips κορνίζα είναι το άσπρο!

No offence solo7! :p

Αν το δεις με την οθονη αναμμενη το ασπρο ειναι πολυ πιο ωραιο.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τα είχα και τα δυο αρκετές ώρες. Κράτησα το άσπρο. Πιστέψτε με, σε όλους όσοι τα είδαν, το άσπρο άρεσε περισσότερο.

Τα βοηθήματα (ρολόι κλπ) που είναι; Μάλλον πουθενά, ε;

Edited by solo7
Link to comment
Share on other sites

Tα ειδα και τα δυο και το ασπρο ειναι καλυτερο στο ματι νομιζω.

 

Ψαχνω καποιον να μου το φερει απο Αμερικη, γιατι δεν μου αρεσε η οθονη και ακομα βαρυ μου φαινεται. Περιμενα περισσοτερα...

Take five..
Link to comment
Share on other sites

Αν το δεις με την οθονη αναμμενη το ασπρο ειναι πολυ πιο ωραιο.

 

Παιδιά, τα είχα και τα δυο αρκετές ώρες. Κράτησα το άσπρο. Πιστέψτε με, σε όλους όσοι τα είδαν, το άσπρο άρεσε περισσότερο.

Τα βοηθήματα (ρολόι κλπ) που είναι; Μάλλον πουθενά, ε;

 

Παιδιά γούστα είναι αυτά ;)

Προσωπικά δε μου αρέσει γενικά το άσπρο (τουλάχιστον όχι το άσπρο του ψυχιατρείου, της Apple :p) και θεωρώ - νομίζω σωστά - πως λερώνεται και πολύ πιο εύκολα.

Ε δε θέλω και να πηγαίνω να πλένω τα χέρια μου κάθε φορά που θέλω να αγγίξω τον υπολογιστή μου.

Αλλά γενικά κιόλας, δε με ενθουσιάζει το λευκό. Άσε που δε θεωρώ πως ταιριάζει με την αλουμινένια "πλάτη" - αλλά είπαμε γούστα είναι αυτά ;)

 

Μου έστειλαν e-mail από το Πλαίσο ότι είχανε λίγα κομμάτια και ότι "συνεχίζω να διατηρώ τη θέση μου στη λίστα αναμονής". Φαντάζομαι πως το στείλανε σε όλους, αλλά τουλάχιστον δείχνουν ένα ενδιαφέρον για τον πελάτη (ακόμα και αν υποθέταμε πως δεν ισχύει καν η λίστα αναμονής ή πως ακόμα και να υπάρχει λίστα, θα το πάρουν πρώτα οι φίλοι τους ή οι big spenders όταν ξαναέρθει), αντίθετα με το πολύ ανούσιο μήνυμα του Multirama.

Edited by DesertSMisSRaiN

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το χρωμα.

Αυτο που είχα παρατηρήσει εγω με το παλαιότερο iPad είναι ότι οποιοδήποτε άλλο χρωμα πέρα απο το μαύρο είναι distracting. Σκεφτείτε ότι ο βασικός σκοπός της συσκευής είναι το περιεχόμενο στην οθόνη και όχι το γύρω γύρω η το πόσο όμορφη φαίνεται η συσκευή. Είχα αγοράσει στην αρχή μια θήκη η οποία είχε γκρίζο χρωμα γύρω απο την οθόνη. Μου αποσπουσε τόσο πολυ την προσοχή που κατέληξα να βαψω αυτο το κομμάτι μαύρο!! Θεωρώ λοιπόν ότι το άσπρο θα είναι ακόμα χειρότερο.

Και πραγματικά μου φαίνεται πολυ περίεργο που η apple πήρε μια τέτοια απόφαση. Τελοσπαντων μπορει να είμαι μόνο εγω που είμαι περίεργος άλλα απο ότι βλέπω υπάρχουν πολλά σχόλια και στο Internet σχετικά με αυτο το θέμα. Ένα καλο παράδειγμα είναι αυτο του John gruber. Διαβαζωντας το άρθρο του είναι σαν να διάβαζα τη σκέψη μου!

Edited by dk79
Link to comment
Share on other sites

ειναι παντως αξιοσημειωτο οτι σε εμενα τοπυλαχιστον πυ εχω το 1 δν βλεπω καποιες τρελες διαφορες για να βουτηξω τωρα για το 2.ενταξει η ταχυτητα ενταξει η καμερα απλα για εναν κατοχο της πρωτησ εκδοσης ειναι σπαταλη το 2

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Δεν μου έλειπε η κάμερα. Ok, ο 2πλοπύρινος επεξεργαστής θα κάνει τη διαφορά στα παιχνίδια αλλά και πάλι δεν ήμουν και πολύ του παιχνιδιού στο iPad.
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κι εγω κατα του λευκού χρώματος, αλλα ειναι καλο στο διάβασμα βιβλίων με λευκό φόντο και μαύρα γράμματα. Στη συγκεκριμένη περίπτωση λειτουργεί ως το... ambilight στις τηλεοράσεις Philips. Γενικώς ειμαι υπέρ του μαύρου, και τουλαχιστον στο iPad 2 δεν θα υπαρχει η ανησυχία να "σπάσει" το λευκό χρώμα όπως ειχε συμβεί σε λίγες περιπτώσεις με το iPhone 3, καθώς το πλαισιο του iPad 2 δεν εχει καμπύλες και εχει επίπεδη επιφάνεια μονο.

