Jump to content

iPad 2 (2011)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλορίζικο σε όλους,

 

Οι υπόλοιποι θα περιμένουμε!

 

Στο ζουμί τώρα...

 

Αυτά που ακούγονται περί "wi-fi problems" και "screen bleeding" είναι αλήθεια?

 

Έχει κανείς τέτοιο πρόβλημα?

 

Με τα ελληνικά τι γίνεται?

Όλο το λειτουργικό είναι στα ελληνικά?

Αγγλικά δεν παίζει?

 

Ευχαριστώ!

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Wifi problems πρέπει να κάνεις update firmware στο router σου γιατί χρησιμοποιεί κάποια νέα κανάλια η 4.3

 

Light bleeding σε μικρό ή μεγάλο βαθμό έχουν όλα τα ipad2 όπως φαίνεται και δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα για αυτό. Είναι όπως φωτίζουν οι άκρες των lcd οθονών σε μαύρο φόντο. Εμένα το κάνει σε 2 σημεία ευτυχώς όμως είναι ανεπαίσθητο και δεν πολυφαίνεται, αλλά μόνο όταν είμαι σε απόλυτο σκοτάδι, με φωτεινότητα πάνω από 50% και όταν βλέπω ταινία ή κάτι άλλο όπου υπάρχει πολύ μαύρο στην οθόνη...

 

Όλο το λειτουργικό στα ελληνικά, αλλά υπάρχουν και αγγλικά αν θέλεις (νομίζω)...

Link to comment
Share on other sites

Wifi problems σε μενα κανενα σε οσα το δοκιμασα ...

 

Light bleeding σε μικρό ή μεγάλο βαθμό έχουν όλα τα ipad2 όπως φαίνεται και δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα για αυτό. Είναι όπως φωτίζουν οι άκρες των lcd οθονών σε μαύρο φόντο. και εμένα το κάνει σε 2 σημεία ειδικα αν εχεις την φωτεινοτητα πανω απο 50% και σε σκοταδι

Παντως εγω στο ipad1 που εχει την ιδιο οθονη δεν ειχα κατι αναλογο ..

Καποιοι στο net λενε οτι θα φυγει με την χρηση (ειναι λενε η κολλα που δεν προλαβε να στεγνώσει ) για να δουμε

Καποιοι στην αμερικη τα αλλαξαν (μεχρι και 3 φορες) αλλα και παλι τα νεα ειχαν το ιδιο θεμα

Και εγω το ανακαλυψα χτες βραδυ .... καλο ειναι οσοι το πηρανε να το δουνε και ας ποσταρουν , για να δουμε την εκταση του θεματος .....

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει ενα ipad 2 64 GB 3G μαυρο απο Περιστερι ας μου στειλει ενα πμ να τον παραπεμψω σε ενα κομματι που εχει κρατηθει για λογαριασμο μου (για σημερα μονο) ;)

 

Λάθος είδα ότι το πήρε άλλος.

Edited by georgev
Link to comment
Share on other sites

Πηγα στο μαγαζι του Covent Garden να το δω. Τελικα μου φανηκαν πολλα 500 λιρες για ενα σκατουλακι και θελω να ρωτησω τα εξης. Πρωτον, αν δεν θελω να κανω συμβολαιο για mobile internet και θελω να παρω αυτα τα στικακια για το καλοκαιρι τα; pay as you go συνδεονται? Γιατι ο τυπος μου ειπε οτι χρειαζεται microsim απο εταιρειες κινητης.

Δευτερον, αν αγορασω το 16gb μπορω να βαλω εχτρα μνημη μετα? γιατι τα 16 γιγα διαφορα τα χρεωνουν 70 λιρες ενω μια μνημη flash αντε να κανει 16 ευρω.

Τριτον, Μπορω να συνδεσω usb σκληρο δισκο και να βλεπω απο εκει ταινιες mkv? Γιατι το επαιζα μια ωρα και δε βρηκα πουθενα usb.

