Jump to content

Τι μπύρα πίνετε;


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπενθυμίζω:

 

Μολονότι στον τίτλο του forum περιέχεται η λέξη chat, τα μηνύματα που αυτό περιέχει δεν θα πρέπει σε καμία περίπτωση να θυμίζουν chat-rooms. Σε αντίθεση με τα τελευταία, τα μηνύματά σας εδώ «δημοσιεύονται» σε μία ιστοσελίδα στην οποία μπορεί να έχει πρόσβαση - ακόμη και μετά από πολλά χρόνια - κάθε χρήστης του Διαδικτύου. Αποφύγετε λοιπόν τα ανούσια μηνύματα και δημοσιεύστε ουσιώδεις πληροφορίες / παρατηρήσεις / σχόλια, τα οποία θα μπορούν να φανούν χρήσιμα τόσο στους «συνομιλητές» σας, όσο και στους μελλοντικούς - άγνωστους προς εσάς αναγνώστες. Είναι λογικό λοιπόν, ότι η αδιάκοπη ανταλλαγή μηνυμάτων χωρίς ουσία δεν είναι αποδεκτή, πόσο μάλλον όταν αυτά απευθύνονται σε ένα μόνο άτομο ή σε μικρή ομάδα ατόμων. Αν αποζητάτε κάτι τέτοιο, τότε θα ήταν προτιμότερο να χρησιμοποιήσετε τα προσωπικά μηνύματα (PMs) ή να καταφύγετε σε άλλες εναλλακτικές λύσεις και να μην μετατρέπετε το Chat & Fun σε... chat room.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

βεργινα...ετσι απλα!στην τιμή της δεν υπαρχει καλυτερη, ειδικα τωρα που ειναι καλοκαιρακι και κατεβαινει μονογουλι....
Link to comment
Share on other sites

Τωρα ειμαι στο μπαλκόνι μου και απολαμβάνω στο ποτήρι της μια Franziskaner Weiss πολυ καλή.

http://www.franziskaner-weissbier.de/

 

 

 

Καλο καλοκαίρι

Link to comment
Share on other sites

βεργινα...ετσι απλα!στην τιμή της δεν υπαρχει καλυτερη, ειδικα τωρα που ειναι καλοκαιρακι και κατεβαινει μονογουλι....

Εγώ πίνω Paulaner, Kozel, Pilsner, Meisels με 4€ τα 500ml. Νομίζω είναι στην ίδια περίπου τιμή και πολύ καλύτερη ποιότητα...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας, πολύ καλη η Weihenstephaner....απλα την ήθελα λιγο πιο ψημένη, πάντως..ειναι καλή επιλογή.

Χθές αφέθηκα σε ποτήρι απο βαρελάκι ΗΕΙΝΕΚΕΝ....παρέα με παιδάκια....πάντα κατσικίσια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα δοκιμασα μια BIOS 5 η οποια παραγεται απο 5 διαφορετικα σιτηρα.Ηταν αρκετα καλη.Ειναι Ελληνικης παραγωγης.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πίνω Paulaner, Kozel, Pilsner, Meisels με 4€ τα 500ml. Νομίζω είναι στην ίδια περίπου τιμή και πολύ καλύτερη ποιότητα...:rolleyes:

 

η βεργινα το μπουκαλι των 500ml εχει 78 cents χωρις επιστροφη μπουκαλιου (απο οσο ξερω στις εισαγωμενες δεν επιστρεφετε). αυτες που αναφερεις ποσο κοστιζουν ανα μπουκαλι?

Link to comment
Share on other sites

η βεργινα το μπουκαλι των 500ml εχει 78 cents χωρις επιστροφη μπουκαλιου (απο οσο ξερω στις εισαγωμενες δεν επιστρεφετε). αυτες που αναφερεις ποσο κοστιζουν ανα μπουκαλι?

Μιλάω τόσο τις βρίσκω σε μπυραρία σε draft. Σε πουκάλι έχουν κοντά στα 2€ στην κάβα.

