Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και βεβαια θα παρει. Το εχει πει η νοκια.οτι οταν βαλει το λογοσμικο μπελ.θα εχει αυτη την δυνατοτητα.:)

 

μα... ειναι τσιπακι, που απο τα "πρωτα" μονο το C7 ειχε!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μα... ειναι τσιπακι, που απο τα "πρωτα" μονο το C7 ειχε!

 

ακριβως. Το NFC απαιτει HARDWARE , δηλαδη chip NFC !! το C7 το χε, και η φοβερη νοκια δεν το χε αξιοποιησει , ουτε σαν δυνατοτητα , ουτε σαν μαρκετινγκ ! Το ν8 μας δεν το χει ..

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά στο n8 του κολλητου μου που περασα την αννα δεν μπορούμε με τίποτα να βάλουμε τον gmail λογαριασμό του..η κανει δύο ώρες να πάρει τις ρυθμίσεις και αν τις πάρει τελικά δεν παίρνει-στέλνει μαιλ με τίποτα..πίστευα ότι αυτά τα προβλήματα θα είχαν λυθεί με την άννα...

Εχει κανένας άλλος παρόμοια προβλήματα με το μαιλ του και αν πως τα έλυσε;

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά στο n8 του κολλητου μου που περασα την αννα δεν μπορούμε με τίποτα να βάλουμε τον gmail λογαριασμό του..η κανει δύο ώρες να πάρει τις ρυθμίσεις και αν τις πάρει τελικά δεν παίρνει-στέλνει μαιλ με τίποτα..πίστευα ότι αυτά τα προβλήματα θα είχαν λυθεί με την άννα...

Εχει κανένας άλλος παρόμοια προβλήματα με το μαιλ του και αν πως τα έλυσε;

 

πολλα προβληματα δημιουργουνται απο παλαιοτερα σκουπιδια που χουν μεινει μεσα . Και αυτο γιατι με το firmware update το λειτουργικο περναει απο πανω , δεν καθαριζει πληρως. Ο μονος τροπος να καθαρισει πληρως ειναι με το hard reset . Ετσι σιγουρα δεν θα χει προβληματα ο φιλος σου. Απο την αλλη, μπορει να μην του χρειαζεται hard reset , οποτε ας περασει αλλη μια το λειτουργικο απο πανω. Αν και δεν νομιζω να λυθει ετσι. Και εμενα μου χε παρα πολλα προβληματακια, με το hard reset και το φλασαρισμα μετα μου γινε καινουργιο. Εγω παντως, gmail εχω κανονικα χωρις προβλημα :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πάω και εγώ για hard reset, είναι απαραίτητο να κάνω format και στην κάρτα μνήμης; Γιατί έχω πολλά αρχεία που πρέπει να μεταφέρω στο pc και να τα ξαναπεράσω!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πάω και εγώ για hard reset, είναι απαραίτητο να κάνω format και στην κάρτα μνήμης; Γιατί έχω πολλά αρχεία που πρέπει να μεταφέρω στο pc και να τα ξαναπεράσω!

 

απαραιτητο οχι, προτιμοτερο ομως σιγουρα ναι. Ασε που απο την εσωτερικη του μνημη , στο hard reset μου το φορμαρε χωρις να με ρωτησει :p .

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά στο n8 του κολλητου μου που περασα την αννα δεν μπορούμε με τίποτα να βάλουμε τον gmail λογαριασμό του..η κανει δύο ώρες να πάρει τις ρυθμίσεις και αν τις πάρει τελικά δεν παίρνει-στέλνει μαιλ με τίποτα..πίστευα ότι αυτά τα προβλήματα θα είχαν λυθεί με την άννα...

Εχει κανένας άλλος παρόμοια προβλήματα με το μαιλ του και αν πως τα έλυσε;

 

Γιατί δεν κατεβάζετε και να εγκαταστήσετε την εφαρμογή Mobile Documents από betalabs ;

Εμένα με έχει εξυπηρετήσει τα μάλλα.