Βασικα τα 3g ειχαν τελειωσει αλλα μου ειπε πως θα φερει απο εβδομαδα.Θα παρω για ενα φιλο μου γιατι εχει λεει διαφορα με Ελλαδα περιπου 80 ευρω, αλλα εμενα δε με βλεπω, μου φαινεται ακριβο. Ειδικα αν δεν κανει τα παραπανω τι να τι κανω? Το ιντερνετ οπως το δοκιμασα το καταστημα μου φανηκε πολυ αργο, προσπαθω να καταλαβω τη χρησιμοτητα του.

Link to comment
Share on other sites

..... προσπαθω να καταλαβω τη χρησιμοτητα του.

 

Πραγματικα καμμια απολυτως, δεν κανει και δεν εχει τιποτα απο τα παραπανω που αναφερεις. Ειναι ενα μηχανημα διαφορετικο απο αυτο που φανταζεσαι και πιστευω οτι δεν κανει για σενα, δεν θα σε βολεψει και δεν θα σε ικανοποιησει σε κανενα τομεα. Μπορεις πολυ πιο φθηνα να εχεις ολα αυτα που ζητας απο ενα λαπτοπ η netbook.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα καμμια απολυτως, δεν κανει και δεν εχει τιποτα απο τα παραπανω που αναφερεις. Ειναι ενα μηχανημα διαφορετικο απο αυτο που φανταζεσαι και πιστευω οτι δεν κανει για σενα, δεν θα σε βολεψει και δεν θα σε ικανοποιησει σε κανενα τομεα. Μπορεις πολυ πιο φθηνα να εχεις ολα αυτα που ζητας απο ενα λαπτοπ η netbook.

 

Οποτε ας παρω ενα για τον γνωστο μου να γλιτωσει και το 80αρι. Ελπιζω μονο να μην εχει την ουρα που ειχε την Παρασκευη που πρωτοβγηκε. Ναι μου φαινονται πολλα τα λεφτα για κατι που δεν πολυκαταλαβαινω τη χρησιμοτητα του. Πηρα refurbished dell 17αρι σαν καινουργιο με εγγυηση μεσα απο τη Dell με 380 λιρες. Καλυτερα να μην το μετανιωσω. Οταν το φερω Αθηνα του φιλου και παιξω μαζι του ισως πειστω.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα στο μαγαζι του Covent Garden να το δω. Τελικα μου φανηκαν πολλα 500 λιρες για ενα σκατουλακι και θελω να ρωτησω τα εξης. Πρωτον, αν δεν θελω να κανω συμβολαιο για mobile internet και θελω να παρω αυτα τα στικακια για το καλοκαιρι τα; pay as you go συνδεονται? Γιατι ο τυπος μου ειπε οτι χρειαζεται microsim απο εταιρειες κινητης.

Δευτερον, αν αγορασω το 16gb μπορω να βαλω εχτρα μνημη μετα? γιατι τα 16 γιγα διαφορα τα χρεωνουν 70 λιρες ενω μια μνημη flash αντε να κανει 16 ευρω.

Τριτον, Μπορω να συνδεσω usb σκληρο δισκο και να βλεπω απο εκει ταινιες mkv? Γιατι το επαιζα μια ωρα και δε βρηκα πουθενα usb.

Βασικα τα 3g ειχαν τελειωσει αλλα μου ειπε πως θα φερει απο εβδομαδα.Θα παρω για ενα φιλο μου γιατι εχει λεει διαφορα με Ελλαδα περιπου 80 ευρω, αλλα εμενα δε με βλεπω, μου φαινεται ακριβο. Ειδικα αν δεν κανει τα παραπανω τι να τι κανω? Το ιντερνετ οπως το δοκιμασα το καταστημα μου φανηκε πολυ αργο, προσπαθω να καταλαβω τη χρησιμοτητα του.