Link to comment
Share on other sites

σε μπυραρια, η σε μπαρ εχεις βρει βεργινα? εγω οχι.μιλαω για τιμες σουπερ μαρκετ,γιαυτο λεω φθηνη.
Link to comment
Share on other sites

σε μπυραρια, η σε μπαρ εχεις βρει βεργινα? εγω οχι.μιλαω για τιμες σουπερ μαρκετ,γιαυτο λεω φθηνη.

Και σε μπυραρία και σε μπαρ έχω βρει Βεργίνα. Στη Beer Time στου Ψυρρή συγκεκριμένα, και σε ένα καφέ-μπαρ στον Πλατανιά, στα Χανιά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ακριβη η ΒΕΡΓΙΝΑ και μάλιστα απο ο΄τι θυμαμαι έκανε προσφορές 5+1 σε σουπερ μαρκετ, όπως η αθηναικη αλλά χωρίς δώρο ποτήρια.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι είναι ακριβή. Είπα ότι βρίσκω καλύτερες μπύρες στην ίδια περίπου τιμή σε μπυραρία.

 

Χθες, στο Σκλαβενίτη είχε προσφορά σε Franziskaner 3 μπουκάλια και δώρο ποτήρι. Και δεν είχα τσιμπήσει τόσο καιρό για τη συλλογή μου...

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλή προσφορά, εγώ πήρα 4 ERDINGER με το απιστευτο ποτήρι. Αλλά και τα ποτήρια με το βαρελάκι της ΗΕΙΝΕΚΕΝ μια χαρά ήταν.
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλή προσφορά, εγώ πήρα 4 ERDINGER με το απιστευτο ποτήρι. Αλλά και τα ποτήρια με το βαρελάκι της ΗΕΙΝΕΚΕΝ μια χαρά ήταν.

Η προσφορά που λες της Erdinger ισχύει ακόμη και που;

Link to comment
Share on other sites

Στο Σκλεβενίτη είχε πάντως.

Σκλαβενίτης δεν υπάρχει στην Θεσσαλονίκη...:O

Link to comment
Share on other sites

perikins για πολλοστή φορά, το forum δεν είναι chat. Μηνύματα αυτής της μορφής θα διαγράφονται πάραυτα.

 

Ευχαριστώ και συνεχίζουμε.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

H Kaiser Double Malt τελικα δεν με συγκινησε οσο περιμενα. Ξανθοκοκκινο χρωμα,6% αλκοολ και διπλασια πικρα απο την κανονικη Kaiser. 1,27 τα 330μλ απο τον Μασουτη.
Link to comment
Share on other sites

H Kaiser Double Malt τελικα δεν με συγκινησε οσο περιμενα. Ξανθοκοκκινο χρωμα,6% αλκοολ και διπλασια πικρα απο την κανονικη Kaiser. 1,27 τα 330μλ απο τον Μασουτη.

μα αυτο ειναι το καλο της.η περισσοτερη πικραδα της,εμενα προσωπικα μου αρεσει πολυ ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
μα αυτο ειναι το καλο της.η περισσοτερη πικραδα της,εμενα προσωπικα μου αρεσει πολυ ;)

έχει όντως ενδιαφέρον η γεύση της, δοκίμασε πάντως και βαρελάκι KRUCOVICE και πές μου.

καλημέρα σε όλους

Link to comment
Share on other sites

έχει όντως ενδιαφέρον η γεύση της, δοκίμασε πάντως και βαρελάκι KRUCOVICE και πές μου.

καλημέρα σε όλους

Δοκίμασα πριν 2 μήνες περίπου, καμία σχέση με το μπουκάλι, ή είχα τόσο καιρο να πιω που την είχα ανεβάσει πιο ψηλά. Δεν μου άρεσε. Καλύτερα οι κλασσικές Franziskaner, Maisels, Paulaner, Kozel...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...