Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα

Μου συνέβη κατι παράξενο....

Χθε κατα της 21:00 έβαλα 4-5 εφαρμογές απο το OVI... ολα καλά.... γυρω στις 22:00 αδειασε η μπαταρία, σβήνω βάζω για φορτιση. Κοντα στης 02:00 ανοιγω το κινητό κ και μπαίνω κοινωνικά δίκτυα και facebook. είχα 3 μυνήματα, μπάινω στο 1 το διαβάζω μπαίνω στο άλλο δεν μου φώρτωνε. Βγαίνω, απο τα κονωνικά δίκτυα. και ολα σιγά σιγα αρχισαν να αρχίζουν να πηγαίνουν πολύ αργά(η κύληση) επισης δεν ανταποκρινόταν σε καμιά εντολή μου. Επειδη νυσταζα το άφησα. Ξυπνάω γύρω στης 9:30 και παίρνω το κινητό κ βλέπω την μπααρία με μια γραμμή ηταν και στην εξοικωνομιση.... Το σβήνω απο πάνω-το ανοίγω, ολα καλά..... αρχίζω ψάχνω να βρώ το πρόβλημα, σβήνω 3 εφαρμογές απο της 6 ολα καλα.... μπαίνω κοινωνικά δίκτυα sto facebook πάω πάλι στα μηνυματα ανοίγω ενα οκ, πάω πίσω ανογω σευτερο δεν μου το ανοίγει. Βγαίνω απο τα κοιν. δίκτυα. άρχιζουν τα κολήμτα.... αρχίζει να μην ανταποκρίνεται τιποτα....Τωρα που γράφω μου έχει κολήσει στο μενου τον εφαρμογών δεν κάνει τίποτα κ το φώς ανοιχτο τοση ώρα που γράφω. Τι να έγινε???? φταινε τα κοινωνικά δίκτυα θα μου πέιτε... αλλα η μπαταρία ηταν στο φουλ κ μεσα σε ενα 8ωρο χωρίς να το πειράξω επεσε στην μια γραμμή.τι κανουμε τωρα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια...Απλα να σας ενημερωσω κατι που μολις εμαθα απο ενα καταστημα NOKIA Care στους Αμπελοκηπους Θεσσαλονικης.Το καταστημα θα δινει δωρο με την αγορα καθε N8 (ελληνικο και αποκλειστικα σε ΜΠΛΕ χρωμα) και ενα ταξιδι στην Σκιαθο ή στην Σαντορινη για 1 ατομο (+35€ νομιζω μου ειπαν για το 2ο ατομο) για ως και 4 διανυκτερευσεις. Δεν θελω να κανω διαφημιση οποτε μην μου την πεσετε :)

Απλα τωρα το ακουσα και ειπα να σας ενημερωσω να προλαβετε οσοι ενδιαφερεστε...

_ILiDAN_
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μου συνέβη κατι παράξενο....

Χθε κατα της 21:00 έβαλα 4-5 εφαρμογές απο το OVI... ολα καλά.... γυρω στις 22:00 αδειασε η μπαταρία, σβήνω βάζω για φορτιση. Κοντα στης 02:00 ανοιγω το κινητό κ και μπαίνω κοινωνικά δίκτυα και facebook. είχα 3 μυνήματα, μπάινω στο 1 το διαβάζω μπαίνω στο άλλο δεν μου φώρτωνε. Βγαίνω, απο τα κονωνικά δίκτυα. και ολα σιγά σιγα αρχισαν να αρχίζουν να πηγαίνουν πολύ αργά(η κύληση) επισης δεν ανταποκρινόταν σε καμιά εντολή μου. Επειδη νυσταζα το άφησα. Ξυπνάω γύρω στης 9:30 και παίρνω το κινητό κ βλέπω την μπααρία με μια γραμμή ηταν και στην εξοικωνομιση.... Το σβήνω απο πάνω-το ανοίγω, ολα καλά..... αρχίζω ψάχνω να βρώ το πρόβλημα, σβήνω 3 εφαρμογές απο της 6 ολα καλα.... μπαίνω κοινωνικά δίκτυα sto facebook πάω πάλι στα μηνυματα ανοίγω ενα οκ, πάω πίσω ανογω σευτερο δεν μου το ανοίγει. Βγαίνω απο τα κοιν. δίκτυα. άρχιζουν τα κολήμτα.... αρχίζει να μην ανταποκρίνεται τιποτα....Τωρα που γράφω μου έχει κολήσει στο μενου τον εφαρμογών δεν κάνει τίποτα κ το φώς ανοιχτο τοση ώρα που γράφω. Τι να έγινε???? φταινε τα κοινωνικά δίκτυα θα μου πέιτε... αλλα η μπαταρία ηταν στο φουλ κ μεσα σε ενα 8ωρο χωρίς να το πειράξω επεσε στην μια γραμμή.τι κανουμε τωρα?

