Jump to content

iPad 2 (2011)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατά πάσα πιθανότητα θα είναι όπως το λέτε, αλλά και πάλι είμαστε (θεωρητικά) 2 μέρες πριν την κυκλοφορία του και ακόμα δεν έχει ανακοινωθεί τιμή από τα μεγάλα καταστήματα.

Τι συμβαίνει;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μας το κρατάνε για έκπληξη!!

 

John74 εσύ που έχει και το 1 και το 2, μπορείς να μας πεις αν βλέπεις διαφορά στην ποιότητα/απεικόνιση χρωμάτων sharpness, smoothness.........

στην apple αν και χαμηλής ανάλυσης(σε σχέση με τον ανταγωνισμό) δίνουν βάση σε αυτά τα πράγματα, οπότε παρόλο που έχουν την ίδια ανάλυση, ίσως φτιάξανε κάποια πραγματάκια??

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

H apple εχει κανει allocate 140 ipad 2 για την αυριανή ημέρα κυκλοφορίας....καλη τυχη σε ολους....
Why join the navy if you can be a pirate?
Link to comment
Share on other sites

H apple εχει κανει allocate 140 ipad 2 για την αυριανή ημέρα κυκλοφορίας....καλη τυχη σε ολους....

 

Πρωτα απο ολα αυριο δε θα κυκλοφορησει απολυτως τιποτα. Δευτερον πως ακριβως εβγαλες αυτο το νουμερο???

Link to comment
Share on other sites

Εχεις απολυτο δίκιο θα κυκλοφορησει στο εμπόριο 26.3. Ενα πουλακι μου το σφυριξε..
Why join the navy if you can be a pirate?
Link to comment
Share on other sites

Επειδη οι moderators ειναι λιγο trigger happy με το σβησιμο των comments θα παραλλαξω το ποστ μου.

Δεν υπαρχει ουτε μια στο τρισεκατομμυριο να ερθουν μονο 140 κομματια.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη οι moderators ειναι λιγο trigger happy με το σβησιμο των comments θα παραλλαξω το ποστ μου.

Δεν υπαρχει ουτε μια στο τρισεκατομμυριο να ερθουν μονο 140 κομματια.

 

θα ερθουν πολυ λιγα κομματια. Αυτο εμαθα και εγω. Για να καταλαβεις, μεγαλη αλυσίδα ηλεκτρονικών ειδων, θα φερει μονο λιγα κομμάτια στην ΑΘΗΝΑ και πουθενα αλλου.

Αυτο και μονο ειναι απόδειξη.

Link to comment
Share on other sites

Το λιγα κομματια το δεχομαι, αλλα το πολυ συγκεκριμενο 140 κομματια το βρισκω απλα αστειο.

1200 για παραδειγμα ειναι οντως λιγα κομματια αλλα ειναι κοντα στις 10 φορες περισσοτερα απο τα 140...

Anyway θα δουμε το Σαββατο.

Παντως ντροπη σε οσους καταστηματαρχες παιρνουν προκαταβολη για το ipad ενω γνωριζουν πολυ καλα οτι δε θα μπορεσουν να ανταπεξελθουν.

Πηγα και εγω και εδωσα προκαταβολη στο πλαισιο και απο λιγο που συζητησα με την κοπελα καταλαβα οτι την ιδια τυχη που εχω εγω που εδωσα προκαταβολη εχει και οποιοσδηποτε αλλος που απλα θα μπει στο μαγαζι και θα το ζητησει.

Το fiasco των λιγων κομματιων φαινεται και απο το golden-i οπου εστειλε μηνυμα εχθες οτι η παραγγελια των ipad θα ξεκινησει το Σαββατο!! Μα υποτιθεται οτι το Σαββατο θα μπορεις να το αγορασεις οχι απλα να παραγγειλεις....

Νομιζω οτι οσοι το αγορασουν το Σαββατο θα εξαντλησουν την τυχη ενος χρονου!!!