Εγω πιστεύω ότι θα σε βολέψει αν ξεχάσεις όσα ξέρεις ως τώρα και παψεις να το βλέπεις σαν λάπτοπ.

Οι λειτουργίες του είναι ξεχωριστές και για να δεις αυτα που μπορει να κάνει, πρέπει κάποιος να σου δανείσει ένα ΣΤΗΜΈΝΟ iPad και να σου εξηγησει την φιλοσοφία του.

 

Ταινίες που θα βλέπεις? θα είσαι όλη μέρα κάπου και θα παρακολουθείς ταινίες? δεν το νομίζω. Αν βρίσκεσαι σε χώρο με καλο wifi μπορείς να δεις στο iPad οποιαδήποτε ταινία έχεις στον υπολογιστη σου με streaming. Σε ταξίδι πόσες ταινίες θα πάρεις μαζί σου 5-6, δεν νομίζω περισσότερες. Οπότε και πάλι μπορείς να τις περάσεις στην μνήμη. Δεν χρειάζεται να τις έχεις σε HD η ακόμα χειρότερα σε mkv αφου δεν διαθέτει τέτοια ανάλυση η οθόνη.

Το iPad αλλα και όλες οι ταμπλετες είναι αποκορυφωση της φορητοτητας. Δεν νοείται να συνδεεις ένα κουτί (external HD). Αυτές είναι τακτικές του παρελθόντος. Όλα γίνονται μέσω web servers η σε επικοινωνία με τον υπολογιστη σου.

Η δύναμη των tablets είναι οι εφαρμογές τους, και ταχύτατη πρόσβασης στα δεδομένα σου, όπως mail, social nets κλπ.

Για να σκοτωσεις τον χρονο σου σ ένα ταξίδι 9 ωρών, διαθέτει τόσα παιχνίδια, βιβλία,κλπ που σε καμία περίπτωση δεν θα μπορούσες να τα κανεις απο ένα λάπτοπ εκτός αν σου δώσουν ρεύμα στο αεροπλάνο.:D αλλα και πάλι τι παιχνίδια να παίξεις σ ένα λάπτοπ.

 

Οποίος θέλει εξωτερικούς σκληρούς αρκείται σ ένα μικρο λάπτοπ, να το κρατα στα γόνατα τσουρουφλιζοντας τα πόδια του απο την θερμοκρασία που ανεβάζει, να σέρνει καλώδια αφου σε 3 ώρες δεν θα έχει μπαταρία και να κουβαλά το λιγότερο 2 κιλά στην τσάντα.

 

Απο τον περασμένο Μάιο που αγορασα το iPad, έβγαλα σε σύνταξη το Lenovo 10.1 S και κάθομαι το πολυ μισή ώρα την ημερα στο MacBook.

Έχω δει τις περισσότερες ταινίες απο κάθε άλλη χρόνια, ενω δεν έπαιζα ποτε παιχνίδια σε υπολογιστη άρχισα να το κάνω και φυσικά στην δουλεια μου μ έχει απαλαξει απο πολλα κάνοντας με πιο παραγωγικό.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, για να είμαι ειλικρινείς είχα κάνει προ-παραγγελιά και την ακύρωσα με αυτά που διάβασα!! τώρα είναι αργά,, θα περιμένω,,

 

Αν πάρω τελικά το αγγλικό, ελληνικό πληκτρολόγιο θα έχω χωρίς jailbreak και τα σχετικά?

Θα μπορέσω να χρησιμοποιήσω την ήδη υπάρχων κάρτα sim πού έχω data plan από cosmote?

 

Thanks guys,,,enjoy..:)

 

 

 

Wifi problems σε μενα κανενα σε οσα το δοκιμασα ...

