Jump to content

iPad 2 (2011)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά όσοι έχετε το 1 δεν αξίζει τουλάχιστον τώρα να δώσετε τόσα χρήματα επιπλέον για να αποκτήσετε το 2. γιατι αυτά που προσφέρει το 2 δεν αξίζουν +200 ευρώ! εγώ έχω το 1 είμουν έτοιμος να πάρω το 2 και όταν το είδα από κοντά και το έπεξα αρκετή ώρα(το Ipad2 εε) πραγματικά το μετάνοιωσα. η ταχύτητα στην 4.3 του browsing είναι ελαφρά πιο γρήγορη στο 2 και μόνο αν έχεις πάνω από 5 tabs κάνει refresh στο 1 ενώ στο 2 τα αποθηκεύει. αλλά ας είμαστε λίγο πρακτικοί δουλεύει κανείς με 10 tubs στο παρασκήνιο? η 512μνήμη φαίνεται καλά στην ταχύτητα των games και στα γραφικά. τα προγράμματα όλα είναι φτιαγμένα και για το 1. γιατί να πας δηλαδή στο 2, για να μην περιμένεις 1-2 δευτερόλεπτα παραπάνω?

 

εγώ θα δώσω το 1 για να πάρω το 2 μόνο αν πέσουν οι τιμές των μεταχειρισμένων.τώρα είναι φωτιά.

 

μεγάλο ξενέρωμα για μένα που δεν βάλανε ρετίνα display. και ας έκανε 700 ευρώ το 16άρι απλό. είναι το μεγαλύτερο μειονέκτημα για μένα.

 

βρίσκω αρκετά λογική απόφαση να περιμένει κάποιος το 3(αν δεν έχει το 1 πάντα) που 99.9% θα έχει καλύτερη οθόνη.

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους. Έχω μεταφέρει ένα φάκελο με υποφακελους >10gb στο iPad μέσω του goodreader. Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς πως μπορώ πλέον να συγχρονισω αυτόν τον φάκελο με τον αντίστοιχο φάκελο που έχω στο pc μου; Υπάρχει τρόπος; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά όσοι έχετε το 1 δεν αξίζει τουλάχιστον τώρα να δώσετε τόσα χρήματα επιπλέον για να αποκτήσετε το 2. γιατι αυτά που προσφέρει το 2 δεν αξίζουν +200 ευρώ! εγώ έχω το 1 είμουν έτοιμος να πάρω το 2 και όταν το είδα από κοντά και το έπεξα αρκετή ώρα(το Ipad2 εε) πραγματικά το μετάνοιωσα. η ταχύτητα στην 4.3 του browsing είναι ελαφρά πιο γρήγορη στο 2 και μόνο αν έχεις πάνω από 5 tabs κάνει refresh στο 1 ενώ στο 2 τα αποθηκεύει. αλλά ας είμαστε λίγο πρακτικοί δουλεύει κανείς με 10 tubs στο παρασκήνιο? η 512μνήμη φαίνεται καλά στην ταχύτητα των games και στα γραφικά. τα προγράμματα όλα είναι φτιαγμένα και για το 1. γιατί να πας δηλαδή στο 2, για να μην περιμένεις 1-2 δευτερόλεπτα παραπάνω?

 

εγώ θα δώσω το 1 για να πάρω το 2 μόνο αν πέσουν οι τιμές των μεταχειρισμένων.τώρα είναι φωτιά.

 

μεγάλο ξενέρωμα για μένα που δεν βάλανε ρετίνα display. και ας έκανε 700 ευρώ το

16άρι απλό. είναι το μεγαλύτερο μειονέκτημα για μένα.

 

βρίσκω αρκετά λογική απόφαση να περιμένει κάποιος το 3(αν δεν έχει το 1 πάντα) που

99.9% θα έχει καλύτερη οθόνη.

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!εάν κ δεν έχω δοκιμάσει ακομα το 2 για να έχω ολοκληρωμένη άποψη :O απο αυτά όμως που διαβάζω πιστεύω κ γω ότι όσοι έχουν ήδη το 1 ας μην βιαστούν για το 2!!(αυτο ίσχυε κ για τη φίλη μου αλλα καλο για μένα που πήρε το 2 για να παρω εγω το 1):lol:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Hi,πηγα σήμερα στα public (Σύνταγμα) για να δω το ipad2!εχει 2 δείγματα σε άσπρο χρωμα!είναι λίγο πιο ελαφρύ απο το 1 αλλα δεν με έκανε να το θέλω τόσο όσο να αλλαξω το πρωτο!!βεβαια σε άλλους θα έκανε μεγάλη διάφορα!! ρώτησα ποτε θα έχουν αλλα δεν γνώριζαν!!:D
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω μεταφέρει ένα φάκελο με υποφακελους >10gb στο iPad μέσω του goodreader. Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς πως μπορώ πλέον να συγχρονισω αυτόν τον φάκελο με τον αντίστοιχο φάκελο που έχω στο pc μου; Υπάρχει τρόπος; Ευχαριστώ.

