Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου το έβγαλε τελικά το service pack σε ελληνικό product code. Το πέρασα κανονικά αλλά σαν έκδοση λογισμικού πάλι την 022.014 βγάζει.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου το έβγαλε τελικά το service pack σε ελληνικό product code. Το πέρασα κανονικά αλλά σαν έκδοση λογισμικού πάλι την 022.014 βγάζει.

 

Και μένα το ίδιο...

Link to comment
Share on other sites

και μολις μπηκα στην παρεα της Anna ! :D μετα απο δοκιμη σε 3 υπολογιστες και 10 προσπαθειες, το καταφερα ! :D

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τι γίνεται με την αναβάθμιση Anna Service Pack; Υπάρχουν κάποιες προϋποθέσεις για να εγκατασταθεί επιτυχώς;

Σε υπολογιστή με Win 7 64-bit βλέπει την αναβάθμιση, αναγκαστικά μου ζητάει να ξαναπεράσω και την Anna, αλλά μόλις πάει να κάνει εγκατάσταση το Service Pack, μου βγάζει error. Στο Nokia Discussions αναφέρει αυτό το σφάλμα (εδώ).

Ακολούθησα τις οδηγίες που απαιτούν downgrade των Qt libraries, αλλά ό,τι και αν έκανα, δεν μου το εγκαθιστά με τίποτα.

Επίσης, η αναβάθμιση δεν φαίνεται διαθέσιμη μέσα από το κινητό για να την κάνω με ΟΤΑ. :what:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως στο καλο περναω την αννα 1/2 ? η 2/2 περασε αλλα η 1/2 ουτε ΟΤΑ ουτε απο υπολογιστη...

 

εδιτ: να σημειωσω οτι δεν μπαινει με τιποτα στην Κληση στην αρχικη οθονη... δεν κανει τιποτα, μετα απο 5-10 δευτερα που κολλα :(

Edited by pgetsopoulos

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως στο καλο περναω την αννα 1/2 ? η 2/2 περασε αλλα η 1/2 ουτε ΟΤΑ ουτε απο υπολογιστη...

 

εδιτ: να σημειωσω οτι δεν μπαινει με τιποτα στην Κληση στην αρχικη οθονη... δεν κανει τιποτα, μετα απο 5-10 δευτερα που κολλα :(

 

Εμένα ακομα δεν μου βρίσκει το Anna Service Pack..........

 

εμενα οταν μου τα κανει αυτα κλεινω PC, κλεινω κινητο, τα ανοιγω ξανα και δοκιμαζω. Εχει τα θεματα του το ovi suite :p

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

μη το ξαναπεις :p

 

πρωτα απο pc, 2 φορες δεν περασε τιποτα... μετα απο το κινητο εβγαλε 3, το 1/2, το 2/2 και κοινωνικα δικτυα... στην αρχη δεν εγινε καμια... restart και εγινε το κοινωνικα δικτυα ! restart εγινε και η 2/2 ! ωραιο κολπακι αλλα δεν την πατησε και η 1/2 :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα πρόβλημα με το κινητό μου...

Από το ακοουστικό το κινητού, ακούω πολύ χαμηλά..

Δεν έχει πέσει νερό ή κάτι άλλο...

Είχε κανένας παρόμοιο πρόβλημα??

Και επίσης, ξέρει κάποιος πόσο στοιχίζει η αλλαγή ακουστικού????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα πρόβλημα με το κινητό μου...

Από το ακοουστικό το κινητού, ακούω πολύ χαμηλά..

Δεν έχει πέσει νερό ή κάτι άλλο...

Είχε κανένας παρόμοιο πρόβλημα??

Και επίσης, ξέρει κάποιος πόσο στοιχίζει η αλλαγή ακουστικού????

 

Φαντάζομαι την έχεις στο τέρμα την ένταση, ε;

Πηγαινέ το σε νοκια care. Αν όντως έχει πρόβλημα μη σε ανησυχεί η τιμή, στο καλύπτει η εγγύηση.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

3. Τι είναι οι Qt libraries και που χρησιμεύουν?

 

 

 

 

3.Να βαλεις την τελευταια εκδοση ειναι απαραιτητη για να τρεχουν εφαρμογες, ψαξε στο google.

 

Πως πρέπει να το ψάξω??

 

Φαντάζομαι την έχεις στο τέρμα την ένταση, ε;

Πηγαινέ το σε νοκια care. Αν όντως έχει πρόβλημα μη σε ανησυχεί η τιμή, στο καλύπτει η εγγύηση.

 

 

 

Εννοείται πως είναι τέρμα η ένταση...

Το κινητό όμως το πήρα από το πλαίσιο, θα πρέπει να το πάω σε κάποιο κατάστημα πλαίσιο ή ισχύει και σε nokia care??

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως είναι τέρμα η ένταση...

Το κινητό όμως το πήρα από το πλαίσιο, θα πρέπει να το πάω σε κάποιο κατάστημα πλαίσιο ή ισχύει και σε nokia care??