 

Sent from iPad via TapaTalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

ειναι παντως αξιοσημειωτο οτι σε εμενα τοπυλαχιστον πυ εχω το 1 δν βλεπω καποιες τρελες διαφορες για να βουτηξω τωρα για το 2.ενταξει η ταχυτητα ενταξει η καμερα απλα για εναν κατοχο της πρωτησ εκδοσης ειναι σπαταλη το 2

 

Θα διαφωνησω εδώ! Οι διάφορες για εμένα είναι τεράστιες. Τόσο στο handling της συσκευής (tapered edges, βαρος) που είναι παρα πολύ σημαντικό όσο και στο actual hardware

Είχα το πρώτο iPad σχεδόν απο την πρώτη εβδομάδα κυκλοφορίας του. Απο την αρχή φαινόταν ότι ήταν underpowered. Μη με παρεξηγεις εξακολουθεί να είναι μια καταπληκτική συσκευη και το χρησιμοποιούσα κάθε μέρα για ένα σωρό διαφορετικά πράγματα. Αλλα φαινόταν ότι για οικονομικούς λόγους η οτιδήποτε άλλο είχαν κάνει περικοπές. Μνήμη, κάρτα γραφικών ήταν τα δυο σημαντικότερα προβλήματα.

Τώρα τα πάντα είναι smooth. Οι διάφορες είναι τεράστιες. Μερικά χαρακτηριστικά παραδείγματα.

1) garage band δεν πέφτει συνέχεια στο optimizing track

2)painting programs ακολουθούν γρήγορα το δάχτυλο με υπεροχες καμπυλες και δεν στομωνουν με προσθήκη layers

3) iTunes search. Στο 1 έπαιρνε μια αιωνιότητα σε βαθμό όπου θεωρούσα ότι ήταν bug στο 2 είναι instantaneous.

4) tabbed browsing στο safari δεν προκαλεί το refreshing της σελίδας όπως πριν. Σημαντικό πρόβλημα σε σημείο εκνευρισμου. Το ίδιο και στο iTunes store.

5) smooth animations και scrolling

6) χωρίς κανένα optimization για το καινούριο hardware τα ίδια παιχνίδια τρέχουν καταπληκτικά.

7) PDF περιοδικά σε zinio και άλλες εφαρμογές όπoυ χρησιμοποιούν το pixel mag πρότυπο λειτουργούν άψογα πια.

Μπορώ να σκεφτώ τουλάχιστον καμμιά 10αρια ακόμα. Και αυτά είναι μόνο στις ήδη υπάρχουσες εφαρμογές χωρίς να λαβω υπόψη οποιαδήποτε καινούρια που ποιος ξέρει τι άλλο θα κάνει. Ειδικά σε μουσικές εφαρμογές και σε graphic intensive εφαρμογές όπως image editing.

Οι κάμερες δεν με ενδιαφέρουν καθόλου αλλα το user experience είναι κάτι ιδιαίτερα σημαντικό. Και στο iPad 2 είναι απλά στα ύψη.

Φαίνεται σα να θεωρώ το iPad 1 μεγάλη σαβουρα αλλα δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Ήταν μια εκπληκτική συσκευή που απλά τώρα έχει αγγίξει με το δεύτερο την τελειότητα.

 

Σε καμμιά περίπτωση και να με πλήρωναν δε θα γυρναγα πίσω στο πρώτο.

Edited by dk79
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με τον προλαλησαντα

Παιδια τα πραγματα ειναι απλα

το ipad 1 εδειξε τον δρομο και παραμενει μια καταπληκτικη συσκευη

το ipad 2 προχωρα μπροστα ειναι απιθανο !!!!!!

Αλλωστε review εχω κανει στο macuse.net αλλα και στο youtube ...

Απλα δεν υπαρχουν αλλες συσκευες σαν αυτα τα 2 .. ολα τα αλλα , ακομα και οσα ανακοινωθηκαν και δεν κυκλοφόρησαν ακομα ειναι απλα μπανανόφλουδες ... και δεν θα κάτσω να εξηγήσω γιατι .. το εχω κανει εδω και πολυ καιρο ... (και έχασα χρήματα για να ανακαλύψω τα ΔΗΘΕΝ τρομερά android ....)