 

Light bleeding σε μικρό ή μεγάλο βαθμό έχουν όλα τα ipad2 όπως φαίνεται και δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα για αυτό. Είναι όπως φωτίζουν οι άκρες των lcd οθονών σε μαύρο φόντο. και εμένα το κάνει σε 2 σημεία ειδικα αν εχεις την φωτεινοτητα πανω απο 50% και σε σκοταδι

Παντως εγω στο ipad1 που εχει την ιδιο οθονη δεν ειχα κατι αναλογο ..

Καποιοι στο net λενε οτι θα φυγει με την χρηση (ειναι λενε η κολλα που δεν προλαβε να στεγνώσει ) για να δουμε

Καποιοι στην αμερικη τα αλλαξαν (μεχρι και 3 φορες) αλλα και παλι τα νεα ειχαν το ιδιο θεμα

Και εγω το ανακαλυψα χτες βραδυ .... καλο ειναι οσοι το πηρανε να το δουνε και ας ποσταρουν , για να δουμε την εκταση του θεματος .....

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

Οποίος θέλει εξωτερικούς σκληρούς αρκείται σ ένα μικρο λάπτοπ, να το κρατα στα γόνατα τσουρουφλιζοντας τα πόδια του απο την θερμοκρασία που ανεβάζει, να σέρνει καλώδια αφου σε 3 ώρες δεν θα έχει μπαταρία και να κουβαλά το λιγότερο 2 κιλά στην τσάντα.

 

Κώστα πιστεύω ότι το να μην διαβάζει USB σκληρούς δίσκους είναι μειονέκτημα, αν και η φιλοσοφία του είναι όντως cloud based διαχείριση αρχείων.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Κώστα πιστεύω ότι το να μην διαβάζει USB σκληρούς δίσκους είναι μειονέκτημα, αν και η φιλοσοφία του είναι όντως cloud based διαχείριση αρχείων.

 

Μιχάλη για όποιον είναι τόσο απαραιτο μπορεί να έχει φλασακι κάνοντας το JB.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακολούθησα κάτι οδηγίες που βρήκα στο ίντερνετ για airprint σε οποιονδήποτε printer έχεις στο δίκτυο (νομίζω ότι γίνεται και με ένα απλό setup που βρήκα εκ των υστέρων) και μετά μου τον έβρισκε το iPad κανονικά (αφού πρώτα είχα κάνει shared τον εκτυπωτή, είχα κλείσει προσωρινά το firewall και είχα βάλει κωδικό στο user account των Windows γιατί μου ζητούσε username και password το iPad). Βέβαια η φωτογραφία τυπώθηκε σε μια γωνιά του χαρτιού αλλά οκ, λεπτομέρειες!
Link to comment
Share on other sites

επειδη το λιγο που χρησιμοποιησα το ipad2 και ενω ηταν πανω στο γραφειο μου εκανε κατι μικρα σημαδακια πισω.

Εχω παραγγειλει απο ebay silicone case εψαξα να βρω κατι απο εδω καλο και οικονομικο. Βρηκα λοιπον στο play247

(δεν εχω καμμια σχεση μαζι του, δε τους ξερω, δε με ξερουν, το λεω για να μη νομμιζει καποιος οτι τα γραφω επειδη

εχω οφελος απλα επειδη το θεωρησα πολυ καλο το μοιραζομαι μαζι σας) ενα gel διαφανο πισω καλυμμα που ταιριαζει απολυτα

μονο με 11 ευρω δε γρατζουναει καθολου τη πλατη του ipad και με λιγη προσοχη προσαρμοζεται και το smart cover.

Σας δειχνω και μερικες φωτο.

 

http://i224.photobucket.com/albums/dd315/homer669/IMG_0965.jpg

 

http://i224.photobucket.com/albums/dd315/homer669/IMG_0966.jpg

 

http://i224.photobucket.com/albums/dd315/homer669/IMG_0971.jpg

 

http://i224.photobucket.com/albums/dd315/homer669/IMG_0977.jpg

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστεύω ότι θα σε βολέψει αν ξεχάσεις όσα ξέρεις ως τώρα και παψεις να το βλέπεις σαν λάπτοπ.

