Jump to content

iPad 2 (2011)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχως δε μου φαινεται τιποτα περιεργο σε αυτο που ειπες!!

Κλασσικη Ελλαδα.

Εγω ακομα πιο εξυπνος πηρα το πλαισιο 2 μερες μετα την παρουσιαση του ipad2...

Ειχαν βεβαια ανεβασει τα ipad 2 banner στο site τους λεω, λες::

Ακομα περιμενο το τηλεφωνημα που μου εχουν υποσχεθει για την τιμη του...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια μικρη βοηθεια ρε παιδια θα παει ο πατερασ μου 26 αυτου του μηνα γαλλια παρισι να το πω να το παρει απο εκει η να περιμενω να το παρει απο ελλαδα ενδιαφερομαι για το ipad 2 16gb i 32gb wi-fi

 

με συμφερει οικονομικα?θα υπαρχει προβλημα να περασω τα ελληνικα??? για την εγγυηση τι παιζει????

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν μια θήκη που να μοιάζει με το Smart Cover αλλά και να προστατεύει όλη τη συσκευή, ορίστε μια λύση σε ροζ, μπλε και μαύρο.

 

http://www.speckproducts.com/pixelskin-hd-wrap-ipad-case-blue-1607.html

 

Άντε να δούμε κι άλλες με ολόσωμη προστασία διότι δεν θα αντέξω να το έχω γυμνό στο πίσω μέρος. Σκέφτηκα βέβαια και τη λύση κάποιας καλής μεμβράνης αυτή τη φορά. Είναι τόσο λεπτό το iPad 2 που θα είναι σίγουρα εξαιρετική η αίσθηση στα χεριά σε σχέση με το πρώτης γενιάς. Μπορεί να καταλήξω και σε μια ολόσωμη θήκη, δεν ξέρω ακόμη.

 

Te_salat, εσύ invisible shield δεν έχεις βάλει στο πρώτο iPad;

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η καλύτερη λύση είναι η θήκη στο link που δίνεις.

 

Στο MacBook pro έχω ειδική διαφανή μεμβράνη. Τρομερή και αόρατη σε ματ όχι γυαλιστερο.

Προστατεύει απο γρατζουνιες αλλα όχι απο πτώση.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

μια μικρη βοηθεια ρε παιδια θα παει ο πατερασ μου 26 αυτου του μηνα γαλλια παρισι να το πω να το παρει απο εκει η να περιμενω να το παρει απο ελλαδα ενδιαφερομαι για το ipad 2 16gb i 32gb wi-fi

 

με συμφερει οικονομικα?θα υπαρχει προβλημα να περασω τα ελληνικα??? για την εγγυηση τι παιζει????

 

ευχαριστω εκ των προτερων

 

 

 

Για τιμές δεν ξέρουμε ακόμα.

Όσο για εγγύηση ισχύει ανεξαρτήτως απο το σε ποια χώρα το αγορασες . Το ξέρω απο πρώτο χέρι αυτο. Δεν χρειάζεσαι καν την απόδειξη πια. Άλλα έχε την για καλό και για κακό.

Τα ελληνικά υπάρχουν σε όλα τα iPad ανεξαρτήτως χώρας. Απλά κανεις flip το διακόπτη δίπλα απο την γλώσσα που θέλεις.

Θα έλεγα να δοκιμασεις και Γαλλία απλά για να έχεις περισσότερες πιθανότητες να το έχεις στα χέρια σου. Υποψιαζομαι ότι θα Έχει μεγάλη ζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Για τιμές δεν ξέρουμε ακόμα.

Όσο για εγγύηση ισχύει ανεξαρτήτως απο το σε ποια χώρα το αγορασες . Το ξέρω απο πρώτο χέρι αυτο. Δεν χρειάζεσαι καν την απόδειξη πια. Άλλα έχε την για καλό και για κακό.

Τα ελληνικά υπάρχουν σε όλα τα iPad ανεξαρτήτως χώρας. Απλά κανεις flip το διακόπτη δίπλα απο την γλώσσα που θέλεις.

Θα έλεγα να δοκιμασεις και Γαλλία απλά για να έχεις περισσότερες πιθανότητες να το έχεις στα χέρια σου. Υποψιαζομαι ότι θα Έχει μεγάλη ζήτηση.