 

Μέσω του dropbox. Διάβασε τις οδηγίες στο good reader νομίζω ότι κάτι αναφέρει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γύρισα χθες πρωί από Αγγλία, η κατάσταση και εκεί παραμένει η ίδια. Πηγαίνεις μετά τις 21.00 νταν στο site, δηλώνεις το κομμάτι που θέλεις και -αν προλάβεις- πας και παραλαμβάνεις την επόμενη. Το ζήτημα είναι ότι όσο προσπάθησα 21.01-22.00 το site ήταν σχεδόν μόνιμα "πεσμένο". Ηλπιζα ότι θα τους απασχολούσε και το Τσέλσι-Γιουνάιτεντ για να το εκμεταλλευτώ, αλλά φευ...:lol::lol::lol::lol:
Find me at enternity...
Link to comment
Share on other sites

To είδα και εγώ απο κοντά και έχω να πώ το εξής.Ενω σε γενικές γραμμές είναι ικανοποιητικό η κάμερα του και η φωτογραφία είναι πραγματικά απαράδεκτη.Ειπαμε να αφήνουμε και κάτι για το επόμενο αλλά έχει διαφορά να προσφέρεις αυτό το άθλιο αποτέλεσμα της φωτογραφίας του....Ντρέπεσαι να την δείξεις
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τώρα εχουμε μετρο σύγκρισης το iPhone 4 με την πολυ καλύτερη φωτογραφική απο το 3gs γιαυτο κ μας ενοχλεί τόσο του ipad2!!εάν έβγαινε πριν το 4 όσο είχαμε το 3gs ίσως να μην δίναμε κ τοσο σημασία στην χαμηλού επιπέδου φωτογραφικής του 2!όταν μαθαίνεις στο καλύτερο πως να γυρίσεις στο νιανια???:lol::lol::lol::lol:
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τώρα εχουμε μετρο σύγκρισης το iPhone 4 με την πολυ καλύτερη φωτογραφική απο το 3gs γιαυτο κ μας ενοχλεί τόσο του ipad2!!εάν έβγαινε πριν το 4 όσο είχαμε το 3gs ίσως να μην δίναμε κ τοσο σημασία στην χαμηλού επιπέδου φωτογραφικής του 2!όταν μαθαίνεις στο καλύτερο πως να γυρίσεις στο νιανια???:lol::lol::lol::lol:

 

Το κάθετί κρίνεται στην εποχή που βγαίνει.;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το κάθετί κρίνεται στην εποχή που βγαίνει.;)

 

Σωστά,έτσι είναι!!βέβαια το ipad2 δεν το παίρνεις για τη φωτογραφική αλλα για τα τόσα αλλα που εχει!!απλά μια κ την εχει έπρεπε να είναι καλύτερη!!:D:D:D

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Σωστά,έτσι είναι!!βέβαια το ipad2 δεν το παίρνεις για τη φωτογραφική αλλα για τα τόσα αλλα που εχει!!απλά μια κ την εχει έπρεπε να είναι καλύτερη!!:D:D:D

 

 

Σωστή, αλλά δεν είναι και λόγος για να μην το πάρω:D:D

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σωστός, αλλά δεν είναι και λόγος για να μην το πάρω:D:D

 

Δίκιο έχεις!!!όλα χρειάζονται!!:D:D:D

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

ο μόνος λόγος που θα πάρω το ipad 2 κ όχι το ipad 1 είναι για την κάμερα.

Εαν δεν την είχαν προσθέσει τότε θα αγόραζα το 1, μιας και στα υπόλοιπα άλλα κάνουν τις ίδιες λειτουργίες.

Το ότι στο ipad 2 γίνονται γρηγορότερα δεν με απασχολεί μιας και η διαφορά αυτή στην ταχύτητα δεν σημαίνει οτι στο ipad 1 γίνονται αργά.

[ f i l i p p o s ]

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω εάν δεν μου παρουσιαζόταν η ευκαιρία να παρω το 1 απο μια φιλη μου το 2 θα έπαιρνα!!όχι όμως για την κάμερα!δεν την υποτιμω όμως γιατί σίγουρα κάποια στιγμή θα τη χρησιμοποιούσα!!:p:p
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

σαν γνησιο παιδι microsoft δεν ξερω απολυτος τιποτα για αυτο το μηχανακι του διαλου.

πηγα το ειδα στο πλαισιο σημερα και επαθα ενα εγκεφαλικο!

ειναι καλο ειναι πολυ καλο...

Εχω διαβασει διαφορο μεχρι στιγμης στο νετ για αυτο (εψαξα και λιγο εδω αλλα δεν βρηκα απαντησεις) και επειδη μονο στο Myphone εχω εμπιστοσύνη τα ερωτηματα μου ειναι τα εξης.

 

1.usb adaptor για να δει συσκευες(σκληρους δισκους-flashakia-μηχανες)

1α. εαν υπαρχει Usb διαβαζει το Ipad fat32 - ntfs?

2.gps application τι να του βαλω?