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

δημοκρατια εχουμε εκφραζουμε αποψεις τωρα για τα αλλα η ιστορια θα δειξει απλα δεν νομιζω οτι καθε χρονο πρεπει να κατφευγουμε στην αγορα νεοτερων εκδοσεων η γνωμη μου οτι ανα 2 χρονια οι εταιρειες εχουν κατι νεοτερο να επιδειξουν

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

δημοκρατια εχουμε εκφραζουμε αποψεις τωρα για τα αλλα η ιστορια θα δειξει απλα δεν νομιζω οτι καθε χρονο πρεπει να κατφευγουμε στην αγορα νεοτερων εκδοσεων η γνωμη μου οτι ανα 2 χρονια οι εταιρειες εχουν κατι νεοτερο να επιδειξουν

Φυσικά και συμφωνώ απόλυτα , ανα 2 χρόνια περίπου έρχονται οι πραγματικες μεγαλες αλλαγές και όχι μόνο στα Κινητα κλπ αλλά και στους υπολογιστες , απλά στο iPad 2 η διάφορα ταχύτητας με το 1 είναι σαν iphone3g με iPhone 4 , αν δεν σε ενδιαφέρει η ταχύτητα τότε το iPad 1 είναι υπέροχο, και μη νομίζετε ότι είναι αργό ε , να μη λέμε συνέχεια τα ίδια και τα ίδια

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση αμα παρω το μοντελο 3g

και βαλω καρτα sim cu με data(εχει μετατραπει σε microsim)

θα εχω καποιο προβλημα??η ολα οκ??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα διαφωνησω εδώ! Οι διάφορες για εμένα είναι τεράστιες. Τόσο στο handling της συσκευής (tapered edges, βαρος) που είναι παρα πολύ σημαντικό όσο και στο actual hardware

Είχα το πρώτο iPad σχεδόν απο την πρώτη εβδομάδα κυκλοφορίας του. Απο την αρχή φαινόταν ότι ήταν underpowered. Μη με παρεξηγεις εξακολουθεί να είναι μια καταπληκτική συσκευη και το χρησιμοποιούσα κάθε μέρα για ένα σωρό διαφορετικά πράγματα. Αλλα φαινόταν ότι για οικονομικούς λόγους η οτιδήποτε άλλο είχαν κάνει περικοπές. Μνήμη, κάρτα γραφικών ήταν τα δυο σημαντικότερα προβλήματα.

Τώρα τα πάντα είναι smooth. Οι διάφορες είναι τεράστιες. Μερικά χαρακτηριστικά παραδείγματα.

1) garage band δεν πέφτει συνέχεια στο optimizing track

2)painting programs ακολουθούν γρήγορα το δάχτυλο με υπεροχες καμπυλες και δεν στομωνουν με προσθήκη layers

3) iTunes search. Στο 1 έπαιρνε μια αιωνιότητα σε βαθμό όπου θεωρούσα ότι ήταν bug στο 2 είναι instantaneous.

4) tabbed browsing στο safari δεν προκαλεί το refreshing της σελίδας όπως πριν. Σημαντικό πρόβλημα σε σημείο εκνευρισμου. Το ίδιο και στο iTunes store.

5) smooth animations και scrolling

6) χωρίς κανένα optimization για το καινούριο hardware τα ίδια παιχνίδια τρέχουν καταπληκτικά.

7) PDF περιοδικά σε zinio και άλλες εφαρμογές όπoυ χρησιμοποιούν το pixel mag πρότυπο λειτουργούν άψογα πια.

Μπορώ να σκεφτώ τουλάχιστον καμμιά 10αρια ακόμα. Και αυτά είναι μόνο στις ήδη υπάρχουσες εφαρμογές χωρίς να λαβω υπόψη οποιαδήποτε καινούρια που ποιος ξέρει τι άλλο θα κάνει. Ειδικά σε μουσικές εφαρμογές και σε graphic intensive εφαρμογές όπως image editing.

Οι κάμερες δεν με ενδιαφέρουν καθόλου αλλα το user experience είναι κάτι ιδιαίτερα σημαντικό. Και στο iPad 2 είναι απλά στα ύψη.

Φαίνεται σα να θεωρώ το iPad 1 μεγάλη σαβουρα αλλα δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Ήταν μια εκπληκτική συσκευή που απλά τώρα έχει αγγίξει με το δεύτερο την τελειότητα.

 

Σε καμμιά περίπτωση και να με πλήρωναν δε θα γυρναγα πίσω στο πρώτο.

 

Εγω το είχα 7 μερες το iPad 2 και σε καμία περίπτωση δεν θα έδινα 500+ ευρώ να το πάρω,εώς 400ευρω το πολύ αξίζει (βλεπε τιμές Αμερική)

η διαφορες του δεν αξίζει τόσο απο τι στιγμή που περνεις ένα used iPad 1 με πολύ λιγότερα!!

Εργαλείο παραμένει το iPad 1 για μια οικονομική λύσει (για όσοι μαζευουνε για το iPhone 5 οπως εγω)

Lol

 

μια ερωτηση αμα παρω το μοντελο 3g

και βαλω καρτα sim cu με data(εχει μετατραπει σε microsim)

θα εχω καποιο προβλημα??η ολα οκ??

Κανένα πρόβλημα

Edited by Te_salat
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad 2 (2011)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...