 

σβησε οτι κατεβασες και παρακολουθησε. πριν κατεβασεις ολα οκ? αληθεια τι κατεβασες?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μου συνέβη κατι παράξενο....

Χθε κατα της 21:00 έβαλα 4-5 εφαρμογές απο το OVI... ολα καλά.... γυρω στις 22:00 αδειασε η μπαταρία, σβήνω βάζω για φορτιση. Κοντα στης 02:00 ανοιγω το κινητό κ και μπαίνω κοινωνικά δίκτυα και facebook. είχα 3 μυνήματα, μπάινω στο 1 το διαβάζω μπαίνω στο άλλο δεν μου φώρτωνε. Βγαίνω, απο τα κονωνικά δίκτυα. και ολα σιγά σιγα αρχισαν να αρχίζουν να πηγαίνουν πολύ αργά(η κύληση) επισης δεν ανταποκρινόταν σε καμιά εντολή μου. Επειδη νυσταζα το άφησα. Ξυπνάω γύρω στης 9:30 και παίρνω το κινητό κ βλέπω την μπααρία με μια γραμμή ηταν και στην εξοικωνομιση.... Το σβήνω απο πάνω-το ανοίγω, ολα καλά..... αρχίζω ψάχνω να βρώ το πρόβλημα, σβήνω 3 εφαρμογές απο της 6 ολα καλα.... μπαίνω κοινωνικά δίκτυα sto facebook πάω πάλι στα μηνυματα ανοίγω ενα οκ, πάω πίσω ανογω σευτερο δεν μου το ανοίγει. Βγαίνω απο τα κοιν. δίκτυα. άρχιζουν τα κολήμτα.... αρχίζει να μην ανταποκρίνεται τιποτα....Τωρα που γράφω μου έχει κολήσει στο μενου τον εφαρμογών δεν κάνει τίποτα κ το φώς ανοιχτο τοση ώρα που γράφω. Τι να έγινε???? φταινε τα κοινωνικά δίκτυα θα μου πέιτε... αλλα η μπαταρία ηταν στο φουλ κ μεσα σε ενα 8ωρο χωρίς να το πειράξω επεσε στην μια γραμμή.τι κανουμε τωρα?

 

κατά 90% φταίνε τα κοινωνικά δίκτυα ..και εγω την πάτησα έτσι ..έφτασα σε σημείο να μην μπορω να χειριστώ το κινητό καθόλου πάγωναν τα πάντα δεν έτρεχε καμία εφαρμογή κτλ κτλ κτλ ..βγαλτα τελείως να βρεις την υγειά σου ..έτσι και αλλιώς μάπα το καρπούζι

Link to comment
Share on other sites

κατά 90% φταίνε τα κοινωνικά δίκτυα ..και εγω την πάτησα έτσι ..έφτασα σε σημείο να μην μπορω να χειριστώ το κινητό καθόλου πάγωναν τα πάντα δεν έτρεχε καμία εφαρμογή κτλ κτλ κτλ ..βγαλτα τελείως να βρεις την υγειά σου ..έτσι και αλλιώς μάπα το καρπούζι