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

πολλα προβληματα δημιουργουνται απο παλαιοτερα σκουπιδια που χουν μεινει μεσα . Και αυτο γιατι με το firmware update το λειτουργικο περναει απο πανω , δεν καθαριζει πληρως. Ο μονος τροπος να καθαρισει πληρως ειναι με το hard reset . Ετσι σιγουρα δεν θα χει προβληματα ο φιλος σου. Απο την αλλη, μπορει να μην του χρειαζεται hard reset , οποτε ας περασει αλλη μια το λειτουργικο απο πανω. Αν και δεν νομιζω να λυθει ετσι. Και εμενα μου χε παρα πολλα προβληματακια, με το hard reset και το φλασαρισμα μετα μου γινε καινουργιο. Εγω παντως, gmail εχω κανονικα χωρις προβλημα :)

 

αυτο θα κανω τωρα hard format και στις 2 μνημες και ο θεος βοηθος!

εχεις δικιο εχει και αλλα θεματακια το κινητο!

πχ εχει το φιλαρακι μου mp3 στην μουσικη βιβλιοθηκη!

τα σβηνει απο το κινητο κανει ανανεωση την μουσικη βιβλιοθήκη αλλα τα εξώφυλλα παραμενουν μεσα στην εφαρμογη! και αν πατησεις πανω η πας να τα σβησεις βγαζει κατεστραμμένο αρχειο :blink:

τεσπα θα δω πως θα παει το κινητο με hard format και τα ξαναλεμε:)

 

Γιατί δεν κατεβάζετε και να εγκαταστήσετε την εφαρμογή Mobile Documents από betalabs ;

Εμένα με έχει εξυπηρετήσει τα μάλλα.

 

ειχα πολυ καιρο που την ειχα χρησιμοποιήσει την συγκεκριμενη εφαρμογη(οταν ειχα εγω το n8 ) και απο οτι θυμαμαι τοτε ηταν σε μπετα κατασταση....

δουλευει σωστα τωρα?

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

αυτο θα κανω τωρα hard format και στις 2 μνημες και ο θεος βοηθος!

εχεις δικιο εχει και αλλα θεματακια το κινητο!

πχ εχει το φιλαρακι μου mp3 στην μουσικη βιβλιοθηκη!

τα σβηνει απο το κινητο κανει ανανεωση την μουσικη βιβλιοθήκη αλλα τα εξώφυλλα παραμενουν μεσα στην εφαρμογη! και αν πατησεις πανω η πας να τα σβησεις βγαζει κατεστραμμένο αρχειο :blink:

τεσπα θα δω πως θα παει το κινητο με hard format και τα ξαναλεμε:)

 

 

 

ειχα πολυ καιρο που την ειχα χρησιμοποιήσει την συγκεκριμενη εφαρμογη(οταν ειχα εγω το n8 ) και απο οτι θυμαμαι τοτε ηταν σε μπετα κατασταση....

δουλευει σωστα τωρα?

 

απλα καντα με την σειρα. 1) hard reset (μην σε ξεγελασει, θα παρει ωρα να σταματησει να χει λευκη οθονη και να bootarei, περιμενε , θελει 2-4 λεπτα). 2) μετα , αφου ανοιξει το κινητο δημιουργει με μιας φακελους στις 2 μνημες(την εσωτερικη και την sd), οποτε αφου κανεις hard reset , με το που το ανοιξεις, το συνδεεις με pc να του κανεις format τις καρτες (κατα προτιμηση σε 64 κιλοβπαητς) και μετα το κλεινεις. Αφου το κλεισεις παμε σε βημα 3 και το φλασαρεις με τον φοινικα. Το φλασαρισμα πανω απο 5 λεπτα δεν θα σου παρει, ειναι φοβερα απλη υποθεση, κανενα 20λεπτο λογικα θα σου παρει το κατεβασμα του firmware(+ τα 2GB της εσωτερικης μνημης που κατεβαζει) .