Οι λειτουργίες του είναι ξεχωριστές και για να δεις αυτα που μπορει να κάνει, πρέπει κάποιος να σου δανείσει ένα ΣΤΗΜΈΝΟ iPad και να σου εξηγησει την φιλοσοφία του.

 

Ταινίες που θα βλέπεις? θα είσαι όλη μέρα κάπου και θα παρακολουθείς ταινίες? δεν το νομίζω. Αν βρίσκεσαι σε χώρο με καλο wifi μπορείς να δεις στο iPad οποιαδήποτε ταινία έχεις στον υπολογιστη σου με streaming. Σε ταξίδι πόσες ταινίες θα πάρεις μαζί σου 5-6, δεν νομίζω περισσότερες. Οπότε και πάλι μπορείς να τις περάσεις στην μνήμη. Δεν χρειάζεται να τις έχεις σε HD η ακόμα χειρότερα σε mkv αφου δεν διαθέτει τέτοια ανάλυση η οθόνη.

Το iPad αλλα και όλες οι ταμπλετες είναι αποκορυφωση της φορητοτητας. Δεν νοείται να συνδεεις ένα κουτί (external HD). Αυτές είναι τακτικές του παρελθόντος. Όλα γίνονται μέσω web servers η σε επικοινωνία με τον υπολογιστη σου.

Η δύναμη των tablets είναι οι εφαρμογές τους, και ταχύτατη πρόσβασης στα δεδομένα σου, όπως mail, social nets κλπ.

Για να σκοτωσεις τον χρονο σου σ ένα ταξίδι 9 ωρών, διαθέτει τόσα παιχνίδια, βιβλία,κλπ που σε καμία περίπτωση δεν θα μπορούσες να τα κανεις απο ένα λάπτοπ εκτός αν σου δώσουν ρεύμα στο αεροπλάνο.:D αλλα και πάλι τι παιχνίδια να παίξεις σ ένα λάπτοπ.

 

Οποίος θέλει εξωτερικούς σκληρούς αρκείται σ ένα μικρο λάπτοπ, να το κρατα στα γόνατα τσουρουφλιζοντας τα πόδια του απο την θερμοκρασία που ανεβάζει, να σέρνει καλώδια αφου σε 3 ώρες δεν θα έχει μπαταρία και να κουβαλά το λιγότερο 2 κιλά στην τσάντα.

 

Απο τον περασμένο Μάιο που αγορασα το iPad, έβγαλα σε σύνταξη το Lenovo 10.1 S και κάθομαι το πολυ μισή ώρα την ημερα στο MacBook.

Έχω δει τις περισσότερες ταινίες απο κάθε άλλη χρόνια, ενω δεν έπαιζα ποτε παιχνίδια σε υπολογιστη άρχισα να το κάνω και φυσικά στην δουλεια μου μ έχει απαλαξει απο πολλα κάνοντας με πιο παραγωγικό.

 