 

Οι τιμές για Ελλάδα ενδεχομένως να τσιμπησουν λιγο προς τα πάνω για τις 3G συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα. Έχω Έχω κατασταλάξει να πάρω το 32gb wifi απλώς θέλω να ρωτήσω αν έχει gps?( Χωρίς να χρειαζότανε να συνδεθεί στο διαδίκτυο)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα. Έχω Έχω κατασταλάξει να πάρω το 32gb wifi απλώς θέλω να ρωτήσω αν έχει gps?( Χωρίς να χρειαζότανε να συνδεθεί στο διαδίκτυο)

 

Μόνο το 3G μοντέλο έχει A-GPS.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Για τιμές δεν ξέρουμε ακόμα.

Όσο για εγγύηση ισχύει ανεξαρτήτως απο το σε ποια χώρα το αγορασες . Το ξέρω απο πρώτο χέρι αυτο. Δεν χρειάζεσαι καν την απόδειξη πια. Άλλα έχε την για καλό και για κακό.

Τα ελληνικά υπάρχουν σε όλα τα iPad ανεξαρτήτως χώρας. Απλά κανεις flip το διακόπτη δίπλα απο την γλώσσα που θέλεις.

Θα έλεγα να δοκιμασεις και Γαλλία απλά για να έχεις περισσότερες πιθανότητες να το έχεις στα χέρια σου. Υποψιαζομαι ότι θα Έχει μεγάλη ζήτηση.

 

Οκ ευχαριστώ του έγραψα σε ένα χαρτάκια του πατέρα μου τι ακριβώς θέλω κ στις 26 που θα είναι εκει αν μπορέσει θα το πάρει άσπρο 16αρι wifi

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο χθες το δουλεύω το iPad 2 (φίλος μου το έδωσε για μερικές μέρες)μπορώ να πω πως δεν αξίζει να δώσει κάποιος το iPad 1 τους συν 200ευρω να πάρει το iPad 2

Εώς 100ευρω διάφορα αξίζει

Δηλαδή πουλάς το iPad 1 εδώ και περνεις το iPad 2 απο Αμερική

Η κάμερα είναι για κλάματα εάν έχεις iPhone 4 με FaceTime κτλ κτλ τότε περνεις ένα iPad 1 σε super τιμή και είσαι άρχοντας!

Έκανα μερικά τεστ και απο ταχύτητα και τελικά έχει μικρές διάφορες με το iPad 1 (το περίμενα πιο γρήγορο)

 

Εάν έχετε απορίες ρωτήστε με ότι θέλετε

 

(αγόρασα το hdmi adapter αυτό αξίζει και είναι όλα τα λεφτά ειδικά στο iPad 2 γιατί στο iPhone 4 & iPad 1 δείχνει μονάχα τα φωτός και βίντεο(YouTube κτλ)

 

Το smart cover τελικά δεν είναι πρακτικό καθόλου!δεν προστατεύει τίποτα σε περίπτωση που πέσει το iPad

Edited by john74
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Διάφορες υπάρχουν. Το θέμα είναι πόσο σημαντικές είναι για τον καθένα μας.

Για μένα δεν είναι και τόσο σημαντικές γι αυτο θα παραμεινω με το ipad1 που όπως είπες σε συνάρτηση με το iphone4 καλύπτουν σε κάποιο βαθμο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

μια μικρη βοηθεια ρε παιδια θα παει ο πατερασ μου 26 αυτου του μηνα γαλλια παρισι να το πω να το παρει απο εκει η να περιμενω να το παρει απο ελλαδα ενδιαφερομαι για το ipad 2 16gb i 32gb wi-fi

 

με συμφερει οικονομικα?θα υπαρχει προβλημα να περασω τα ελληνικα??? για την εγγυηση τι παιζει????

 

ευχαριστω εκ των προτερων

 

Φίλε η Ελλάδα έχει πιο υψηλό ΦΠΑ οπότε μια μικρή διαφορά θα την δεις. Τώρα αυτό που είπαν περί ζήτησης, πράγματι μπορεί να τύχει και να μην βρεις, δεν ξέρω. Όσο για το μοντέλο που θες, ως κάτοχος ipad 1 wi-fi όποτε πάρω ξανά ipad θα διάλεγα σίγουρα το 3G μοντέλο, αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε η Ελλάδα έχει πιο υψηλό ΦΠΑ οπότε μια μικρή διαφορά θα την δεις. Τώρα αυτό που είπαν περί ζήτησης, πράγματι μπορεί να τύχει και να μην βρεις, δεν ξέρω. Όσο για το μοντέλο που θες, ως κάτοχος ipad 1 wi-fi όποτε πάρω ξανά ipad θα διάλεγα σίγουρα το 3G μοντέλο, αξίζει.