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

απλα καντα με την σειρα. 1) hard reset (μην σε ξεγελασει, θα παρει ωρα να σταματησει να χει λευκη οθονη και να bootarei, περιμενε , θελει 2-4 λεπτα). 2) μετα , αφου ανοιξει το κινητο δημιουργει με μιας φακελους στις 2 μνημες(την εσωτερικη και την sd), οποτε αφου κανεις hard reset , με το που το ανοιξεις, το συνδεεις με pc να του κανεις format τις καρτες (κατα προτιμηση σε 64 κιλοβπαητς) και μετα το κλεινεις. Αφου το κλεισεις παμε σε βημα 3 και το φλασαρεις με τον φοινικα. Το φλασαρισμα πανω απο 5 λεπτα δεν θα σου παρει, ειναι φοβερα απλη υποθεση, κανενα 20λεπτο λογικα θα σου παρει το κατεβασμα του firmware(+ τα 2GB της εσωτερικης μνημης που κατεβαζει) .

 

α προτεινεις δηλαδη να ξαναπερασω την αννα απο πανω ετσι?:)

Link to comment
Share on other sites

α προτεινεις δηλαδη να ξαναπερασω την αννα απο πανω ετσι?:)

 

αν κανεις hard reset + format τις μνημες τοτε μετα με το φλασαρισμα θα σου περασει ολη την αννα σε καθαρο κινητο :) . Παντως στον φοινικα πατουσα(συμφωνα με τις οδηγιες) ρεφιμπρουης :p

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

παιδια προβλημα εκανα hard reset το κινητο και τα επαιξε κολλαει παρα πολυ και δεν λειτουργει σωστα. οταν ανοιγει μοθ βγαζει phone setup feature not suported. ειναι σαν νεκρο οταν ανοιγει δεν λειτουργει. καμια σκεψη γιατι το κανει αυτο? ειμαι για nokia care?
:respect:
Link to comment
Share on other sites

παιδια προβλημα εκανα hard reset το κινητο και τα επαιξε κολλαει παρα πολυ και δεν λειτουργει σωστα. οταν ανοιγει μοθ βγαζει phone setup feature not suported. ειναι σαν νεκρο οταν ανοιγει δεν λειτουργει. καμια σκεψη γιατι το κανει αυτο? ειμαι για nokia care?

 

εγω πριν απο λιγο το εκανα hard reset και μετα εβαλα αννα και απλα Π Ε Τ Α Ε Ι :blink:

Επαθα την πλακα μου!

δεν πιστευα ποτε οτι το n8 θα γινοταν ετσι!!!!!!!!!!!!!!!!!

σε ποια εκδοση εισαι σε αννα?

Link to comment
Share on other sites

εγω πριν απο λιγο το εκανα hard reset και μετα εβαλα αννα και απλα Π Ε Τ Α Ε Ι :blink:

Επαθα την πλακα μου!

δεν πιστευα ποτε οτι το n8 θα γινοταν ετσι!!!!!!!!!!!!!!!!!

σε ποια εκδοση εισαι σε αννα?

 

fred, για κανε highlight στα πραγματα που σου αρεσαν στην Αννα αν θελεις:)

 

(Εγω κυριως με τον browser. Τις αλλες διαφορες περαν των εικονιδιων δεν τις "εζησα" αφου εξ'αρχης πηρα Ν8 με Αννα)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

fred, για κανε highlight στα πραγματα που σου αρεσαν στην Αννα αν θελεις

 

(εγω κυριως με τον browser, τις αλλες διαφορες περαν των εικονιδιων δεν τις "εζησα" αφου εξ'αρχης πηρα Ν8 με Αννα

 

οκ

εγω το n8 το ειχα με το προηγούμενο firm...

στα γρηγορα!

ταχύτητα!!!!

ναι εχει τεραστια διαφορα!

Απόκριση αφης!ουαου και παλι ουαου!

πριν ηταν σε καλο επιπεδο και παλι τωρα απλα "φυσάει"

ειναι σε επίπεδα android.....

δεν το περιμενα αυτο! πραγματικα....

τελεια ανταπόκριση! και με το swype που λιγο το δοκιμασα τωρα το κινητο πεταει πραγματικα!!!!

Α Ψ Ο Γ Ο !!!!

ταχύτητα και παλι το ξαναλεω δεν περιμενα να γινει τοσο γρηγορο ποτε...:)

ο broswer εχει επισης μεγαλη βελτιωση!!! τεραστια θα ελεγα..ΠΡΙΝ ηταν μια τραγωδια και μιση!