 

EDIT: μαλλον πρεπει να δαγκωσω τη γλωσσα μου γιατι η πηγη του ZenZen70 ειναι προφανως η ιδια με την οποια μιλησα εγω πριν απο λιγο και επικυρωσε τα 140 κομματια. Αν ειναι ετσι η Apple κανει redefine την εννοια του product launch!!!

Edited by dk79
Link to comment
Share on other sites

Pad 2 WiFi

 

- iPad 2 WiFi 16 GB: 509 Ευρώ

- iPad 2 WiFi 32 GB: 619 Ευρώ

- iPad 2 WiFi 64 GB: 719 Ευρώ

 

iPad 2 3G + WiFi

 

- iPad 2 3G + WiFi 16 GB: 639 Ευρώ

- iPad 2 3G + WiFi 32 GB: 739 Ευρώ

- iPad 2 3G + WiFi 64 GB: 839 Ευρώ

 

Οι παραπάνω τιμές συμπεριλαμβάνουν Φ.Π.Α. και είναι καθιστούν τον νέο iPad 2 οικονομικότερο, συγκριτικά με τις τιμές πώλησης του πρώτου iPad!

Link to comment
Share on other sites

αντε να ερθουν αυριο τα πρωτα κομματια θα γινει χαμως

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Ωραια μας κανατε την καρδια......περιβολι(οτι και αν σημαινει η εκφραση:confused:)

140 κομματια για 140 φιλους και γνωστους, και ολοι οι υπολοιποι θα παρουμε τα .......γνωστα.

Ξερει κανεις για Θεσσαλονικη που θα το πουλανε (και καλα)? Το μαγαζι στην Τσιμισκη κοντα στην Ναυαρινου που μοιαζει με apple store(:lol:) εχει καμμια σχεση με τα i-μαγαζια της Αθηνας ή απλα κανουν "προσποιηση"?

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις για Θεσσαλονικη που θα το πουλανε (και καλα)? Το μαγαζι στην Τσιμισκη κοντα στην Ναυαρινου που μοιαζει με apple store(:lol:) εχει καμμια σχεση με τα i-μαγαζια της Αθηνας ή απλα κανουν "προσποιηση"?

 

Καλά και τα δικά μας i-μαγαζιά, μη νομίζεις...προσποίηση είναι :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

δειτε τιμες που εχει ο υπολοιπος κοσμος...

Κριμα... παλι +40 ευρω (στο 64gb+3g) ΕΙΜΑΣΤΕ....

 

http://www.setteb.it/7b/img_2011/12/12-10815b_tabellaprezziintlipad2big.jpg

 

Απο USA δαγκωτο η αγορα... και αφηστε τους να βρουν θύματα...

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

από αμερικη συμφέρει αν έχεις κάποιον γνωστό εκεί. γιατί σε αρμέγουν και εκείνοι για να βγαλουν κέρδος. αν ισχύει η international εγγύηση απο αμερική(χωρίς απόδειξη) και για εδώ, τότε αξίζει. δεν χρειάζεται να πάρουμε από την πρώτη μέρα, σιγά πια η φοβερή ανάγκη, πόσο μάλλον όταν θα χρειαστεί ένα χρονικό διάστημα για να βγούνε ειδικά προγράμματα/games για το 2άρι.... αμάν πια αυτός ο υπερκαταναλωτισμός! γιατί να πέφτουμε έτσι θύματα του μάρκετινκ για κάτι που μέχρι χτες δεν υπήρχε δεν μπορώ να καταλάβω... Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

μπορω να επιβεβαιωσω οτι δεν υπαρχει κανενα απολυτως προβλημα με την εγγυηση.

Το πρωτο ipad το ειχα αγορασει απο Αμερικη. Την προηγουμενη εβδομαδα χαλασε παντελως και δεν ειχα κανενα προβλημα με αλλαγη του. Ειδαν κατευθειαν το σειριακο οτι ειναι ακομα υπο εγγυηση και μου το αλλαξαν με καινουριο την μεθεπομενη ημερα.

Οφειλω να ομολογησω οτι εντυπωσιαστηκα.