 

Λιγο που έπεξα τώρα χωρις να μπω κοιν. δίκτυα ολα ηταν οκ, αρα δεν φταίνε οι εφαρμογές, μπικα 2 φορες στα κοιν. δίκτυα και άρχισαν τα προβλήματα.... και τις 2 φορες. μπορώ να σβήσω την εφαρμογή κον. δίκτυα και να την ξαναπεράσω? για να δω μηπως στρώσει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια γενική ερώτηση για το n8. Σας φαίνεται γενικά σαν κινιτό γρήγορο? εμένα καμια φορά μπορεί να κολλήσει για 4-5 δευτερόλεπτα οταν πάνω να ανοίξω κάτι (πχ φωτό). Και το περιστατικό πρίν απο το τορινό N8 το παλιό Ν8 έκανε επανεκινήσεις σε άσχετες φάσεις και τελικά ήταν ελατωματική η πλακέτα.... 15μέρες χωρίς ν8. Υποτήθετε πως δίνεις αρκετά λεφτά για κάτι καλό δεν ξέρω ρε παιδία. Θέλω λίγο γνώμες.

 

έχω κι εγώ την ίδια αίσθηση... ότι κάποιες στιγμές ίσως είναι πιο αργό απ' ότι περίμενα. για πχ. οι φωτος αργούν να καθαρίσουν όταν κάνεις ζουμ. από την άλλη όμως εν γνώσει μου πήρα το Ν8 που έχει πιο αργό processor από ανταγωνισμό (htc desire για πχ.). δυστυχώς εγώ είχα πρόβλημα με το φλας της φωτο μηχανής, το έδωσα πριν 1.5 εβδομάδες σε νοκια care και περιμένω... ποιο το πρόβλημα ακριβώς δεν μου είπαν (πλακέτα, το φλας ή κάτι άλλο)...

Link to comment
Share on other sites

Λιγο που έπεξα τώρα χωρις να μπω κοιν. δίκτυα ολα ηταν οκ, αρα δεν φταίνε οι εφαρμογές, μπικα 2 φορες στα κοιν. δίκτυα και άρχισαν τα προβλήματα.... και τις 2 φορες. μπορώ να σβήσω την εφαρμογή κον. δίκτυα και να την ξαναπεράσω? για να δω μηπως στρώσει?

 

ναι μπορείς να το.κανεις..τις βγάζεις απο το κινητό και τις ξαναβαζεις απο το οβι σουιτ ..σε μενα δεν δουλεύουν πλέον( δεν μπορω να συνδεθώ με τιποτα ) αλλα να σου πω την αλήθεια δεν το έψαξα και πολυ μια και κάνω την δουλειά μου με τον οπερα ..:)

Link to comment
Share on other sites

θα κανω μια προσπάθεια.... πως βγαίνουν απο το κινητό ομως?

 

όπως όλες οι εφαρμογές ..στα γρήγορα πάνε στο φάκελο που τις έχεις επιλογές( κάτω δεξιά ) οργάνωση πατάς συνεχόμενα πάνω στην.εφαρμογή και μετά διαγραφή :)

Link to comment
Share on other sites

όπως όλες οι εφαρμογές ..στα γρήγορα πάνε στο φάκελο που τις έχεις επιλογές( κάτω δεξιά ) οργάνωση πατάς συνεχόμενα πάνω στην.εφαρμογή και μετά διαγραφή :)

 

Με αυτον τον τρόπο σβείνουμε απλά το εικονίδιο (αν δεν κάνω λάθος)???

Link to comment
Share on other sites

Με αυτον τον τρόπο σβείνουμε απλά το εικονίδιο (αν δεν κάνω λάθος)???

Με αυτό τον τρόπο που σου εξήγησε ο freddaras διαγράφεις γενικά την εφαρμογή, όχι μόνο το εικονίδιο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Με αυτον τον τρόπο σβείνουμε απλά το εικονίδιο (αν δεν κάνω λάθος)???