τωρα παει καλα! πολυ καλα! βεβαια δεν ειναι για να "σερφαρεις" αλλα τον λες αξιοπρεπή....:)

κανεις την δουλεια σου χωρις να αγκομαχάς οπως πριν...:)

οι νεοι χαρτες (beta) ΕΙΝΑΙ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ:)

οσο για την καμερα οτι και να πω...ηταν και πριν και θα ειναι λιγα τωρα:)

υπεροχο κινητακι που το κανανε ακομη πιο ομορφο τωρα! αν και αργησαν παρα πολυ...

προσωπικά τον γαλαξια δεν τον αλλαζω με τιποτα πλεον αλλα ενα n8 θα το ειχα σαν δευτερο ανετα(και σκοπευω να το κανω οπως εχω τωρα το ν900 :) .... )

τελικα οι παλιες αγαπες δεν πεθαίνουν ποτε....:p

 

φανταζομαι με την μπελα τι εχει να γινει:)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ hard reset + format στην κάρτα, και το κινητό απογειώθηκε! Έχει καλύτερη απόκριση τώρα και τρέχουν τα πάντα απροβλημάτιστα. Δε νομίζω ότι είναι απαραίτητο να ξαναπεράσει κάποιος την Anna μετά το reset... εκτός και αν έχει προβλήματα! Πάντως σ΄εμένα προς το παρόν όλα καλά...μόνο που βαριέμαι να ξαναπερνάω όλες τις εφαρμογές, αλλά χαλάλι τον κόπο! :happy:
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ hard reset + format στην κάρτα, και το κινητό απογειώθηκε! Έχει καλύτερη απόκριση τώρα και τρέχουν τα πάντα απροβλημάτιστα. Δε νομίζω ότι είναι απαραίτητο να ξαναπεράσει κάποιος την Anna μετά το reset... εκτός και αν έχει προβλήματα! Πάντως σ΄εμένα προς το παρόν όλα καλά...μόνο που βαριέμαι να ξαναπερνάω όλες τις εφαρμογές, αλλά χαλάλι τον κόπο! :happy:

 

απλα μετα το hard reset αν δεν κανω λαθος διαγραφονται και οσα εχει στην εσωτερικη του μνημη που εγω τα θελω :) . Αλλα οπως σας ειπα, με ενα hard reset το κινητο γινεται καινουργιο. Οπως ειπες φιλε μου, χαλαλι.. Περασα καμια 20αρια που ηθελα apps και ολα τα HD games της καλοκαιρινης προσφορας και ειμαι jet!! :D

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

απλα μετα το hard reset αν δεν κανω λαθος διαγραφονται και οσα εχει στην εσωτερικη του μνημη που εγω τα θελω :) . Αλλα οπως σας ειπα, με ενα hard reset το κινητο γινεται καινουργιο. Οπως ειπες φιλε μου, χαλαλι.. Περασα καμια 20αρια που ηθελα apps και ολα τα HD games της καλοκαιρινης προσφορας και ειμαι jet!! :D

 

Γιατι ρε παιδια?

τι προβλημα ειχε το Ν8 σας και χρειαστηκε hard reset?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε παιδια?

τι προβλημα ειχε το Ν8 σας και χρειαστηκε hard reset?

 

επανεκινησεις διχως λογο , λαγκαρισμα ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ βαρυ οταν εγραφα text message , κρασαρισματα εφαρμογων διχως λογο . Χρειαζομαι και αλλους λογους? :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

επανεκινησεις διχως λογο , λαγκαρισμα ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ βαρυ οταν εγραφα text message , κρασαρισματα εφαρμογων διχως λογο . Χρειαζομαι και αλλους λογους? :)

 

oχι Peter, right on bro

 

απλα επειδη ηρθα λιγο αργα στο club καταλαβαινεις..

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε παιδια?

τι προβλημα ειχε το Ν8 σας και χρειαστηκε hard reset?