 

και ΟΧΙ αγορα απο Ελλαδα... μας γδερνουν!!! USA και παλι USA!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν έχει εφαρμογές Newsbeast , Protothema που είναι προσαρμοσμένες στην πλατφόρμα. Όπως έχει το iPhone ?

 

 

Η καταχώρηση έγινε από το iPhone μου, χρησιμοποιώντας την εφαρμογή Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν έχει εφαρμογές Newsbeast , Protothema που είναι προσαρμοσμένες στην πλατφόρμα. Όπως έχει το iPhone ?

 

Ένας βασικός λόγος είναι επειδή το iPad πρώτης γενιάς ήρθε επίσημα μόλις πριν λίγους μήνες. Μόνο ένας μικρός αριθμός ελληνικών εταιρειών και περιοδικών είχαν φτιάξει εφαρμογές τους πριν ακόμη έρθει επίσημα. Τώρα έχουν αρχίσει να παρουσιάζουν και για το iPad.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

http://www.tuaw.com/2011/03/22/ipad-2-hits-25-countries-this-friday/

 

Πολυ ενδιαφέρον εάν δούμε ανάλογες τιμές με ιταλια

iphone classic 1.1.2 otb

iphone 3G 2.1

iphone 3GS 16GB white

iphone 4 16gb black:ninja:

Link to comment
Share on other sites

ipad 16gb + 3g = 639 eyro σήμερα έκλεισα στο πλαίσιο .. παραλαβή σαββατο 26/3 λογω αργιας

 

Γιατί δεν έχει εφαρμογές Newsbeast , Protothema που είναι προσαρμοσμένες στην πλατφόρμα. Όπως έχει το iPhone ?

 

 

Η καταχώρηση έγινε από το iPhone μου, χρησιμοποιώντας την εφαρμογή Tapatalk

Το ΝΕΤ ειχε μια εκπομπη " Η δημοσιογραφία την εποχη του ipad " οπου μιλουσε ο Καψης (διευθυντής του Βηματος ) και ειπε οτι πολυ συντομα θα βγει ειδικη εκδοση και για ipad οπως και στο iphone

Ισως απο τις καλυτερες εκπομπες τον τελευταιο καιρο στην ελληνική tv που έχουμε πήξει , να μη πω με τι ... :lol::)

Παρουσιασε και αλλες εφημεριδες απο το εξωτερικο ... φυσικα σε ipad μορφη !!!

Edited by Te_salat

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

ipad 16gb + 3g = 639 eyro σήμερα έκλεισα στο πλαίσιο .. παραλαβή σαββατο 26/3 λογω αργιας

τις τιμές που τις γράφει?

δε μπόρεσα να τις βρω

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

τις τιμές που τις γράφει?

δε μπόρεσα να τις βρω

 

Μαλλον στο μιλητο έγινε η δουλεια...μόνο μια φόρμα ενημέρωσης έχουν προς το παρον

iphone classic 1.1.2 otb

iphone 3G 2.1

iphone 3GS 16GB white

iphone 4 16gb black:ninja:

Link to comment
Share on other sites

http://www.tuaw.com/2011/03/22/ipad-2-hits-25-countries-this-friday/

 

Πολυ ενδιαφέρον εάν δούμε ανάλογες τιμές με ιταλια

 

αυτες οι τιμες ειναι απο την εταιρια? το 2 θα πουλιεται φθηνοτερα απο οτι το 1 οταν βγηκε ? απιστευτο !

:D
Link to comment
Share on other sites

AMAN ρε παιδιά, πότε επιτέλους θα ανακοινώσουν τις τιμές;;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

όπως είπε και ο φίλος domal, αν κρίνω από την τιμή του πλαισίου 639 ευρώ για το 3g 16gb, είναι +40 ευρώ από την τιμή της Ιταλίας. οπότε φαντάζομαι ότι σε ότι γράφει η Ιταλία, θα είναι +40-50 ευρώ. δεν είναι και τόσο άσχημα αν όντως είναι έτσι.

έχουμε και το φπα μας που είναι αρκετά μεγάλο. εγώ προσωπικά έχω το ipad1, και όσο και αν θέλω το ipad2, θα περιμένω λιγάκι να βγούνε τα αντίστοιχα προγράμματα και παιχνίδια, που να εκμεταλλεύονται τα γραφικά/ram του κινητού. επίσης προσωπικά θα πήγαινα για 32άρι ipad wifi έκδοση του ipad2, καθώς δεν χρησιμοποιώ 3g η gps,και 16gb είναι αρκετά λίγα για μένα.....

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad 2 (2011)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...