Βασικα δε διαφωνω μαζι σου, δε μπορει να κανουν ολοι σαν τρελοι. Τους ειδα να κανουν ουρα εξω απ'το μαγαζι και δεν το πιστευα. Λεω αυριο που θα παω να κατσω να παιξω μαζι του λιγο παραπανω. Απλα μου φαινονται πολλα 500 λιρες. Να ρωτησω και κατι αλλο. Κατι αλλα που πουλανε με λιγοτερο απ'τα μισα λεφτα με 10 ιντσες παλι, εκτος απ'την ποιοτητα κατασκευης που φανταζομαι οτι θα υστερουν τι δεν μπορουν να κανουν που κανει το ipad? Απ'ολα τα χαρακτηριστικα που ειδα το καλυτερο μου φανηκε η αυτονομια που δεν καθεσαι να το φορτιζεις καθε τρεις και λιγο. Και να σας πω και ενα γεγονος που μου εκανε εντυπωση. Ημουν στο καταστημα και ηταν απ'εξω 5-6 πιτσιρικαδες υπαλληλοι με μπλε μπλουζακια apple και καθε λιγο φωναζαν και ζητωκραυγαζαν. Λεω ρε που$$τη μου τι γινεται εδω τι επαθαν.Ρωταω το παιδι που με εξυπηρετουσε και μου ελεγε για τις τιμες και τις εκδοσεις και μου λεει πως κανουν ετσι καθε φορα που ερχεται η σειρα καποιου να μπει να αγορασει γιατι πολλοι ηταν στημενοι εξω απ'το μαγαζι απο την προηγουμενη νυχτα. Και βλεπω μια τυπισσα να μπαινει και ενα μπουγιο γυρω της να αρχιζει τα yeaaa, κομπλαρε η κακομοιρα. Τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δε διαφωνω μαζι σου, δε μπορει να κανουν ολοι σαν τρελοι. Τους ειδα να κανουν ουρα εξω απ'το μαγαζι και δεν το πιστευα. Λεω αυριο που θα παω να κατσω να παιξω μαζι του λιγο παραπανω. Απλα μου φαινονται πολλα 500 λιρες. Να ρωτησω και κατι αλλο. Κατι αλλα που πουλανε με λιγοτερο απ'τα μισα λεφτα με 10 ιντσες παλι, εκτος απ'την ποιοτητα κατασκευης που φανταζομαι οτι θα υστερουν τι δεν μπορουν να κανουν που κανει το ipad? Απ'ολα τα χαρακτηριστικα που ειδα το καλυτερο μου φανηκε η αυτονομια που δεν καθεσαι να το φορτιζεις καθε τρεις και λιγο. Και να σας πω και ενα γεγονος που μου εκανε εντυπωση. Ημουν στο καταστημα και ηταν απ'εξω 5-6 πιτσιρικαδες υπαλληλοι με μπλε μπλουζακια apple και καθε λιγο φωναζαν και ζητωκραυγαζαν. Λεω ρε που$$τη μου τι γινεται εδω τι επαθαν.Ρωταω το παιδι που με εξυπηρετουσε και μου ελεγε για τις τιμες και τις εκδοσεις και μου λεει πως κανουν ετσι καθε φορα που ερχεται η σειρα καποιου να μπει να αγορασει γιατι πολλοι ηταν στημενοι εξω απ'το μαγαζι απο την προηγουμενη νυχτα. Και βλεπω μια τυπισσα να μπαινει και ενα μπουγιο γυρω της να αρχιζει τα yeaaa, κομπλαρε η κακομοιρα. Τι να πω.

 

Δυστυχώς δεν είναι μόνο η ποιότητα κατασκευής.

Είναι το hardware που είναι ξεπερασμένο, είναι η οθόνη που δεν έχει καμία σχέση όχι μόνο σε αποδώση αλλα και στο touching and scrolling και τέλος το λειτουργικο.

 

Ψαξτο λίγο και θα δεις. Στο google θα βρεις reviews και συγκριτικά για τα πάντα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η τεράστια διαφορά με τα άλλα tablets και κινητά, είναι πως ό,τι λέει ότι κάνει το ipad - iphone, το κάνει ΚΑΛΑ, ΣΩΣΤΑ και με παράγοντα πάντα την ανθρώπινη φύση (νοίωθεις το μηχάνημα προέκταση του εαυτού σου).

Τα υπόλοιπα μηχανήματα μπορεί στα χαρτιά να λένε ότι κάνουν τα πάντα, ΑΛΛΑ το ζήτημα είναι ΠΩΣ τα κάνουν.

Βασικά πρέπει να δουλέψει κάποιος ενα ipad - iphone για να καταλάβει την τεράστια διαφορά στη φιλοσοφία και στην πράξη.