Για να είμαι ειλικρινής, δεν είχα κανένα σοβαρό πρόβλημα, ούτε το είπα για να πάνε όλοι να το κάνουν! Απλώς, όταν περνάς νέο λειτουργικό, όσο να΄ναι μένουν κάποια "υπολείμματα" που μπορεί να μειώνουν την απόδοση της συσκευής. Μην ξεχνάμε ότι πλέον τα κινητά μας είναι μίνι υπολογιστές...χρειάζονται ένα format που και που για να στρώσουν! Αν κάποιος βέβαια δεν το βρίσκει αναγκαίο, φυσικά δεν υπάρχει λόγος να μπει στη διαδικασία. Εγώ πάντως βλέπω διαφορά στην απόκριση, έστω και μικρή! Άσε που έφυγαν πολλά "σκουπίδια" από το C: και πλέον έχω 137,7 ΜΒ ελεύθερα...(πριν ήταν λιγότερα από 100!)

 

Υ.Γ. Καλωσήρθες στο club! :D

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε παιδια?

τι προβλημα ειχε το Ν8 σας και χρειαστηκε hard reset?

Επειδή τον Πέτρο τον ξέρω και προσωπικά, να ξέρετε ότι αν δεν κάνει 2 hard reset και 3 φλασαρίσματα τη βδομάδα δεν ησυχάζει. :lol:

Εγώ έβαλα Anna χωρίς hard reset και είναι μια χαρά. Το φλάσαρα μόνο μια φορά, πριν την Anna, γιατί είχα βάλει ένα data counter της SPB, που επειδή έμπαινε πολύ βαθιά στο σύστημα και ήταν κακογραμμένος μου καθυστερούσε εμφανώς το κινητό, πχ σκρόλαρα στον Opera ή έγραφα μήνυμα και κάθε 3 sec κολλούσε. Και επειδή το πρόβλημα δεν λύθηκε ούτε με απεγκατάσταση, αναγκάστηκα να το φλασάρω. Αλλά όχι κάθε βδομάδα φλασάρισμα ρε παιδιά, ηρεμήστε. Εκτός αν έχετε χρόνο για χάσιμο (εμένα τουλάχιστον, ένα hard reset / φλασάρισμα μου τρώει απίστευτα πολύ χρόνο, αφού πρέπει να ξαναβάλω μετά όλες τις εφαρμογές μου, που είναι πάρα πάρα πολλές) ή ελάχιστες εφαρμογές.

Edited by terrestial
Link to comment
Share on other sites

Επειδή τον Πέτρο τον ξέρω και προσωπικά, να ξέρετε ότι αν δεν κάνει 2 hard reset και 3 φλασαρίσματα τη βδομάδα δεν ησυχάζει. :lol:

Εγώ έβαλα Anna χωρίς hard reset και είναι μια χαρά. Το φλάσαρα μόνο μια φορά, πριν την Anna, γιατί είχα βάλει ένα data counter της SPB, που επειδή έμπαινε πολύ βαθιά στο σύστημα και ήταν κακογραμμένος μου καθυστερούσε εμφανώς το κινητό, πχ σκρόλαρα στον Opera ή έγραφα μήνυμα και κάθε 3 sec κολλούσε. Και επειδή το πρόβλημα δεν λύθηκε ούτε με απεγκατάσταση, αναγκάστηκα να το φλασάρω. Αλλά όχι κάθε βδομάδα φλασάρισμα ρε παιδιά, ηρεμήστε. Εκτός αν έχετε χρόνο για χάσιμο (εμένα τουλάχιστον, ένα hard reset / φλασάρισμα μου τρώει απίστευτα πολύ χρόνο, αφού πρέπει να ξαναβάλω μετά όλες τις εφαρμογές μου, που είναι πάρα πάρα πολλές) ή ελάχιστες εφαρμογές.

 

:lol: :lol: :lol: ε τι να κανω, εχω τις αδυναμιες μου και εγω :p .. Αλλα οπως ξερεις το τελευταιο τελευταιο φλασαρισμα ηταν δικαιολογημενο γιατι μου βγαζε πολλα προβληματα! Belle δεν θα βαλω , θα περιμενω την επισημη , αλλωστε θελω να χαρω λιγο την αννα για να μου φανει μετα και μεγαλη η διαφορα με την belle. Ασε που στα βιντεακια που ειδα, δεν ξερω , αλλα διαφορα τρελη στην αποδοση δεν βλεπω περα απο το UI .

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το product code της ελληνικης αννας για πρασινο ν8 ποιο ειναι;

 

N8 Country Variant Greece GR Green 059F061

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...