 

ειμαι με το ενα χερι πανω του σας παρακαλω βαλτε με και εμενα στον κοσμο του Ios... :)

thanks.

 

ΥΓ.Lagoudaki το εχεις παρει ???

Edited by lepes
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες απαντήσεις θα τις πάρεις εδώ: Seven Hidden Features of the iPad Camera Connection Kit

 

Επίσης θα πρέπει να συνηθίσεις να ανοίγεις πρώτα εφαρμογές και μετά αρχεία (αντί για το αντίστροφο που κάνεις στα windows). Διάβασε το manual του GoodReader για να δεις ένα τυπικό παράδειγμα. Τέλος, δημιούργησε ένα λογαριασμό στο Dropbox και είσαι έτοιμος :)

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

σαν γνησιο παιδι microsoft δεν ξερω απολυτος τιποτα για αυτο το μηχανακι του διαλου.

πηγα το ειδα στο πλαισιο σημερα και επαθα ενα εγκεφαλικο!

ειναι καλο ειναι πολυ καλο...

Εχω διαβασει διαφορο μεχρι στιγμης στο νετ για αυτο (εψαξα και λιγο εδω αλλα δεν βρηκα απαντησεις) και επειδη μονο στο Myphone εχω εμπιστοσύνη τα ερωτηματα μου ειναι τα εξης.

 

1.usb adaptor για να δει συσκευες(σκληρους δισκους-flashakia-μηχανες)

1α. εαν υπαρχει Usb διαβαζει το Ipad fat32 - ntfs?

2.gps application τι να του βαλω?

 

ειμαι με το ενα χερι πανω του σας παρακαλω βαλτε με και εμενα στον κοσμο του Ios... :)

thanks.

 

ΥΓ.Lagoudaki το εχεις παρει ???

 

Ο Lagoudakis το έχει αγοράσει δυο φορές μαλιστα:lol:

Και όχι μόνο αυτο. Πλέον στο σπίτι του δεν υπάρχει τίποτα σε windows:D

 

Για φλασακι έχω επιφυλάξεις. Σε μένα δεν δούλεψε. Υπάρχουν όμως άλλοι τρόποι να κανεις τα πάντα αρκει να βρίσκεσαι σε wifi.

 

Αν το πάρεις θα σε βοηθήσουμε μην ανησυχείς.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρεις θα σε βοηθήσουμε μην ανησυχείς.

 

Διόρθωση: άμα καταφέρεις και κάνεις το θαύμα και το βρεις, θα σε βοηθήσουμε :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

να συμπληρώσω ότι το πρόβλημα με το flash λύνεται με το iswifter. εγω τουλαχιστον οταν θελω να δω flash το δουλεβω αν και δεν κανει για browsing. μέχρι και το live youtube δουλεύει
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

thank you :)...αλλα ετσι οπως τα διαβαζω δεν με πείθει ρε γμτ ή πρεπει να παρω την εκδοση με τα 64g.αλλα και παλι ειναι λιγο μπερδεμα , απο την αλλη ειναι εκπληκτικα γρηγορο σε οτι κανει.

ψηφιζω αναποφασιστος!!!

Ρε το Γιαννη σε που επεσε!! θα τριζουν τα κόκαλα των 9000 που εχει :):)

Link to comment
Share on other sites

Μέσω του dropbox. Διάβασε τις οδηγίες στο good reader νομίζω ότι κάτι αναφέρει.

 

Δυστυχώς το dropbox έχει περιορισμό τα 5gb. Οπότε δε βολεύει καθόλου γιατί οι φάκελοι είναι πολυ μεγαλύτεροι απο αυτο τον περιορισμό

Link to comment
Share on other sites

:confused: Τι είναι το dropbox?τι κάνει?(είμαι ψιλοασχετη το ξέρω :rolleyes:)
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το dropbox έχει περιορισμό τα 5gb. Οπότε δε βολεύει καθόλου γιατί οι φάκελοι είναι πολυ μεγαλύτεροι απο αυτο τον περιορισμό

 

Αν περιέχουν αρχεία office καντο συγχρονιζοντας μέσω wifi με το Documents to go.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Για φλασακι έχω επιφυλάξεις. Σε μένα δεν δούλεψε.

 

Αν και βαριομουν του θανατα με ετρωγε λιγο ο @#$@ μου, αναβαθμησα στην 4.3.1 ετσι για να το δοκιμασω,τελικα δουλευει και στην καινουργια, Κωστα μαλλον το "κινεζικο" σου φταιει. Αντε παλι σε εξοδα σε βαζω:D

τεστ

Edited by sakis009
Link to comment
Share on other sites

Αν περιέχουν αρχεία office καντο συγχρονιζοντας μέσω wifi με το Documents to go.

Δεν γίνεται ούτε με αυτο διότι μέσα έχει υποφακελους και το documents2go κρασαρει. Γενικώς έχω δοκιμάσει πολλά πράγματα αλλα δεν μπορώ να κάνω κάτι μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad 2 (2011)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...