Edited by geokaza
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ δουλεύεω το ios με τα gestures και είναι φοβερή εμπειρία. η 4.3 είναι απαραίτητη στο ipad. επιτέλους δεν πατάω πια το home! προσωπικά εγώ έχω το ipad1 64άρι και μεχρι να πέσουν οι τιμές και υπάρξει διαθεσιμότητα μάλλον θα το έχω. το βρίσκω αρκετά γρήγορο και ειδικά στο browsing μου φαίνεται πολύ καλό. ίσως φταίει η 4.3

όσο αφορά τη χρησιμότητα εγώ στο σπιτι ξέχασα τι θα πει σταθερός υπολογιστής. σερφάρω μόνο με ipad! αν θέλω να γράψω κάτι σε word μόνο τότε πάω στο pc και αυτο γιατί ξέρω τυφλο σύστημα και βολεύει. το μόνο που μου λείπει ειναι η μπρος κάμερα και ένα πρόγραμμα msn/skype που να υποστηρίζει βιντεοκλήσεις από το ipad σε σταθερο υπολογιστή....ακόμα και flash μπορώ να δω,με το iswifter αν και ποτέ μου δεν χρειάστηκε να δω κάτι σε flash σε καμια σελιδα.... σύντομα με την απήχηση που έχει το ipad θα γίνουν όλα ipad optimized!

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

παιδες..στην αμερικη 16gb + wifi only εχει 500 δολαρια. επειδη προκειται να παω αμερικη αν το αγορασω απο εκει θα λειτουργει κανονικα εδω? θα εχω καποιο προβλημα στη συμβατοτητα?
Link to comment
Share on other sites

παιδες..στην αμερικη 16gb + wifi only εχει 500 δολαρια. επειδη προκειται να παω αμερικη αν το αγορασω απο εκει θα λειτουργει κανονικα εδω? θα εχω καποιο προβλημα στη συμβατοτητα?

Δε θα έχει κανένα πρόβλημα. Θα λειτουργεί κανονικά.

 

PS: Πάρε και σε μας από ένα :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

παιδες..στην αμερικη 16gb + wifi only εχει 500 δολαρια. επειδη προκειται να παω αμερικη αν το αγορασω απο εκει θα λειτουργει κανονικα εδω? θα εχω καποιο προβλημα στη συμβατοτητα?

 

Αν αλλάξεις γνώμη και πάρεις το 3G να φροντίσεις να είναι η AT&T έκδοση

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

παιδες..στην αμερικη 16gb + wifi only εχει 500 δολαρια. επειδη προκειται να παω αμερικη αν το αγορασω απο εκει θα λειτουργει κανονικα εδω? θα εχω καποιο προβλημα στη συμβατοτητα?

 

Και καλα θα κανεις να το παρεις απο εκει. Ειναι 150€ λιγοτερα!

 

Υ.Γ. Θελω κι εγω ενα παρακαλω!!!!! :P :P :P :P

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι δεν ξερω ποσα gb να παρω. 16.32.64?? στο ihpone εχω 16γβ και εχω γεμισει μονο τα 2 :P. γενικως μονο για ιντερνετ το θελω.. αν ομως το hackarw και βαλω εφαρμογες? ποσα gb ειναι καθε εφαρμογη για το ιπαδ?
Link to comment
Share on other sites

Και καλα θα κανεις να το παρεις απο εκει. Ειναι 150€ λιγοτερα!

 

Υ.Γ. Θελω κι εγω ενα παρακαλω!!!!! :P :P :P :P

Το θέμα είναι πώς το φέρνεις από εκεί εδώ.Πλέον το κόλπο με το gift δεν πιάνει και δεν λέει να το δηλώσεις 50$ γιατί έτσι και γίνει καμιά στραβή και πάθει καμιά βλάβη στη διαδρομή θα σε αποζημιώσουν με τη τιμή που δήλωσες, δηλαδή 50$.

 

Αν ξέρει κανείς κανά άλλο κόλπο για να φέρεις συσκευές από αμερική ας μας πει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad 2 (2011)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...