Επισης εντυπωσιαστηκα απο το γεγονος οτι το help line ολης της apple συνδεεται. Στην αρχη ειχα παρει το αμερικανικο support line και την επομενη ημερα οπου μιλησα με το ελληνικο ειχαν κανονικα περασμενα τα παντα απο τον αμερικανο υπαλληλο.

Link to comment
Share on other sites

Σε 3-4 εβδομαδες θα εχουν νεα παραλαβη....

 

Μας έχεις κάνει την καρδιά περιβόλι! Φτάνει :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

βλέποντας πορτογαλία και φινλανδία να πουλάνε 479 με 23% ΦΠΑ τι συμπεραίνουμε ; :whistle:

ότι, σε συνδυασμό με το γεγονός πως προφανώς το allocation στην Ελλάδα είναι πάρα πολύ μικρό, μας θεωρούν πλούσιους μ$@#$ς :)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

με στηλανε email από τα multirama, και μου είπανε ότι το σάββατο θα έχουν επιλεγμένα καταστήματα το ipad2 και να πάω λένε αν θελω να δώσω προκαταβολή για να κάνω κράτηση ένα ipad(δεν λένε πότε όμως θα το πάρω) και ότι ο αριθμός στην ελλάδα των ipad2 θα είναι πολυ μικρός....

με λίγα λόγια και λεφτά θέλουνε και παραλλαβή σε καμία 2 βδομάδες!!

μου φαίνεται καλύτερα να περιμένω λίγο με το ipad1 64gb που έχω(το πουλάω και εδω) και να πάρω με την ησυχία μου μετά κανά μήνα από έξω( όταν δεν θα μας εκμεταλλεύονται όλοι στο ebay όπως τώρα που τα μοσχοπουλάνε με τεράστιο κέρδος) ετοιμοπαράδοτα και άντε γιααααα

νομίζω το πιο λογικό.θέλω να πάω σε 32άρι

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

μας το κρατάνε για έκπληξη!!

 

John74 εσύ που έχει και το 1 και το 2, μπορείς να μας πεις αν βλέπεις διαφορά στην ποιότητα/απεικόνιση χρωμάτων sharpness, smoothness.........

στην apple αν και χαμηλής ανάλυσης(σε σχέση με τον ανταγωνισμό) δίνουν βάση σε αυτά τα πράγματα, οπότε παρόλο που έχουν την ίδια ανάλυση, ίσως φτιάξανε κάποια πραγματάκια??

 

ποιότητα/απεικόνιση χρωμάτων sharpness, smoothness το ιδιο,ενα κλικ πιο γρηγορο το ipad2 αλλα μετα απο τοσες μερες που το εχω στα χερια μου

συμπερασμα οσοι εχετε το ipad 1 δεν αξιζει να δωσετε συν 200ευρω να παρετε το νεο μοντελο

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Μας έχεις κάνει την καρδιά περιβόλι! Φτάνει :p

 

Σταματάω εδω....α και κάτι άλλο....θα σας πρότεινα να μην δίνετε προκαταβολή για το ipad 2 απλά γιατί το θεωρώ απαράδεκτο απο την μεριά των εμπόρων. Μαζεύουν μετρητά τα οποία εκμεταλεύονται και μας έχουν όλους στο περίμενε.

Why join the navy if you can be a pirate?
Link to comment
Share on other sites

Σταματάω εδω....α και κάτι άλλο....θα σας πρότεινα να μην δίνετε προκαταβολή για το ipad 2 απλά γιατί το θεωρώ απαράδεκτο απο την μεριά των εμπόρων. Μαζεύουν μετρητά τα οποία εκμεταλεύονται και μας έχουν όλους στο περίμενε.

 

με βρισκεις απολυτα σμφωνο ουτε τοκογλυφια να κανανε :mad:

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις για Θεσσαλονικη που θα το πουλανε (και καλα)? Το μαγαζι στην Τσιμισκη κοντα στην Ναυαρινου που μοιαζει με apple store(:lol:) εχει καμμια σχεση με τα i-μαγαζια της Αθηνας ή απλα κανουν "προσποιηση"?

 

Είναι authorised reseller.

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad 2 (2011)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...