 

σε nokia care εκει θα το στειλουν και απο το πλαισιο

 

ακριβως, πηγαινε το κατευθειαν σε νοκια care για να μην περιμενεις 1-2 μερες μεχρι να το στειλουν απο το πλαισιο. Ουτε αποδειξη χρειαζεται ουτε τπτ αλλο, το καθε κινητο εχει δικο του IMEI, εχει αυτοματα απο μονο του 24 μηνες εγγυηση.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

καταριεμαι την ωρα και τη στιγμη που αποφασισα να βαλω την αννα :mad: περασα και το πακετο 1/2, εκανα και 2-3 restart αλλα οι γ@μ$%&ες κλησεις δεν δουλευουν... ουτε απο το Κλησεις ουτε απο τις επαφες (αν και μηνυμα/κληση βιντεο δουλευουν)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ξαναπερασα το λειτουργικο μεσω ovi suite αλλα δεν...

επαναφορα ρυθμισεων εννοεις εργοστασιακες ρυθμισεις ε? δε γινεται, οταν παταω να το κανει, λεει να τερματισω κλησεις και συνδεσεις αλλα ουτε κληση ενεργη εχω ουτε ενεργο wifi :blink:

hard reset με κουμπακια πως γινεται? λεω να το δοκιμασω καποια στιγμη αν δεν καταφερω τιποτα...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ξαναπερασα το λειτουργικο μεσω ovi suite αλλα δεν...

επαναφορα ρυθμισεων εννοεις εργοστασιακες ρυθμισεις ε? δε γινεται, οταν παταω να το κανει, λεει να τερματισω κλησεις και συνδεσεις αλλα ουτε κληση ενεργη εχω ουτε ενεργο wifi :blink:

hard reset με κουμπακια πως γινεται? λεω να το δοκιμασω καποια στιγμη αν δεν καταφερω τιποτα...

Διάβασε το [ΟΔΗΓΟΣ] Επανεκκίνηση, soft & hard reset στη συσκευή.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

"Ενημέρωση:

Δεν προτείνεται το hard reset με κανέναν από τους προαναφερθέντες τρόπους, μέχρι νεοτέρας.

Ο λόγος είναι πως μετά από hard reset παρατηρήθηκε πως χάνονται οι εφαρμογές των Ovi Maps και του Ovi Store και η επαναφορά τους δεν είναι δυνατή ούτε με εγκατάσταση εκ νέου του λογισμικού."

 

Τελικα αυτο ισχυει με το φορματ?

Link to comment
Share on other sites

τελικα χανονται ovi store κτλ με hard reset στην Αννα ?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

καταριεμαι την ωρα και τη στιγμη που αποφασισα να βαλω την αννα :mad: περασα και το πακετο 1/2, εκανα και 2-3 restart αλλα οι γ@μ$%&ες κλησεις δεν δουλευουν... ουτε απο το Κλησεις ουτε απο τις επαφες (αν και μηνυμα/κληση βιντεο δουλευουν)

 

καλησπερα. εβαλες μηπως το mod για την απενεργοποιηση του μηνυματος "σημειωση:ενεργες προωθήσεις" ? εμενα αυτο μου ειχε κανει τα προβληματα που λες :)

Link to comment
Share on other sites

τελικα χανονται ovi store κτλ με hard reset στην Αννα ?

 

Έκανα hard reset πριν λίγες μέρες σε Anna. Μετά την επαναφορά του τηλεφώνου δεν έχει ούτε ovi maps, ούτε ovi store. Αλλά αυτό δεν είναι πρόβλημα, απλά τα κάνεις εγκατάσταση και είσαι έτοιμος.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εβαλες μηπως το mod για την απενεργοποιηση του μηνυματος "σημειωση:ενεργες προωθήσεις" ? εμενα αυτο μου ειχε κανει τα προβληματα που λες :)

τα ειχα βαλει πριν την αννα...

Έκανα hard reset πριν λίγες μέρες σε Anna. Μετά την επαναφορά του τηλεφώνου δεν έχει ούτε ovi maps, ούτε ovi store. Αλλά αυτό δεν είναι πρόβλημα, απλά τα κάνεις εγκατάσταση και είσαι έτοιμος.

 

α οκ, ευχαριστω :) γιατι θυμαμαι στην 1.1 ηθελε φλασαρισμα...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

τα ειχα βαλει πριν την αννα...

 

 

α οκ, ευχαριστω :) γιατι θυμαμαι στην 1.1 ηθελε φλασαρισμα...

 

για να κανεις επαναφορα οταν σου λεει αυτο για κλησεις, βαλτο σε προφιλ εκτος συνδεσης και θα στο κανει αμεσως.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

λες να μην το δοκιμασα? :shifty: το περιεργο ειναι οτι ουτε αλλοι μπορουν να με καλεσουν! μηνυματα δεν δοκιμασα...

 

παιδια ευχαριστω ολους σας, τελικα ειχε δικιο η νεκταρια :) διεγραψα το αρχειο και ολα καλα παλι :D

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω ολους σας, τελικα ειχε δικιο η νεκταρια :) διεγραψα το αρχειο και ολα καλα παλι :D

 

Ρε παλικάρι... εφόσον πας για αναβάθμιση, τα mod τα ξηλώνεις.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...