 

οχι βεβαια ολοκληρη η εφαρμογη σβηνει..:)

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ όλα τα μέλη να διαβάσουν το Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Symbian^3 Platform FAQ. Έτσι θα αποφύγουμε όσο μπορούμε τις χιλιοαπαντημένες ερωτήσεις και την δημιουργία δυσανάγνωστων θεμάτων τεράτων. :!: :!:

 

Ευχαριστώ :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μήπως με τον ίδιο αριθμό υπάρχει και άλλο όνομα. Νομίζω τότε εμφανίζει αυτό το πρόβλημα, δεν "ξέρει" ποιο όνομα να βγάλει.

 

 

όχι το έψαξα και δεν έχω κάποιον αριθμό δυο φορές.... :worry:

Link to comment
Share on other sites

ηρθε η αναβαθμιση σε καποιον με ελληνικο ν8? εχουμε νεα?

 

Αν εννοείς για την 1.2 ποιός νοιάζεται.... Η 2 είναι το ζουμί :)

Link to comment
Share on other sites

μα γιαυτο ειπα οτι θελω να το δοκιμασω με ενα Ν8,να δουμε τι διαφορα εχει.

θυμαμαι η ταχυτητα στα παλια κινητα ηταν 50-70kb/sec

οταν στελνω απο πισι για κινητο λεει οτι στελνει με 200 :cool: σε Ν78

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

οταν στελνω απο πισι για κινητο λεει οτι στελνει με 200 :cool: σε Ν78

 

Απο κινητο σε κινητο ομως?εγω μεχρι 100 εχω δει..ειμαι πολυ περιεργος να δω με ενα Ν8 ακομα ποσο θα κανει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Απο κινητο σε κινητο ομως?εγω μεχρι 100 εχω δει..ειμαι πολυ περιεργος να δω με ενα Ν8 ακομα ποσο θα κανει..

 

αναλογα το κινητο και την τεχνολογια δοντιου που φορανε...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς για την 1.2 ποιός νοιάζεται.... Η 2 είναι το ζουμί :)

 

πάντως για να έβγαλαν τώρα 1.2 η 2.0 βλέπω να έρχετε σε κανά μήνα :worry:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

πάντως για να έβγαλαν τώρα 1.2 η 2.0 βλέπω να έρχετε σε κανά μήνα :worry:

 

προς αρχές καλοκαιριού θα τη βγάλουν μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

ελα ρε φιλαρακι πωσ την εβαλεσ??αφου ουτε για c7 εχει βγει ακομα...

 

Δεν την πέρασα βρε παιδιά απλά την δούλεψα πάνω σε C7 Astund...χθες δεν μπόρεσα να ανεβάσω τα screenshot που τράβηξα αλλά σήμερα σας υπόσχομαι ένα μεγάλο ποστ το απογευματάκι ;)

 

ΥΓ: θα δείτε ότι δεν είναι κλεμμένα από κάποιο άλλο site...έχω βγάλει πολλά και αναλυτικά πιστεύω θα σας καλύψω.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε με ενδιαφέρον τα σχόλιά σου και όσα screenshot μπορείς να παραθέσεις, Κώστα. Απλά, επειδή δεν αφορά αποκλειστικά το Ν8 αλλά γενικότερα την πλατφόρμα S^3, θα ήταν καλό να προτιμήσεις να δημοσιεύσεις το μήνυμά σου στο θέμα Σχολιασμός και νέα για τη πλατφόρμα Symbian.
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως μετα το χθεσινο(ευχάριστο) σοκ:) με τον οπερα δεν καιγομαι πλεον για την 2.0.....

ας την βγαλουν οποτε θελουν......το κινητο πραγματικα τωρα δεν του λειπει σχεδον τιποτα.....

πιο πολυ καιγομαι να δω ενα νεο update του οπερα παρα του κινητου....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...